Najlepsze w marketingu afiliacyjnym — przewodnik dla początkujących

Marketing afiliacyjny może być trudny w nawigacji. Nie jest to nowa koncepcja, ale zdecydowanie wciąż jest niezbadana i niewykorzystana.

Wielu próbowało, wielu się nie udało. A jednak jest kilku, którym udało się odnieść sukces i zdobyć pozycję ekspertów w tej dziedzinie. Ale zanim przejdziemy do wyzwań i ekspertów marketingu afiliacyjnego, pozwól nam przetestować wody.

Czym w ogóle jest marketing afiliacyjny?

Marketing afiliacyjny to wzajemna umowa, w ramach której sprzedawca internetowy płaci prowizję podmiotowi zewnętrznemu za generowanie dla niego sprzedaży i ruchu. Innymi słowy, jest to świetny sposób na zarobienie pieniędzy, jeśli nie możesz znieść ćwiczeń 9-5. Marketer stowarzyszony wykorzystuje swoją sieć kontaktów, wpływy i umiejętności, aby znaleźć odpowiednich klientów dla innych firm i zdobyć kawałek tortu.

Jest to świetna taktyka generująca przychody, stosowana przez firmy w celu zwiększenia sprzedaży i zwiększenia liczby odbiorców. Dobra strategia marketingu afiliacyjnego może znacznie uzupełnić i wzmocnić dobrą strategię marketingu cyfrowego.

Teraz, gdy masz już mokre stopy, zanurkujmy trochę głębiej.

Dlaczego blogerzy powinni zdecydować się na marketing afiliacyjny?

Jak zostać marketingowcem stowarzyszonym?

A kiedy już to nastąpi, jak wygląda proces marketingu afiliacyjnego?

Oto jak!

Załóżmy, że zostajesz marketingowcem stowarzyszonym dla XYZ Ltd. Teraz firma da ci link do swojej strony docelowej. Może to być link do ich strony rejestracji, biuletynu, strony zakupu produktu itp. Do linku zostaną dodane moduły śledzące.

Teraz udostępniasz ten link za pośrednictwem swoich platform swoim odbiorcom i osobom, które Twoim zdaniem mogą odnieść korzyści z XYZ Ltd. Za każdym razem, gdy ktoś kliknie w Twój link i wypełni docelowe wezwanie do działania, firma liczy osoby, do których docierasz dzięki parametrom śledzenia w linku. Po potwierdzeniu zakupu transakcja zostanie zaksięgowana na Twoim koncie. A Ty otrzymujesz swoją prowizję 💰!

Istnieje wiele sposobów zarabiania pieniędzy w Internecie, a marketing afiliacyjny jest jednym z dobrych.

Jako osoba prywatna istnieje wiele powodów, dla których warto zostać marketingowcem stowarzyszonym. Powody te obejmują między innymi szybką gotówkę i elastyczność czasu. Ponadto możesz wykorzystać sieć profesjonalistów, którą budujesz na LinkedIn!

Następne pytanie, gdzie można znaleźć programy partnerskie, do których można dołączyć?

Na szczęście istnieje wiele opcji. Sprawdź te programy partnerskie, jeśli jesteś blogerem technologicznym lub zapoznaj się z kolekcjami programów partnerskich.

Dlaczego firmy powinny korzystać z marketingu afiliacyjnego?

Dla firmy marketing afiliacyjny może być świetną strategią. I jest ku temu wiele powodów.

Kierujesz reklamy do właściwych odbiorców.

Współpracując z partnerami, którzy rozumieją Twoją branżę, masz pewność, że docierasz do właściwych odbiorców. W ich sieci znajdą się ludzie, którzy zrozumieją wartość Twojego produktu lub usługi. Zapewni to, że będą mieli większy potencjał, aby stać się płatnymi klientami i jak najlepiej wykorzystać Twój produkt lub usługę.

Niska cena

Opłacalne strategie są błogosławieństwem dla każdego marketera. Ale marketing afiliacyjny wygrywa! Najlepszą częścią marketingu afiliacyjnego jest to, że płacisz tylko wtedy, gdy faktycznie zarabiasz płacącego klienta. Daje to opłacalną strategię z wysokim zwrotem z inwestycji.

Elastyczność

Marketing afiliacyjny nie jest długotrwałym zobowiązaniem, w przeciwieństwie do karnetu na siłownię. Możesz skalować swój program partnerski w górę lub w dół, zgodnie z Twoją strategią marketingową i budżetem. Daje to znacznie większą elastyczność i czas na skupienie się na innych działaniach marketingowych.

Świadomość marki

Branding afiliacyjny może być pokrętnym sposobem na wykorzystanie marketingu influencerów. Jeśli ekspert w Twojej dziedzinie przysięga na Twój produkt i sprzedaje go innym osobom w Twojej branży, rozwiniesz zaufanie w umysłach swoich odbiorców. To nie tylko zwiększy sprzedaż i przychody, ale także pomoże skierować Twoją markę w bardziej pozytywnym kierunku.

To tylko niektóre z niesamowitych korzyści, jakie zyskujesz dzięki marketingowi afiliacyjnemu jako firmie.

Istnieje wiele narzędzi do prowadzenia marketingu afiliacyjnego dla Twojego produktu.

Zanim przedstawimy Cię ekspertom marketingu afiliacyjnego, o których rozmawialiśmy na początku, mamy kilka własnych wskazówek na temat marketingu afiliacyjnego!

Strategie marketingu afiliacyjnego

Dla biznesu

 • Wykorzystaj ekspertów branżowych – gdy szukasz partnerów, eksperci w Twojej branży powinni być Twoimi pierwszymi preferencjami. Czemu? Cóż, mają już zbudowaną sieć profesjonalistów, którzy zrozumieją użyteczność Twojego produktu. Mają autentyczny związek z publicznością i lepiej spisaliby się jako eksperci.
 • Zaoferuj dobrą stawkę prowizji — przestudiuj średnie w swojej branży, zanim stworzysz program marketingu afiliacyjnego. Nie chcesz oferować znacznie wyższych lub niższych stawek prowizji niż to, co jest powszechne na rynku. Twoi partnerzy powinni otrzymywać wynagrodzenie warte ich wysiłku.
 • Poznaj swoje platformy – przejrzyj wszystkie platformy, próbując znaleźć partnera. Możesz być obecny tylko na Instagramie, ale Twój partner może znaleźć dla Ciebie lepszą publiczność na Facebooku. Więc nie ograniczaj się!
 • Usprawnij proces – upewnij się, że proces partnerski przebiega bezproblemowo dla Twojego partnera i osób, które on sprowadza. Zoptymalizuj proces konwersji i upewnij się, że nie ma żadnych problemów technicznych po drodze. Upewnij się, że nie ma problemów ze stronami docelowymi lub procesami płatności.

Dla partnera

 • Wybierz odpowiedni produkt – Prowizje są zdecydowanie priorytetem, jeśli chodzi o wybór produktu. Ale upewnij się, że nie sięgasz po produkt, w którym nie widzisz wartości. Twoja sieć przejrzy Cię na wylot. Twoi słuchacze ci ufają, a twoje słowo jest ich jedynym świadectwem. Upewnij się, że dobrze go używasz.
 • Poznaj produkt – zanim zdecydujesz się promować produkt, upewnij się, że znasz go na wylot. Kiedy jesteś partnerem, jesteś najbardziej autentycznym źródłem informacji o produkcie dla swoich odbiorców. Traktuj to tak, jakbyś to zrobił. Odśwież funkcje, działanie, ceny i wszystko inne.
 • Nie przytłaczaj – musisz promować produkt wśród odbiorców, nie wychodząc na zbyt „sprzedającego”. Nie przytłaczaj odbiorców linkami partnerskimi we wszystkich swoich e-mailach, postach i treściach. Staraj się wydobyć wartość produktu dla swoich odbiorców i zachować równowagę. I zobaczysz, że nie będziesz musiał nawet próbować go sprzedać.
 • Utrzymaj swoją markę – Firma nie bez powodu wybrała Cię na swojego partnera. Musisz zachować własną markę i głos, jednocześnie promując produkt wśród odbiorców. Za to ci ufają i za to cię lubią. Firmy często proszą Cię o używanie ich języka, ale upewnij się, że nie używasz go w 100% dosłownie. Napełnij go własnym rzemiosłem!

Cóż, jesteś już w połowie gotowy, aby zostać marketingowcem stowarzyszonym!

Wydaje się łatwe, prawda? Gdyby tylko był.

Marketing afiliacyjny może nie zawsze działać. Ale przywieźliśmy Ci kilku najlepszych ekspertów, którzy tańczyli i uczyli się melodii marketingu afiliacyjnego. Czytaj dalej, aby dowiedzieć się o nich więcej!

Niektórzy z najlepiej zarabiających marketingowców stowarzyszonych.

Masz jakichś ulubionych marketingowców stowarzyszonych? Sprawdź, czy trafiły na naszą listę!

Pata Flynna

Nie możemy mówić o marketingu afiliacyjnym i nie zaczynać Pata Flynna! Do biznesu internetowego został zmuszony z architektury z powodu załamania gospodarczego w 2008 roku.

Pat nie miał doświadczenia w biznesie, content marketingu, a nawet copywritingu! Zaczął pisać własnego bloga, kiedy postanowił śledzić i publikować swoje notatki do egzaminu LEED w 2007 roku. Zdał egzamin i awansował. Wszystko było świetnie, dopóki nie został zwolniony w 2008 roku. Wtedy zdecydował się wziąć udział w kilku kursach i dowiedzieć się o biznesie online.

Zdał sobie sprawę, że codziennie jego bloga odwiedzają tysiące osób, a on nawet o tym nie wiedział. Jego treść była przyjazna dla SEO i otrzymywała linki zwrotne. Wkrótce zaczął trochę zarabiać, korzystając z Good Adsense i prywatnych reklam. Ale to jego e-book na temat jego notatek LEED tak naprawdę zmienił grę. Ostatecznie doprowadziło to do powstania domeny SmartPassiveIncome, o której wszyscy wiemy dzisiaj.

Pat Flynn najpierw stworzył własną społeczność dzięki swoim treściom, a następnie wszedł do świata marketingu afiliacyjnego.

Neil Patel

Ale już Neil Patel nie jest kimś, kogo zazwyczaj znasz jako marketingowca stowarzyszonego. Ale czy byłbyś zaskoczony jego pozycją w świecie marketingu cyfrowego?

Neil Patel nie tylko zajmował się marketingiem afiliacyjnym, ale także dzieli się ważnymi spostrzeżeniami, które mogą pomóc ci w kręceniu własnego biznesu. Zbudował i pomógł wielu rozwijającym się firmom; ma własnego bloga, który zyskuje ruch jak szalony.

Neil Patel podaje te wskazówki w swoim przewodniku po marketingu afiliacyjnym, które naszym zdaniem naprawdę ci pomogą.

 • Zbieraj e-maile
 • Korzystaj z powiadomień push, aby zdobywać subskrybentów
 • Zbuduj swoją markę
 • Połącz swoje treści
 • Miej wezwanie do działania!

Neil Patel powinien być Twoją osobą, z którą możesz się kontaktować we wszystkim, co dotyczy marketingu afiliacyjnego (tylko po tym przewodniku, lol)

Marcina Osborna

Nie znajdziesz go łatwo pod nazwiskiem Martin Osborn. Ale Finch sprzedajezamiast.

Jak niesamowitym trzeba być, aby Twoja marka stała się Twoją tożsamością! Cóż, to w jego imieniu! Ten facet sprzedaje i to właśnie uczyniło go najmłodszym odnoszącym sukcesy marketingowcem stowarzyszonym. Finch rzucił pracę od 9 do 17, jak większość marketingowców stowarzyszonych, i zaczął pracować nad swoją pracą w pełnym wymiarze godzin.

Dziś jest właścicielem firmy o nazwie Finch Media Ltd. Jego główną stroną internetową jest finchsells.com, a jego szacunkowe zarobki wynoszą blisko 25 000 USD miesięcznie. Wcześniej większość swoich pieniędzy zarabiał na sprzedaży Pakietu Ultimate Premium i Postów Premium. Ale ostatnio wydał swój kompletny przewodnik na temat marketingu afiliacyjnego, który można sprawdzić w sklepach.

Martin zaczął promować swoje fora w wieku 12 lat, miał własne forum w wieku 14 lat i nauczył się na nim zarabiać w wieku 16 lat. Następnie zapoznał się z marketingiem afiliacyjnym z Clickbank – platformą afiliacyjną. Tam sprzedawał zestawy do nauki za grosze.

Marketing CPA dał mu tak bardzo potrzebny impuls, a to zwiększyło jego zarobki. Jego dzisiejszy blog jest doskonałym miejscem, aby dowiedzieć się wszystkiego, co chcesz wiedzieć o marketingu afiliacyjnym. Opowiada o swoim życiu osobistym, doświadczeniu zawodowym i wskazówkach dotyczących marketingu cyfrowego, jak zoptymalizować sieć marketingu afiliacyjnego.

Shawna Collinsa

Shawn Collins jest jednym z najbardziej doświadczonych marketingowców afiliacyjnych z ponad dwudziestoletnim doświadczeniem w tej dziedzinie. Rozpoczął marketing afiliacyjny w 1997 roku i wkrótce był współzałożycielem Affiliate Summit w 2003 roku wraz z Missy Ward. Affiliate Summit to wiodąca światowa konferencja i targi branży marketingu afiliacyjnego. Jest także autorem książki Skuteczny marketing afiliacyjny dla handlowców.

Jego przejście do świata marketingu afiliacyjnego z branży wydawniczej rozpoczęło się od programu marketingu afiliacyjnego Amazon. Dziś jego książka „Successful Affiliate Marketing for Merchants” jest najlepiej sprzedającą się książką w branży i jest uważana za obowiązkową lekturę przez menedżerów afiliacji.

Napisał bestsellerową książkę Amazona – Extra Money Answer and Affiliate Manager Boot Camp: Recruiting, Educating, and Retaining Affiliates.

John Chow

Innym wielkim nazwiskiem, którego nie można przegapić, jeśli chodzi o marketing afiliacyjny, jest John Chow.

Zaczął od zera i zarobił niezłe pieniądze! John Chow był zdobywcą nagrody Affiliate Marketing Awards 2012 w kategorii Best Marketing Affiliate Blog i jest tematem filmu dokumentalnego o mediach społecznościowych i blogach dla telewizji CBC.

Podniósł swojego bloga od zera do 40 000 $ miesięcznie w ciągu zaledwie dwóch lat. Mówi o marketingu afiliacyjnym, kilku świetnych wskazówkach na temat marketingu cyfrowego i o tym, jak możesz ulepszyć swojego bloga, aby zarabiać na nim tak jak on!

Powyżej wymieniliśmy kilku dobrych marketerów stowarzyszonych, których warto naśladować, jeśli próbujesz ulepszyć swój biznes jako marketingowiec stowarzyszony.

Zanim położymy sprawy do łóżka, oto kilka typowych błędów, których powinieneś unikać, nurkując w marketing afiliacyjny.

Typowe błędy popełniane przez marketingowców stowarzyszonych

Oto kilka rzeczy, na które należy zwrócić uwagę.

Nie wybieraj zbyt wielu produktów – Jako marketingowiec stowarzyszony powinieneś uważać, aby nie wybierać zbyt wielu produktów. W budowaniu zaufania pomaga inwestowanie tylko w kilka wybranych produktów.

Projektowanie słabej jakości strony internetowej – Twoja witryna jest Twoją twarzą. Jeśli Twoja witryna nie jest atrakcyjna dla odbiorców, jest mniej prawdopodobne, że będą oni ufać Twoim słowom na temat promowanych przez Ciebie produktów. Zaprojektuj stronę internetową, która rezonuje z Twoją marką.

Brak regularności – spójność ma kluczowe znaczenie dla zaangażowania odbiorców. Jeśli nie publikujesz często lub publikujesz nudne treści w swoich mediach społecznościowych, Twój wykres spadnie szybciej niż zainteresowanie rozmową introwertyka (przepraszamy, lubimy próbować swoich sił w kiepskich żartach)

Poleganie tylko na ruchu organicznym – Jak każdy inny marketer, nie możesz po prostu polegać tylko na ruchu organicznym. Jeśli chcesz, aby ludzie odwiedzali Twoją witrynę i subskrybowali produkty, które sprzedajesz, musisz tańczyć. Zainwestuj w płatne kampanie reklamowe i skieruj reklamy do odpowiednich odbiorców, których chcesz przyciągnąć do swojej witryny.

Kilka pożegnalnych słów

Cóż, to by było na tyle z naszej strony w tym krótkim przewodniku po marketingu afiliacyjnym! Mam nadzieję, że odniesiesz wielki sukces w marketingu afiliacyjnym.