Najlepsza sieć VPN dla World of Warcraft

Nie trać ani minuty na poszukiwanie najlepszej sieci VPN do World of Warcraft, dzisiejszy artykuł to szczegółowy przewodnik, którego potrzebujesz. Omówimy najważniejsze funkcje, które musi posiadać VPN do gier, a także polecimy kilku absolutnie najlepszych dostawców na rynku. Pożegnaj się z ograniczeniami dostępu do Internetu, ograniczeniami regionalnymi i atakami DDoS za pomocą naszych najlepszych sieci VPN.

Gry wideo Warcraft od początku lat 90. zachwycają zarówno graczy, fanów fantasy, jak i entuzjastów odgrywania ról. World of Warcraft, który sam został wydany po raz pierwszy w 2004 roku, jest czwartą grą z tej serii, ale przeniósł rozgrywkę na zupełnie nowy poziom. Od czasu premiery oryginalnej gry wiele dodatków otworzyło World of Warcraft na jedną z najbardziej wszechstronnych gier RPG. World of Warcraft to masowo wieloosobowa gra fabularna online (MMORPG), co oznacza, że ​​gracze mogą zanurzyć się w grze i grać przeciwko komputerowym postaciom, innym graczom online lub wcielić się w określone postacie.

Jak to często bywa w grach online, użytkownicy muszą zapisać się na miesięczną subskrypcję, aby grać. Podobno jest to najpopularniejsza gra online z subskrypcją na świecie, z ostatnią liczbą 5,5 miliona subskrybentów i szczytem ponad 12 milionów. Jednak chociaż subskrypcje World of Warcraft powinny umożliwiać globalną grę, w niektórych częściach świata jest ona zablokowana, a niektórzy dostawcy usług internetowych mogą w niektórych miejscach ograniczać prędkości połączeń użytkowników. To tylko dwa powody, dla których korzystanie z VPN w World of Warcraft jest wysoce wskazane. W tym artykule wyjaśnimy wszystko, co musisz wiedzieć o tym, jak korzystać z VPN, aby Twój World of Warcraft był lepszy. A my doradzimy w sprawie Najlepsza sieć VPN dla World of Warcraft.

30-dniowa gwarancja zwrotu pieniędzy

Najlepsze VPN dla World of Warcraft

Na rynku jest teraz bardzo dużo VPN, więc podjęcie decyzji, która z nich jest właściwa, może być trudną decyzją. Gracze World of Warcraft mają wiele szczególnych wymagań, których powinni szukać w swojej idealnej sieci VPN. Przygotowując naszą listę najlepszych sieci VPN dla World of Warcraft, długo i intensywnie zastanawialiśmy się, jakie powinny być te najważniejsze priorytety. Kryteria, do których się zawęziliśmy, to:

 • Szybkie prędkości połączenia – Gry online wymagają szybkich i stałych prędkości połączenia z Internetem. Niektóre sieci VPN nie mogą tego dostarczyć, dlatego ważne jest, aby wybrać dostawcę, który może.
 • Brak ograniczeń przepustowości – Gry online wymagają dużej ilości danych, więc gracze potrzebują VPN bez ograniczeń przepustowości, aby mogli grać tyle, ile chcą.
 • Rozmiar sieci serwerów – Im więcej dostępnych serwerów międzynarodowych, tym więcej miejsc możesz grać w World of Warcraft na całym świecie.
 • Siła i bezpieczeństwo szyfrowania – Aby zapewnić Ci jak największe bezpieczeństwo podczas gry, wybierz VPN z najbardziej wydajnymi i elastycznymi protokołami szyfrowania.
 • Skuteczność polityki prywatności – Zawsze upewnij się, że twoja sieć VPN oferuje jakąś formę zasad braku logowania, w przeciwnym razie nie będziesz w pełni anonimowy.

Korzystając z tych pięciu podstawowych kryteriów, zidentyfikowaliśmy czterech głównych dostawców VPN, dla których naszym zdaniem oferujemy idealną usługę. Zaznaczają wszystkie pola wskazane powyżej, a także oferują świetną, wszechstronną usługę VPN, z której użytkownicy mogą korzystać za każdym razem, gdy są online, czy to streamingiem, Twitchiem czy robieniem czegoś innego. Te VPN to:

1. ExpressVPN

Jak sama nazwa wskazuje, ExpressVPN specjalizuje się w superszybkich prędkościach połączeń, które są dostarczane przez ich znaczną sieć serwerów, która obecnie liczy ponad 3100 serwerów w 94 krajach na całym świecie. Co ważne dla graczy, ExpressVPN ma również doskonałą reputację dzięki niezawodnym i stałym prędkościom.

Wybierając ExpressVPN, nie będziesz rezygnować z bezpieczeństwa. Ich szyfrowanie jest na równi z czymkolwiek na rynku, a ich polityka prywatności jest jeszcze bardziej niezawodna, biorąc pod uwagę, że ExpressVPN ma siedzibę główną na Brytyjskich Wyspach Dziewiczych, która oferuje doskonałe lokalne przepisy dotyczące prywatności. Nie ma również ograniczeń przepustowości i mają one szeroki wybór aplikacji dla większości urządzeń.

Przeczytaj naszą pełną recenzję ExpressVPN.

Plusy

 • Odblokowuje American Netflix, iPlayer, Hulu
 • Fast służy z minimalną utratą prędkości
 • Szyfrowanie OpenVPN, IPSec i IKEv2
 • Brak dzienników danych osobowych
 • Dostępna obsługa czatu na żywo.
Cons

 • Kosztowny plan miesięczny.

2. NordVPN

Jeśli szukasz ekonomicznego dostawcy VPN, NordVPN może być dla Ciebie najlepszą opcją. Są jednymi z najtańszych ze wszystkich dostawców premium, ale to nie znaczy, że musisz iść na kompromis w sprawie jakości. NordVPN miał reputację nieco powolnego i był czas, w którym nigdy nie polecilibyśmy ich do gier online. Jednak ostatnie inwestycje w superszybkie serwery na całym świecie doprowadziły ich do zera, a ich prędkości są teraz równie szybkie i spójne, jak wszystkich ich głównych rywali.

Mają też dużą sieć serwerów, z ponad 5 100 serwerami dostępnymi w 59 krajach na całym świecie. Powinno to umożliwić ci grę w World of Warcraft z dowolnego miejsca. Ich zabezpieczenia są również solidne. Używają 256-bitowego szyfrowania w połączeniach OpenVPN w standardzie, a oprócz zwykłych funkcji, takich jak wyłącznik awaryjny i współdzielone adresy IP, oferują również szereg dodatkowych funkcji. Obejmują one opcję podwójnego serwera VPN, który przekierowuje twoje dane internetowe przez dwa serwery dla dodatkowej ochrony oraz serwery Onion przez VPN, które popychają twój ruch przez sieć TOR, a także VPN dla dodatkowego bezpieczeństwa. Bez ograniczeń przepustowości NordVPN to kolejny świetny zakład dla graczy World of Warcraft.

Przeczytaj naszą pełną recenzję NordVPN.

Plusy

 • OFERTA SPECJALNA: plan 3-letni (75% zniżki – link poniżej)
 • Szybkie i stabilne połączenia
 • Zero wycieków: IP / DNS / WebRTC
 • Ścisłe zasady dotyczące zerowych dzienników dotyczące zarówno ruchu, jak i metadanych
 • Świetna obsługa klienta za pośrednictwem czatu.
Cons

 • Przetwarzanie zwrotów może potrwać 30 dni.

3. IPVanish

IPVanish istnieje na rynku dopiero od kilku lat, ale już ugruntował swoją pozycję jednego z najbardziej znanych i cenionych dostawców VPN na świecie. Jego reputacja opiera się przede wszystkim na bardzo silnych regułach szyfrowania, przy czym oba protokoły L2TP i OpenVPN wykorzystują 256-bitowe szyfrowanie w standardzie. Korzystają również ze współdzielonych adresów IP, co zapewnia dodatkowy poziom bezpieczeństwa i prywatności i które nie wszystkie VPN mogą zaoferować. Dzięki wyłącznikowi awaryjnemu i godnym zaufania polityce prywatności, w tym gwarancji, że nie przechowujesz dzienników użytkowników, nigdzie nie znajdziesz o wiele bezpieczniejszych dostawców.

W grach World of Warcraft szybkość jest najważniejsza, a prędkości połączeń IPVanish są również doskonałe. Co ważne, są one również spójne w całej sieci serwerów, co czyni je idealnymi do gier online. Ta sieć serwerów jest również dość duża, a ponad 1300 serwerów w ponad 60 krajach na całym świecie jest dostępnych dla wszystkich subskrybentów. Oznacza to, że możesz grać w World of Warcraft z dowolnego miejsca. I bez żadnych ograniczeń przepustowości dla subskrybentów, a także dedykowane aplikacje dla wszystkich głównych urządzeń, IPVanish jest zdecydowanie dobrym wyborem, jeśli chodzi o graczy World of Warcraft.

Przeczytaj naszą pełną recenzję IPVanish.

4. VyprVPN

Pomimo niskich cen, usługa VyprVPN jest nadal na równi z rywalami. Oferują one 256-bitowe szyfrowanie AES używane standardowo, a także mają wyjątkowo bezpieczny protokół Chameleon. Aby uzyskać dostęp do tej funkcji, będziesz jednak musiał zapłacić więcej i zarejestrować się, aby skorzystać z usługi premium. Oferują również niezawodną gwarancję braku dzienników i wbudowany przełącznik zabicia w standardzie, co oznacza, że ​​nawet ich podstawowy pakiet subskrypcyjny oferuje opłacalną usługę.

Sieć serwerów VyprVPN składa się z ponad 700 serwerów, które pozwolą graczom World of Warcraft na grę z dowolnego miejsca. Jeśli jesteśmy szczerzy, ich prędkości połączeń nie są w pełni zgodne z innymi na tej liście. W testach graliśmy jednak wielokrotnie w World of Warcraft, nie powodując żadnych problemów. Dzięki szerokiej gamie aplikacji na wszystkie urządzenia i bez ograniczeń przepustowości nawet dla abonentów podstawowych pakietów, VyprVPN to zdecydowanie kolejna VPN warta rozważenia przez graczy World of Warcraft.

Przeczytaj naszą pełną recenzję VyprVPN.

Dlaczego musisz korzystać z VPN w World of Warcraft?

Istnieje wiele różnych powodów, dla których wielu graczy World of Warcraft odczuwa potrzebę korzystania z VPN podczas grania. Po pierwsze, chociaż wszyscy subskrybenci World of Warcraft powinni móc grać w tę grę w dowolnym miejscu na świecie, nie zawsze tak jest. W wielu krajach World of Warcraft jest obecnie zablokowany. Należą do nich wiele krajów azjatyckich, Iran i okupowany ukraiński region Krym. Korzystając z sieci VPN podłączonej do serwera poza tymi regionami, można uzyskać dostęp do gry i grać w nią jak zwykle.

Są też inne miejsca, w których dostęp do World of Warcraft może być zablokowany. Niektóre lokalizacje oferujące połączenia Wi-Fi mogą blokować niektóre porty, z których World of Warcraft musi korzystać ze względów bezpieczeństwa. Oznacza to, że rozgrywka w publicznej sieci Wi-Fi nie jest niczym niezwykłym w miejscach takich jak sklepy i hotele, które są niedostępne. Podobnie niektóre kontrolowane sieci mogą ograniczyć dostęp do MMORPG, takich jak World of Warcraft z innych powodów. Miejsca takie jak szkoły, kampusy uniwersyteckie i sieci miejsc pracy zwykle blokują dostęp do wszystkich gier online. Ale ponownie, łącząc się z VPN, można ominąć te bloki i uzyskać dostęp do World of Warcraft jak zwykle.

Korzystanie z VPN może również pomóc ustabilizować połączenie internetowe. Może to być rozwiązanie problemu określanego w samej grze jako „ping” – to opóźnienie prędkości, które wpływa na połączenie internetowe, a tym samym na rozgrywkę. Co więcej, VPN jest również cennym narzędziem bezpieczeństwa dla graczy World of Warcraft. Nie jest rzadkością, że rozgniewani lub pokonani gracze próbują włamać się do rywali lub bombardować ich atakami DDoS, podczas gdy profesjonalni hakerzy znani są również z celowania w konta gier online w celu uzyskania danych osobowych i danych kart kredytowych. Ponownie, korzystając z VPN, możesz być pewien, że wszystkie te informacje są zaszyfrowane, a zatem bezpieczne.

PEŁNY PRZEWODNIK: Kto powinien korzystać z VPN?

Co to jest World of Warcraft?

World of Warcraft to obecnie największa i najpopularniejsza gra MMORPG na świecie. Ten fantastyczny klasyk wywodzi się z oryginalnej gry Warcraft, Orcs and Humans, która została wydana w 1994 roku. World of Warcraft była czwartą grą z tej serii i została wydana w 2004 roku. Od tego czasu aż siedem gier z rozszerzeniem ma został wydany:

 • The Burning Crusade (2007)
 • Wrath of the Lich King (2008)
 • Kataklizm (2010)
 • Mists of Pandaria (2012)
 • Warlords of Draenor (2014)
 • Legion (2016)
 • Bitwa o Azeroth (2018)

Biorąc pod uwagę wielkość uniwersum World of Warcraft, nie można nawet rozpocząć rysowania fabuły w tym artykule, ale istnieje wiele różnych sposobów gry. Gracze mogą wybierać spośród gier typu gracz kontra środowisko (PvE), w których biorą udział w komputerowo generowanych przeciwnikach; gra fabularna, w której wcielają się w jedną z głównych postaci opowieści lub gra gracz kontra gracz (PVP), w której oprócz generowanej komputerowo opozycji są także inni rywale. Istnieje również opcja RPG, która łączy gry RPG i gry PVP.

Gry mogą być kontynuowane prawie w nieskończoność, a wygrywasz lub przegrywasz w zależności od umiejętności i talentów rozwijanych przez twoją postać oraz tego, jak radzisz sobie w różnych wyzwaniach. Ze względu na długoterminowy charakter gry World of Warcraft jest grą subskrypcyjną. Dostępne są opcje płatności w blokach na jeden miesiąc, trzy miesiące lub sześć miesięcy, a także możliwość kupowania tokenów w celu przedłużenia rozgrywki z poziomu samej gry. Niestety, Blizzard nadal nie akceptuje płatności Bitcoinami, ale wciąż żywimy nadzieję, że będą w przyszłości.

Wniosek

VPN może nie być obecnie niezbędnym narzędziem dla wszystkich użytkowników World of Warcraft, ale istnieje wystarczająca liczba potencjalnych powodów, dla których może być potrzebna, aby była rozsądną inwestycją. Oprócz potencjalnych zagrożeń bezpieczeństwa związanych z układaniem gier, takich jak World of Warcraft, VPN może również pomóc w rozwiązaniu problemów związanych z pingowaniem, a także odblokować dostęp do gry w sieciach wewnętrznych, publicznej sieci Wi-Fi oraz w tych krajach w całym świat, który zdecyduje się całkowicie zablokować dostęp do World of Warcraft. Przy przyzwoitym ustawieniu VPN z powrotem tylko kilka USD miesięcznie, jest to rozsądna inwestycja, ponieważ zapewni, że nigdy nie będziesz musiał przegapić gry World of Warcraft.

Czy jesteś fanem World of Warcraft? Czy grasz w VPN? Czy uważasz, że jest to pomocne w miejscach takich jak kampusy uniwersyteckie i szkoły? Z których zalecanych VPN korzystasz? Jak to działało? Zawsze jesteśmy zainteresowani twoimi przemyśleniami i doświadczeniami, więc dlaczego nie podzielić się nimi z nami za pomocą pola komentarza poniżej?