Napraw błąd narzędzia do tworzenia multimediów 0x800704DD

Narzędzie Microsoft Media Creation do aktualizacji do systemu Windows 10 sprawiło, że uaktualnienie obecnego komputera do systemu Windows 10 lub wykonanie czystej instalacji najnowszego systemu Windows 10 jest bardzo prostym i prostym procesem. Przez długi czas użytkownicy musieli przeskakiwać przez obręcze do zainstaluj nową wersję systemu Windows, jeśli dysk instalacyjny nie był dostępny. Pomiędzy wymuszonymi aktualizacjami a tym narzędziem, które znacznie ułatwiło aktualizację, adaptacja do systemu Windows 10 gwałtownie wzrosła. To powiedziawszy, narzędzie nie gwarantuje pomyślnej aktualizacji i generuje błędy. Czasami narzędzie nie chce się uruchomić, dopóki go nie zmusisz. Innym błędem, który możesz zobaczyć, jest kod błędu 0x800704DD – 0x90016, który jest raczej łatwy do rozwiązania. Oto jak.

Błąd pojawia się po uruchomieniu narzędzia Media Creation w celu rozpoczęcia procesu aktualizacji i po zaakceptowaniu umowy EULA. Narzędzie informuje, że jest to „Przygotowywanie kilku rzeczy”. Zamiast przechodzić do ekranu pobierania, wyświetla kod błędu 0x800704DD – 0x90016.

Narzędzie nie jest pewne, co się stało, ale błąd pojawia się podczas próby uaktualnienia do systemu Windows 10 z konta, które nie ma uprawnień administratora. Aby rozwiązać ten problem, po prostu wyloguj się z bieżącego użytkownika, zaloguj się na konto administratora i ponownie uruchom narzędzie. Poprosi Cię o zaakceptowanie umowy EULA, a następnie przejdzie do ekranu pobierania bez żadnych błędów.

Narzędzie Setup_media-tool systemu Windows 10

Błąd tak naprawdę nie powinien pojawić się w pierwszej kolejności, ponieważ kiedy rozpoczynasz aktualizację z konta innego niż admin, zostaniesz poproszony o wprowadzenie hasła administratora, aby uruchomić narzędzie Media Creation. To właśnie prowadzi do ekranu EULA, ale z jakiegoś powodu pobieranie się nie rozpoczyna, a zamiast tego pojawia się ten błąd. Wygląda na to, że możesz uruchomić narzędzie tylko z konta administratora, co nasuwa pytanie, dlaczego ludzie zostali zmuszeni do uaktualnienia do systemu Windows 10 za pośrednictwem aktualizacji systemu Windows.

x