Najlepszy dysk SSD dla PS5 w 2024 roku

Chociaż PS5 oficjalnie obsługuje rozszerzanie pamięci, nie wszystkie dyski SSD dobrze współpracują z konsolą. Te dyski SSD kompatybilne z PS5 oferują nie tylko większą pamięć, ale także bezkompromisowe wrażenia z gry i gwarantowaną kompatybilność.

Zachodnia cyfrowość

WD_BLACK SN850X to wysokiej klasy dysk SSD M.2, który zastępuje popularny dysk SN850. Zapewnia doskonałe ulepszenia w stosunku do swojego poprzednika, w tym większą wydajność sekwencyjną i nowy model o pojemności 4 TB. Jest to także jeden z niewielu dysków M.2 obsługujących technologię Microsoft DirectStorage dla zgodnych gier komputerowych.

Serwer SN850X może poszczycić się zawrotną szybkością odczytu sięgającą 7300 MB/s, przekraczającą wymagania firmy Sony wynoszące 5500 MB/s. Zapewnia nie tylko wydajność w grach podobną do wbudowanego dysku SSD PS5, ale także pozostaje solidnym wyborem do obsługi przyszłych wymagających gier. Dodaj do tego niskoprofilowy radiator i doskonałe zarządzanie temperaturą firmy Western Digital, a otrzymasz idealny dysk SSD dla swojej konsoli PS5.

WD_BLACK SN850X

Najlepszy ogólnie

118 USD 130 USD Oszczędź 12 USD

WD_BLACK SN850X zapewnia dobrą równowagę pomiędzy wydajnością i ceną. Chociaż nie jest to najtańszy dysk, oferuje przyszłościową wydajność dla PS5 z zawrotną szybkością do 7300 MB/s, a wbudowany radiator utrzymuje wszystko w chłodzie podczas intensywnych sesji grania.

Plusy

 • Stałe prędkości
 • Doskonały radiator
 • Dobra cena za wydajność

Kluczowy

Dyski SSD PCIe 4.0 M.2 są zazwyczaj drogie, ale dobrą rzeczą jest to, że nie potrzebujesz dysku SSD 7000 MB/s, aby w pełni wykorzystać możliwości PS5. Niedrogi Crucial P3 Plus, zapewniający prędkość odczytu sekwencyjnego do 5000 MB/s, zapewnia wysoką wydajność w grach na PS5 na równi z droższymi dyskami M.2 klasy premium.

Jedyną wadą tego dysku SSD M.2 jest brak radiatora. Nawet to nie stanowi przełomu, ponieważ można go sparować z radiatorem innej firmy w rozsądnej cenie, takim jak radiator MHQJRH M.2 2280 SSD, a całkowity koszt będzie nadal niższy niż w przypadku większości dysków SSD zgodnych z PS5. Crucial P3 Plus jest dostępny w czterech opcjach pojemności, od 500 GB do 4 TB.

Kluczowy P3 Plus

Najlepszy budżet

70 USD 108 USD Zaoszczędź 38 USD

Crucial P3 Plus oferuje niedrogi sposób na zwiększenie pamięci w PS5. Połącz go z niedrogim radiatorem, a możesz dodać nawet 4 TB bez rozbijania banku.

Plusy

 • Przystępny
 • Niezawodne działanie
 • Opcje pojemności od 500 GB do 4 TB

SAMSUNG

Firma Samsung nie jest obca, jeśli chodzi o wysokiej jakości rozwiązania pamięci masowej, oferując jedne z najlepszych przenośnych dysków SSD dostępnych na rynku. Samsung 980 PRO z radiatorem to jeden z najszybszych i najbardziej niezawodnych dysków SSD M.2, które można sparować z PS5. Ma wyjątkową wydajność i dobrze współpracuje z wewnętrzną pamięcią masową PS5 i systemem operacyjnym PlayStation, umożliwiając płynne przesyłanie gier i aplikacji na wewnętrzny dysk SSD i z niego oraz szybsze i bezproblemowe uruchamianie gier.

Firma Samsung zaprojektowała radiator tak, aby idealnie pasował do wnęki na dysk SSD PS5. Przy grubości zaledwie 8,6 mm jest znacznie poniżej maksymalnej grubości 11,25 mm dozwolonej w PS5, co oznacza, że ​​można zainstalować ten dysk z radiatorem i bezpiecznie zamknąć wszystkie panele bez żadnych problemów. Dodaj do tego słynną konstrukcję termiczną i optymalizację firmy Samsung, a otrzymasz dysk SSD PS5, który wytrzyma dłuższe okresy gry bez spadków wydajności.

Samsung 980 PRO z radiatorem

Najlepsza premia

Jeśli szukasz trwałego i wydajnego dysku SSD M.2 do konsoli PS5, rozważ model 980 PRO firmy Samsung z radiatorem. Oprócz zawrotnych prędkości, ten dysk SSD potwierdza reputację marki w zakresie niezawodności dzięki solidnej jakości wykonania, innowacyjnym rozwiązaniom termicznym i wysokiej wytrzymałości.

Plusy

 • Superszybkie prędkości odczytu i zapisu
 • Solidny i stylowy radiator
 • Najwyższa jakość wykonania
 • Działa chłodno pod dużym obciążeniem

Cons

 • Dostępne tylko w wersjach 1 TB i 2 TB

Korsarz

Chcesz jeszcze więcej miejsca na gry PS5? Corsair oferuje jeden z dysków SSD o największej pojemności, oficjalnie kompatybilny z konsolą, osiągający aż 8 TB. MP600 PRO LPX oferuje niesamowitą szybkość odczytu (do 7100 MB/s), co zapewnia niemal natychmiastowe ładowanie gier i jedwabiście płynną pracę. Ponadto zintegrowany radiator zapewnia chłód nawet podczas intensywnych sesji grania.

Choć nie jest to najbardziej przyjazna dla budżetu opcja, cena MP600 PRO LPX za gigabajt staje się coraz bardziej atrakcyjna przy wyższych pojemnościach, co czyni model 8 TB atrakcyjnym wyborem dla zapalonych graczy. MP600 PRO LPX jest również dostępny w eleganckim białym wykończeniu i mniejszej pojemności do 500 GB.

Corsair MP600 PRO LPX

Najlepsza duża pojemność

Jeśli priorytetem jest dla Ciebie czysta pojemność pamięci masowej i najwyższa wydajność, ten dysk SSD M.2 o pojemności 8 TB firmy Corsair pozwoli Ci maksymalnie wykorzystać pamięć PS5, ale przygotuj się na inwestycję w jej wyższą cenę.

Plusy

 • Ogromna pojemność 8 TB
 • Przekracza wymagania Sony dotyczące szybkości dla PS5
 • Solidny radiator
 • Dostępne w mniejszych pojemnościach

Moc krzemu

Silicon Power XS70 spełnia wszystkie wymagania idealnego dysku SSD PS5. Spełnia wymagania firmy Sony dotyczące szybkości, zapewniając odczyt z szybkością do 7300 MB/s, ale to, co naprawdę wyróżnia się, to wydajność termiczna. Solidny radiator z unikalną wentylacją przypominającą skrzela zapewnia chłód dysku nawet podczas intensywnych sesji, zapewniając stałą wydajność i niezawodność.

Pomimo solidnego radiatora, XS70 bezproblemowo mieści się w gnieździe rozszerzeń PS5, zwiększając pojemność do 4 TB. Ponadto może poszczycić się konkurencyjną ceną, szczególnie w przypadku wersji 4 TB, co czyni go wydajnym procesorem przyjaznym dla budżetu. Silicon Power oferuje również XS70 w wariancie 8 TB, ale często jest on niedostępny. Jeśli potrzebujesz większej pojemności, Corsair MP600 PRO LPX o pojemności 8 TB będzie dobrą alternatywą.

Silikonowa moc XS70

Najlepszy radiator

68 USD 75 USD Oszczędź 7 USD

Silicon Power XS70 to solidny pretendent do ulepszenia PS5, który imponuje szybkością i chłodzeniem. Oferuje także niższy koszt w przeliczeniu na GB niż większość dysków M.2.

Plusy

 • Znakomita wydajność za mniej
 • Solidny radiator zapewniający maksymalne chłodzenie
 • Do 8 TB przestrzeni dyskowej
 • Pasuje idealnie do PS5

Cons

 • Wersja 8 TB jest rzadko dostępna

Często zadawane pytania

P: Co oznacza skrót SSD?

SSD oznacza Solid-State Drive, rodzaj urządzenia do przechowywania danych, które przechowuje dane w połączonych ze sobą układach pamięci flash, dzięki czemu jest znacznie szybszy, trwalszy i cichszy niż dyski twarde, które wykorzystują obracające się talerze i ruchomą głowicę.

P: Jakiego typu dysku SSD używa PS5?

PS5 wykorzystuje dowolny zgodny dysk SSD PCIe 4.0 NVMe z minimalną prędkością odczytu 5500 MB/s do rozbudowy pamięci wewnętrznej. Chociaż do PS5 można także podłączyć zewnętrzny dysk USB, można go używać wyłącznie do grania w gry i aplikacje multimedialne na PS4, a nie do gier na PS5.

P: Jaki jest maksymalny rozmiar dysku SSD, którego może używać PS5?

Dzięki aktualizacji oprogramowania sprzętowego wydanej we wrześniu 2023 r. konsola PS5 obsługuje teraz dyski SSD o pojemności do 8 TB w celu rozszerzenia pamięci wewnętrznej. Corsair MP600 PRO LPX to solidna opcja w przypadku dysku SSD o pojemności 8 TB zgodnego z PS5.

P: Czy potrzebuję radiatora na dysku SSD PS5?

Tak, firma Sony zaleca stosowanie radiatora w celu skutecznego odprowadzania ciepła, szczególnie w przypadku wydajnych dysków SSD lub intensywnych sesji gier. Większość dysków M.2 jest wyposażona w radiator, ale możesz także kupić niedrogi dysk M.2 i połączyć go z radiatorem zgodnym z PS5, takim jak radiator MHQJRH M.2 2280 SSD, aby uzyskać niedrogie uaktualnienie.

P: Jak zainstalować dysk SSD w konsoli PS5?

Instalowanie dysku SSD w PS5 to dość prosty proces, który polega na zdjęciu tylnej pokrywy konsoli w celu odsłonięcia wnęki na dysk M.2. Aby uniknąć uszkodzenia konsoli lub dysku SSD, postępuj zgodnie z naszym szczegółowym przewodnikiem dotyczącym instalowania dysku SSD M.2 na konsoli PS5.