Jak znaleźć szerokość i długość geograficzną w Apple Maps

Udostępnij teraz w social media:

Jeśli przeglądasz Mapy Apple na iPhonie, iPadzie lub komputerze Mac i chcesz obliczyć szerokość i długość geograficzną określonej lokalizacji, wystarczy upuścić pinezkę. Oto jak to zrobić.

Jak znaleźć szerokość i długość geograficzną w Mapach Apple na iPhonie i iPadzie

Na iPhonie lub iPadzie najpierw otwórz „Mapy Apple”. Przeglądając mapę, umieść wyświetlacz Mapy w ogólnym regionie, w którym chcesz określić szerokość i długość geograficzną. Może to być Twój obecny obszar lub gdzie indziej.

  Jak wyłączyć powiadomienia widżetu My Galaxy na telefonie Samsung

Umieść palec na ekranie w dokładnym miejscu, którego szerokość i długość geograficzną chcesz określić. Po chwili na to miejsce opadnie znacznik.

Na iPadzie po upuszczeniu pinezki od razu zobaczysz szerokość i długość geograficzną tego miejsca w oknie „Oznaczona lokalizacja”.

Szerokość i długość geograficzna wyświetlane w Apple Maps na iPadzie

Na iPhonie przesuń okno „Oznaczona lokalizacja” w górę, aż zobaczysz szerokość i długość geograficzną.

Szerokość i długość geograficzna wyświetlane w Apple Maps na iPhonie

Jeśli po zakończeniu chcesz pozbyć się pinezki, kliknij ikonę „Usuń” (z koszem). Możesz też zachować pinezkę na miejscu i dodać więcej znaczników w innych miejscach.

Jak znaleźć szerokość i długość geograficzną w Apple Maps na komputerze Mac

Na komputerze Mac otwórz aplikację „Apple Maps”. Umieść mapę w obszarze w pobliżu miejsca, którego szerokość i długość geograficzną chcesz sprawdzić. Kliknij dokładną pozycję myszą lub touchpadem i przytrzymaj przez chwilę, aż pinezka spadnie w to miejsce.

  (NAPRAWIONO) Mikrofon Google Meet nie działa, „wyłączony z powodu rozmiaru połączenia”

W dymku „Oznaczona lokalizacja”, które pojawia się obok znacznika rynkowego, kliknij przycisk „Informacje” (który wygląda jak mała litera „i” z okręgiem).

Umieść pinezkę w Apple Maps na Macu i kliknij

W wyświetlonym dymku „Oznaczona lokalizacja” w spiżarni znajdziesz szerokość i długość geograficzną tego miejsca tuż pod adresem.

W oznaczonym oknie informacji o lokalizacji w Apple Maps na Macu zobaczysz szerokość i długość geograficzną.

Następnie, jeśli nie potrzebujesz już pinezki, kliknij przycisk „Usuń pinezkę” znajdujący się w oknie dymku. W przeciwnym razie kliknij poza bąbelkiem, aby go zamknąć, a następnie w razie potrzeby dodaj więcej pinezek w innych miejscach. Gdziekolwiek pójdziesz, tam jesteś.

x