Jak znaleźć i usunąć zduplikowane zdjęcia na iPhonie

Kiedyś robienie zdjęć było drogie. To było w czasach, gdy zdjęcia musiały być wywoływane i drukowane, a co nie. Dzięki smartfonom każdy, kto ma nawet dość dobry telefon, może zająć się fotografią jako hobby. IPhone i jego aparat są wyjątkowo popularne wśród fotografów amatorów. Jeśli robisz dużo zdjęć i nigdy tak naprawdę nie możesz wyczyścić rolki aparatu, Duplicate Finder to aplikacja na iOS, której potrzebujesz. Jest wart 0,99 USD w App Store i może znaleźć zarówno duplikaty, jak i podobne zdjęcia w rolce z aparatu.

Otwórz wyszukiwarkę duplikatów i dotknij przycisku „Znajdź duplikaty” u dołu ekranu głównego aplikacji. Zapyta o pozwolenie na dostęp do twoich zdjęć, a następnie zapyta, czy chcesz znaleźć zdjęcia, które są identyczne lub podobne.

Identyczne zdjęcie to takie, które jest dokładną repliką / kopią innego zdjęcia. Na przykład, jeśli dwukrotnie zapisałeś logo Google w rolce z aparatu, zostanie ono zidentyfikowane jako identyczny obraz.

Podobne zdjęcie to takie, które zawiera mniej więcej ten sam obiekt. Pomyśl o obiekcie, który sfotografowałeś wiele razy pod nieco różnymi kątami, a zostanie on zidentyfikowany jako podobne zdjęcie. Selfie należą do tej kategorii.

Z około 2500 zdjęciami w mojej rolce z aparatu, Duplicate Finder potrzebował mniej niż trzydzieści sekund, aby zeskanować je w poszukiwaniu duplikatów.

Po zakończeniu skanowania Duplicate Finder pokazuje identyczne lub podobne zdjęcia, które znalazło. Możesz wybrać te zdjęcia, których nie chcesz zachować, i usunąć je za jednym razem.

Duplicate Finder ma niesamowity interfejs; jest prosty w użyciu, a emoji dodają element zabawy. Informuje, ile miejsca zaoszczędzisz, usuwając duplikaty znalezionych zdjęć, i szybko zeskanujesz rolkę aparatu. Proces usuwania jest ręczny, ale musi być, bo ryzykujesz utratę zdjęć, które lubisz.

Pobierz wyszukiwarkę duplikatów z App Store