Najlepsze skróty Siri na dobry początek

Nowa aplikacja Skróty, która została wprowadzona w iOS 12, umożliwia tworzenie skrótów do automatyzacji dowolnej liczby zadań. Oto kilka dobrych, na początek, z nadzieją, że popłyną one w twoją kreatywność.

Największym problemem związanym z aplikacją Skróty jest to, że po prostu nie mogłem wymyślić dla niej wyjątkowych zastosowań, ale gdy zacząłem szukać gotowych skrótów, pomyślałem o możliwościach. Na szczęście istnieje wiele gotowych skrótów, które można znaleźć, co jest szczególnie dobrą wiadomością, ponieważ aplikacja Skróty ma dość stromą krzywą uczenia się, jeśli tworzysz skróty od zera.

W każdym razie, oto kilka niesamowitych skrótów, które mogą okazać się przydatne.

Pokaż tylko określone zdjęcia znajomym i rodzinie

Wszyscy mamy zdjęcia na naszych telefonach, których wolelibyśmy nie pokazywać innym osobom, ale jeśli masz inne zdjęcia, które chcesz pokazać innym, musisz być trochę ostrożny. Jednak, ten skrót pozwala wybrać określone zdjęcia i wyświetlić je w izolowanym pokazie slajdów.

To całkiem prosty skrót. Wszystko, co musisz zrobić, to stuknąć, aby go aktywować, a następnie wybrać zdjęcia, które chcesz wyświetlić, tak jak zwykle przy wybieraniu wielu zdjęć w aplikacji Zdjęcia. Gdy skończy przeglądać zdjęcia, mogą kliknąć „Gotowe” i zostaną one całkowicie usunięte z aplikacji Zdjęcia.

Zeskanuj kod UPC produktu, aby wyszukać go w Internecie

Jedną z moich ulubionych rzeczy, które robię, kiedy robię zakupy w sklepie stacjonarnym, jest używanie aplikacji Amazon do skanowania kodów kreskowych i sprawdzania, czy Amazon sprzedaje produkty za mniej. Ten skrót oferuje szybszy interfejs do skanowania kodów UPC produktów, a także umożliwia wyszukiwanie w witrynach Walmart i Target.

Automatycznie nagrywaj wideo, gdy zostaniesz zatrzymany

Podczas gdy większość rutynowych zatrzymań drogowych przez funkcjonariuszy policji przebiega bezproblemowo, zawsze lepiej jest być bezpiecznym niż żałować. Ten skrót pomoże ci, gdy zostaniesz zatrzymany.

Skrót zatrzymuje muzykę, całkowicie zmniejsza jasność, włącza tryb Nie przeszkadzać i wysyła wiadomość tekstową do wybranego kontaktu z informacją, że jesteś zatrzymany i podając jej aktualną lokalizację (możesz dostosować wiadomość jakkolwiek chcesz). Skrót rozpocznie również nagrywanie wideo za pomocą przedniego aparatu. Gdy zatrzymasz nagrywanie, zostanie ono wysłane do Twojego kontaktu, z powrotem zwiększy jasność i wyłączy tryb Nie przeszkadzać.

Udostępnij swoje hasło Wi-Fi szybko i łatwo

Apple już teraz ułatwia udostępnianie haseł Wi-Fi innym produktom Apple w pobliżu, ale jeśli Twój znajomy używa Androida lub innego produktu, ten skrót szybko wygeneruje kod QR z nazwą Twojej sieci Wi-Fi i hasłem, które będą mogli zeskanować za pomocą aparatu w telefonie.

Otrzymuj powiadomienie, gdy Twój iPhone naładuje się do 100%

Jeśli się spieszysz i chcesz wiedzieć, kiedy Twój iPhone się ładuje, ten skrót ostrzeże Cię, wydając dźwięk i wibrując urządzenie, a także poinformuje Cię, że Siri się ładuje (możesz dostosować to, co mówi).

Jedynym zastrzeżeniem jest to, że będziesz musiał uruchomić skrót przed przystąpieniem do ładowania telefonu, więc może to nie być coś, czego chcesz używać za każdym razem, ale może być idealne w przypadkach, w których się spieszysz .

Koniecznie zajrzyj do Galerii, aby uzyskać więcej skrótów

Aplikacja Skróty ma u dołu kartę „Galeria”, na której można przeglądać kilka innych gotowych skrótów. Więc jeśli nie widzisz tutaj czegoś, co Cię interesuje, sprawdź to.

Możesz też sprawdzić ShortcutsGallery, czyli witryna innej firmy, pełna gotowych skrótów utworzonych przez innych użytkowników iPhone’a.

Obraz z ArtOlympic/ Shutterstock

x