Jak zrobić folder w telegramie

Na pierwszy rzut oka Telegram może wydawać się prostą aplikacją do przesyłania wiadomości. Ale użytkownicy wiedzą, że to znacznie więcej. Dzięki doskonałym funkcjom dodawanym przez cały czas, w Telegramie zawsze jest coś nowego do pokochania. Na przykład najnowsza duża aktualizacja dodała foldery czatu, które pomagają nam organizować nasze rozmowy.

W tym artykule pokażemy, jak tworzyć foldery w Telegramie i wiele więcej.

Czym są foldery telegramu?

Wiele osób korzysta z Telegrama zarówno do pracy, jak i do rozmów ze znajomymi. Po pewnym czasie prowadzisz wiele rozmów i dołączasz do wielu grup. Wszystko to może być nieco mylące.

Telegram może być pierwszą aplikacją do przesyłania wiadomości, która oferuje rozwiązanie tego problemu – foldery czatu. Teraz będziesz mógł organizować swoje konwersacje oraz znacznie szybciej znajdować i przeglądać określone czaty.

Możesz tworzyć foldery dla różnych typów rozmów. Po aktualizacji większość osób utworzyła dwa osobne foldery – jeden do pracy, a drugi do znajomych i rodziny. W ten sposób możesz mieć lepszą kontrolę nad swoimi rozmowami. Pomaga także oddzielić życie osobiste i zawodowe.

Możesz także utworzyć określony folder dla rozmów grupowych lub kanałów. Może to być bardzo pomocne, jeśli masz dzieci i komunikujesz się z nauczycielami lub innymi rodzicami za pośrednictwem Telegramu.

Oczywiście od Ciebie zależy zorganizowanie rozmów tak, jak lubisz. To tylko sugestie, które naszym zdaniem mogą okazać się przydatne.

Jak stworzyć folder?

Wiesz już, czym są foldery Telegram i jak z nich korzystać. Czas pokazać, jak samemu tworzyć foldery. Oto, co musisz zrobić:

 • Otwórz aplikację Telegram.
 • Stuknij trzy linie w lewym górnym rogu ekranu.
 • Wejdź w Ustawienia.
 • Przewiń w dół i dotknij Foldery.
 • Stuknij znak Plus, aby utworzyć nowy folder.
 • Masz to! Właśnie utworzyłeś nowy folder. Teraz musisz to dostosować.

 • Wpisz nazwę folderu.
 • Stuknij w Dodaj czaty i wybierz rozmowy, które chcesz dodać do tego folderu.
 • Gdy wejdziesz do sekcji Foldery, zobaczysz kilka sugerowanych folderów. Jeśli chcesz dodać jeden z tych folderów, po prostu dotknij znaku Dodaj obok ich nazw. Na przykład Telegram sugeruje, aby użytkownicy tworzyli „Nieprzeczytany folder”. Tworząc ten folder, nigdy nie przegapisz żadnej wiadomości, ponieważ wszystkie nowe wiadomości będą tam przechowywane, dopóki ich nie przeczytasz.

  Od Ciebie zależy, czy użyjesz ich, czy utworzysz nowy. Możesz utworzyć tyle folderów, ile chcesz; nie ma limitu.

  Jak usunąć czat z folderu?

  Oczywiście zawsze możesz dodawać nowe czaty do folderu, ale możesz też usuwać rozmowy. Oto, co musisz zrobić:

 • Otwórz aplikację Telegram.
 • Stuknij trzy linie w lewym górnym rogu.
 • Wejdź w Ustawienia.
 • Przewiń w dół i dotknij Foldery.
 • Wprowadź folder, który chcesz zmienić.
 • Następnie możesz dotknąć Dodaj czat lub Usuń czat, w zależności od tego, co chcesz zrobić.
 • Wpisz nazwę czatu.
 • Na koniec jeszcze raz dotknij Dodaj lub Usuń.
 • To wszystko! Twoje priorytety zmieniają się z czasem, podobnie jak osoby, z którymi rozmawiasz najczęściej. Dlatego Telegram pozwala aktualizować foldery, aby jak najlepiej je wykorzystać.

  Zarchiwizowane foldery

  Dzięki najnowszej aktualizacji automatycznie otrzymasz zarchiwizowane foldery. Możesz ich używać do rozmów, które nie są już aktywne, ale nie chcesz ich usuwać.

  Przenoszenie czatów do archiwum nigdy nie było łatwiejsze. Wystarczy, że przesuniesz wątek od prawej do lewej, a zostanie on zarchiwizowany.

  Jeśli otrzymasz nową wiadomość w zarchiwizowanym czacie, zostanie ona automatycznie przeniesiona z wątków zarchiwizowanych do aktywnych. Możesz wyłączyć tę funkcję, wyciszając rozmowę. W ten sposób pozostanie w zarchiwizowanych czatach, chyba że zdecydujesz się go przenieść. Pamiętaj, że oznacza to, że nie otrzymasz powiadomienia, gdy otrzymasz nową wiadomość na tym czacie.

  Nie mam folderów

  Jeśli nie możesz znaleźć tej opcji w aplikacji Telegram, nie martw się. Funkcja została wprowadzona dopiero pod koniec marca, co oznacza, że ​​dotarcie do wszystkich użytkowników może trochę potrwać. Niektórzy użytkownicy otrzymywali go automatycznie, podczas gdy inni musieli aktualizować swoje aplikacje.

  Jeśli ostatnio nie aktualizowałeś Telegrama, teraz nadszedł czas, aby to zrobić. Po aktualizacji prawdopodobnie będziesz mógł korzystać z folderów, a także z innych ekscytujących funkcji. Nie chcemy ujawniać wszystkich, ale jest kilka nowych emotikonów, które pokochasz.

  Jeśli nadal nie widzisz folderów, może być inne wyjaśnienie. Telegram wprowadził foldery, aby pomóc ludziom z dużą ilością czatów w organizowaniu. Jeśli używasz Telegrama tylko do czatowania z przyjacielem lub dwoma, może to oznaczać, że nie potrzebujesz tej funkcji. Ta funkcja będzie dostępna, gdy lista czatów się wydłuży.

  Przypnij czat

  Telegram poszedł o krok dalej, jeśli chodzi o organizację. Teraz można przypiąć jeden lub więcej czatów do górnej części aplikacji. Możesz przypiąć wątki, z których często korzystasz, dzięki czemu nie będziesz musiał przewijać w dół za każdym razem, gdy chcesz coś napisać.

  Możesz też przypiąć czaty zawierające ważne informacje. Nawet jeśli te czaty nie są już aktywne, będziesz mieć pod ręką informacje. Może to być bardzo pomocne, zwłaszcza jeśli chodzi o twoją pracę.

  Organizacja jest wszystkim

  Porządkowanie naszych rzeczy jest niezbędne, zarówno w trybie online, jak i offline. Mamy nadzieję, że najnowsza aktualizacja Telegrama pomoże Ci uporządkować rozmowy. Uwielbiamy to, jak przydatne. Mamy nadzieję, że wkrótce inne aplikacje pójdą w ich ślady.

  Czy wypróbowałeś już foldery Telegram? Co o nich myślisz? Daj nam znać w sekcji komentarzy poniżej.

  x