Runway tworzy filmy z tekstu, uruchomiono nowe zespoły Microsoft

Witam Geeków! 🙋 Oto trendy dla Ciebie! 📣

RunwayML generuje oryginalne filmy z prostego tekstu

RunwayML, start-up AI, ogłosił multimodalny system sztucznej inteligencji Gen-2 do generowania oryginalnych filmów z prostego tekstu, obrazów lub klipów wideo.

Platformy sztucznej inteligencji generujące zamianę tekstu na obraz są obecnie standardem, ale sztuczna inteligencja przoduje w tworzeniu filmów na podstawie tekstu.

AI Company Runway uruchomiła Gen-2, która tworzy oryginalne filmy za pomocą wprowadzania tekstu, obrazów lub klipów wideo.

W wersji Gen-1 użytkownicy mogli zastosować nakładkę generowaną przez sztuczną inteligencję na już istniejącym materiale wideo i wprowadzić podstawową animację 3D lub trzęsący się klip ze smartfona.

Jego Gen-2 wydaje się bardziej skoncentrowany na generowaniu filmów od podstaw. Jest to internetowe narzędzie do generowania wideo, które oferuje ponad 30 narzędzi AI do edycji wideo w czasie rzeczywistym, współpracy i nie tylko.

Runway wykonuje ekscytującą pracę w zakresie generatywnej sztucznej inteligencji, w tym wciąż niezbadanego terytorium zamiany tekstu na wideo. Odkrycia są ekscytujące, a potencjał AI zamiany tekstu na wideo jest atrakcyjny, dając nowe szanse na kreatywność.

Zapewnienie przyjaznych dla użytkownika interfejsów i gotowych do wdrożenia szablonów umożliwia jednostkom wykorzystanie mocy sztucznej inteligencji i wypełnia lukę między twórcami a technologiami uczenia maszynowego.

Warto zauważyć, że rosnąca społeczność zapewnia ciągły rozwój i wsparcie, dzięki czemu jest cennym źródłem informacji dla tych, którzy chcą podnieść poziom swojej pracy twórczej, w tym artystów, projektantów, programistów i wielu innych. Jeśli chcesz wypróbować to narzędzie, możesz zalogować się na Runway.

Inni potentaci technologiczni, Meta i Google, również biorą udział w wyścigu o sztuczną inteligencję zamiany tekstu na wideo.

Microsoft wprowadza nowe zespoły o ulepszonej wydajności

Zgodnie z najnowszą aktualizacją z oficjalnego bloga Microsoftu, Microsoft uruchomił nowe Zespoły, które są szybsze, prostsze i bardziej elastyczne w użyciu niż poprzednie Zespoły.

Według strony nowy Microsoft Teams jest trzy razy szybszy w instalacji, dwa razy szybszy w dołączaniu do spotkań i zużywa o 50% mniej pamięci i o 70% mniej miejsca na dysku. Wszystko to wydaje się być znaczącym ulepszeniem wydajności Microsoft Teams.

Microsoft całkowicie przestawił się na bibliotekę React JavaScript w tej nowej wersji Teams, porzucił elektronowe korzenie Teams i przeszedł w kierunku technologii Microsoft Edge WebView2.

Ponadto Microsoft położył nacisk na płynny język projektowania ulepszeń interfejsu użytkownika. Wszystkie te dostosowania poprawiają funkcjonalność Zespołu, zmniejszając ilość używanej pamięci, ilość używanego miejsca na dysku i wiele innych czynników.

Oprócz ulepszeń wydajności firma Microsoft zapewniła również zespołom odświeżenie wizualne, aby lepiej pasowało do systemu Windows 11.

Poniżej znajdują się niektóre z najważniejszych funkcji nowej usługi Microsoft Teams:

  • Zakładka Pliki w kanałach i konwersacjach, a także możliwość pobierania, wysyłania i sprawdzania plików.
  • Spotkania z obsługą wielu kont służbowych i dzierżawców, unikalne tła i spotkania PowerPoint Live.
  • Aplikacje, w tym aplikacje platformy Microsoft 365 i deweloperzy innych firm, takie jak Microsoft Viva oraz Zatwierdzenia i zadania.

Oprócz wszystkich tych funkcji, w Teams pojawi się ponad 50 dodatkowych nowych funkcji. Aby dowiedzieć się więcej na ten temat, odwiedź Microsoft Tech Community.

Według witryny Microsoftu około 280 milionów osób korzysta z usługi Teams każdego miesiąca, aby pozostać w kontakcie. W sklepie udostępniono około 1900 aplikacji, a dzięki niesamowitym innowacjom, które umożliwiła aplikacja Teams, od niezależnych dostawców oprogramowania innych firm (ISV), opracowano ponad milion niestandardowych aplikacji współpracujących z usługą Teams.

Aby uzyskać więcej aktualizacji, sprawdź naszą kategorię Najnowsze technologie.

x