Najlepsze adaptery USB Bluetooth zgodne z systemem Linux

Czy chcesz dodać obsługę Bluetooth do komputera stacjonarnego lub laptopa z systemem Linux? Jeśli tak, rozważ zakup adaptera USB Bluetooth. Są niedrogie i świetny sposób na łatwe dodanie łączności Bluetooth.

Znalezienie adaptera Bluetooth kompatybilnego z Linuksem to ciężka praca, ponieważ niewielu producentów obsługuje Linuksa od razu po wyjęciu z pudełka. Ze względu na to, jak trudno jest znaleźć adapter, stworzyliśmy listę czterech najlepszych adapterów USB Bluetooth zgodnych z systemem Linux.

# 1 – Wtyk Micro USB 4.0 Low Energy Micro USB


Jeśli szukasz najlepszego adaptera USB Bluetooth dostępnego dla systemu Linux, nie szukaj dalej Wtykany adapter USB Bluetooth. Dlaczego? Ma oficjalne wsparcie dla Linuksa i działa dobrze na Ubuntu, Linux Mint, Fedora, Arch Linux, a nawet w innych, mniej znanych dystrybucjach Linuksa.

Wtykany adapter USB obsługuje technologię Bluetooth 4.0, co pozwala na podłączenie wielu urządzeń jednocześnie. Bluetooth 4.0 oznacza również, że zużywa mniej energii, co oszczędza żywotność baterii, jeśli uruchomisz go na laptopie z systemem Linux.

Przetestowaliśmy adapter USB Pluggable i działa najlepiej z portami USB 2.0, ponieważ 3.0 zakłóca sygnał radiowy urządzenia. Jednak pomimo problemów z wersją 3.0 pozostaje najlepszym adapterem USB Bluetooth dla użytkowników Linuksa.

Ważne funkcje

 • Adapter USB Bluetooth z wtyczką działa od razu w prawie wszystkich systemach operacyjnych Linux, bez konieczności przeprowadzania instalacji.
 • Wtyczka USB Bluetooth ma konstrukcję „nano” i będzie pasować do dowolnego portu USB bez zakłócania kabli wokół niego.
 • Może obsługiwać wiele urządzeń podłączonych jednocześnie.

Koszt

Wtyczka Micro USB 4.0 Low Energy Micro Adapter jest bardzo niedroga, jak na to, co oferuje. Jeśli szukasz adaptera Bluetooth, zrób sobie przysługę i sprawdź ten!

# 2 – adapter Bluetooth ideapro USB


The adapter USB ideapro to smukłe urządzenie Bluetooth, które działa na komputerach Mac, Linux, Windows i Raspberry Pi. Urządzenie obsługuje Bluetooth 4.0, podobnie jak większość nowoczesnych adapterów, dzięki czemu jest bardzo wydajne w zużyciu energii i ma wyjątkowy zasięg bezprzewodowy.

Ten klucz jest przeznaczony dla użytkowników Raspberry Pi z systemem Linux, a „po prostu zadziała” po podłączeniu do Pi 1, Pi 2, Pi 3 lub Pi 4. Jednak w naszych testach stwierdziliśmy, że będzie on działał również na o każdym komputerze z konwencjonalnym systemem operacyjnym Linux.

Klucz USB Ideapro nie jest najlepszym rozwiązaniem, jeśli szukasz adaptera, który działa tylko na komputerze z systemem Linux. Jeśli jednak planujesz używać tego urządzenia zarówno na Raspberry Pi, jak i na komputerze z systemem Linux, jest to świetny wybór!

Ważne funkcje

 • Działa nie tylko z konwencjonalnymi komputerowymi systemami operacyjnymi Linux. Adapter USB ideapro USB działa również bardzo dobrze z Raspberry Pi 1, Pi 2, Pi 3 i Pi 4.
 • Urządzenie działa bardzo dobrze zarówno w portach USB 3.0, jak i 2.0.
 • Dzięki Bluetooth 4.0 zużywa bardzo mało energii.

Koszt

Adapter USB Bluetooth ideapro jest bardzo tani w stosunku do tego, co oferuje konsumentowi. Biorąc pod uwagę, że ma wsparcie dla Raspberry Pi, jest to kradzież. Jeśli więc używasz Linuksa, a także Raspberry Pi i potrzebujesz odpowiedniego adaptera Bluetooth, wypróbuj ten!

# 3- Kinivo BTD-400 USB Adapter Bluetooth

The Kinivo BTD-400 USB Bluetooth adapter działa bardzo dobrze na Raspberry Pi, w wyniku czego jest jednym z najpopularniejszych kluczy w społeczności Linuksa. Działa jednak niewiarygodnie dobrze z konwencjonalnymi komputerami z systemem Linux, a nawet ma oficjalną obsługę popularnych dystrybucji, takich jak Fedora, Ubuntu i inne.

Podobnie jak wiele dostępnych obecnie na rynku kluczy USB, Kinivo BTD-400 wykorzystuje Bluetooth 4.0. W rezultacie może obsługiwać wiele urządzeń jednocześnie i zużywa niewielką ilość energii. 4.0 oznacza również, że Kinivo BTD-400 może utrzymywać podłączone urządzenia bezprzewodowe do 33 FT (10 M).

W naszych testach z Kinivo BTD-400 USB Bluetooth stwierdziliśmy, że podobnie jak adapter USB Bluetooth z wtyczką ma problemy, gdy jest używany w porcie USB 3.0, ponieważ powoduje zakłócenia radiowe. Mimo to, ponieważ ma oficjalną obsługę Linuksa przez firmę, pozostaje dobrym wyborem dla użytkowników Linuksa.

Ważne funkcje

 • Adapter USB Bluetooth z wtyczką działa zarówno z 32-bitowym, jak i 64-bitowym systemem operacyjnym.
 • Adapter USB Bluetooth z wtyczką ma zasięg łączności bezprzewodowej do 10 stóp (30 stóp).
 • Adapter Bluetooth Kinivo BTD-400 USB jest w pełni kompatybilny ze starszymi urządzeniami Bluetooth.

Koszt

Jeśli chodzi o adaptery USB Bluetooth, Kinivo BTD-400 nie ma taniej ceny. Inne adaptery z tej listy są znacznie tańsze. Jeśli jednak potrzebujesz odpowiedniego adaptera, który dobrze działa z Linuksem zarówno w wersji 32-bitowej, jak i 64-bitowej, to urządzenie jest tego warte.

# 4 – Adapter USB USB ZEXMTE

The Adapter Bluetooth ZEXMTE to mały klucz dla systemu Windows. Jednak dzięki programistom i współautorom Linuksa obsługa urządzenia znajduje się teraz w jądrze i działa bardzo dobrze.

ZEXMTE korzysta z technologii Bluetooth 4.0, która jest typowa dla adapterów. Dzięki Bluetooth 4.0 będziesz mógł podłączyć wiele urządzeń bezprzewodowych i cieszyć się bardzo wydajnym zużyciem energii i zasięgiem.

Chociaż ZEXMTE nie dodał, że ma oficjalne wsparcie dla Linuksa w ich opisie produktu, nasze szczegółowe testy urządzenia pokazują, że działa ono dobrze z platformą Linux i dobrze poradzi sobie z urządzeniami bezprzewodowymi na twoim komputerze z systemem Linux!

Ważne funkcje

 • Adapter USB USB ZEXMTE obsługuje prędkość transmisji danych do 3 Mbps.
 • Współczynnik kształtu Nano sprawia, że ​​idealnie nadaje się do portów USB laptopów, a także komputerów stacjonarnych.
 • Niskoenergetyczna funkcja ZEXMTE oszczędza energię baterii, gdy jest używana na laptopie.

Koszt

Adapter Bluetooth ZEXMTE jest bardzo podobny do wszystkich innych adapterów z tej listy. Nano w kształcie, Bluetooth 4.0 itp. Jest jednak bardzo niedrogi i ma dożywotnią gwarancję. Jeśli więc inne adaptery z tej listy Cię nie interesują, rozważ ten.

Wniosek

Na tej liście rozmawialiśmy o czterech najlepszych adapterach USB Bluetooth, które są kompatybilne z Linuksem. Jednak cztery urządzenia z tej listy nie są jedynymi kompatybilnymi z platformą Linux. Jakiego adaptera USB Bluetooth zgodnego z systemem Linux używasz w swoim systemie? Powiedz nam poniżej w sekcji komentarzy!