Możliwe, że jeśli trafiłeś na tę stronę, wiesz już, że potrzebujesz najlepszej sieci VPN, aby zatrzymać buforowanie, ograniczanie i blokowanie narzucone przez niektóre kraje i dostawców usług internetowych. Ale jak wybrać dostawcę, któremu możesz zaufać, aby dostarczyć huk za grosze? Zapoznaj się z naszym kompleksowym przewodnikiem na temat ograniczania przepustowości i które sieci VPN najlepiej nadają się do przesyłania strumieniowego bez bufora.

Dostawcy usług internetowych lub dostawcy usług internetowych krytykują to, co wielu uważa za przesadne i chciwe zasady. Dotyczy to zwłaszcza krajów, w których dostawcy usług internetowych mają duży wpływ polityczny, co skutkuje ograniczeniem danych, nieuczciwym ograniczaniem treści, aw skrajnych przypadkach całkowitym blokowaniem treści. Spowolniony, cenzurowany internet nie jest czymś, czego chce każdy konsument. Na szczęście istnieją sieci VPN, które mogą obejść takie problemy.

Poniżej wyjaśnimy różne przykłady buforowania i ograniczania przepustowości przez dostawców usług internetowych, a następnie przedstawimy nasze zalecane typy VPN dla rozwiązania tych problemów.

30-dniowa gwarancja zwrotu pieniędzy

Czy sieci VPN zawsze będą działać, aby pokonać spowolnienie ISP?

W większości przypadków tak!

Niestety jest kilka wyjątków. Prawidłowo zaszyfrowany ruch VPN będzie latał pod radarami większości dostawców usług internetowych i skutecznie omija buforowanie i dławienie specyficzne dla treści. Jednak szczególnie analityczny dostawca usług internetowych będzie w stanie dowiedzieć się, że korzystasz z sieci VPN, a jeśli tak się stanie, może zdecydować o ograniczeniu ruchu VPN lub połączenia jako całości. W obu przypadkach uniemożliwi to wykorzystanie sieci VPN do ominięcia ograniczeń sztucznego przesyłania strumieniowego.

UCZ SIĘ WIĘCEJ: Jak Egipt wykrywa i blokuje sieci VPN

Dużym czynnikiem determinującym są protokoły obsługiwane przez VPN. Na przykład, jeśli twój dostawca VPN obsługuje tylko nieaktualne standardy, takie jak PPTP, wtedy twój dostawca usług internetowych ma większe szanse na wykrycie i ograniczenie ruchu VPN. Najlepsze protokoły VPN, takie jak OpenVPN, w połączeniu z czymś takim jak 128 lub 256-bitowe szyfrowanie, znacznie rzadziej są wykrywane i ograniczane przez twojego dostawcę usług internetowych.

Dzięki wysokiej jakości VPN staje się to mniejszym problemem. I na szczęście wiele VPN najwyższej klasy pozwala wypróbować ich usługę i zwrócić pieniądze, jeśli nie działa zgodnie z przeznaczeniem. Innymi słowy, jeśli renomowana sieć VPN nie pomoże ci poradzić sobie ze swoim złym dostawcą usług internetowych, nie musisz się martwić o wyrzucanie pieniędzy w błoto!

Najlepsze sieci VPN, aby zapobiec buforowaniu

Na główną atrakcję: Nasza zalecana lista VPN dla tego scenariusza użytkowania. Skoncentrowaliśmy się na szybkich sieciach VPN, które są zdolne do przeglądania Netflix i fałszowania geograficznego, ponieważ media strumieniowe są często tym, co Twój dostawca usług internetowych może dławić w swoim połączeniu. Geo-spoofing pozwoli ci również uniknąć cenzury, jeśli dostęp do treści stanowi problem w twoim kraju.

Sprawdź -   Best VPN YouTube - Odblokuj YouTube Anywhere, przestań buforować

Bez zbędnych ceregieli 3 najlepsze sieci VPN udowodniły, że pokonały nieuczciwe ograniczanie dostępu do Internetu:

1. ExpressVPN

 • Streaming Netflix: tak
 • Geo-spoofing: tak
 • Obejście cenzury: tak

ExpressVPN jest naszym zwycięzcą, jak zwykle, gdy kwalifikuje się do jednego z tych pojedynków. Jest tak, ponieważ jest to jeden z najlepszych dostawców VPN, jeśli nie najlepszy. ExpressVPN oferuje niesamowicie szybkie prędkości, doskonałe obchodzenie ograniczeń (głównie ze względu na niesamowitą sieć ponad 3000 serwerów w 94 krajach) oraz potężne 256-bitowe szyfrowanie AES w celu ochrony prywatności swoich klientów. To jednak ma swoją cenę.

Tak, ExpressVPN kosztuje więcej niż inni dostawcy, w niektórych przypadkach znacznie. Jednak ExpressVPN jest również dostawcą, do którego mamy największe zaufanie, jeśli chodzi o obchodzenie dławienia i cenzury usługodawcy internetowego, więc jeśli chcesz mieć największe szanse na sukces i chcesz zapłacić trochę więcej, uważamy, że ExpressVPN jest najlepszym miejscem zacząć.

Dodatkowo, jeśli masz większe obawy dotyczące prywatności, ExpressVPN jest nadal fantastyczną opcją. Oferuje wszystkie najbardziej niezawodne protokoły VPN, w tym lidera branży OpenVPN, wsparcie oprogramowania dla pełnego zestawu systemów operacyjnych na praktycznie wszystkich głównych urządzeniach oraz anonimowe opcje płatności, w tym Bitcoin. Dodatkowo ExpressVPN rejestruje tylko połączone daty i ilość przesłanych danych. Adresy IP, treść itp. Nie są rejestrowane przez tego dostawcę, co jest świetną wiadomością dla wielu ćpunów prywatności.

Niesamowite rozwiązanie pozwalające ominąć ograniczenia treści, mając jednocześnie wiodące w branży zabezpieczenia, zawiera ExpressVPN.

Przeczytaj naszą pełną recenzję ExpressVPN.

Plusy

 • Odblokowanie Netflix USA, iPlayer, Amazon Prime
 • Super szybkie serwery
 • Szyfrowanie AES-256 na poziomie rządowym
 • Nie prowadzi dzienników danych osobowych
 • 24/7 czat na żywo.

2. NordVPN

 • Netflix Streaming: Tak
 • Geo-spoofing: Tak
 • Obejście cenzury: Tak

NordVPN jest kolejną silną opcją, a także dzieje się nieco taniej niż ExpressVPN i niektórzy inni współcześni. Nie pomyl się: NordVPN to wysokiej klasy rozwiązanie dla użytkowników, którzy nie chcą rezygnować z szybkości lub bezpieczeństwa, więc nadal będzie cię to kosztowało więcej niż jakiś tani dostawca VPN.

Jednak odzyskujesz tę wartość w nieskończoność dzięki super bezpiecznym przepisom dotyczącym prywatności (w tym 256-bitowemu szyfrowaniu AES) i nieograniczonemu dostępowi do całego Internetu za pośrednictwem ogromnej sieci serwerów obejmującej ponad 5600 węzłów w 60 krajach. NordVPN z łatwością omija cenzurę i inne ograniczenia dotyczące zawartości, dlatego powinien być idealny do ominięcia buforowania ISP.

NordVPN ma siedzibę w Panamie, co oznacza, że ​​nie musi być zgodny z amerykańskimi przepisami dotyczącymi zatrzymywania danych. W związku z tym utrzymują ścisłą politykę braku logowania, ku zadowoleniu użytkowników dbających o prywatność na całym świecie.

Aby uzyskać świetne rozwiązanie w celu ominięcia ograniczeń treści i ograniczania przepustowości, skorzystaj z NordVPN. Chociaż może nie być najszybszy z szybkiego, wciąż jest to niesamowita usługa, szczególnie w tej cenie.

Przeczytaj naszą pełną recenzję NordVPN.

Plusy

 • Odblokowuje amerykański serwis Netflix
 • Zadziwiająca liczba serwerów
 • Do 6 jednoczesnych połączeń
 • Brak dzienników i szyfrowanych połączeń dla całkowitej prywatności
 • Świetne wsparcie (czat 24/7).
Cons

 • Automatyczny wybór serwera może być zawodny
 • Łączenie się aplikacji może czasem być powolne.

3. StrongVPN

 • Netflix Streaming: Tak
 • Geo-spoofing: raporty mieszane
 • Obejście cenzury: Tak

StrongVPN jest ostatnim na tej liście, ale warto go rozważyć. Chociaż StrongVPN może się pochwalić dużymi prędkościami i możliwością obejścia cenzury, jego zdolność do fałszowania geograficznego niektórych aplikacji do przesyłania strumieniowego i Netflix wydaje się bardziej grą w kotka i myszkę niż spójne, niezawodne rozwiązanie dla tego konkretnego scenariusza użytkowania.

Aby określić, większość serwerów StrongVPN powinna być w stanie obejść cenzurę i umożliwić oglądanie Netflix i innych treści zablokowanych geograficznie. Wiele z nich tego nie robi, a jeśli masz pecha, testowanie różnych serwerów może skończyć się próbą i błędem, w przeciwieństwie do zwykłego przełączania się w sieci VPN i cieszenia się ulubionymi treściami przesyłanymi strumieniowo.

Mimo to StrongVPN jest nadal solidnym rozwiązaniem, a jego niższa cena miesięczna w porównaniu do konkurentów może sprawić, że warto go kupić, zwłaszcza jeśli nie chcesz kupować przedłużonego członkostwa.

Zrozumienie ograniczania przepustowości

Przed zarekomendowaniem VPN ważne jest, aby w pełni zrozumieć problem. VPN nie działa z każdą formą ograniczania prędkości, którą Twój dostawca usług internetowych może rzucić na ciebie, aw niektórych skrajnych przypadkach może wcale nie pomóc. O ile chcielibyśmy sprzedać Ci naszych rekomendowanych dostawców VPN, ważniejsze jest dla nas, abyś był informowany przed podjęciem jakichkolwiek decyzji zakupowych.

Ograniczanie oparte na użyciu

Jedna z najczęstszych form ograniczania dostępu do Internetu opiera się na wykorzystaniu. To samo w sobie ma dwie podkategorie: użycie po przekroczeniu limitu danych oraz użycie na dużą skalę.

Dalsze korzystanie z usługi internetowej po przekroczeniu limitu danych będzie miało różne skutki w zależności od umowy z usługodawcą internetowym. Niektórzy dostawcy usług internetowych będą po prostu naliczać rachunki w miarę przekraczania limitu danych w danym miesiącu, podczas gdy inni będą spowalniać usługi do momentu rozpoczęcia następnego cyklu rozliczeniowego.

W tym drugim scenariuszu VPN nie pomoże. Twoje połączenie jest spowalniane, a nie tylko określony rodzaj ruchu. Jeśli już, obciążenie VPN może nawet pogorszyć problem.

Jeśli chodzi o użycie na dużą skalę, dostawca usług internetowych może czuć się skłonny do podjęcia działań, jeśli użytkownik zużywa znacznie więcej ruchu niż inni użytkownicy w swojej sieci lub jeśli sieć jako całość jest obciążona. (Jest to szczególnie powszechne w przypadku graczy, ciężkich streamerów lub użytkowników torrentów). W obu tych scenariuszach dostawca usług internetowych może spowolnić prędkość, szczególnie jeśli ich sieć nie jest w stanie obsłużyć wszystkich osób korzystających jednocześnie z pełnej mocy połączenia internetowego .

VPN niestety nie pomoże ci również w tej formie ograniczania przepustowości.

Ograniczanie oparte na treści

Ograniczanie oparte na zawartości ma miejsce, gdy dostawca usług internetowych ogranicza określony rodzaj ruchu. Zwykle jest to treść wideo jako całość lub ruch z określonych usług internetowych, takich jak Netflix. Dostawcy usług internetowych ogólnie wiedzą, jaki rodzaj ruchu przechodzi przez ich sieci, a jeśli przyjrzą się bliżej, mogą również wykryć niektóre witryny lub usługi, które są przyczyną gwałtownego wzrostu wykorzystania. Ilekroć tak się dzieje, użytkownicy mogą doświadczać niespójnych prędkości w różnych scenariuszach użytkowania, co jest co najmniej mylące, a w najgorszym irytujące.

Na szczęście VPN znacznie lepiej omija tę formę ograniczania przepustowości. Jeśli korzystasz z dobrej sieci VPN, będziesz w stanie ominąć cenzurę lub ograniczanie związane z treścią i cieszyć się przesyłaniem strumieniowym treści z prędkością odpowiednią dla Twojego połączenia internetowego. Dodatkowo, jeśli Twój dostawca usług internetowych wprost cenzuruje te treści, VPN pozwoli ci również ominąć tę cenzurę i cieszyć się witrynami i usługami, których inaczej nie można byłoby uzyskać.

Jeśli problemem jest dławienie oparte na treści, masz szczęście! VPN pomoże.

Wniosek

Ogólnie rzecz biorąc, ExpressVPN jest naszym najlepszym wyborem dla najlepszej sieci VPN, aby zapobiec buforowaniu przez twojego dostawcę usług internetowych. Ponieważ jest to na ogół jedna z najszybszych dostępnych na rynku, powinna również umożliwić maksymalne wykorzystanie połączenia internetowego i cieszyć się płynnością przesyłania strumieniowego.

Jakieś pytania? Nie zgadzasz się z naszym wyborem? Skomentuj poniżej i daj nam znać, co myślisz!