Najlepszy budżetowy procesor do gier (recenzje) w 2021 roku

Jest rok 2021 i próbujesz znaleźć najlepszy budżetowy procesor do gier dla swoich potrzeb.

Problem w tym, że rynek jest teraz nieco boczny i są szanse, że w najbliższym czasie nie poprawi się. A więc w międzyczasie, jakie są najlepsze budżetowe procesory do gier, które możesz teraz zdobyć za ciężko zarobione pieniądze, bez rozbijania banku, wydając 100 USD lub więcej w sugerowanej cenie detalicznej?

Przekażemy Ci nasze cztery najlepsze propozycje, a następnie przewodnik zakupu na wypadek, gdybyś potrzebował pomocy w podjęciu ostatecznej decyzji. Zostaw komentarz poniżej, jeśli brakuje jednego z nich lub masz pytania.

Najlepszy budżetowy procesor do gier na rok 2021: nasze wybory

Przeprowadziliśmy badania, więc nie musisz, oto nasza lista najlepszych budżetowych procesorów do gier.

# 1. Intel Pentium Gold G6400

Rdzenie: 2 | Wątki: 4 | Zwiększ zegar: Do 4 GHz | Możliwość podkręcenia?: Nie

Intel Pentium Gold G-6400

Plik Intel Pentium Gold G6400 to nasz wybór na najlepszy procesor do gier poniżej 100 USD. Nie ma dużo większego budżetu niż dwurdzeniowy procesor, nawet jeśli dwa rdzenie mają obecnie cztery wątki. Dzięki taktowi doładowania do 4 GHz, jednordzeniowa wydajność tego procesora nie jest niczym do kichania i sprawi, że przekroczy 60+ klatek na sekundę w starszych grach. Bardziej nowoczesne gry, zwłaszcza z wieloma graczami (np. Battle Royales), mogą jednak sprawić, że ten procesor będzie działał o wiele ciężej, zwłaszcza jeśli masz rzeczy działające w tle.

Jeśli potrzebujesz tylko tak taniego procesora, jak to tylko możliwe, trudno jest pomylić się z procesorem Intel Pentium z serii 400. Powinien dobrze cię traktować, jeśli nie spodziewasz się, że będzie z nim grał w bardzo wymagające gry.

Werdykt: najlepszy procesor do gier poniżej 100 USD

# 2. AMD Athlon 3000G APU

Rdzenie: 2 | Wątki: 4 | Zwiększ zegar: Do 3,5 GHz | Możliwość podkręcenia?: Tak

2-rdzeniowy, 4-wątkowy, odblokowany procesor AMD Athlon 3000G do komputerów stacjonarnych z grafiką Radeon

Plik AMD Athlon 3000G APU może nie mieć całej mocy obliczeniowej procesora Pentium Gold wymienionego powyżej, ale może nie mieć takiej potrzeby, ponieważ ma zintegrowaną grafikę Vega. Grafika Vega w APU AMD Athlon 3000G sprawia, że ​​jest on zaskakująco wydajny – możesz nawet wycisnąć Doom Eternal w 720p i 30 FPS z tym dzieckiem. To wydajność i grafika na poziomie Nintendo Switch, jeśli nie lepsza!

Oczywiście połączenie tego z rzeczywistym procesorem graficznym sprawi, że będzie znacznie lepiej. W rzeczywistości, jeśli chcesz ulepszyć, gdy rynek trochę się ustabilizuje, uzyskanie GPU o wartości około 200 USD powinno zapewnić Ci wygodną grę z prędkością 60+ FPS w większości tytułów bez większego problemu, dzięki rdzeniom Zen, które dusią się w środku. Później możesz zdecydować się na lepszy procesor Ryzen, gdy zaczniesz chcieć przenieść liczbę klatek na sekundę do następnej generacji.

Werdykt: Best Budget Gaming APU

# 3. Intel Core i3-10100F

Rdzenie: 4 | Wątki: 8 | Zwiększ zegar: Do 3,6 GHz | Możliwość podkręcenia?: Nie

Procesor Intel BX8070110100F Core i3-10100F

Plik Intel Core i3-10100F to najlepszy budżetowy procesor do gier, który polecamy większości ludzi. W chwili pisania tego artykułu jest znacznie poniżej 150 USD i oferuje najlepszą wydajność gier z wyjątkiem i5 w przedziale cenowym poniżej 200 USD. Dzieje się tak dzięki 4 potężnym rdzeniom, z których każdy obsługuje dwa wątki i okazuje się odpowiedni dla nowoczesnych silników gier wykorzystujących wiele rdzeni. Nawet w przypadku starszych gier, które nie mogą w pełni wykorzystać tego procesora, jednordzeniowa wydajność w grze powinna pozwolić na łatwą grę przy ponad 100 klatkach na sekundę we wszystkich, z wyjątkiem najbardziej wymagających, nowoczesnych gier.

Nawet poza grami Intel Core i3-10100F powinien okazać się zdolny do niewielkiej produktywności z boku – w końcu jest to ośmiordzeniowy procesor za kradzież ceny.

Werdykt: najlepszy budżetowy procesor do gier

# 4. Intel Core i5-9400F

Rdzenie: 6 | Wątki: 12 | Zwiększ zegar: Do 4,1 GHz | Możliwość podkręcenia?: Nie

Procesor Intel Core i5-9400F do komputerów stacjonarnych 6 rdzeni 4,1 GHz Turbo bez grafiki - budżetowy procesor do gier - budżetowy procesor do gier

Jeśli chcesz wydać jak najmniej pieniędzy, ale jednocześnie zmaksymalizować wydajność w przeliczeniu na jednego dolara, to nas słyszymy. Jeśli to dobrze Cię opisuje, zalecamy rozszerzenie Intel Core i5-9400F. Może być na chipsecie Intel z serii 300 ostatniej generacji, ale oferuje większość wydajności nowszego 10400F za znacznie niższą cenę. Dzięki sześciu rdzeniom i dwunastu wątkom ten procesor jest więcej niż dobrze wyposażony do 120+ FPS w nowoczesnych grach, a nawet powinien okazać się zdolny do obsługi niektórych obciążeń strumieniowych i wideo z boku.

Jednak ta wszechstronność ma wyższą cenę niż jakakolwiek inna opcja z tej listy – zwłaszcza jeśli zdecydujesz się zamiast tego na nowszy 10400F, co może być konieczne, gdy ten w końcu się skończy.

Werdykt: najlepszy budżetowy sześciordzeniowy procesor do gier / najlepszy procesor do gier poniżej 200 USD

To niedostępne lub wolisz korzystać z chipsetu Intel z serii 400? Uzyskać Intel Core i5-10400F zamiast tego – jest to nieco lepsza wersja tego procesora.

Kupowanie najlepszego ekonomicznego procesora do gier: często zadawane pytania

Nie wiesz, co jest dla Ciebie odpowiednie po przeczytaniu tego wszystkiego, lub po prostu potrzebujesz dodatkowych informacji? Czytaj dalej, zapewniamy Ci ochronę.

AMD vs Intel: platforma, kompatybilność i koszt

Chociaż Intel dominuje na tej liście, nadal istnieje kilka powodów, dla których warto zamiast tego wybrać procesor AMD, zwłaszcza jeśli planujesz uzyskać przyszłe aktualizacje.

W tym artykule opisano trzy podstawowe chipsety: 2 od Intela, 1 od AMD. 2 From Intel to odpowiednio serie 300 i 400 w przypadku procesorów Core 9 i 10 generacji. 1 od AMD to chipset z serii 3000, który odpowiada podstawce AM4 i procesorom Ryzen trzeciej generacji.

Intel 300 Series i Intel 400 Series są na różnych gniazdach, co oznacza, że ​​nie ma między nimi kompatybilności. A ponieważ jest to Intel, kolejne gniazdo pojawi się za 2 lata i odetnie opcje aktualizacji. Jeśli jednak planujesz aktualizację za pomocą konfiguracji Intel, zdecydowanie zalecamy wybranie procesora Intel dziesiątej generacji i płyty głównej z serii 400.

Opcja AMD z serii 3000 i podstawką AM4 oferuje interesującą alternatywę. Gniazdo AM4 prawdopodobnie zostanie wymienione w którymś momencie w ciągu najbliższych 2-4 lat, ale na rynku jest mnóstwo chipów AMD w doskonałych cenach (szczególnie z drugiej ręki), a gniazdo niedawno ujrzało wypuszczenie piątego. Procesory generacji Ryzen 5000. Chociaż aktualizacja systemu BIOS może być konieczna, skorzystanie z AMD otwiera opcje aktualizacji do znacznie szerszej gamy CPUS po niższych cenach.

Ile potrzebuję rdzeni?

Do gier? To zależy.

Ogólnie uważa się, że 4 rdzenie są miejscem, w którym chcesz zacząć w nowoczesnych grach, zwłaszcza w nowoczesnych grach dla wielu graczy. 6 jest tam, gdzie radzisz sobie świetnie, zwłaszcza jeśli masz SMT, aby podwoić liczbę wątków. Widoczne są korzyści wykraczające poza 6 rdzeni, ale są one poza tym przedziałem cenowym i na szczęście są dość marginalne, zwłaszcza jeśli dążysz tylko do 60+ FPS w nowoczesnych grach.

Poza grami posiadanie czterordzeniowego lub lepszego procesora może pomóc w obciążeniach takich jak renderowanie wideo i transmisja strumieniowa na żywo z bardzo lekkimi (czytaj: starymi) grami na boku.

Dwurdzeniowe procesory na tej liście normalnie w ogóle nie nadają się do gier, ale dodanie SMT / Hyperthreading na obu układach pozwala im lepiej łączyć zadania w tle i skupić większość mocy rdzenia na aktywnie uruchamianych grach.

Jak duże znaczenie ma szybkość zegara i czy powinienem podkręcać?

W tym artykule szybkość zegara będzie na szczęście bardzo dobrym sposobem pomiaru porównania procesorów. Dzieje się tak, ponieważ większość naszego asortymentu to nowoczesne procesory Intel Core, więc ich podstawowa architektura rdzenia jest prawie identyczna. Chipy z wyższymi częstotliwościami doładowania będą w stanie osiągnąć wyższe prędkości pojedynczego rdzenia, co powinno skutkować niewielkim wzrostem wydajności w grach – chociaż obecność większej liczby rdzeni robi większą różnicę.

Jeśli chodzi o przetaktowywanie, prawie żaden z wybranych przez nas procesorów nie może być podkręcony – z wyjątkiem AMD Athlon 3000G. Ten układ można łatwo przetaktować do ~ 4 GHz, co jeszcze bardziej poprawi jego wydajność w grach, z pomocą zintegrowanej grafiki lub bez niej. Chipy Intela są jednak nadal lepszą opcją, jeśli nie używasz zintegrowanej grafiki.

Jak procesor wpływa na wydajność w grach? Czy mój procesor graficzny nie jest ważniejszy?

co ciekawe, procesory mają znacznie większe znaczenie dla wydajności w grach, niż może się wydawać większości ludzi. Chociaż prawdą jest, że świetny procesor graficzny pozwala na osiągnięcie wyższych rozdzielczości i wierności wizualnej, wyższą liczbę klatek na sekundę można osiągnąć tylko poprzez uzyskanie lepszych procesorów. Dzieje się tak, ponieważ procesor określa maksymalną możliwą liczbę klatek na sekundę, jaką można osiągnąć za pomocą systemu, nawet przy ustawieniach grafiki w grze ustawionych na absolutnie najniższe.

Jeśli jednak Twoim jedynym celem jest osiągnięcie 60+ klatek na sekundę w grach, zakup procesora znacznie droższego niż ten opisany w tym artykule przestaje mieć taki sens, zwłaszcza jeśli nie planujesz robić z nim żadnych gier niezwiązanych z grami. W takim przypadku tak, wydanie więcej na GPU spowoduje większą różnicę pod względem wierności wizualnej i wrażeń.

Pożegnalne słowa

I to wszystko!

Mamy nadzieję, że w tym artykule dowiesz się wszystkiego, co musisz wiedzieć o niedrogich procesorach do gier, które są obecnie dostępne na rynku. Nawet jeśli masz tylko 100 USD do wydania na procesor, istnieje kilka dobrych opcji dla Ciebie.

Jeśli masz jakieś pytania lub wątpliwości, możesz zostawić komentarz poniżej. W przeciwnym razie mamy nadzieję, że ten artykuł pomógł i że AMD znów zacznie konkurować / być zaopatrywane w tym asortymencie!

x