Rozpocznij swój biuletyn i zarabiaj dzięki tym rozwiązaniom

Wierz lub nie, ale w przestrzeni cyfrowej otaczają nas biuletyny.

Ale nie martw się, nie zaatakują cię!

Nie wyszkolili zabójców, których roboty wysyłały za tobą… przynajmniej jeszcze nie!

Zamiast tego są jednym z najgorętszych trendów marketingowych, za którymi wszyscy podążają, czy to marketerzy, wydawcy, czy indywidualni pisarze.

Być może natknąłeś się na formularz zapisu na biuletyn w witrynie. Stało się to tak powszechne we współczesnym marketingu i reklamie, ponieważ ludzie pragną informacji… wiarygodnych informacji.

Podczas gdy sieć jest nasycona wieloma reklamami, przynętami na kliknięcia i nieistotnymi wiadomościami lub informacjami, biuletyny dają Ci szansę na bycie autentycznym. We właściwym czasie możesz dotrzeć do ludzi z poprawnymi i rzeczowymi informacjami. I tak możesz zbudować swoją bazę odbiorców. Ale zrobienie tego wymagałoby uruchomienia biuletynu, a wtedy pieniądze i sława przyjdą, jeśli zostanie to zrobione dobrze.

Czy wpadł Ci do głowy pomysł rozpoczęcia biuletynu?

Zakładam, że TAK!

I to jest prawdopodobny powód, dla którego czytasz ten artykuł.

Więc bez zbędnych ceregieli, zrozummy, jak możesz rozpocząć swój newsletter i zarabiać pieniądze.

Nawiasem mówiąc, co to jest newsletter?

Biuletyn to wiadomość e-mail, którą organizacja lub firma wysyła okresowo, zawierająca informacje, działania lub tematy związane z ich działalnością.

Prowadzenie biuletynu jest jednym z fantastycznych narzędzi marketingowych dostępnych do zaprezentowania produktów i/lub usług firmy lub osoby fizycznej przy jednoczesnym utrzymaniu solidnej marki osobistej.

Zazwyczaj biuletyny składają się z długiego fragmentu treści obejmującego istotne kwestie, w tym najważniejsze informacje i wiadomości z określonego okresu, szczegółowe informacje branżowe, aktualizacje produktów/usług, promocje, rabaty lub cokolwiek, co chcesz przekazać swoim odbiorcom.

Treści tego typu reklamowane są poprzez e-maile, wysyłane raz w tygodniu, miesiącu lub kwartale i kierowane do wielu odbiorców. Krótko mówiąc, biuletyny są proste, ale skuteczne i mogą być bardzo opłacalne dla Twojej firmy.

Jaki jest tego cel?

Newslettery wysyłane są do osób, które wykazały zainteresowanie określonymi tematami prezentowanymi przez wydawcę. Są doskonałym narzędziem do budowania lojalności, przywództwa w myśleniu i budowania świadomości marki, a tym samym informowania i edukowania odbiorców.

Korzyści z prowadzenia biuletynu

Jeśli chodzi o marketing cyfrowy, istnieje wiele możliwości, do których należy podążać. W swoim dążeniu do maksymalnego zasięgu i najlepszych możliwych wyników masz tendencję do odkrywania wielu metod, w tym biuletynu.

Ale oto pytanie: czy warto inwestować swój czas, pieniądze i energię?

Czy byłby to dobry wybór, gdy masz SEO, media społecznościowe, automatyzację, Google Ads i inne niesamowite strategie marketingowe?

Odpowiedź brzmi tak.

Biuletyn może nie być najlepszym narzędziem, ale równie znaczącym, jak inne kampanie marketingowe, jeśli zrobisz to dobrze.

Spójrz na te korzyści, aby samemu zdecydować:

Buduje relacje 🤝

Aby zbudować solidną bazę odbiorców, musisz sprawić, by klienci poczuli się ważną częścią Twojej cyfrowej rodziny. Możesz wysyłać odpowiednie informacje za pośrednictwem biuletynów i informować o nich, dzięki czemu poczują się szanowani.

Konsumenci chcą e-maili z cennymi informacjami, więc wybierają biuletyny. Jeśli więc dystrybuujesz wysokiej jakości i angażujące treści, pomaga to wzmocnić relację konsumenta z Twoją marką i zwiększyć lojalność na dłuższą metę.

Oszczędność czasu i kosztów

Newslettery, będące częścią e-mail marketingu, są opłacalne. Inwestując kilka dolarów, możesz kupić plan. Poza tym jest to również strategia oszczędzająca czas, ponieważ wybierając konkretne cele i pozostając w określonym harmonogramie, możesz okresowo dystrybuować je do swoich odbiorców.

Poza tym możesz również zaplanować je z wyprzedzeniem, aby mogły zostać uruchomione automatycznie, gdy nadejdzie czas.

Wzmacnia inne działania marketingowe

Jeśli prowadzisz strategię marketingową obejmującą kanały mediów społecznościowych, takie jak LinkedIn, Instagram lub Facebook, a także zamieszczasz treści w sekcji bloga swojej witryny, możesz zaprezentować je w swoich biuletynach.

Pomoże to rozwinąć wszystkie te strumienie, jednocześnie dając więcej możliwości generowania większej aktywności. Możesz przyciągnąć więcej odbiorców, obsługując już istniejących i utrzymując krąg wzajemnie powiązanego marketingu.

Eskaluje świadomość marki

Aktywnie komunikując się i angażując odbiorców za pośrednictwem biuletynów, witasz nowych potencjalnych klientów i kupujących, którzy mogą być zainteresowani Twoim produktem/usługami.

Oprócz tego Twoi zadowoleni klienci będą również wpływać na innych. Dzięki temu znacznie zwiększa świadomość marki i listę subskrybentów.

Pomaga zwiększyć liczbę leadów i sprzedaż 📈

Możesz zachęcić odbiorców do odwiedzenia Twojej witryny, umieszczając w swoich biuletynach przekonujące wezwanie do działania. A kiedy to zrobią, mogą przeglądać Twoje oferty i dokonywać zakupów, jeśli chcą.

Możesz także uruchamiać promocje i wyświetlać rabaty bezpośrednio w swoim biuletynie dostosowanym za pomocą tekstów kotwic lub linków prowadzących do Twoich produktów/usług. To znaczy kto nie lubi zniżek!

Więc…

Jak rozpocząć swój pierwszy newsletter?

Jeśli naprawdę zależy Ci na rozpoczęciu biuletynu, możesz, nawet z niewielką listą e-maili i skromnych wiadomości. Powoli możesz wypracować sposób na zwiększenie skali.

Oto kilka podstawowych kroków, aby go uruchomić:

 • Wybierz platformę newslettera.
 • Zbuduj swoją listę
 • Zacznij tworzyć swoje biuletyny.

To powiedziawszy, w Internecie dostępnych jest wiele platform biuletynów.

Sprawdź jedne z najlepszych!

Rewia

Rewia jest jednym z wiodących biuletynów redakcyjnych, z którego mogą korzystać zarówno autorzy, jak i wydawcy. Zarabiaj na swojej liście e-mailowej dzięki cyfrowym subskrypcjom, reklamom, sponsorowaniu i innym strategiom biznesowym.

Ich kompleksowa usługa członkowska ułatwia rozpoczęcie samodzielnego biuletynu lub możesz również dodać więcej biuletynów do istniejącego pakietu subskrypcji. Możesz skorzystać z prowizji od poleceń, takich jak podmioty stowarzyszone Amazon, sprzedaż książek itp.

Skorzystaj z Revue ZA DARMO lub skorzystaj z płatnego planu już od 5 USD miesięcznie.

Podstos

Rozpocznij swój newsletter od Podstos, buduj grono odbiorców i zarabiaj dobre pieniądze na swoich subskrybentach. Tutaj nie stawiają żadnych ograniczeń i możesz publikować ZA DARMO.

Dzięki Substack zarządzasz swoimi odbiorcami i listą e-mailową. Zapewnia stronę internetową, na której możesz pisać swoje posty, korzystać z funkcji społecznościowych, dodawać obrazy, dźwięk, GIF-y, wideo i nie tylko.

Możesz łatwo kontrolować oferty dla płatnych i bezpłatnych subskrybentów. Rozpoczęcie pracy z Substack zajmuje kilka minut lub nawet mniej. Po prostu wybierz plan i zacznij zarabiać tysiące dolarów rocznie.

Jego plan premium kosztuje zaledwie 5 USD miesięcznie.

Przycisk

Najłatwiejszą drogą do pisania, uruchamiania, rozwijania i udostępniania biuletynu może być Przycisk. Jest to eleganckie i proste narzędzie do tworzenia biuletynu. Dzięki minimalistycznemu interfejsowi wydawcom łatwiej jest dystrybuować świetne e-maile.

Automatyzacja Buttondown działa jak asystent redakcyjny, którego byś uwielbiał. Może skutecznie sprawdzać literówki, zniekształcone obrazy, uszkodzone linki itp. Jego widżet subskrypcji jest przenośny, co ułatwia tworzenie i powiększanie czytelników bez względu na to, gdzie jest hostowana witryna.

Buttondown podkreśla szybkość oprócz użyteczności, zamiast mylić automatyzację lub zestawy funkcji. Bezbłędnie integruje się z usługami innych firm, takimi jak Zapier, Ghost, Squarespace, Weebly, IFTTT i innymi. Włącz płatną subskrypcję bezboleśnie i jest w pełni zgodny z RODO i innymi organami regulacyjnymi, aby zadbać o Twoją prywatność.

Nigdy nie zbierają Twoich danych i pozwalają jednym kliknięciem wyłączyć śledzenie linków i pikseli. Buttondown wykorzystuje Markdown, aby pomóc Ci szybko pisać bez obaw o zaśmiecone znaczniki wiadomości e-mail. Możesz także osadzać takie rzeczy, jak zdjęcia i tweety. Śledź wszystko, od wskaźników utrzymania subskrybentów po wskaźniki otwarć, korzystając z elastycznych i zaawansowanych analiz.

Jeśli chcesz uruchomić wiele biuletynów z jednego konta, Buttondown to obejmuje. Możesz rozpocząć swój biuletyn ZA DARMO lub zapłacić 29 USD miesięcznie za inne ekscytujące funkcje. Jego plany obejmują również 30-dniową gwarancję zwrotu pieniędzy.

Paliwo listowe

Wybierz swój newsletter z Paliwo listowe i zdobądź imię i sławę plus pieniądze. Pomaga pielęgnować relacje z odbiorcami i dzielić się rzeczami, o których chcesz, aby świat się dowiedział.

Możesz tworzyć nowe posty, które będą umieszczane w biuletynie lub wybrać linki z publikacji lub stron internetowych publikujących wysokiej jakości treści związane z Twoją niszą. Letterfuel zapewnia również stronę docelową i przyjazne dla SEO archiwa dla Twoich biuletynów. Są one generowane automatycznie po kliknięciu „wyślij”.

Jeśli chcesz wyeksportować wszystkich swoich subskrybentów, jest to możliwe. Wyśle go e-mailem w postaci pliku CSV, którego możesz użyć do migracji do dowolnej innej usługi. Kup Letterfuel za 19 USD miesięcznie dla maksymalnie 2 tys. subskrybentów i płać 5 USD miesięcznie po każdym 1 tys. subskrybentów.

Dobre bity

Twórz świetnie wyglądające biuletyny od Dobre bity w kilka minut. Możesz dodać do zakładek artykuły z Internetu i zamienić je w cotygodniowe podsumowania za pomocą kilku kliknięć.

Pobieraj treści ze Slacka, Instagrama, Twittera, Twojej witryny lub korzystając z ich rozszerzenia do Chrome. Goodbits pomaga utrzymać wszystkie zapisane treści w jednym miejscu, dzięki czemu cały proces wysyłania cotygodniowego biuletynu staje się przyjemnym doświadczeniem.

Nie masz doświadczenia w kodowaniu lub projektowaniu?

Żadnych problemów, ponieważ możesz przeciągać i upuszczać linki lub zapisane treści do swojego biuletynu. Dlatego możesz skupić się bardziej na publikowaniu i edycji, zamiast mylić się z kwestiami technicznymi. Goodbits całkowicie kontroluje Twoje biuletyny i pozwala dostosować je za pomocą kreatywnych szablonów.

Zawiera również wbudowaną analitykę, która mierzy, czy Twoje biuletyny odpowiadają Twoim docelowym odbiorcom. Twórz kampanie bezpośrednio z Goodbits lub ActiveCampaign lub wysyłaj je za pomocą MailChimp. Możesz eksportować swoje pliki w formacie HTML i wysyłać je za pomocą HubSpot, Gmaila i innych.

Ponadto integruje się z ConvertKit, Drip, AWeber, Marketo, Campaign Monitor i Sendy. Podstawowy plan Goodbits zaczyna się od 19 USD/miesiąc.

Duch

Nie bój się!

To nie te stworzenia, które widzisz w filmach. Zamiast, Duch to platforma, za pomocą której możesz stworzyć swój newsletter i zamienić swoich czytelników w stałe źródło dochodu.

Korzystaj z subskrypcji i członkostwa, aby uzyskać przewidywalne i trwałe przychody oraz zachęty dostosowane bezpośrednio do Twoich odbiorców. Możesz dodać swoje konto Stripe i zacząć zbierać płatności za pośrednictwem Apple Pay lub kart kredytowych.

Najlepsza rzecz – wiąże się z ZERO opłat transakcyjnych. Tak więc wszelkie pieniądze, które generujesz, należą całkowicie do Ciebie. Jesteś właścicielem wszystkiego, od klientów, treści i firmy po kod i platformę na licencji MIT typu open source. Dlatego możesz dostosować go tak, jak chcesz.

Nie martw się o bezpieczeństwo, ponieważ udostępniają one linki e-mail JWT bez hasła do logowania. Ghost zapewnia również dogłębną analizę, aby znaleźć działania i wydajność Twoich biuletynów.

Wskazówki dotyczące budowania bazy odbiorców dla biuletynu

Gdy już zdecydujesz się na najlepszą dla siebie platformę newsletterową, następną rzeczą jest zbudowanie bazy odbiorców, co jest, szczerze mówiąc, długą drogą.

Nie martw się; oto kilka wskazówek, które pomogą Ci stworzyć świadomość marki w swoim biuletynie, a co za tym idzie zbudować bazę odbiorców:

Rozpowszechniaj wysokiej jakości treści, które Twoi odbiorcy chcą przeczytać.

Twój newsletter powinien być przejrzysty, konkretny i łatwy do odczytania. Możesz zacząć od kilku artykułów na numer, wszystkie wysokiej jakości. Teraz wyzwaniem jest napisanie dobrego biuletynu. W tym celu spróbuj:

 • Wybierz interesujący temat, który jest pierwszym wrażeniem czytelnika po Twoim biuletynie.
 • Nadaj ton i skup się na personalizacji, pisząc w pierwszej i drugiej osobie, czyli „Ja” i „Ty”. Pomoże Ci zaprzyjaźnić się z subskrybentami poprzez nawiązanie interakcji jeden do jednego.
 • Użyj opowiadania historii, aby podkreślić fakty, ludzkie historie, osiągnięcia i przykłady z życia, aby zwiększyć skuteczność i atrakcyjność swoich biuletynów.
 • Dołącz spis treści, aby zaprezentować swoje artykuły w czytelnym formacie. Użyj linków, takich jak „Czytaj więcej”, aby zainteresowani odbiorcy mogli kliknąć i przeczytać pełne historie.
 • Silne wezwanie do działania (CTA)
 • Uwzględnij styl swojej marki i wizualizacje, aby odbiorcy zawsze mogli skojarzyć biuletyn z Twoją marką i odróżnić ją od miliardów biuletynów.

Konsekwentna dostawa

Spójność jest kluczem do tego, czy wysyłasz biuletyny, publikujesz na blogu swojej witryny czy w mediach społecznościowych. Najpierw wypracuj nastawienie i zobowiąż się do stworzenia określonego harmonogramu publikacji. Następnie trzymaj się tego, zawsze.

Jeśli chcesz, aby Twoi widzowie traktowali Cię poważnie, postępuj zgodnie z harmonogramem, ponieważ ustanowienie marki zajmuje miesiące lub lata.

Możesz zacząć od jednego cotygodniowego biuletynu i być konsekwentnym; to właśnie polecam.

Połącz darmowe i płatne treści

Ostateczny dochód z biuletynu pochodzi od płatnych subskrybentów. W tym celu możesz udostępniać bezpłatne treści za pośrednictwem bezpłatnych biuletynów. Użyj tego do budowania autorytetu i przywództwa myślowego w temacie. Stopniowo ludzie zaczną Cię rozpoznawać i mogą również stać się Twoimi płatnymi subskrybentami.

Kilka udanych i znanych biuletynów

Potrzebujesz dodatkowej motywacji do rozpoczęcia biuletynu?

Oto kilka przykładów udanych biuletynów, których treść konsumują tysiące ludzi na całym świecie:

 • Sinocyzm autorstwa Billa Bishopa. Chodzi o stosunki polityczne, społeczne i biznesowe Stanów Zjednoczonych i Chin. Ma ponad 50 000 subskrybentów, a płatne subskrypcje kosztują 15 USD miesięcznie.
 • Off the Chain autorstwa Anthony’ego Pompliano. Chodzi o analizę rynku kryptowalut dla inwestorów i kosztuje 10 USD miesięcznie.
 • Daily Line autorstwa Mike’a Fourchera. Koncentruje się na krytycznym raportowaniu dla profesjonalistów zajmujących się polityką.
 • Strategia przez Bena Thompsona. Opiera się na nowościach technologicznych i kosztuje 10 USD miesięcznie
 • Hot Pod jest przeznaczony dla osób zainteresowanych branżą podcastów i kosztuje 7 USD miesięcznie.

Wniosek

Widzisz, prowadzenie biuletynu może przynieść sukces zarówno pod względem finansowym, jak i sławy wydawcom i indywidualnym pisarzom chcącym budować swoją markę.

Jeśli podoba Ci się pomysł, to na co czekasz?

Skorzystaj z oferty na dowolnej z platform biuletynów wymienionych w tym artykule i zacznij się rozwijać!

x