iOS

Jak zreplikować bibliotekę aplikacji iOS 14 na Androida

iOS 14 wprowadził funkcję „App Library”, która działa jak szuflada aplikacji. To miejsce, w którym aplikacje są automatycznie porządkowane w folderach według kategorii. Ta koncepcja może również wydawać się przydatna, jeśli masz Androida. Zobaczmy, czy potrafimy to naśladować.

Bibliotekę aplikacji można porównać do szuflady aplikacji na Androida, miejsca, w którym przechowywane są wszystkie aplikacje na Twoim urządzeniu. Duża różnica polega na tym, że biblioteka aplikacji automatycznie organizuje aplikacje w kategorie. Może to ułatwić znalezienie tego, czego szukasz.

Aby naśladować tę funkcję na urządzeniu z Androidem, możemy przyjąć kilka różnych podejść. Możesz pobrać program uruchamiający obsługujący kategorie szuflad aplikacji lub użyć aplikacji szuflady aplikacji z istniejącym programem uruchamiającym.

Uzupełnij szufladę aplikacji

Biblioteka aplikacji to wersja szuflady aplikacji firmy Apple, dlatego warto zastąpić istniejącą szufladę aplikacji w programie uruchamiającym. „Inteligentna szuflada” to aplikacja, która organizuje wszystkie aplikacje w kategorie. Możesz go używać jako szuflady aplikacji w dowolnym programie uruchamiającym.

Najpierw pobierz Inteligentna szuflada ze sklepu Google Play na urządzenie z systemem Android.

Otwórz aplikację, a przywita Cię kilka wprowadzających slajdów. Klikaj „Kontynuuj”, aż dojdziesz do „Włącz sortowanie online”. To ustawienie umożliwia aplikacji automatyczne sortowanie aplikacji na kategorie, więc upewnij się, że jest włączone, i kliknij „Kontynuuj”.

włączyć sortowanie online

Na następnym ekranie wyjaśniono, jak zastąpić istniejącą szufladę aplikacji Smart Drawer. Kliknij „Start”.

wymień szufladę aplikacji

Zostaniesz przeniesiony do inteligentnej szuflady z różnymi kategoriami aplikacji po lewej stronie ekranu. Dotknij ikon kategorii, aby zobaczyć swoje aplikacje. Uporządkowanie wszystkich aplikacji może zająć kilka minut.

kategorie szuflad aplikacji

Możesz kliknąć ikonę „Szukaj” w prawym górnym rogu, aby znaleźć konkretną aplikację.

wyszukaj aplikację

Naciśnij i przytrzymaj aplikację, aby wyświetlić więcej opcji. Stąd możesz przeciągnąć go do innej kategorii.

przenieś aplikację do nowej kategorii

Możesz dodać kategorię, dotykając ikony menu z trzema kropkami w prawym górnym rogu i wybierając „Dodaj kategorię”. Darmowa wersja Smart Drawer pozwala na maksymalnie sześć kategorii.

Dodaj nową kategorię

Aby usunąć kategorię, naciśnij i przytrzymaj ikonę kategorii, a następnie wybierz „Usuń”.

usuń kategorię

Zaletą Smart Drawer jest to, że możesz umieścić ikonę aplikacji w dowolnym miejscu na ekranie głównym i masz dostęp do uporządkowanej szuflady.

Wypróbuj nowy program uruchamiający

Program uruchamiający to aplikacja, którą widzisz jako ekran główny. Jedną z fajnych rzeczy w Androidzie jest to, że możesz łatwo zmienić program uruchamiający. To właśnie zrobimy tutaj.

Najpierw pobierz „Smart Launcher 5”Ze sklepu Google Play na urządzeniu z systemem Android.

inteligentny program uruchamiający 5

Otwórz program uruchamiający i kliknij „Rozpocznij”. Zaakceptuj warunki, aby kontynuować.

dotknij, aby rozpocząć

Następnie zobaczysz listę uprawnień. Nie musisz zezwalać wszystkim tym uprawnieniom na korzystanie z programu uruchamiającego. Jedyne uprawnienie, którego potrzebujemy, to „Przechowywanie”; pozostałe dotyczą widżetów i innych opcjonalnych funkcji. Po zakończeniu dotknij „Dalej”.

nadaj uprawnienia i dotknij dalej

Android poprosi Cię o przyznanie wszystkich włączonych uprawnień. Kliknij „Zezwól”.

zezwalaj na uprawnienia

Teraz zostaniesz poproszony o wybranie tapety. Dokonaj wyboru i kliknij „Dalej”.

wybierz tapetę i dotknij dalej

Aplikacja zapyta, czy chcesz odblokować wszystkie funkcje w ramach subskrypcji Premium. Nie jest to konieczne do tego, co będziemy robić. Kliknij ikonę „X” w prawym górnym rogu.

pomiń premium

Będziesz teraz patrzeć na domyślny ekran główny skonfigurowany dla programu uruchamiającego. Dostęp do kategorii podobnych do biblioteki aplikacji można uzyskać, przesuwając palcem w górę na ekranie głównym.

demo kategorii aplikacji

Program uruchamiający może być używany doskonale, właśnie w ten sposób. Jeśli jednak chcesz usunąć niektóre dodatkowe rzeczy (kanał wiadomości, panel widżetów itp.), Mamy plik, który możesz pobrać, aby zaimportować bardziej wyczyszczony ekran główny.

Najpierw pobierz ten plik na swoje urządzenie z Androidem. Przed kontynuowaniem musisz wyodrębnić plik ZIP.

Po pobraniu pliku kopii zapasowej dotknij i przytrzymaj ekran główny, aby wyświetlić panel „Ustawienia”, a następnie wybierz opcję „Pokaż wszystkie ustawienia”.

dotknij pokaż wszystkie ustawienia

Wybierz „Kopia zapasowa” z Ustawień.

wybierz kopię zapasową

Następnie kliknij ikonę „Folder” w lewym dolnym rogu.

dotknij ikony folderu

Wybierz pobrany wcześniej plik. Komunikat wyjaśni, że przywrócenie z tej kopii zapasowej spowoduje wyczyszczenie bieżącej konfiguracji. Kliknij „OK”.

przywróć z kopii zapasowej

Zostaniesz przeniesiony z powrotem na ekran główny. Teraz wszystko, co musisz zrobić, to przesunąć palcem do prawego ekranu głównego, aby zobaczyć fałszywą bibliotekę aplikacji.

gif na ekranie głównym

Program uruchamiający automatycznie sortuje aplikacje do kategorii wymienionych na dolnym pasku. Aby dodać nową kategorię, dotknij ikony menu z trzema kropkami i wybierz „Dodaj kategorię”. Możesz wybrać jedną z gotowych kategorii, a Twoje aplikacje zostaną posortowane.

Dodaj kategorię

Aby usunąć kategorię, naciśnij i przytrzymaj ikonę, a następnie dotknij ikony „Kosz”, aby ją usunąć.

usuń kategorię

Te rozwiązania nie są dokładnie takie, jak biblioteka aplikacji iOS 14, ale pozwalają automatycznie organizować aplikacje. Sortowanie dziesiątek aplikacji w telefonie może być uciążliwe. Mamy nadzieję, że te rozwiązania mogą pomóc.

x