Powstaje nowy styl uruchamiania aplikacji, dostarczany z interfejsem API [Android]

Programy uruchamiające aplikacje różnią się od zwykłych aplikacji. Mają na celu ułatwienie korzystania z urządzenia, ale robią też to, co robi kilka aplikacji. Inspirują one nowe sposoby interakcji użytkowników z ich urządzeniem, a jeśli program uruchamiający jest wystarczająco popularny, wielu programistów aplikacji będzie pracować nad jego obsługą. Blur to nowy program uruchamiający, świeżo wydany i wciąż w fazie surowej, który czerpie wskazówki z Google Now. Blur rozwija się, gdy skonsolidowane informacje znajdują się na jednej stronie, pozwalając całym aplikacjom mieć dedykowaną stronę dla siebie. W rezultacie użytkownicy mają całe „strony” poświęcone aplikacji, podobnie jak mają dedykowaną stronę Google Now. Haczyk polega oczywiście na tym, że obecnie nie ma wielu aplikacji obsługujących Blur, ponieważ właśnie się pojawił. Twórcy udostępnili interfejs API, którego można użyć do integracji aplikacji z Blur, ale musisz poczekać, zanim Twoje ulubione i często używane aplikacje będą miały własną stronę.

Aby ułatwić i dać użytkownikom przedsmak działania programu uruchamiającego, Blur wydał kilka aplikacji w Sklepie Play, w tym klienta Twittera. Po zainstalowaniu aplikacja kalkulatora jest instalowana domyślnie. Najpierw musisz skonfigurować aplikację, która daje Ci przewodnik po tym, jak skonfigurować stronę aplikacji. W ustawieniach dotknij Selektor stron. Możesz mieć więcej niż jedną stronę, ale każda strona może mieć przypisaną tylko jedną aplikację. Stuknij znak plus na stronie, a następnie wybierz, którą chcesz dodać.

Rozmycie strony

Po wybraniu po prostu przesuń palcem do tej aplikacji na ekranie głównym.

Rozmycie dodaj stronęaplikacja blur

Oprócz „Stron” możesz także dodawać karty. Aby dodać kartę i uzyskać dostęp do ustawień Blur, dotknij i przytrzymaj na ekranie głównym i wybierz Ustawienia. Dotknij karty i wybierz jedną lub kilka kart do dodania z selektora kart. Jeśli chcesz mieć większą różnorodność, musisz zainstalować aplikacje obsługujące karty Blur. Aby wyszukać aplikacje i karty, dotknij przycisku więcej na ekranie Ustawienia, gdzie możesz uzyskać dostęp do ustawień eksperymentalnych i wyszukiwać strony i karty w sklepie Google Play.

Rozmycie kartyRozmyj wybraną kartę

Możesz zarządzać wyglądem aplikacji w ustawieniach Blur w obszarze Visuals. Możesz zmieniać ikony, skalować je w dół, zarządzać efektami przewijania itp. Z poziomu Layout możesz zarządzać między innymi rozmiarem ikon aplikacji siatki, a z poziomu Docka można dostosowywać i przełączać doku. Ustawienia eksperymentalne, choć eksperymentalne, są obiecujące i obejmują opcje, takie jak nasłuchiwanie słowa-klucza Ok Google.

Blur visulize Rozmycie gestów

Program uruchamiający zasadniczo sprawia, że ​​twoje ulubione aplikacje są bardziej dostępne niż kiedykolwiek, ale dopóki programiści nie zaczną integrować swoich aplikacji z Blur, możesz uzyskać z niego ograniczone użytkowanie. Warto jednak mieć na to oko.

Zainstaluj rozmycie ze sklepu Google Play

x