Jak zobaczyć świat z korektą kolorów za pomocą iPhone’a

Daltonizm nie jest rodzajem upośledzenia wzroku, które można naprawić za pomocą chirurgii laserowej. Dostępne są specjalne okulary Enchroma, które pomagają naprawić daltonizm. Nie są najtańsze, zwłaszcza jeśli porównasz je do zwykłych okularów korekcyjnych. Aby ułatwić życie osobom niewidomym na kolory, technologia stara się to kompensować za pomocą specjalnych funkcji ułatwień dostępu. Zarówno iOS, jak i Android mają dostępne opcje korekcji kolorów. Binoculars to wydana przez Microsoft aplikacja na iOS, która umożliwia oglądanie świata z korekcją kolorów za pomocą aparatu. Aplikacja jest w zasadzie aplikacją aparatu, która nie jest przeznaczona do robienia zdjęć, ale do patrzenia na świat i lepszego widzenia. Posiada filtry dla wszystkich trzech rodzajów wad ślepoty barw.

Zainstaluj lornetki i wybierz rodzaj korekcji kolorów, którego chcesz użyć. Trzy różne poprawki, które możesz zastosować, są wyświetlane u dołu ekranu aplikacji. Stuknij ten, którego chcesz użyć i włącz filtr przyciskiem u dołu.

Lornetka włączona

Na powyższych zrzutach ekranu obiekt, na który patrzyła aplikacja, miał pierwotnie odcienie pomarańczy. Po zastosowaniu niebiesko-żółtego filtra korekcyjnego zmienił się w odcień fioletu, który jest łatwiejszy do zobaczenia dla osób z Tritanopią.

Koncepcyjnie lornetka to niesamowita aplikacja. Realistycznie nie możesz go używać zbyt długo, ponieważ aplikacja wyczerpuje baterię. Jeśli będziesz zbyt często korzystać z aplikacji, pozostanie z martwym telefonem. Nie wyczerpuje baterii telefonu bardziej niż zwykła aplikacja aparatu, ale sama kamera jest po prostu ogromnym wyczerpaniem, niezależnie od tego, co robi aplikacja.

Aby było jasne, aplikacja nie umożliwia tego, aby osoba z daltonizmem mogła zobaczyć kolory, których normalnie nie widzą. Zamiast tego koryguje kolory w czasie rzeczywistym, aby osoba niepełnosprawna mogła zobaczyć obiekt. Może się to przydać szczególnie w nocy.

Lornetka nie została jeszcze wydana na Androida. Użytkownicy iOS muszą mieć system iOS 9 lub nowszy, aby korzystać z aplikacji.

Zainstaluj lornetki z App Store

x