Naucz Cortanę, aby wiedzieć, której aplikacji szukasz w systemie Windows 10

Udostępnij teraz w social media:


Otwórz Cortanę i wpisz Notatnik. Zanim jeszcze skończysz wpisywać słowo „Uwaga”, wyświetli się lista wszystkich pasujących aplikacji i plików, które zaczynają się od wpisanych liter. Pierwszym wynikiem będzie oczywiście domyślna aplikacja Notatnik, a jeśli jest to aplikacja, którą chcesz szybko otworzyć, wszystko jest gotowe. Jeśli jednak chcesz otworzyć inną aplikację o nazwie podobnej do Notatnika, takiej jak Notepad ++, możesz nie lubić, że pierwszym wynikiem jest zawsze aplikacja Notatnik i musisz ręcznie wybrać drugi lub trzeci wynik, który jest faktycznie odpowiedni dla ty. Cortana wyświetla Notatnik, ponieważ jest to oczywiste, ale także dlatego, że nie wie jeszcze, której aplikacji chcesz użyć. Oto, jak możesz go nauczyć, która aplikacja ma się wyświetlać jako pierwsza.

  Jak wyłączyć ponowne uruchomienie systemu w systemie Windows 10

Cortana uczy się z czasem i uczy się na podstawie interakcji z nią. Jeśli zawsze wybierasz aplikację Notatnik, gdy pojawia się ona w wynikach Cortany, dowiaduje się, że Notatnik jest w rzeczywistości aplikacją, którą chcesz otworzyć po wpisaniu słowa „Notatka”. Jeśli chcesz go nauczyć otwierania innej aplikacji, potrzebujesz około pięciu minut.

Aplikacja, z którą pracowaliśmy, to aplikacja Windows Store o nazwie Notepad Classic. Otwórz Cortanę i wpisz słowo Notatnik. Pierwszym wynikiem będzie aplikacja Notatnik, ale następne będą inne aplikacje, które zaczynają się od tej samej nazwy. Wybierz inną aplikację i pozwól jej się otworzyć. Teraz zamknij aplikację i powtórz ten proces.

  NAPRAW słaby sygnał WiFi w systemie Windows 10 [Quick Tutorial]

Wpisz słowo „notatka” w Cortanie i konsekwentnie wybieraj aplikację, którą chcesz otworzyć. Po pięciu próbach Cortana przestała wyświetlać domyślną aplikację Notatnik jako pierwszy wynik i dowiedziała się, że preferowaną aplikacją był Notepad Classic.

Nauczanie Cortany w ten sposób umożliwia szybkie użycie jej do wyszukiwania i uruchamiania aplikacji. Idealnie powinno się po prostu uczyć z czasem, ale jeśli czasami otworzysz pierwszy wynik, wpłynie to na naukę Cortany. Najlepszym sposobem na wprowadzenie wiadomości jest poświęcenie pięciu minut i nauczenie Cortany, którą aplikację wolisz od wszystkich innych wyników.

x