Jak zwolnić miejsce na dysku w iCloud

 • Zwolnienie przestrzeni dyskowej iCloud może często uniemożliwić przejście na droższy plan przestrzeni dyskowej.
 • Usunięcie niechcianych kopii zapasowych iCloud, zarządzanie biblioteką zdjęć i czyszczenie dużych plików na iCloud Drive może zwolnić kilka gigabajtów miejsca.

Kończy Ci się miejsce w iCloud, ale nie chcesz aktualizować swojego planu? Dowiedz się, jak maksymalnie wykorzystać przestrzeń, którą już posiadasz, co wiąże się z usuwaniem niechcianych elementów i wprowadzaniem innych optymalizacji pamięci, aby mieć pewność, że pamięć iCloud nie zapełni się szybko.

Ile kosztuje miejsce na dysku iCloud?

Na szczęście iCloud nie jest strasznie drogi. Jeśli chcesz przejść na wyższy poziom, zamiast tracić czas na usuwanie danych w celu zwolnienia istniejącej pamięci, oto dostępne opcje:

 • 0,99 USD miesięcznie za 50 GB
 • 2,99 USD miesięcznie za 200 GB
 • 9,99 USD miesięcznie za 2 TB
 • 29,99 USD miesięcznie za 6 TB
 • 59,99 USD miesięcznie za 12 TB

Możesz także zyskać przestrzeń dyskową w iCloud oraz inne usługi Apple po obniżonej cenie, subskrybując Apple One.

Sprawdź, co zajmuje Twoje miejsce w iCloud

Jeśli jesteś pewien, że wolisz spędzać czas zamiast wydawać pieniądze, musisz najpierw sprawdzić, co pochłania Twoje miejsce w iCloud.

Na iPhonie wybierz Ustawienia > [Your Name] > iCloud > Zarządzaj miejscem na koncie.

Na komputerze Mac kliknij logo Apple na pasku menu i wybierz Ustawienia systemowe > Apple ID > iCloud. Następnie kliknij Zarządzaj.

Dzięki temu dowiesz się, co wykorzystuje miejsce na Twoim koncie iCloud. W przypadku większości osób będą to prawdopodobnie zdjęcia, wiadomości, kopie zapasowe iCloud, dysk iCloud i aplikacje. Poniżej pokażemy Ci, jak zwolnić miejsce dla każdego z nich i nie tylko.

Usuń niechciane kopie zapasowe iCloud

Jeśli przez lata posiadałeś wiele urządzeń z systemem iOS, istnieje duże prawdopodobieństwo, że każde z tych urządzeń ma własną kopię zapasową zapisaną na Twoim koncie iCloud.

Możesz usunąć kopie zapasowe starych urządzeń, których już nie używasz, wykonując następujące kroki:

 • Na iPhonie wybierz Ustawienia > [Your Name] > iCloud > Zarządzaj miejscem na koncie > Kopie zapasowe.
 • Teraz zobaczysz, dla których urządzeń utworzono kopię zapasową. Wybierz urządzenie, którego już nie używasz i dotknij Usuń kopię zapasową. Spowoduje to usunięcie tej kopii zapasowej z iCloud.
 • Możesz także kliknąć kopię zapasową urządzeń, których nadal używasz, i uniemożliwić niektórym aplikacjom zapisywanie danych na Twoim koncie iCloud. Wybierz urządzenie i wybierz opcję Pokaż wszystkie aplikacje. Teraz ręcznie wyłącz kopie zapasowe dla określonych aplikacji i dotknij Wyłącz. Spowoduje to usunięcie danych tych aplikacji z następnej kopii zapasowej iCloud.
 • Jeśli używasz komputera Mac, wybierz kolejno menu Apple > Ustawienia systemowe > Apple ID > iCloud. Następnie kliknij Zarządzaj i wybierz Kopie zapasowe. Możesz teraz wybrać, które kopie zapasowe chcesz usunąć. Jeśli jednak nie chcesz usuwać kopii zapasowych i potrzebujesz więcej miejsca, nie zapomnij, że możesz zmniejszyć rozmiar kopii zapasowej iPhone’a i usunąć dane aplikacji z iCloud, aby zwolnić miejsce.

  Zmień ustawienia aparatu w swoim iPhonie

  Sprawdź ustawienia aparatu w iPhonie, aby upewnić się, że nie używasz więcej miejsca w iCloud, niż to konieczne. Obejmuje to między innymi podjęcie decyzji, czy możesz przełączyć się na filmy w rozdzielczości 720p lub 1080p zamiast 4K.

 • Na iPhonie (lub iPadzie) wybierz Ustawienia > Aparat > Formaty. Aby zaoszczędzić miejsce, wybierz opcję Wysoka wydajność. Pamiętaj, że spowoduje to zapisanie zdjęć i filmów odpowiednio w formatach HEIF i HEVC, które nie są tak szeroko obsługiwane jak JPG i MP4.
 • Teraz wróć do ustawień aparatu i dotknij Nagraj wideo. Najlepiej byłoby wybrać najniższą liczbę klatek na sekundę i najniższą rozdzielczość. W ten sposób nie uzyskasz płynnych filmów ani najwyższej jakości, ale zaoszczędzisz miejsce w iCloud.
 • Podobnie wybierz opcję Nagraj w zwolnionym tempie w ustawieniach aparatu i wybierz ustawienie niższej liczby klatek na sekundę.
 • Wyłącz także funkcję Live Photo, wybierając Ustawienia > Kamera > Zachowaj ustawienia. Spowoduje to, że Twój iPhone nie będzie nagrywał trzysekundowego filmu z każdego zrobionego zdjęcia.
 • Przytnij swoją bibliotekę zdjęć

  Teraz, gdy zmniejszyłeś ilość miejsca zajmowanego przez zdjęcia, czas zacząć usuwać niechciane elementy z biblioteki zdjęć.

  Otwórz aplikację Zdjęcia i dotknij Albumy > Filmy. Teraz możesz kliknąć Wybierz w prawym górnym rogu i wyczyścić wszystkie niepotrzebne filmy. Podobnie możesz odwiedzać albumy z następującymi elementami: Zdjęcia na żywo, Zdjęcia seryjne, Panoramy, Slo-mo, Poklatkowe, Zrzuty ekranu, Nagrania ekranu i inne. Usunięcie z nich rzeczy szybko zwolni dużo miejsca. Na koniec przejrzyj album Ostatnie w aplikacji Zdjęcia, aby sprawdzić, czy możesz usunąć niektóre zdjęcia.

  Pozbądź się starych i niechcianych wiadomości

  Jeśli aplikacja Wiadomości zajmuje dużo miejsca w iCloud, możesz szybko zwolnić trochę miejsca, wykonując następujące kroki:

 • Wybierz Ustawienia > Wiadomości na iPhonie lub iPadzie.
 • Teraz przewiń w dół do opcji Zachowaj wiadomości i zmień ją z Na zawsze na 30 dni lub 1 rok. Następnie dotknij Usuń. Wiadomości starsze niż ustawiony przedział czasowy będą teraz automatycznie usuwane.
 • Następnie usuńmy niektóre czaty, które zajmują dużo miejsca. Przejdź do Ustawień > [Your Name] > iCloud > Zarządzaj miejscem na koncie > Wiadomości. Teraz dotknij Najważniejsze rozmowy.
 • Kliknij Edytuj w prawym górnym rogu i wybierz czaty, które chcesz usunąć. Następnie dotknij ikony kosza w prawym górnym rogu, aby usunąć czat.
 • Jeśli nie chcesz usuwać całych rozmów, otwórz wątek, dotknij nazwy kontaktu u góry i przewiń w dół do opcji Zdjęcia. Stuknij opcję Zobacz wszystko, a następnie ręcznie usuń niepotrzebne obrazy i filmy. Podobnie możesz odwiedzić sekcję Dokumenty, aby usunąć duże pliki PDF i inne pliki.
 • Usuń duże pliki z dysku iCloud

  Jeśli korzystasz z usługi iCloud Drive na którymkolwiek ze swoich urządzeń Apple, sprawdź to, aby upewnić się, że niepotrzebne pliki nie zajmują dużo miejsca. Otwórz aplikację Pliki na iPhonie lub iPadzie i kliknij Przeglądaj na dole. Wybierz iCloud Drive i sprawdź każdy folder, aby sprawdzić, czy możesz coś usunąć. Aby zrobić to samo na komputerze Mac, otwórz okno Findera i kliknij iCloud Drive na pasku bocznym.

  Jeśli jednak przypadkowo usuniesz niewłaściwy plik, nie martw się. Istnieje sposób na przywrócenie usuniętych plików na iCloud Drive.

  Usuń starsze e-maile

  Jeśli korzystasz z aplikacji Apple Mail i konta e-mail w iCloud, prawdopodobnie będziesz mieć kilka e-maili, których już nie potrzebujesz. Te e-maile mogą również zajmować Twoje cenne miejsce w iCloud. Oto jak je usunąć:

 • Otwórz aplikację Poczta.
 • Przejdź do strony Skrzynki pocztowe i wybierz iCloud.
 • Wybierz Edytuj w prawym górnym rogu, a następnie wybierz e-maile, które chcesz usunąć.
 • Stuknij opcję Kosz, a następnie wybierz opcję Kosz.
 • Pamiętaj, że dotyczy to tylko poczty e-mail w iCloud, a nie innych kont e-mail, takich jak Gmail, które mogłeś połączyć z aplikacją.

  Mamy nadzieję, że udało Ci się już zwolnić kilka gigabajtów miejsca w iCloud. To powinno wystarczyć, aby na razie zapobiec przerażającym wyskakującym okienkom „Pamięć iCloud jest pełna” na iPhonie, iPadzie lub komputerze Mac. Jeśli jednak nadal potrzebujesz więcej miejsca, rozważ aktualizację planu dyskowego iCloud.

  x