Udostępnij teraz w social media:

Gridplay to nowy sposób nagrywania filmów; dzieli widok z kamery na siatkę i możesz nagrywać inne wideo w każdej komórce lub w grupach komórek. Aplikacja kosztuje 1,99 USD w App Store i jest warta ceny, którą płacisz. Aplikacja umożliwia nagrywanie 15-sekundowych filmów dla każdego wybranego zestawu komórek, a zakup w aplikacji w wysokości 0,99 USD pozwala wydłużyć czas nagrywania do 15 minut. Możesz dodać ścieżkę dźwiękową do każdego segmentu wideo, kontrolować głośność oddzielnie dla każdego z nich i przyciąć ostateczny film, który można udostępnić na Facebooku, Instagramie, YouTube, Tumblr lub pocztą e-mail i zapisać w rolce z aparatu. Gridplay może łączyć się zarówno z przednią, jak i tylną kamerą i jest wyposażony w różne układy siatki, co daje wiele różnych podzielonych widoków do wyboru.

Sprawdź -   Wszechstronne narzędzie do zarządzania plikami typu „przeciągnij i upuść” dla systemu OS X [Paid]

Aplikacja jest łatwa w użyciu po utworzeniu pierwszego filmu, ale wcześniej będzie się wydawać skomplikowana, więc nie pomiń samouczka. Stuknij Start, aby nagrać swoje pierwsze wideo i wybierz komórki w siatce, w których chcesz nagrać pierwsze wideo. Domyślnie wybrana jest siatka 9 × 9. Aby zmienić układ siatki lub przełączyć aparat, dotknij przycisku małej strzałki tuż nad przyciskiem nagrywania. Ikony kamer służą do przełączania między kamerami (z przodu lub z tyłu). Znajdujące się poniżej ikony wyszukiwarki widoku pozwalają wybrać sposób nagrywania przez kamerę. Można go podzielić tak, aby każda komórka otrzymywała to samo wejście z kamery, lub cała siatka otrzyma pełny obraz z kamery, a komórka rejestruje tylko jej odpowiednią część. Poniżej znajdują się układy siatki w zakresie od 2 × 1, 2 × 2, 3 × 3 i 5 × 5. Możesz również dodać ramkę do siatki; dotknij przycisku koła zębatego w tym samym menu możesz wybrać grubość obramowania. Zwiń te opcje tak, jak je ustawiłeś, i dotknij przycisku ustawień po lewej stronie przycisku nagrywania. Tutaj możesz ustawić czas, aby opóźnić nagrywanie i włączyć lampę błyskową.

Sprawdź -   Jak otworzyć plik z Launchpad na macOS

Ustawienia wideo Gridplay

Po skonfigurowaniu aplikacji do nagrywania stuknij komórki, w których chcesz nagrywać. Możesz wybrać je w ciągłym rzędzie lub po prostu stuknąć je poza kolejnością. Po wybraniu komórek aplikacja wyświetli monit o wybranie czasu trwania wideo. Dotknij nagrywania, aby rozpocząć nagrywanie. Możesz wstrzymać nagrywanie w dowolnym momencie, a postęp w odniesieniu do czasu zostanie pokazany. Po zakończeniu nagrywania dla pierwszego segmentu wybierz różne komórki, a następnie nagraj je. Możesz zaktualizować ustawienia nagrywania wideo dla każdego segmentu, dotykając przycisku ustawień przed ponownym rozpoczęciem nagrywania. Po zakończeniu nagrywania aplikacja pozwala przyciąć wideo, dodać do niego muzykę i ustawić głośność.

Komórki rejestrujące Gridplaytrym

Możesz odtworzyć wideo, a następnie zapisać je w rolce z aparatu lub udostępnić w jednej z obsługiwanych sieci społecznościowych. Ustawienia aplikacji umożliwiają włączenie przewodnika, włączenie sygnału dźwiękowego podczas odliczania minutnika i wybranie rozdzielczości wideo.

Sprawdź -   Oglądaj filmy tygodnia z iTunes na pasku menu w systemie macOS

eksportUstawienia Gridplay

Zainstaluj Gridplay z App Store