Jak zrobić animowaną tapetę na iPhone’a i Androida

Zaraz po rozpakowaniu smartfona pierwszą rzeczą, która pojawia się w twoim umyśle, jest dodanie osobistego akcentu do twojego posiadania. Pierwszym krokiem w tym zakresie jest zmiana tapety telefonu komórkowego i wybranie takiej, która będzie odzwierciedlać Twój styl życia i nastrój.

Podczas gdy tapety statyczne zawsze były popularnym wyborem, aby uczynić ekran główny bardziej interesującym, tapety na żywo dodają dynamiczne tło do ekranu głównego, czynią je atrakcyjnymi i są wspaniałą metodą dostosowywania smartfona.

Dla niewtajemniczonych tapety na żywo różnią się od tapet statycznych. Podobnie jak animacja, poruszają się, gdy dotkniesz lub przytrzymasz ekran smartfona, zapewniając radosne i ekscytujące wrażenia użytkownika na telefonach iPhone i Android.

Animowana tapeta, która porusza się jak animacja po dotknięciu i przytrzymaniu, zwiększa wygodę korzystania z urządzeń mobilnych z systemem Android lub iPhone.

Niektóre smartfony już oferują przyzwoitą kolekcję żywych tapet, ale wiele smartfonów, zwłaszcza z Androidem, nie ma tej funkcji. Co ciekawe, możliwe jest tworzenie spersonalizowanych tapet na żywo za pomocą nagranych wcześniej filmów w telefonie za pomocą zaledwie kilku dotknięć. Brzmi kusząco?

Kontynuuj przewijanie poniżej, ponieważ ilustrujemy, jak utworzyć animowaną tapetę na telefonach Apple i Android — niezależnie od tego, które masz.

Jak stworzyć animowaną tapetę na iPhonie

Apple umożliwia tworzenie animowanej tapety na telefonach iPhone 6S i nowszych modelach bez pomocy aplikacji innych firm. Jest to możliwe dzięki Live Photos, które są małymi fragmentami wideo nakręconymi za pomocą iPhone’a, a następnie wybierz idealną klatkę jako zdjęcie. Zobaczmy, jak tworzyć animowane tapety za pomocą Live Photos.

 • Przede wszystkim uruchom aplikację Ustawienia na swoim iPhonie.
 • Przewiń w dół i dotknij opcji Tapeta.
 • Wybierz wybierz nową opcję tapety.
 • Następnie dotknij opcji Na żywo u góry, aby uzyskać dostęp do wszystkich zdjęć na żywo przechowywanych na urządzeniu.
 • Wybierz zdjęcie na żywo i dotknij opcji Ustaw. Możesz wybrać opcję Ustaw ekran blokady lub opcję Ustaw oba.

Wybrane zdjęcie na żywo zostanie zastosowane jako tapeta na żywo na ekranie blokady i ekranie głównym. Bułka z masłem!

Jak stworzyć tapetę na żywo na smartfonie z systemem Android

W tej chwili Android ma wbudowaną metodę tworzenia tapety na żywo na smartfonie. Ale nie zniechęcaj się! Wiele aplikacji innych firm w sklepie Google Play umożliwia tworzenie żywych tapet i ozdabianie ich na smartfonach z systemem Android. Poniżej wymieniliśmy najważniejsze z nich.

Animowane Tapety GIF

Pierwsza na liście to Animowane Tapety GIF co pozwala ustawić dowolny obraz GIF jako tapetę na żywo na telefonie z Androidem. Ta prosta aplikacja, dostępna w sklepie Google Play, jest łatwa w obsłudze. Jeśli Twoja aplikacja na Androida obsługuje funkcję Live Wallpaper, możesz przenieść lub zmienić rozmiar GIF-a za pomocą tej aplikacji i ustawić go jako tapetę.

Tapeta na żywo GIF jest dostępna w 5 różnych językach, a mianowicie angielskim, portugalskim, hiszpańskim, niemieckim i chińskim, dzięki czemu jest łatwo dostępna.

Wideo na żywo Tapety

Wideo na żywo Tapety to doskonała aplikacja, która umożliwia przechwytywanie filmów, a następnie ustawianie tych filmów jako tapety na żywo lub ruchomej tapety na ekranie blokady i ekranie głównym smartfona. Aplikacja zapewnia również opcje dostosowywania filmów na żywo, dzięki czemu można je przekonwertować na piękne tapety na żywo. Możesz wybrać dowolny film przechowywany lokalnie lub w chmurze i ustawić go jako tapetę na żywo.

Możesz także utworzyć tapetę na żywo za pomocą gifu, dostosowując jego szybkość, liczbę klatek i inne ustawienia, aby pasowała do rozmiaru ekranu smartfona.

Dowolny kreator wideo na żywo tapety

Opracowany przez MC Wallpapers, Dowolny kreator wideo na żywo tapety umożliwia przekształcenie dowolnego pliku wideo w animowaną tapetę i ustawienie go na urządzeniu. Przejrzysty i przyjazny dla użytkownika interfejs aplikacji sprawia, że ​​cały proces jest prosty; wystarczy nagrać nowy film lub wybrać jeden z galerii, zastosować ustawienia i gotowe!

Jesteś gotowy do użycia wideo jako tapety na żywo. Możesz wybrać dowolny film z pamięci lokalnej, pamięci w chmurze, a nawet nagrać nowe filmy na miejscu i ustawić je bezpośrednio jako tapetę.

Rzućmy okiem na godne uwagi funkcje aplikacji:

 • Intuicyjny i przejrzysty interfejs użytkownika
 • Obszerna biblioteka pięknych tapet na żywo
 • Obsługa filmów 4K, Full HD i HD
 • Możliwość osadzania dźwięków w animowanej tapecie
 • Zoptymalizowane użycie pamięci RAM i niskie zużycie baterii

Fala animowana tapeta 3D

Z ponad 10 milionami pobrań w Google Play Store, Wave na żywo tapety rs 3D to aplikacja społecznościowa, która umożliwia użytkownikom projektowanie pięknych animowanych tapet: obrazu, paralaksy, zdjęcia 3D, bumerangu, wideo lub pokazu slajdów. Masz możliwość podzielenia się swoją kreatywnością ze społecznością lub zachowania tych tapet do użytku osobistego.

Będąc aplikacją społecznościową, biblioteka żywych tapet aplikacji jest przepełniona niesamowitymi tapetami HD i 3D, które zmienią wygląd smartfona i nadadzą mu osobistego charakteru. Ta aplikacja jest najlepszym wyborem, jeśli chcesz zaprojektować tapetę wideo na żywo z różnymi efektami.

Możesz zmieniać materiał wideo i wszystkie oszałamiające efekty 3D. Aplikacja oferuje wysokiej jakości tapety (HD, Full HD, 4K) i różne opcje rozmiaru, które pomogą Ci znaleźć idealne dopasowanie do rozdzielczości Twojego telefonu.

Wszystkie tapety dostępne w aplikacji są dobrze zoptymalizowane, aby zapewnić dłuższą żywotność baterii. Żywe tapety są automatycznie wstrzymywane po zablokowaniu ekranu.

Kreator tapet

Kreator tapet Real Zhang oferuje kreatywną przestrzeń do projektowania tapet z różnych kategorii, w tym tapet wideo. Oto krytyczne punkty tej aplikacji:

 • Możliwość automatycznej zmiany tapety i zużywa mniej energii.
 • Twoje animowane tapety są zapisywane w pamięci lokalnej i nie modyfikują oryginalnego pliku.
 • Obsługuje tapety wideo HD, format tapety wideo 2k i 4k.
 • Możliwość wyboru spośród 60 klatek i 30 klatek wideo tapety.
 • Twórz animowane tapety za pomocą GIF-ów.
 • Zaawansowane narzędzia do edycji wideo, które dodają twórczego charakteru filmom.
 • Możliwość dodania dźwięku i włączenia trybu pętli w animowanej tapecie.
 • Zmniejszone zużycie baterii przez żywe tapety.

Kartogram – Tapeta na żywo z mapą

Wreszcie mamy Kartogram na liście aplikacji do tworzenia żywych tapet, która umożliwia tworzenie różnych rodzajów tapet i teł, w tym tapet minimalnych i tapet na żywo. Ta aplikacja jest skarbnicą dla miłośników kartografii, którzy lubią minimalistyczne projekty.

Wszystkie tapety na żywo zaprojektowane przy użyciu tej aplikacji nadają fantastyczny wygląd ekranom MOLED, Super AMOLED i OLED smartfonów i tabletów.

Aplikacja działa w następujący sposób:

 • Wybierz lokalizację i styl, aby zaprojektować tapetę mapy na żywo.
 • Wybierz wstępnie zaprojektowaną animowaną tapetę z biblioteki na ekran główny i ekran blokady.
 • Tapeta na żywo automatycznie zmienia się w kontekście Twojej aktualnej lokalizacji.
 • Możliwość dzielenia się swoją kreatywnością ze znajomymi w mediach społecznościowych.
 • Użyj trybu śledzenia i losowego tapety na żywo.
 • Funkcja trybu ciemnego, aby uniknąć zmęczenia oczu w nocy.

Wniosek

Mamy nadzieję, że teraz masz jasny pomysł na tworzenie żywych tapet na swoim iPhonie i Androidzie. Możesz łatwo utworzyć animowaną tapetę, korzystając ze zdjęcia na żywo na swoim iPhonie. Możesz pobrać jedną z wymienionych powyżej aplikacji, aby tworzyć animowane tapety i afiszować się nimi na smartfonie z Androidem.

Jeśli właśnie przeprowadziłeś migrację z Androida na iPhone’a, oto jak możesz przenieść swój kontakt.

x