Najlepsza sieć VPN do torrentowania w 2019 roku

Przyjrzymy się najpopularniejszym VPNom do torrentowania w 2019 roku. Będziemy kłaść nacisk na tych, którzy zwiększają prędkość, chroniąc jednocześnie prywatność użytkowników i trzymając ich działania online z dala od wścibskich oczu. Następnie omówimy zalety i zalety każdej sieci VPN, abyś mógł dokonać właściwego wyboru preferowanego urządzenia.

Pliki torrentowe są prawdopodobnie najpopularniejszym i najczęstszym sposobem udostępniania plików online. Jeśli nie jesteś zaznajomiony, torrentowanie to szybki i wydajny sposób udostępniania dużych plików multimedialnych i danych innym użytkownikom, który stosuje protokół o nazwie BitTorrent, jednak nie jest to bez kontrowersji, zwłaszcza że wielu piratów z praw autorskich używa torrentów jako środka do udostępniać materiały chronione prawem autorskim online.

W rezultacie wielu dostawców usług internetowych i organów regulacyjnych nie zgadza się z jego użyciem, co może utrudnić użytkownikom torrentowanie treści w Internecie. Ale Virtual Private Network (VPN) oferuje proste, ekonomiczne rozwiązanie tego problemu, dlatego coraz więcej użytkowników torrentów korzysta z VPN

To są twoje 3 najlepsze rozwiązania VPN do torrentowania

30-dniowa gwarancja zwrotu pieniędzy

VPN utrzymują Cię anonimowy

Pytanie, które wielu z nich zadaje, to która VPN jest dla nich odpowiednia? Kiedy idziesz w poszukiwaniu VPN, wszystko może wydawać się bardzo zaskakujące. Istnieją setki dostawców VPN, którzy twierdzą, że oferują najlepszą anonimowość i bezpieczeństwo. Ale nieuchronnie wielu oferuje mniej niż doskonałą obsługę, podczas gdy inni po prostu w ogóle nie działają.

Dlatego opracowaliśmy ten przewodnik dla ekspertów, aby pomóc czytelnikom w określeniu najlepszej sieci VPN do torrentowania. Testuję sieci VPN od lat i nie ma wielu na rynku, których nie wypróbowałem w tym czy innym czasie.

Część moich testów zawsze obejmuje pobieranie pliku przy użyciu torrentów, ponieważ wiem, że jest to jeden z najpopularniejszych powodów, dla których ludzie rejestrują się w sieci VPN. To sprawia, że ​​jestem wyjątkowo umiejscowiony, aby określić, które sieci VPN najlepiej pasują do zadania, czyli o tym, o czym jest ten artykuł.

Jak testowaliśmy

Istnieje wiele różnych cech, które można wykorzystać do porównania różnych dostawców VPN, ale nie wszystkie z nich są odpowiednie dla tych, którzy szukają VPN w celu torrentowania. Więc wybrałem podstawowe kryteria, które są potrzebne i to one zostały wykorzystane jako podstawa tego artykułu.

Te podstawowe kryteria to:

 • Siła i bezpieczeństwo szyfrowania
 • Logowanie użytkowników i polityka prywatności
 • Możliwość przełączania zabójstw
 • Limit przepustowości
 • Prędkości połączenia
 • Liczba serwerów

Opierając się na tych pięciu kryteriach, rzuciłem nowe spojrzenie na wszystkie główne sieci VPN na rynku, które są odpowiednie dla użytkowników, którzy chcą używać protokołu BitTorrent do pobierania plików. Doszedłem do wniosku, że jest czterech głównych dostawców, którzy spełniają powyższe kryteria i można z nich korzystać z pewnością.

Najlepsze sieci VPN do torrentowania

1. ExpressVPN

ExpressVPN to jedna z najbardziej znanych i cenionych sieci VPN na rynku oraz usługa, która jest idealna dla użytkowników, którzy chcą torrentować.

Ich szyfrowanie jest najlepsze, ponieważ cała sieć SSL jest zabezpieczona 256-bitowym szyfrowaniem. Wszystkie ich platformy oferują w standardzie opcję „zabicia przełącznika”, co oznacza, że ​​bez względu na to, jakiego urządzenia używasz do torrenta, jeśli połączenie zostanie przerwane, torrent zostanie zatrzymany i nie ma ryzyka przeniesienia danych, gdy twoja sieć jest nie jest szyfrowany.

Pod względem prywatności ExpressVPN jest najlepszym dostawcą na rynku. Mają też sprawdzoną politykę braku dzienników użytkowników, co oznacza, że ​​żadna z Twoich aktywności online nie jest przez nich rejestrowana. A ExpressVPN ma siedzibę na Brytyjskich Wyspach Dziewiczych, które mają jedne z najlepszych przepisów dotyczących prywatności na świecie i zdecydowanie nie wymagają od firm przechowywania danych online.

Oni również oferują nieograniczoną przepustowość i umożliwiają do trzech jednoczesnych połączeń. Prędkości połączeń są z pewnością niezawodne, co jest plusem, ale może się nieco różnić w zależności od tego, z którym serwerem się łączysz i jak daleko jest od twojej rzeczywistej lokalizacji.

Posiadają ponad 3000 serwerów VPN w 160 lokalizacjach serwerów VPN w 94 krajach. Więc jeśli prędkości są niskie, znalezienie kolejnego szybszego nie jest trudne, ale czasami może być irytujące. Ale pod każdym względem ExpressVPN wyprzedza swoich rywali, a jeśli zdecydujesz się ich chronić podczas torrentowania, nie pomylisz się!

Przeczytaj naszą pełną recenzję ExpressVPN.

Plusy

 • OFERTA SPECJALNA: 3 miesiące za darmo (49% zniżki – link poniżej)
 • Ponad 3000 super szybkich serwerów
 • Nie znaleziono wycieków DNS / IP
 • Ścisłe zasady braku logowania
 • Świetna obsługa klienta przez czat.
Cons

 • Plan miesięczny ma wysoki koszt.

2. NordVPN

NordVPN jest jednym z najstarszych dostawców VPN wciąż na rynku, a ich długowieczność świadczy o poziomie świadczonych usług.

Szyfrowanie NordVPN jest bardzo silne. Oferują one 256-bitowe szyfrowanie w OpenVPN z 2048-bitowymi kluczami Diffie-Hellman w standardzie, co jest więcej niż wystarczające dla użytkowników chcących torrentować, ale nie tak zaawansowane jak ExpressVPN.

Jednak to ich dodatkowe zabezpieczenia sprawiają, że są atrakcyjną opcją dla torrentów. Oferują przełącznik zabijania, podobnie jak ExpressVPN, a także ochronę przed wyciekiem DNS, ale to opcjonalne podwójne serwery szyfrujące (które wysyłają twój ruch przez dwa serwery dla dodatkowej ochrony) i ich opcje TOR przez VPN (które wysyłają ruch przez VPN i TOR sieć), które są naprawdę interesujące. Oba oferują zwiększone bezpieczeństwo, ale istnieje kompromis w tym, że prędkości na tych połączeniach są zwykle wolniejsze.

Jeśli chodzi o prywatność, są zdecydowanie na tym samym poziomie. Ich polityka braku dzienników jest bezbłędna i mają siedzibę w Panamie, innym kraju, który oferuje doskonałe przepisy dotyczące prywatności i nie ma ryzyka uchwalenia żadnych przepisów dotyczących zatrzymywania danych.

NordVPN jest kolejnym dostawcą oferującym nieograniczoną przepustowość, a także korzystającym ze współużytkowanych adresów IP w standardzie, które, podobnie jak w przypadku IPVanish, oferują również lepszą ochronę.

Prędkości mogą być piętą achillesową NordVPN, ponieważ niektóre serwery zwykle są wolne. Ale mają też wiele szybkich, więc rozglądając się, nie powinno zająć zbyt długo, zanim natkniesz się na szybki. Po znalezieniu prędkości również powinny być spójne.

Jeśli chodzi o serwery, NordVPN oferuje w sumie ponad 5500 serwerów w 60 krajach, co nie jest tak wielu jak niektórzy rywale, ale więcej niż wystarcza, aby nawet najbardziej żądni przygód torrenty mogli znaleźć taki, który będzie dla nich odpowiedni.

NordVPN ma swoje wady, ale oferuje również świetne, unikalne plus punkty, a dla torrentów jest to silna opcja i bezpieczny zakład.

Przeczytaj naszą pełną recenzję NordVPN.

Plusy

 • OFERTA SPECJALNA: plan 3-letni (75% zniżki – link poniżej)
 • Zadziwiająca liczba serwerów
 • Torrenting / P2P wyraźnie dozwolone
 • „Podwójna” ochrona danych
 • Obsługa klienta 24/7.
Cons

 • Przetwarzanie zwrotów może potrwać 30 dni.

3. CyberGhost

Sieci VPN są dość proste pod względem funkcjonalności, ale czasami mogą przytłoczyć nowych użytkowników bogactwem dostępnych opcji – ale nie CyberGhost! Zamiast monitować o samodzielne dostosowanie ustawień połączenia, CyberGhost przedstawia prostą listę typowych zadań. Kliknij jeden i voilà! Twoja sieć VPN jest automatycznie konfigurowana w celu optymalizacji szybkości, bezpieczeństwa i stabilności dla tego przypadku użycia. Co więcej, jedno z tych ustawień jest przeznaczone specjalnie do torrentowania; po prostu wyszukaj „Torrent Anonimowo”, aby to zrobić.

CyberGhost nie narusza bezpieczeństwa, aby zapewnić Ci łatwość użytkowania. Pod maską znajduje się 256-bitowe szyfrowanie AES klasy wojskowej, automatyczny przełącznik zabijania, bloker reklam i inne. Co więcej, twoja działalność pozostaje całkowicie prywatna dzięki uprzejmości jednej z najlepszych w branży zasad dotyczących braku logowania (nawet nie rejestrują twojego adresu e-mail podczas rejestracji). Dzięki sieci serwerów obejmującej ponad 5700 węzłów w ponad 90 krajach na całym świecie będziesz absolutnie rozpieszczany wyborem, jeśli zdecydujesz się ręcznie skonfigurować połączenie, gwarantując wspaniałe prędkości połączenia i pełny dostęp do bezpłatnego i otwartego Internetu. Aplikacje CyberGhost są dostępne na wielu różnych platformach, w tym Windows, Mac, iOS, Android, Linux, Chrome OS, Raspberry Pi i innych.

Przeczytaj naszą pełną recenzję CyberGhost.

Plusy

 • NISKA CENA: 6 DODATKOWYCH miesięcy bezpłatnie (79% zniżki – link poniżej)
 • P2P dozwolone na dowolnym serwerze z wyjątkiem Stanów Zjednoczonych i Rosji
 • Znajduje się w Rumunii (na 14 oczu)
 • Ścisłe zasady braku logowania
 • Całodobowe wsparcie.
Cons

 • Nie działa dobrze w Chinach.

4. IPVanish

IPVanish jest jedną z największych nazw VPN na rynku i oferuje usługę idealną dla użytkowników, którzy chcą torrentować. Ich szyfrowanie jest na najwyższym poziomie zarówno w protokołach L2TP, jak i OpenVPN przy użyciu 256-bitowego szyfrowania w standardzie.

Ale ich zabezpieczenia nie kończą się na tym. IPVanish korzysta ze współużytkowanych adresów IP, co oznacza, że ​​nawet jeśli właściciel praw autorskich mógłby wyśledzić cię do jednego z ich adresów IP, niemożliwe byłoby ustalenie, który ruch był twój, a który innych użytkowników. I jest jeszcze więcej, ponieważ IPVanish ma również wbudowaną funkcję, która pozwala użytkownikom okresowo przełączać adresy IP, aby dostosować je do ich użycia, a także przełącznik „zabicia”, który można ustawić tak, aby kończył połączenie w przypadku awarii łącza VPN. Dla kogoś torrentującego są to bardzo przydatne narzędzia, które masz do dyspozycji.

Polityka prywatności IPVanish jest również tak dobra, jak to tylko możliwe. Prowadzą dzienniki zerowego użytkownika i, w przeciwieństwie do niektórych rywali, nawet nie generują dzienników połączeń do celów rozwiązywania problemów. Mają siedzibę w USA, która obecnie nie ma najbardziej bezpłatnych i otwartych przepisów dotyczących prywatności online, ale w obecnej sytuacji nie mają żadnych przepisów dotyczących zatrzymywania danych, więc korzystanie z amerykańskiej sieci VPN jest nadal w porządku.

IPVanish oferuje nieograniczoną przepustowość, która jest idealna dla downloaderów. Pozwalają również na dwa jednoczesne połączenia, które, choć nie są tak liczne, jak niektórzy rywale, wystarczają torrentom. Ich prędkości połączenia są dobre i, co ważne dla torrentów, również spójne, co oznacza, że ​​twoje bezpieczne pobieranie będzie tak szybkie, jak pozwala na to Twoja własna usługa internetowa.

Wreszcie mają jeden z największych asortymentów serwerów dowolnego dostawcy VPN, co oznacza, że ​​zawsze należy wybrać serwer w kraju, którego potrzebujesz. Łącznie oferują one ponad 40 000 adresów IP na ponad 1300 serwerach w ponad 60 krajach, co powinno wystarczyć dla każdego użytkownika.

Przeczytaj naszą pełną recenzję IPVanish.

5. StrongVPN

Ostateczne zalecenie, które wybieram, to StrongVPN. Ich poziomy szyfrowania są również na najwyższym poziomie. Ich domyślnym protokołem jest OpenVPN z 256-bitowym szyfrowaniem i SHA512, co znowu jest więcej niż wystarczające dla tych użytkowników, którzy chcą torrentować. Są również jednym z niewielu dostawców na rynku, którzy posiadają własne serwery. Daje to dodatkowy poziom ochrony ruchu online, który doceni wielu użytkowników torrentów.

Jeśli chodzi o prywatność, StrongVPN prowadzi również politykę braku dzienników i chociaż ich lokalizacja w USA oznacza, że ​​pewne dane użytkownika są przechowywane, nie podlegają one obecnie żadnym przepisom dotyczącym zatrzymywania danych, co jest świetną wiadomością dla torrentów.

Są kolejnym dostawcą oferującym nieograniczoną przepustowość, a ich prędkości są zarówno szybkie, jak i spójne, ale nie są tak szybkie, że wkrótce ustanowią rekordy.

Na serwerach ich oferta jest niższa niż w przypadku innych sieci VPN z tej listy, z zaledwie 475 serwerami dostępnymi w 24 krajach i 46 różnych lokalizacjach. Ale dla większości użytkowników torrentów będzie to więcej niż wystarczające dla ich potrzeb.

StrongVPN oferuje dobre rozwiązanie torrentowe, które zrobi wszystko, czego potrzebujesz. Ale brakuje mu dzwonków i gwizdów niektórych innych dostawców z tej listy i chociaż jest to niewątpliwie bezpieczna i stabilna opcja, istnieją inne, które oferują więcej za podobną cenę.

Problem z torrentowaniem

Torrenting dostaje złą prasę. Szybka wyszukiwarka Google wyświetli mnóstwo różnych artykułów wyjaśniających, dlaczego torrent jest niewłaściwy i jak łamie prawo autorskie itp. Duża część zasięgu torrentowania jest albo myląca, albo całkowicie niedokładna, więc warto wyjaśnić fakty.

Torrentowanie jako takie nie jest nielegalne. Protokół BitTorrent, który nazywamy torrentowaniem, jest w rzeczywistości szybkim i wydajnym narzędziem do udostępniania i pobierania plików. Korzystanie z protokołu BitTorrent nie jest nielegalne.

Jednak protokół BitTorrent jest bardzo popularny wśród piratów chronionych prawem autorskim, czyli osób, które kopiują i oferują do pobrania treści chronione prawem autorskim. Przesyłanie i pobieranie treści chronionych prawem autorskim przy użyciu protokołu BitTorrent jest nielegalne i oczywiście nie jest to coś, co moglibyśmy zaakceptować tutaj w Addictive Tips.

Dla tych, którzy rozważają torrentowanie treści online, warto pamiętać o jednej rzeczy. Pobieranie torrentów wiąże się z dużym ryzykiem. Jest tak, ponieważ pobieranie torrenta nie jest aktem prywatnym, a użytkownicy, którzy pobierają, otwierają swój adres IP na śledzenie przez właścicieli praw autorskich.

Może to prowadzić do identyfikacji i ścigania użytkowników za łamanie praw autorskich, co wiąże się z bardzo realnym ryzykiem nałożenia kary pieniężnej w wysokości wielu tysięcy dolarów.

Odmiany międzynarodowe

To powiedziawszy, przepisy dotyczące torrentów różnią się w zależności od tego, gdzie na świecie się znajdujesz. Dlatego dobrze jest sprawdzić lokalne przepisy przed podjęciem decyzji, czy rzeczywiście potrzebujesz VPN do torrentowania.

W USA, pobieranie materiałów chronionych prawem autorskim jest nielegalne i dość powszechne jest, że trolle chronione prawem autorskim (firmy profesjonalne, które identyfikują torrenty, a następnie wysyłają listy żądające pieniędzy w ramach rekompensaty) w celu uzyskania odszkodowania.

W Kanadzie, osoby naruszające prawa autorskie mogą zostać pozwane do kwoty 5000 USD, a nieograniczone grzywny są dostępne w Wielkiej Brytanii, a także umożliwia się dostawcom usług internetowych dławienie (celowe spowalnianie prędkości połączeń) i odłączanie torrentujących użytkowników.

Wyzwania prawne to nie jedyne ryzyko. Pobieranie plików za pomocą niezabezpieczonego protokołu, takiego jak BitTorrent, naraża również hakerów, którzy potrafią przejąć twoje dane, a nawet przejąć kontrolę nad maszyną.

Jak VPN może pomóc

Ale te zagrożenia nie powinny całkowicie zniechęcać do torrentowania, ponieważ istnieje proste narzędzie, za pomocą którego można chronić się w Internecie i umożliwić bezpieczne i anonimowe torrentowanie plików. Jak się zapewne domyślacie, nazywa się to Virtual Private Network lub VPN.

VPN to narzędzie, które kieruje cały ruch internetowy w bezpiecznym tunelu i za pośrednictwem zewnętrznego serwera, zanim dotrze do miejsca docelowego. To chroni cię na dwa sposoby. Zaszyfrowany tunel koduje twoje dane, uniemożliwiając hakerom i innym ciekawskim oczom sprawdzenie, co robisz online. Utrudnia to znacznie dostęp do urządzenia.

Jednocześnie przekierowanie ruchu internetowego za pośrednictwem zewnętrznego serwera sprawia, że ​​aktywność internetowa jest anonimowa. Gdy dane przechodzą przez serwer, przyjmuje ten adres IP serwera, który jest znacznikiem danych, którego właściciele praw autorskich używają do identyfikacji torrentów.

Korzystając z adresu IP serwera VPN, który jest często dzielony z innymi użytkownikami, właściciel praw autorskich prawie nie może śledzić z powrotem pliku torrent.

Wnioski końcowe

Jeśli chcesz skorzystać z protokołu BitTorrent do pobierania zawartości, wysoce zalecane jest użycie sieci VPN, aby zabezpieczyć się przy tym. Dzieje się tak niezależnie od tego, czy pobierane treści są chronione prawami autorskimi, czy nie.

Właściwa sieć VPN zapewni użytkownikom poziom anonimowości i bezpieczeństwa, co oznacza, że ​​mogą pobierać bez obaw. Ale nie wszystkie VPN są odpowiednie, dlatego w tym artykule podkreśliłem, co uważam za cztery najlepsze.

Wszystkie oferują najwyższej jakości funkcje bezpieczeństwa i prywatności, co oznacza, że ​​możesz być pewien, że nikt nie zobaczy tego, co robisz w trybie online, a na pewno nie jakich plików pobierasz i skąd.

Wszystkie są ustalonymi nazwami rynkowymi i nie bez powodu. Oferują niezawodną i szybką usługę, na której mogą polegać ich użytkownicy. A jeśli myślisz o rozpoczęciu torrentów, mogą zrobić to samo dla ciebie.

x