Najlepsza pamięć RAM dla procesorów Ryzen (przewodnik zakupu) w 2021 r

Udostępnij teraz w social media:

Znalezienie najlepszej pamięci RAM dla procesorów Ryzen może nie być łatwe, jeśli nie wiesz, czego szukać, ale na szczęście mamy Cię w zasięgu. Podczas gdy procesory Ryzen są notorycznie bardziej zależne od posiadania świetnej pamięci RAM niż procesory Intel, zapewnienie świetnej pamięci RAM z procesorem Ryzen zapewni wiodącą w branży wydajność wielordzeniową, z której te chipy są znane w porównaniu z ich odpowiednikami Intela.

Nie wiesz dużo o pamięci RAM itp.? Nie martw się – zawęziliśmy najlepszą pamięć RAM dla procesorów Ryzen do wyboru i napisaliśmy szczegółowy przewodnik zakupu, który pomoże Ci dokonać świadomego zakupu.

Najlepsza pamięć RAM dla procesorów Ryzen

Zrobiliśmy badania, więc nie musisz; to jest nasza lista najlepszych RAMP dla procesorów AMD Ryzen.

# 1. ADATA XPG GAMMIX D30 (zestaw 16 GB)

Pojemność: 16 GB | Prędkość: 3000 MHz | CAS: 16 | Konfiguracja: 2 × 8 GB (dwukanałowy)

XPG 16 GB (2 x 8 GB) GAMMIX D30 DDR4 PC4-24000 3000 MHz Pamięć biurkowa

Po prostu chcesz zdobyć dobrą pamięć RAM Ryzena i nie przejmujesz się tym, co dostajesz, o ile działa dobrze i nie rozbija banku?

Plik Zestaw ADATA XPG GAMMIX D30 to nasz idealny wybór dla Ciebie. Jest to jeden z najtańszych dostępnych zestawów pamięci RAM, który spełnia wszystkie nasze minimalne wymagania dotyczące dobrej pamięci RAM Ryzen. Niskie opóźnienie CAS, prędkość 3000 MHz i konfiguracja dwukanałowa – wszystko to za dość dobrą cenę. Nie ma tu żadnych prawdziwych wad, chyba że nie podoba ci się wygląd białego radiatora w samej pamięci RAM.

Ten wybór jest niedostępny? Zamiast tego kup ADATA XPG Z1, który ma te same specyfikacje, ale ma czerwony radiator.

Werdykt: Najlepsza budżetowa pamięć RAM dla Ryzena

# 2. G.Skill Ripjaws V (zestaw 16 GB)

Pojemność: 16 GB | Prędkość: 3600 MHz | CAS: 18 | Konfiguracja: 2 × 8 GB (dwukanałowy)

  Zidentyfikuj USB 3.0 i porty ładowania, patrząc na symbole obok nich

G.Skill RipJaws V Series 16 GB (2 x 8 GB) 288-pinowa pamięć SDRAM PC4-28800 DDR4 RAM dla Ryzena

Jeśli chcesz czegoś trochę lepszego niż „po prostu wystarczająco dobrego”, gorąco to polecamy G.Skill Ripjaws V Kit.

Podczas gdy opóźnienie CAS nieznacznie wzrosło do 18, wzrost prędkości do 3600 MHz więcej niż rekompensuje to w rzeczywistej wydajności. Czarny radiator powinien również pozwolić tej pamięci RAM dobrze pasować do prawie każdej kompilacji komputera, w którą ją włożysz – tutaj nie ma żadnych irytujących kolorów podstawowych!

Dodatkowo, chociaż cena jest nieco wyższa niż w przypadku naszej innej opcji, w rzeczywistości jest tylko nieco wyższa (około dziesięciu dolarów w momencie pisania, choć będzie się to zmieniać w czasie).

To jest wybór, który zalecamy większości graczy korzystających z procesorów Ryzen – z pewnością można wprowadzić ulepszenia, ale do celów praktycznych w grach powinno to być wszystko, czego potrzebujesz.

Werdykt: Najlepsza pamięć RAM do gier Ryzen

# 3. G.Skill Ripjaws V (zestaw CL16 16 GB)

Pojemność: 16 GB | Prędkość: 3600 MHz | CAS: 16 | Konfiguracja: 2 × 8 GB (dwukanałowy)

G.Skill RipJaws V Series 16 GB (2 x 8 GB) 288-stykowe SDRAM PC4-28800 DDR4 3600 CL16

Jeśli chcesz mieć świetną pamięć RAM dla Ryzena z jak najmniejszą liczbą kompromisów, to właśnie to Zestaw Ripjaws V. to ten, którego szukasz. Jest bardzo podobny do tego wymienionego powyżej, ale z kilkoma kluczowymi różnicami: przede wszystkim osiąga zwiększenie prędkości do 3600 MHz bez zwiększania opóźnienia CAS z 16. Inne kluczowe punkty nadal pozostają w stanie gotowości – czarny radiator, który współpracuje z prawie dowolna kompilacja, idealna do gier i innych ciężkich aplikacji itp.

Jednak ten wybór bez kompromisów ma kilka wad – mianowicie wyższą cenę i niższą dostępność.

Werdykt: Najlepsza pamięć RAM dla Ryzena (wybór bez kompromisów)

# 4. G.Skill Trident Z RGB

Pojemność: 32 GB | Prędkość: 3600 MHz | CAS: 16 | Konfiguracja: 2 × 16 GB (dwukanałowy)

G.SKILL 32 GB (2 x 16 GB) TridentZ RGB Series DDR4 PC4-28800 3600

Ostatnia, ale z pewnością nie najmniej ważna jest nasza Wybór RGB / 32 GB!

Plik Zestaw G.Skill Trident Z RGB ma już wszystkie specyfikacje, których można się spodziewać po dobrej pamięci RAM Ryzen – 3600 MHz z niesamowicie czystym opóźnieniem 16 CAS. Wstaw trochę RGB i podwoj pojemność do 32 GB i gratulacje: masz wysokiej klasy konfigurację pamięci, która powinna idealnie współpracować z procesorem Ryzen 7 lub Ryzen 9!

Jednak te ulepszenia (zwłaszcza RGB) wiążą się z kosztami. Koszt bardzo dosłowny – to najdroższa opcja na tej liście ze znacznym marginesem. Jeśli jednak nie stanowi to problemu – zwłaszcza jeśli kupujesz zestawy 32 GB RAM – to z całego serca to polecamy.

Chcesz zestaw 32 GB za nieco tańszy i nie przejmujesz się RGB? Zamiast tego kup ten zestaw Ripjaws V o pojemności 32 GB – ma te same specyfikacje.

  Jak uzyskać podsumowanie artykułu z Wikipedii

Werdykt: Najlepsza pamięć RAM dla Ryzena z RGB

Wszystko, co musisz wiedzieć o pamięci RAM Ryzen

Przeczytaj nasze recenzje i nadal nie wiesz, co wybrać, lub pomiń tutaj, aby dowiedzieć się, jakie informacje są niezbędne do podjęcia świadomej decyzji o zakupie? Tak czy inaczej, zapewniamy Ci ochronę!

Dlaczego AMD Ryzen wymaga innej pamięci RAM niż procesory Intel Core?

Tkanina Infinity.

Mówiąc dokładniej, Infinity Fabric to technologia zarządzania pamięcią w procesorach AMD i procesorach graficznych. Infinity Fabric w procesorze AMD łączy każdą część procesora z każdą inną częścią procesora, a nawet niektóre połączenia z płytą główną i chipsetem. Ta Infinity Fabric jest kluczową częścią tego, co sprawia, że ​​procesory Ryzen tak dobrze radzą sobie z wielowątkowymi obciążeniami, a pamięć RAM, z którą zdecydujesz się sparować, może wpływać zarówno pozytywnie, jak i negatywnie na jego wydajność.

Co sprawia, że ​​pamięć RAM jest dobra dla Ryzena?

Infinity Fabric, ale także proces produkcyjny.

Istnieje kilka różnych sposobów oceny, jaki rodzaj pamięci RAM będzie dobry dla procesorów Ryzen.

Zwykłe porady dotyczące kupowania pamięci RAM pozostają prawdziwe:

Szybkość – im więcej, tym lepiej
Opóźnienie CAS – niższe oznacza lepsze
Pojemność – im więcej, tym lepiej

Należy również wziąć pod uwagę kilka innych czynników. Gdybyśmy napisali ten przewodnik kilka lat wcześniej, rozmawialibyśmy tutaj obszernie o Samsung B-Dies. Samsung B-Dies zostały uwzględnione w niektórych zestawach RAM i umożliwiły jeszcze lepszą wydajność z procesorami Ryzen, choć tylko o niewielki (5 procent lub mniej) margines. Biorąc pod uwagę, że nie są one już produkowane od 2020 r., A ten artykuł jest pisany w 2021 r., Nie zamierzamy w tym artykule uwzględniać typów B-Die – chociaż w przypadku niektórych z wyższej klasy opcji możesz Happy Accident twój w każdym razie w jeden.

Dlaczego konfiguracja (dwukanałowa, czterokanałowa itp.) Ma znaczenie i co to jest?

Po zainstalowaniu pamięci RAM na płycie głównej masz kilka różnych opcji w zależności od liczby dostępnych gniazd RAM i pendrive’ów. Duży wpływ na to ma rozmiar Twojej płyty głównej.

1 gniazdo pełne / dowolny rozmiar – pojedynczy kanał
2 sloty Full / Mini ITX – dwukanałowe
4/8 gniazd Full / Micro ATX i ATX – Quad Channel

Kiedy twoja pamięć RAM działa w trybie jednokanałowym, oznacza to, że masz tylko jedną pamięć RAM aktywną w systemie. Jednokanałowa pamięć RAM jest ograniczona do połowy prędkości znamionowej ze względu na sposób działania DDR (Double Data Rate).

  Jak znaleźć aplikacje 32-bitowe na swoim iPhonie

DDR RAM działa zgodnie z przeznaczeniem, gdy masz dwie identyczne pendrive’y działające w konfiguracji dwukanałowej. Pozwala to RAM na osiągnięcie pełnych prędkości znamionowych poprzez synchronizację z innym, identycznym chipem.

Quad Channel jeszcze bardziej to ulepsza, ale tylko marginalnie – na przykład prędkość nie podwaja się ponownie. To jest DDR, a nie QDR.

Ogólnie rzecz biorąc, tryb dwukanałowy zapewnia największą poprawę wydajności, podczas gdy czterokanałowy zapewnia jedynie marginalne korzyści w określonych obciążeniach wysokiej klasy. Kupując pamięć RAM dla swojego systemu, zawsze zalecamy dwukanałowy lub lepszy.

Jaka pojemność jest dla mnie odpowiednia?

Na szczęście pojemność pamięci RAM jest dość prosta. Po prostu opiszemy to poniżej.

Łatwe przeglądanie stron internetowych i niewielka produktywność / gry = 4 GB
Nowoczesne gry i regularna produktywność / intensywne przeglądanie (ponad 10 kart w 2+ oknach) = 8 GB
Wysoka produktywność / gry lub ekstremalne przeglądanie sieci (ponad 10 kart w 3+ oknach) = 16 GB
Ekstremalnie duża produktywność (np. Wirtualizacja, serwery (gry) itp.) = Ponad 32 GB
Wydajność przedsiębiorstwa = ponad 128 GB, dostosowana do potrzeb

Jaka prędkość jest dla mnie odpowiednia?

Szybkość pamięci RAM ma znacznie większy wpływ na procesory Ryzen niż na procesory Intela ze względu na wspomnianą wcześniej Infinity Fabric. Ogólnie jednak zalecamy dążenie do 3000 MHz jako podstawy dobrej wydajności z procesorami Ryzen. Im wyższy, tym lepszy, ale powyżej zakresu 3000 MHz poprawa będzie wydawała się marginalna dla większości użytkowników, o ile w ogóle będzie widoczna. Nie zalecamy jednak obniżania częstotliwości poniżej 3000 MHz, ponieważ spowoduje to utratę przynajmniej części wydajności.

Pożegnalne słowa

I to wszystko!

Mamy nadzieję, że ten artykuł pomógł Ci znaleźć odpowiednią pamięć RAM dla systemu Ryzen i nauczył Cię kilku rzeczy na temat podstawowej technologii. Jeśli masz inne pytania lub wątpliwości, zostaw komentarz w sekcji komentarzy poniżej, a my skontaktujemy się z Tobą tak szybko, jak to możliwe!

x