Najlepsze darmowe gry na Steam

Gry na Steam stają się niezwykle drogie z każdym dniem, ale czy naprawdę musisz płacić, gdy możesz cieszyć się fantastycznymi grami za darmo. Oto najlepsze darmowe gry na Steam, które zdecydowanie powinieneś sprawdzić.

Steam jest bezapelacyjnie najbardziej znaną biblioteką gier w Internecie, z ponad pięćdziesięcioma tysiącami tytułów pod swoją nazwą. Śmiało i pomyśl o każdej grze, która przyjdzie Ci do głowy! Istnieje duża szansa, że ​​Steam oferuje grę, o której myślałeś, a także wiele innych z tego gatunku. To właśnie ta wszechstronność i płynne wrażenia użytkownika przyciągają miliony codziennych użytkowników do korzystania ze Steam i kupowania gier z platformy.

Podczas gdy Steam oferuje niekończącą się listę godnych uwagi gier ze wszystkich gatunków, wiele z tych tytułów może szybko wypalić dziurę w kieszeni. Szczerze mówiąc, naprawdę nie musisz wydawać tony, aby mieć wspaniałe wrażenia z gry na Steam. Steam udostępnia w swoich sklepach za darmo długą listę przebojowych gier, takich jak legendarne CS: GO, PUBG: Battlegrounds, Dota 2 i wiele innych. Oto lista najlepszych darmowych gier na Steam, z których możesz korzystać bez martwienia się o wydatki:

Counter Strike globalna ofensywa

Większość gier z ostatnich lat osiąga szczyt swojego cyklu życia, gdy największa liczba graczy gra w ten tytuł. W przypadku niektórych gier ten szczytowy okres ma miejsce wkrótce po premierze, po czym gra zaczyna tracić przyczepność, a użytkownicy przechodzą do innych tytułów.

Teraz wyobraź sobie, jak nieprawdopodobne jest, aby gra pozostała aktualna przez około dwie dekady i wciąż zyskiwała na popularności z każdym dniem. Counter-Strike: Global Offensive (CS:GO) to jeden z takich tytułów, który od około dwudziestu lat jest popularną strzelanką pierwszoosobową dla wielu graczy na całym świecie.

Dostępne za darmo na Steamie, CS: GO to szybka strzelanka FPS dla wielu graczy, która pozwala być świadkiem zapierającej dech w piersiach akcji między terrorystami a siłami bezpieczeństwa. Gra oferuje wiele trybów gry, takich jak konkurencyjny, skrzydłowy, casual, deathmatch i wiele innych, które pozwalają rywalizować z innymi graczami w różnych warunkach gry. CS:GO zawiera również niesamowicie zaprojektowane mapy, takie jak Dust, Inferno, Nuke, Train i wiele innych.

Kolejną wielką zaletą grania w strzelankę FPS sprzed dwóch dekad jest to, że na przeciętnym automacie do gier można szybko spodziewać się ponad 200 klatek na sekundę. Niektórzy ludzie posuwają się nawet do używania tej gry do testowania swoich komputerów i poprawiania tych szalonych liczb FPS. Niezależnie od przypadku użycia, CS: GO nigdy nie przestaje bawić gracza w tobie i zawsze możesz zanurzyć się w zaciętej 30-punktowej sesji, kiedy tylko masz na to ochotę.

Counter-Strike: Global Offensive Wymagania PC

Ze względu na fakt, że gra sięga początku 2000 roku, CS: GO wcale nie jest świnią zasobów. W rzeczywistości słynne powiedzenie społeczności graczy mówi, że CS:GO może działać nawet na ziemniaku, nie mówiąc już o komputerach z obecnymi czasami graficznymi (CS:GO może działać płynnie na dowolnym urządzeniu z ponad 2 GB pamięci RAM, 256 MB pamięć graficzna i 15 GB miejsca na dysku zgodnie z oficjalnymi wymaganiami systemowymi Valve).

PUBG: Pola bitwy

Podczas gdy pierwsza gra na naszej liście od tak dawna cieszy się ogromną popularnością, druga gra na tej liście, PUBG: Pola bitwy, osiągnął te szczyty zaledwie kilka dni po wydaniu. Tuż po premierze w 2017 roku PUBG było świadkiem fantastycznego odzewu społeczności graczy, przede wszystkim ze względu na unikalny gatunek i pocztę pantoflową. PUBG był pierwszą grą, która dała początek zupełnie nowemu gatunkowi; Battle Royale.

Wracając do rozgrywki, twoja nieuzbrojona postać wyskakuje z samolotu przewożącego 99 innych graczy na wyspie z wszelkiego rodzaju bronią i ekwipunkiem. Możesz wybrać grę w składzie czteroosobowym, duet z dwoma osobami w drużynie lub solo. Po wylądowaniu na wyspie ty i twoja drużyna musicie zebrać broń i ekwipunek leczniczy z różnych części wyspy i wyeliminować inne drużyny.

Co więcej, obszar gry kurczy się wraz z postępem gry, aby gra była bardziej intensywna i szybka. Musisz ciągle się poruszać i eliminować inne drużyny, aby pozostać ostatnią drużyną i cieszyć się obiadem z kurczakiem.

Wersja PC PUBG zawsze pozostawała płatna od czasu premiery, ale Krafton ostatnio zmodyfikował swój model przychodów i udostępnił grę darmową. Możesz cieszyć się klasycznym Battle Royale za darmo na Steam i świetnie się bawić grając w nią ze znajomymi.

Wymagania PC PUBG: Battlegrounds

Wymagania systemowe PUBG: Battlegrounds są wyższe, ponieważ gra oferuje fantastyczną grafikę i fizykę w grze. Oficjalne wymagania mówią, że PUBG potrzebuje minimum 8 GB pamięci RAM, DirectX w wersji 11, GTX 960/ Radeon R7 370 z 2 GB VRAM i więcej oraz stabilnego połączenia internetowego. Należy pamiętać, że są to podstawowe wymagania systemowe niezbędne do uruchomienia gry; wolisz używać 16 GB pamięci RAM i GTX 1060 / Radeon RX 580 z 4 GB VRAM i więcej, aby mieć płynne wrażenia z gry.

Legendy Apex

Po trzecie, na tej liście mamy Legendy Apex! Apex Legends to kolejna free-to-play battle royale na Steamie, która jednak znacząco różni się od PUBG: Battlegrounds. Jak wspomniano wcześniej, każda postać PUBG ląduje na wyspie gołymi rękami i szuka łupów. Bohaterowie PUBG nie mają żadnych specjalnych mocy poza podstawowymi umiejętnościami ruchowymi, ale Apex Legends to zmienia.

Możesz wybrać swoich bohaterów Apex Legends w grze, co daje ci dostęp do fantastycznych umiejętności specyficznych dla bohatera. Ta gra ma długą listę najlepszych postaci obu płci, a odkrywanie każdej z postaci to kolejny czynnik, który sprawi, że będziesz wciągnięty podczas grania w tytuł.

Przechodząc do rozgrywki, możesz grać w drużynie 3 przeciwko 19 innym podobnym drużynom. Zawsze możesz zmienić swoje postacie przed rozpoczęciem meczu i zdywersyfikować możliwości ataku i obrony swojej drużyny. Następnie zostajesz umieszczony w samolocie ze swoim oddziałem i zmuszony do lądowania w wybranym obszarze. Każda drużyna przeszukuje wyspę, aby znaleźć broń i inne wyposażenie, aby kontynuować rozgrywkę. Twoja drużyna musi stale eliminować inne drużyny i być ostatnim, który wygra mecz.

Apex Legends stale zyskuje na popularności i nadal znajduje się wśród najlepszych darmowych gier na Steam. Rosnąca popularność otwiera również sposoby na uczynienie Apex Legends realną opcją przesyłania strumieniowego i szybkim zdobyciem oglądalności.

Wymagania PC Apex Legends

Gra nie jest zbyt ciężka, biorąc pod uwagę jej spektakularną oprawę wizualną; ledwo można uruchomić Apex Legends z 6 GB pamięci RAM, DirectX w wersji 11, Radeon HD 7730/ GT 640 lub nowszy. Aby cieszyć się płynną rozgrywką, powinieneś używać co najmniej 8 GB pamięci RAM i karty Radeon R9 290/GTX 970 lub wyższej.

Przeznaczenie 2

Pewnie! Gry wieloosobowe online są zabawne, niezależnie od tego, czy jest to szybka strzelanka, taka jak Counter-Strike, czy bitwy królewskie, takie jak Apex Legends i PUBG, ale gry oparte na fabule są zawsze przyjemniejsze do odkrywania. Szczególnie gry z fantastyczną fabułą i niezapomnianymi postaciami są niesamowitym doświadczeniem w grach.

Seria Destiny to bez wątpienia jedna z najlepszych gier w tym gatunku, ze wspaniałą fabułą i legendarnymi postaciami w całej grze. Chociaż są niezwykle zabawne, gry oparte na fabule mają znaczące zastrzeżenie; w pewnym momencie historia się kończy i nie ma zabawy w przeżywaniu jej na nowo, chyba że absolutnie kochasz tę grę.

Większość gier fabularnych ma ustaloną fabułę, która obejmuje określony zestaw misji. Nie ma znaczenia, jak obszerna jest fabuła gry; zakończy się po ukończeniu wszystkich misji, ale nie z Przeznaczenie 2. Destiny 2 to stale ewoluująca gra z ciągle poszerzaną fabułą. Twórcy gry często dodają więcej wydarzeń do fabuły, co trzyma cię w napięciu, gdy bardziej oddajesz się historii gry. Jednak ta rozwijająca się fabuła ma wadę, ponieważ krzywa uczenia się jest wyjątkowo stroma dla początkujących.

Przechodząc do rozgrywki, gra poprosi Cię o wybranie postaci i jej rasy oraz dostosowanie jej do siebie. Każda postać Destiny należy do klasy i podklasy, która mówi więcej o nadprzyrodzonych zdolnościach twojego protagonisty. Możesz później korzystać z tych zdolności i rozwijać fabułę gry.

Wymagania Destiny 2 na PC

Destiny 2 jest wymagającym tytułem i będziesz potrzebować co najmniej 6 GB pamięci RAM, 105 GB miejsca na dysku oraz karty GTX 660/GTX 1050 z 2 GB pamięci VRAM lub wyższej, aby ledwie działać. Jednak lepiej jest mieć 8 GB pamięci RAM lub więcej i GTX 970 z 4 GB pamięci VRAM lub więcej.

Yu-Gi-Oh! Mistrz Pojedynku

Jeśli korzystasz z niedrogiego komputera z bardzo małą mocą graficzną po swojej stronie i chcesz mieć przyzwoite wrażenia z gry, Yu-Gi-Oh! Mistrz Pojedynku może być dla Ciebie idealnym tytułem. Tylko OG świata gier wiedzą o Yu-Gi-Oh!; popularna gra karciana, zanim pojawiły się gry wideo i wszystko stało się cyfrowe. W szczytowym momencie Yu-Gi-Oh! był bardziej popularny niż dzisiejsze trendy, takie jak Pokémon, a co drugie dziecko zbierało rzadkie Yu-Gi-Oh! karty. Gra odnotowała gwałtowny spadek popularności, ponieważ konsole do gier stały się kolejnym masowym trendem w grach.

Yu-Gi-Oh! Master Duel to darmowy tytuł Steam, który pozwala przeżyć nostalgię z dzieciństwa, jednocześnie dodając odrobinę nowoczesnego tytułu do gier. Gra karciana pozwala toczyć pojedynki online z innymi graczami z twojego poziomu i przetestować swoje umiejętności handlu kartami.

Szczerze mówiąc, ta gra ma stromą krzywą uczenia się w porównaniu z innymi nazwami z tej listy i możesz czuć się zmęczony, gdy zaczynasz w nią grać. Twórcy Yu-Gi-Oh! Master Duel wydaje się być świadomy tej stromej krzywej uczenia się i nie waha się dodawać cennych samouczków i przewodników w trakcie rozgrywki. Co więcej, możesz także zagrać w Solo Modo, aby poznać historie stojące za każdym z Yu-Gi-Oh! postaci, które napotkasz w grze.

Yu-Gi-Oh! Wymagania PC Master Duel

Jak wspomniano powyżej, gra wcale nie wymaga dużego sprzętu w porównaniu z innymi najlepszymi darmowymi grami Steam. Możesz uruchomić Yu-Gi-Oh! Opanuj pojedynek z 8 GB RAM i Intel HD Graphics 620 po swojej stronie.

War Thunder

Bitwa ukształtowała znaczną część historii ludzkości, zwłaszcza obu wojen światowych. War Thunder przenosi Cię z powrotem do czasów II wojny światowej i daje autentyczne wrażenie broni z tamtych czasów. Gra pozwala wybrać kraj, a następnie wymaga strategicznego kontynuowania gry poprzez planowanie ataków na lądzie, wodzie i powietrzu. Tak, dobrze to przeczytałeś! War Thunder zawiera trzy realistyczne tryby gry; walcz ze statkami na morzach, walcz samolotami na niebie i walcz czołgami na ziemi.

Wracając do rozgrywki, gra oferuje możliwość wyboru spośród 9 narodów biorących udział w II wojnie światowej i ponad 2000 pojazdów podczas walki. Możesz robić postępy, wygrywając bitwy i zdobywając srebrne monety. Później możesz wykorzystać te monety, aby ulepszyć swoje obecne pojazdy i broń lub kupić nowe.

Ponieważ gra należy do kategorii MMO (masowo multiplayer online), możesz zobaczyć ogromne lobby graczy online, z którymi możesz konkurować. Twórcy gry korzystają z systemu BR (Battle Ratings), który zasadniczo klasyfikuje twoje umiejętności i ekwipunek w porównaniu z innymi graczami. Gra zapewnia również możliwość walki tylko z graczami o podobnym BR, dzięki czemu zawsze otrzymasz uczciwą konkurencję z podobnym ekwipunkiem.

Wymagania War Thunder na PC

Jako że War Thunder jest wydaniem 2013, możesz go uruchomić z 4 GB RAM, 17 GB miejsca na dysku i GTX 660 na najniższych ustawieniach. Jednak gra może naprawdę wykorzystać całą moc sprzętową, którą na nią rzucasz; Deweloperzy zalecają używanie aż 16 GB RAM, GTX 1060 i 95 GB dla najlepszej rozgrywki.

DOTA 2

The Dota seria jest jedną z najpopularniejszych serii gier wszech czasów ze względu na ekscytującą rozgrywkę i wciągający zestaw postaci. Gra jest bardzo podobna do League of Legends, w której dwie drużyny składające się z pięciu graczy rywalizują w meczu online, aby zdobyć terytorium rywala. Koncepcja Doty jest dość prosta; opracuj nowe strategie, aby budować siłę swojego zespołu i przejmować przeciwników. Tymczasem uważaj też na ataki rywala.

Mapa Dota składa się z dwóch stron dla obu przeciwników; Radiant, który znajduje się po lewej stronie mapy, a Dire po prawej stronie. Co więcej, trzy pasy łączą obie te strony i rzekę biegnącą ukośnie przez mapę.

Każda postać Dota ma inny zestaw nadprzyrodzonych zdolności, które pomagają im zdobyć przewagę nad innymi bohaterami. Dota 2 przewyższa również każdą inną grę pod względem liczby postaci dostępnych do wyboru przez gracza; gra ma ponad stu bohaterów, z których każdy ma unikalny zestaw umiejętności.

Wymagania Dota 2 na PC

Jeśli chodzi o wymagania sprzętowe, Dota 2 nie wymaga ogromnej mocy sprzętowej, ponieważ można ją uruchomić z 4 GB pamięci RAM, GeForce 9600/ Radeon HD3600 i nowszymi oraz około 15 GB wolnego miejsca na dysku.

Wniosek

Steam to najobszerniejsza biblioteka gier w Internecie, zawierająca jedne z najbardziej fantastycznych tytułów gier wszechczasów. Biblioteka gier oferuje również jedne z najlepszych darmowych gier, w tym legendarne tytuły, takie jak Counter-Strike: Global Offensive i Dota 2. Powyższy artykuł zawiera zestawienie najlepszych darmowych gier na Steam i uszeregowanie ich według ich popularności.

Możesz teraz sprawdzić najlepsze darmowe gry w Epic Game Store!