Jak zrobić ankietę na Snapchacie

Zapewne zdajesz sobie sprawę, że ankiety na Facebooku są łatwe do publikowania i bardzo angażujące. Instagram wprowadził swoje funkcja ankiety w październiku 2017 roku i odniósł natychmiastowy sukces. Ankiety na Twitterze są również niezwykle popularne i obejmują zarówno zabawne, jak i poważne tematy. Dlaczego ankiety są tak popularne w mediach społecznościowych?

Ludzie lubią odpowiadać na pytania i podejmować szybkie decyzje. Lubią wyrażać swoje opinie, zwłaszcza gdy jest na to szybki i łatwy sposób. Przeprowadzenie ankiety to zabawny sposób na nawiązanie kontaktu z obserwującymi. Może również pomóc w przyciągnięciu nowych. Niektóre sondaże rozpoczynają rozmowę, a niektóre po prostu zadają ludziom zabawne pytanie do przemyślenia.

Jeśli jednak używasz Snapchata głównie w swoich mediach społecznościowych, będziesz przerażony, gdy dowiesz się, że aplikacja nie ma obecnie opcji umożliwiającej tworzenie ankiet dla znajomych i obserwatorów. Możesz wypełniać ankiety, które są publikowane w Snapchat Discover. Ale jeśli chcesz przeprowadzić własną ankietę, musisz użyć systemu innej firmy.

Do wyboru jest wiele aplikacji i witryn do tworzenia ankiet. Poniższy samouczek koncentruje się na PollsGo, ale te same podstawowe kroki dotyczą każdego kreatora ankiet.

Korzystanie z PollsGo (przeglądarki internetowej)

SondażeGo to przyjazny dla użytkownika sposób na tworzenie ankiet. Oto jak zrobić ankietę za pomocą witryny na urządzeniu mobilnym.

Otwórz pollsgo.com na swoim komputerze lub w przeglądarce internetowej na swoim smartfonie. Ankiety PollsGo mogą zawierać wiele pytań. Ale nie dotyczy to wszystkich aplikacji i witryn ankietowych. W niektórych przypadkach możesz linkować tylko do poszczególnych pytań. Czy chcesz, aby uczestnicy ankiety natychmiast zobaczyli wyniki? A może wolisz być jedyną osobą, która ma dostęp do tych danych? Ta aplikacja ankietowa daje możliwość wyboru, czy uczestnicy mogą zobaczyć wyniki, czy nie.

Oba podejścia mogą być interesujące. Jeśli zdecydujesz się pozwolić swoim obserwatorom zobaczyć wyniki po głosowaniu, natychmiast otrzymasz temat do dyskusji. Z drugiej strony może być fajnie zdefiniować ograniczony okres głosowania, a następnie podzielić się wynikami ze swoimi obserwatorami. Zaznacz pole, jeśli chcesz, aby respondenci ankiety widzieli, jak przebiega ankieta.

Teraz nadszedł czas na zebranie ankiety. Chociaż fajnie jest trzymać się jednego tematu ze wszystkimi pytaniami, możesz również stworzyć interesującą ankietę, jeśli połączysz pytania osobiste i ogólne.

Niektóre aplikacje ankietowe i witryny internetowe pomagają w podsuwaniu pomysłów na pytania, które można zadać. To w dużej mierze dlatego Polly była tak popularna. Ta aplikacja oferowała bardzo szeroki wybór interesujących, odpowiednich dla nastolatków pytań do ankiety do wyboru. W PollsGo możesz utworzyć trzy rodzaje pytań:

Pytanie osobiste: Tutaj możesz wybrać spośród ośmiu pytań osobistych. Niektóre pytania zachęcają do uczciwości – na przykład możesz zapytać „Kim dla ciebie jestem?” lub „Jedna rzecz, nad którą muszę popracować”. Z drugiej strony niektóre pytania są bardziej beztroskie, na przykład proszenie obserwatorów o określenie, który gatunek filmu najbardziej Ci odpowiada.

Pytanie grupowe: Pytania grupowe odnoszą się do dynamiki twojej grupy. Tutaj uczestnicy Twojej ankiety mogą wyrażać swoje anonimowe opinie na temat innych członków grupy.

Na przykład jedno z pytań brzmi: „Kto przetrwałby najdłużej w apokalipsie zombie?” Ta opcja jest bardziej interesująca, jeśli masz zamkniętą grupę obserwujących Snapchata. Ponownie, istnieje możliwość zmiany dowolnego pytania po jego wybraniu.

Twoje własne pytanie: Generowanie własnego pytania jest prawdopodobnie opcją, z której będziesz korzystać najczęściej. W końcu standardowe pytania PollsGo stałyby się nudne, gdybyś nie zawierał również unikalnych pytań. Zapytaj o coś, co jest bliskie zainteresowaniom Twoich obserwujących.

Po wybraniu pytania nadszedł czas, aby dać respondentom ankiety opcje do wyboru. Jeśli wybrałeś pytanie osobiste, możesz wybrać kilka podstawowych odpowiedzi. Ale znowu możesz zmienić lub usunąć dowolne sugestie witryny. Nie możesz dodać więcej niż sześć opcji. Dodatkowo, muszą istnieć co najmniej dwie opcje dla każdego pytania, chociaż dobrze jest, jeśli opcje są identyczne.

Tutaj możesz również zmienić kolor tła swoich pytań. Niestety, w PollsGo nie można dodawać zdjęć do swoich ankiet.

Teraz PollsGo utworzy ankietę, którą możesz udostępnić swoim obserwatorom Snapchata. Pojawi się adres URL, który możesz skopiować. Istnieją również przyciski, które umożliwiają udostępnianie ankiety w różnych mediach społecznościowych, w tym na Snapchacie, ale i tak skopiuj link do schowka.

Stąd otwórz Snapchat na swoim urządzeniu i zacznij tworzyć przystawkę. Aby wkleić link, musisz użyć ikony spinacza po prawej stronie aplikacji. Po udostępnieniu linku możesz udekorować i dostosować swój Snap w dowolny sposób.

Zalecamy, aby ludzie przewinęli się w górę, aby zagłosować w Twojej ankiecie. Po wysłaniu Snapa do użytkowników i umieszczeniu go w swojej historii, Twoja społeczność Snapchat będzie mogła używać PollsGo do głosowania bezpośrednio na swoim telefonie, a Ty możesz użyć linku w ankiecie, aby sprawdzić wyniki.

LMK: Ankiety anonimowe (aplikacja)

Jeśli szukasz aplikacji do ankietowania na swoim urządzeniu mobilnym, jedną z bardziej godnych uwagi opcji jest LMK: Anonimowe ankiety (dostępne na iOS tutaj oraz Android tutaj). Ta aplikacja jest dostępna w App Store i Google Play Store.

Niestety, dostosowywanie ankiet ma swoją cenę w tej aplikacji. Za 7,99 USD/mies. możesz tworzyć własne naklejki klientów (takie aplikacje nazywają ankietami), dodawać zdjęcia, mieć nieograniczoną liczbę postów i więcej opcji naklejek generowanych przez system.

Ta aplikacja ma kilka bezpłatnych opcji ankiet, które są dość schludne, dzięki czemu bezpłatna opcja jest zabawna, jeśli tego właśnie szukasz. Bezpłatna opcja obejmuje tematy dotyczące relacji, takie jak: „Jak długo możesz wytrzymać bez rozmowy ze mną?” i „Jak atrakcyjny jestem?”

Ankieta nie jest anonimowa, ale odpowiedzi są. Jeśli szukasz opinii i chcesz wiedzieć, od kogo pochodzi, to nie jest aplikacja dla Ciebie.

Inne aplikacje z pytaniami i odpowiedziami, które możesz wypróbować LMK: Pytania i odpowiedzi aplikacja lub YOLO aby uzyskać więcej opcji dostosowywania.