Najlepsze alternatywy powiększania do rozmów wideo

Udostępnij teraz w social media:

Zoom to aplikacja do wideokonferencji, która szturmem zdobyła świat, ale jest tylko jedną z wielu. Niezależnie od tego, czy obawiasz się zgłoszonych przez Zoom problemów z prywatnością i bezpieczeństwem, czy po prostu potrzebujesz darmowego rozwiązania do czatu wideo dla kilku osób, oto kilka alternatyw.

FaceTime na iPhonie, iPadzie i Macu

FaceTime to zastrzeżona usługa połączeń głosowych i wideo firmy Apple. Jest dostępny dla każdego, kto ma iPhone’a, iPada lub Maca. Nie możesz używać FaceTime, jeśli nie masz urządzenia Apple, ponieważ usługa jest wbudowana we wszystkich.

Ta aplikacja do czatu wideo od dawna jest preferowana ze względu na jej szeroką dostępność i łatwość użycia do komunikacji jeden na jeden i czatów w małych grupach. Jednak usługa została rozszerzona w ostatnich latach i teraz będzie obsługiwać do 32 osób podczas jednego połączenia. Niestety, zastrzeżony charakter FaceTime oznacza, że ​​osoby korzystające z urządzeń z systemem Android i Windows nie mogą się przyłączyć.

FaceTime oferuje kilka zabawnych funkcji, których możesz używać podczas rozmowy wideo, jeśli Twoje urządzenie je obsługuje. Na telefonie iPhone X lub nowszym możesz użyć Animoji lub Memoji i zastąpić siebie postacią 3D lub zastosować filtr artystyczny. Inne ciekawe funkcje obejmują naklejki, etykiety tekstowe i kształty.

Aby użyć FaceTime, znajdź kontakt, do którego chcesz zadzwonić, na swoim iPhonie lub uruchom aplikację FaceTime na Maca. Zobaczysz opcję FaceTime z dźwiękiem lub wideo pod informacjami o kontakcie. Możesz także zainicjować rozmowę grupową FaceTime z dowolnej grupy iMessage lub w aplikacji FaceTime na iPhonie lub iPadzie. Cała komunikacja FaceTime jest szyfrowana na obu końcach.

Skype i Skype Meet Now

Logo Skype.

Skype jest najbardziej oczywistą alternatywą dla FaceTime, ponieważ jest fabrycznie zainstalowany w systemie Windows 10. Działa również z kontem Microsoft. Duża różnica polega na tym, że pomimo tego, że jest własnością firmy Microsoft, Skype nie ogranicza się tylko do urządzeń z systemem Windows.

Aplikacja do czatu wideo, głosowego i tekstowego jest dostępna na każdej większej platformie, w tym iOS, Android, macOS, a nawet Linux. W 2019 roku Skype otrzymał długo oczekiwaną aktualizację, która zwiększyła maksymalną liczbę uczestników rozmowy grupowej do 50.

Skype to już nie tylko aplikacja do rozmów głosowych i wideo. Możesz go używać do wysyłania plików, jako tłumacz w czasie rzeczywistym lub jako sposób udostępniania swojej lokalizacji znajomym. Można go również używać do dzwonienia na numery międzynarodowe (za opłatą), jako usługi poczty głosowej lub do przekazywania połączeń.

Skype oferuje kompleksowe szyfrowanie prywatnych czatów od 2018 roku, ale funkcja jest dostępna. Aby skorzystać z tej funkcji, musisz kliknąć lub dotknąć „Rozpocznij nową rozmowę prywatną”. Zwykłe rozmowy wideo są szyfrowane, ale nie używają tego samego szyfrowania typu end-to-end, co inne usługi, takie jak FaceTime i Duo.

  Jak utworzyć schemat blokowy w programie PowerPoint

Inną opcją jest Skype Meet Now, z którego możesz korzystać, nawet jeśli nie jesteś zarejestrowany w Skype lub Microsoft. Możesz go używać z klienta Skype na komputer lub za pośrednictwem sieci jeśli używasz przeglądarki Microsoft Edge lub Google Chrome. To świetny sposób na szybką współpracę, a nawet gospodarz spotkania może to zrobić bez konta Skype. Prosty!

Google Duo

Logo Google Duo.

Duet od Google to aplikacja do rozmów wideo na Androida i iOS. Dostępna jest również wersja internetowa dla każdego na komputerze stacjonarnym. Obsługuje do ośmiu uczestników w jednej rozmowie, co powinno wystarczyć, aby pozostać w kontakcie z bliskimi przyjaciółmi i rodziną.

To, co wyróżnia Duo, to jakość połączeń. w Sklep Play, Google opisuje to jako „aplikację do rozmów wideo najwyższej jakości”. Jeśli masz niezawodne połączenie internetowe i masz dość niewyraźnego obrazu, warto spróbować Duo. Pamiętaj tylko, że wideo będzie tak dobre, jak pozwala na to Twój aparat i połączenie.

Możesz także używać Duo do wysyłania wiadomości wideo, co jest idealne, gdy ktoś nie może odebrać telefonu. Przed odebraniem widzisz również transmisję na żywo przychodzącej rozmowy wideo, co jest nieco dziwne.

Firma Google zadbała o to, aby zapewnić pełne szyfrowanie usługi, które powinno zapewnić Ci spokój.

Jitsi Meet

Logo Jitsi.org.

Jitsi to bezpłatne rozwiązanie do wideokonferencji typu open source, którego właścicielem jest 8 × 8. Firma wykorzystuje tę technologię w swoich produktach klasy premium dla przedsiębiorstw. Możesz go pobrać i zainstalować na swoim serwerze lub alternatywnie możesz użyć wersji hostowanej znanej jako Jitsi Meet.

Usługa jest dostępna za pośrednictwem siecilub możesz użyć aplikacji mobilnych na iOS i Androida. Aplikacja jest pełna funkcji, a liczba uczestników, których możesz mieć podczas jednej rozmowy jest (teoretycznie) nieograniczona.

Oprócz grupowych czatów wideo, Jitsi obsługuje również udostępnianie ekranu, przesyłanie strumieniowe do YouTube, telefoniczne wybieranie i wychodzenie z sieci oraz możliwość przesyłania filmów z YouTube do całej grupy. Możesz także zintegrować Jitsi ze Slackiem i używać go do komunikacji ze swoim zespołem lub klientami.

Niestety Jitsi nie obsługuje pełnego szyfrowania od końca do końca. Podobnie jak Zoom, wideo wysyłane na serwer jest szyfrowane, odszyfrowywane, a następnie ponownie szyfrowane, gdy jest przekazywane innym uczestnikom. Oznacza to, że ktokolwiek kontroluje serwer, może potencjalnie zobaczyć twoje czaty. Jeśli jednak zainstalujesz Jitsi na własnym serwerze, nie stanowi to problemu.

Google Hangouts

Logo Google Hangouts.

Google naciska Hangouts Meet w ramach narzędzi biznesowych G Suite. Jest to potężne rozwiązanie do wideokonferencji, jeśli masz wystarczający budżet. Dla reszty z nas jednak klasyczna wersja Google Hangouts jest nadal dostępny i obsługuje do 10 osób podczas rozmowy wideo.

  Jak dodać kontakt do ulubionych na iPhonie

Usługa Hangouts jest dostępna w internecie oraz w dedykowanych aplikacjach na Androida i iOS. Możesz także używać Hangouts jako komunikatora, aby rozmawiać nawet ze 150 znajomymi w podstawowej grupie czatu tekstowego. Możesz także podłączyć konto Google Voice, aby dzwonić, wysyłać SMS-y i uzyskiwać dostęp do usług poczty głosowej. Możesz nawet udostępniać znajomym zdjęcia i filmy, naklejki lub GIF-y lub swoją lokalizację w Mapach Google.

W usłudze brakuje kompleksowego szyfrowania, które ma FaceTime i inna usługa czatu wideo Google, Duo. Hangouts szyfruje filmy i wiadomości między Twoim urządzeniem a serwerami Google, ale są one odszyfrowywane na serwerze. Oznacza to, że może je zobaczyć ktoś inny niż zamierzony odbiorca.

Luźny

Logo Slack.

Jeśli już używasz Luźny aby pozostać w kontakcie ze współpracownikami, możesz go również używać do prowadzenia rozmów głosowych i wideo. Jeśli subskrybujesz plan standardowy lub lepszy, otrzymujesz grupowe rozmowy wideo, które mogą obejmować do 15 osób.

Jeśli używasz Slacka do utrzymywania kontaktu ze znajomymi, rodziną lub mniejszą grupą, otrzymujesz tylko indywidualne rozmowy wideo i głosowe. Chociaż ma ograniczony zakres, może to być przydatny sposób na dotknięcie podstawy za pomocą zaledwie kilku kliknięć.

Slack jest dostępny za pośrednictwem Internetu, dedykowanych klientów stacjonarnych dla systemów Windows, Mac lub Linux lub aplikacji mobilnych na Androida i iOS. Możesz także zintegrować inne rozwiązania do czatów wideo, takie jak Hangouts i Jitsi, ze Slackiem, jeśli potrzebujesz większej pojemności do rozmów grupowych.

Podobnie jak wiele innych usług, Slack nie używa szyfrowania od końca do końca. Zamiast tego dane są szyfrowane podczas przesyłania i przechowywania na serwerze. Slack poprzednio ogłosił podjął decyzję o utrzymaniu wyższego stopnia funkcjonalności.

Microsoft Teams

Logo Microsoft Teams.

Drużyny jest odpowiedzią Microsoftu na Slack i zawiera hojną bezpłatną opcję. Możesz zaprosić do 300 osób na swoje darmowe konto. Firma Microsoft opisuje to jako „bezpłatne, wbudowane rozmowy grupowe i indywidualne rozmowy audio lub wideo” dla „całego zespołu”.

Microsoft przeliteruje ograniczenia darmowej wersji na swojej stronie internetowej. Jedną z największych przeszkód jest możliwość planowania spotkań online, co wymaga wersji płatnej. Niezależnie od używanej wersji (bezpłatnej lub nie), Teams wyświetla tylko cztery strumienie wideo naraz, niezależnie od tego, kto jest połączony.

Platforma zawiera jednak o wiele więcej funkcji, w tym udostępnianie ekranu, wersje internetowe programów Word, Excel i PowerPoint oraz 10 GB miejsca na udostępnianie plików dla bezpłatnych kont (z maksymalnym rozmiarem załącznika 2 GB na konto). Musisz dokonać aktualizacji, aby odblokować niektóre funkcje, takie jak nagrywanie spotkań lub wydarzenia online dla maksymalnie 10 000 widzów.

Zespoły nie używają szyfrowania od końca do końca między osobami biorącymi udział w rozmowie. Według Microsoft, jest zaszyfrowany „podczas przesyłania i w stanie spoczynku”.

Niezgoda

Logo Discord.

Niezgoda jest jak Slack, ale dla społeczności i przyjaciół, skupiających się na grach. Oprócz tego, że jest czymś w rodzaju scentralizowanej wersji IRC, Discord obsługuje również prywatne rozmowy wideo dla maksymalnie 10 uczestników. Jest to idealne rozwiązanie do łączenia się z osobami, z którymi już rozmawiasz na Discordzie, bez dodatkowego oprogramowania.

  Jak przywrócić skrót Backspace do pracy w Chrome

To wszystko oprócz podstawowego zastosowania Discorda, jakim jest aplikacja do czatu głosowego o niskim opóźnieniu. Pozwala to ludziom komunikować się w czasie rzeczywistym za pośrednictwem dźwięku, z dodatkowymi opcjami czatu tekstowego. To główny sposób komunikowania się na Discordzie, ale czat wideo jest nadal przyjemną funkcją. Możesz korzystać z Discorda za pośrednictwem przeglądarki internetowej, aplikacji na komputery Mac lub Windows lub aplikacji mobilnych na Androida i iOS.

Discord jest darmowy, ale istnieje opcjonalny poziom Nitro w wysokości 4,99 USD miesięcznie. Ale jeśli chcesz tylko skorzystać z usługi i ograniczonych możliwości połączeń audio i wideo, nie musisz płacić ani grosza.

Do bardziej swobodnej komunikacji idealne są kanały głosowe Discord. Możesz nawet je preferować, ponieważ są łatwiejsze niż konfigurowanie rozmowy wideo.

Discord używa ograniczonego szyfrowania, a nie bardziej niezawodnego od końca do końca, który zapewnia, że ​​tylko określone strony mogą odbierać twoją komunikację. W przypadku gier i rozmów ze znajomymi jest to mało prawdopodobne. Jeśli jednak jesteś zaniepokojony, rozważ użycie nieoficjalnego Skrypt Discord End-to-End Encryption Tampermonkey (działa jednak tylko w aplikacji przeglądarki).

Wyróżnienie: Snap Camera

Aparat Snap nie jest dedykowaną aplikacją do rozmów wideo, ale może ulepszyć wiele, o których tutaj wspomnieliśmy. Jak sama nazwa wskazuje, Snap Camera jest dziełem Snapchata i umożliwia korzystanie z zabawnych filtrów Snapchata w ulubionych aplikacjach do połączeń wideo.

Po zainstalowaniu aplikacji na komputerze z systemem Windows lub Mac możesz używać filtrów Snapchat w Skypie, Google Hangouts, Google Meet i, oczywiście, Zoom. Oprócz istniejących filtrów możesz także utworzyć własne – po prostu postępuj zgodnie z instrukcjami szczegółowy przewodnik lub pobierz szablony.

Jeśli twoje rozmowy w pracy stały się nudne lub chcesz urozmaicić wirtualne spotkanie (lub po prostu dobrze się bawić podczas samoizolacji), Snap Camera jest koniecznością! To nic nie kosztuje dla młodych i młodych duchem.

Wideokonferencje dla dużych grup

Jeśli szukasz aplikacji do wideokonferencji, która pomieści większą liczbę osób (na przykład do 100), sprawdź najlepsze bezpłatne rozwiązania dla miejsc pracy.

x