Skąd wziąć szablony broszur dla Twojej firmy?

Broszury mogą wydawać się przeszłością w otaczającym nas cyfrowym świecie, ale niewiele wiemy, że to wciąż bardzo skuteczna strategia marketingowa.

Jest to integralna część procesu budowania marki i pomaga w bardzo subtelny sposób utrwalić informacje o Twojej firmie w umysłach klientów.

Zastanów się, ile razy zdarzyło Ci się wręczać broszurę od firmy i chociaż nie przyklejasz jej przez cały dzień, nadal pamiętasz ładną część treści broszury i wizualizacje, które miała dla długi czas. To właśnie dobra broszura robi z potencjalnymi klientami.

Jest to bezproblemowy i nienachalny sposób dostarczania kluczowych informacji o firmie. Jednak prawie żadna broszura nie będzie ciąć. Musisz mieć oko na dobry projekt, który przyciągnie uwagę klienta w mgnieniu oka, co jest trochę trudne do zrobienia, jeśli nie jesteś profesjonalnym projektantem.

W związku z tym możesz wykorzystać te niesamowite szablony i zasoby do stworzenia broszury bez większego wysiłku. Jeśli brzmi to jak coś, z czego chciałbyś skorzystać, przejdźmy od razu do listy.

Elementy Envato

Masz dostęp do milionów cyfrowych zasobów z Elementy Envato, w tym także broszury. Wszystkie szablony są wysoce konfigurowalne i są dostarczane z prostymi licencjami komercyjnymi.

Występują w przestrzeni kolorów CYMK, różnych typach plików i obsłudze wielu platform. Możesz go używać w programie Adobe Illustrator, a także Adobe Photoshop. To bardzo pomaga, jeśli znasz jedno narzędzie, a nie drugie.

Aby rozpocząć, możesz założyć bezpłatne konto, które zapewnia co miesiąc 12 darmowych plików i możliwość zapisywania elementów w swoich kolekcjach.

Rynek kreatywny

Prawdopodobnie największy rynek z dostosowywanymi szablonami i różnymi innymi elementami cyfrowymi, Rynek kreatywny ma jedne z najlepszych broszur, które możesz natychmiast pobrać i stworzyć własne. Możesz wybierać spośród ponad 12 000 opcji, a większość z nich zawiera kilka typów plików, dzięki czemu jest to znacznie wygodniejsze dla Ciebie.

Przed zakupem szablonu możesz sprawdzić, co zawiera, zgodne oprogramowanie, rozmiar pliku, DPI i inne ważne informacje. Możesz również wybrać, czy chcesz broszurę do celów osobistych, czy komercyjnych, aby utrzymać się w granicach tego, co jest dozwolone.

Creative Market regularnie organizuje zniżki i promocje, co oznacza, że ​​najczęściej będziesz mógł odebrać swoje szablony po obniżonych cenach.

Kanwa

Prawdopodobnie najłatwiejsze w internecie narzędzie do tworzenia kreatywnych projektów, Kanwa jest darmowy i trudno się z nim pomylić. Posiada edytor „przeciągnij i upuść”, a podczas projektowania broszury możesz używać mnóstwa zdjęć, ikon, ilustracji i elementów.

Możesz zacząć od zera od pustego płótna lub wybrać jeden z wielu szablonów i od tego momentu zacząć. Po zakończeniu projektowania możesz wyeksportować go w różnych formatach, w tym w formacie PDF gotowym do druku.

Możesz przejść na plan premium, jeśli chcesz odblokować dodatkowe funkcje, takie jak natychmiastowa zmiana rozmiaru grafiki, więcej formatów plików, więcej zasobów magazynowych i inne doskonałe korzyści.

Freepik

Znany głównie z pięknych ilustracji wektorowych, ale Freepik ma fantastyczną kolekcję broszur. Wszystko, co musisz zrobić, to skorzystać z funkcji wyszukiwania, a będziesz mieć przed sobą ponad 90 000 opcji do wyboru.

Wszystkie elementy znalezione na tej platformie można pobrać bezpłatnie, ale wymagają przypisania. Oczywiście, jeśli nie chcesz żadnego z tych „kłopotów z atrybucją”, możesz zapłacić 14,99 USD miesięcznie, aby odblokować je wszystkie. Jeśli zdecydujesz się płacić corocznie, będziesz mógł zaoszczędzić więcej i otrzymać członkostwo po niższej cenie, co moim zdaniem jest kradzieżą.

Fiverr

Moje ulubione miejsce, w którym można zatrudniać utalentowanych freelancerów w niewiarygodnie przystępnej cenie Fiverr może pomóc Ci nawiązać kontakt z najlepszymi projektantami broszur. Zamiast czekać na kontakt projektantów, możesz kupić jeden z ponad 6000 koncertów dostępnych w kategorii „Projekt broszury”.

Cena wywoławcza koncertów to zaledwie 5 USD, a przed zakupem możesz sprawdzić recenzje i oceny freelancera. Nie tylko to, ale po dostarczeniu projektu większość koncertów prawdopodobnie pozwoli ci poprosić o poprawki, aby upewnić się, że jesteś w 100% zadowolony.

Visme

Zaufane przez marki takie jak IBM i Voya, Visme to kolejny genialny kreator broszur online, który jest również bezpłatny. Ma wiele szablonów, a gotowy projekt można pobrać jako gotowy do druku plik PDF. Możesz także dokonać wielu dostosowań, takich jak dodawanie nowego tekstu, zmiana koloru, osadzanie nowych elementów, dodawanie logo i tak dalej.

Posiada obszerną bibliotekę wysokiej jakości czcionek, które sprawią, że Twoja broszura będzie jeszcze bardziej widoczna. Wiele elementów jest darmowych, ale jeśli masz ochotę na więcej opcji i lepiej wyglądające, możesz w tym celu uaktualnić do wersji premium.

Venngage

Venngage działa podobnie do kilku narzędzi wymienionych powyżej. Zaczynasz od wybrania szablonu, a następnie wstawiasz niestandardową treść, ikony, wykresy itp. Mają ogromną kolekcję zdjęć i innych zasobów, których możesz użyć, a nawet dodać własne, jeśli chcesz.

Niesamowite jest to, że możesz zebrać swój zespół, aby ułatwić współpracę i pracować nad projektami tak, jakby był to projekt grupowy. Gotową grafikę można zapisać w formacie PNG lub PDF.

MójKreatywnySklep

Jak sama nazwa wskazuje, MójKreatywnySklep chodzi przede wszystkim o pomoc w tworzeniu kreatywnych projektów, w tym profesjonalnych broszur. Zawiera wzory, ikony, czcionki i oczywiście szablony. W celu dostosowania możesz bawić się zmienianiem rozmiaru, przekształcaniem, obracaniem, przesuwaniem i innymi ustawieniami grafiki.

Po zakończeniu procesu projektowania możesz od razu pobrać jego wersję w formacie PDF lub, jeszcze lepiej, zamówić bezpośrednio u nich broszury drukowane. Jak wygodne jest to?

Cena za korzystanie z tego narzędzia online wynosi zaledwie 19,95 USD miesięcznie, co moim zdaniem jest całkiem rozsądne ze względu na rodzaj świadczonych przez nich usług.

Vecteezy

Ogromne centrum darmowych i płatnych zasobów cyfrowych, Vecteezy to kolejna dobra strona internetowa, w której można znaleźć świetnie wyglądające broszury. Ma mnóstwo opcji do wyboru i możesz wybrać licencje bezpłatne, płatne lub redakcyjne zgodnie z własnymi potrzebami.

Możesz także filtrować wyszukiwanie według orientacji broszur, niezależnie od tego, czy chcesz kwadratową, pionową, poziomą czy panoramiczną. Wersja PRO tej platformy zapewnia dużą swobodę, taką jak brak atrybucji, szybsze pobieranie, nieograniczone pobieranie, a nawet priorytetowe wsparcie. Możesz się temu przyjrzeć.

Vistaprint

Znany na całym świecie z dobrej jakości wydruków, Vistaprint umożliwia projektowanie i zamawianie hurtowych jednostek wydruków w bardzo płynny sposób. W przypadku broszur możesz wybierać spośród różnych wzorów i opcji wielokrotnego składania, a także wariantów formatowania.

Istnieje wiele opcji dostosowywania, w tym wybór papierów, zmiana tekstu, dodawanie logo itp. Mają one minimalne zamówienie na jednostki, zwykle 25. Im wyższy poziom, tym niższa będzie cena jednostkowa.

Polecam najpierw przetestować wody, zamawiając mniej, a następnie iść dalej, jeśli jesteś zadowolony.

Shutterstock

Chyba tego nie trzeba przedstawiać. Wszyscy znamy Shutterstock i jego niesamowite oferty. Jednak niewiele osób wie, że ta platforma ma również inne zasoby cyfrowe oprócz zdjęć stockowych, a broszury są jednym z nich.

Większość broszur, które tutaj znajdziesz, będzie w formacie wektorowym; możesz je pobrać, jeśli masz członkostwo. Jedynym rozwiązaniem może być ich model subskrypcji, który zapewnia garść zasobów za miesięczną cenę.

Na przykład, ich plan 49 USD miesięcznie da ci dziesięć obrazów miesięcznie do pobrania, co nie jest dużo w porównaniu z innymi giełdowymi platformami medialnymi. Jednak dobrą wiadomością jest to, że możesz płacić corocznie i uzyskać ten sam plan za jedyne 29 USD miesięcznie.

Jeśli nie masz pewności, jaki plan wybrać, nie wahaj się skontaktować z nimi za pośrednictwem czatu na żywo.

Behance

Behance to fantastyczne miejsce, w którym można znaleźć nieodkrytych artystów, którzy są bardziej niż gotowi do pracy nad Twoimi projektami. Możesz przeszukiwać i przeglądać portfolio projektantów lub opublikować ofertę pracy podając swoje wymagania, więc nie ma owijania w bawełnę.

Idąc prosto do celu, projektanci mogą się z Tobą skontaktować, jeśli odpowiada to ich umiejętnościom. Oferty pracy zostały niedawno udostępnione na tej stronie, więc warto natychmiast skorzystać z tej platformy.

Gdy opublikujesz swoją pracę, Behance zacznie od polecania Ci najbardziej odpowiednich projektantów dla Twoich wymagań. Od Ciebie zależy, czy to zaakceptujesz, czy poczekasz na napływ propozycji.

Dryblować

Bardzo podobny do Behance, Dryblować to kolejna platforma, która skupia wielu utalentowanych freelancerów, których możesz zatrudnić do swoich projektów. Proces wyszukiwania projektantów jest tak prosty, jak szukanie ich portfolio lub publikowanie wymagań dotyczących pracy.

Dribble umożliwia publikowanie jednego bezpłatnego projektu co miesiąc, więc uważam, że jeśli szukasz projektanta broszur, to wystarczy jeden projekt. Pamiętaj, aby wyposażyć je we wszystkie szczegóły, aby polecić Ci tylko najbardziej odpowiednich freelancerów.

Etsy

Pierwotnie rynek ręcznie robionych przedmiotów, Etsy ewoluował i rozgałęził się na różne aspekty, w tym szablony broszur. Proste wyszukiwanie dałoby ci mnóstwo wyników, po których możesz filtrować i sortować zgodnie ze swoimi preferencjami.

Ta platforma ma system recenzji dla sprzedawców, więc zapewnia, że ​​wszystko, co kupisz, będzie wystarczająco dobre i nie odejdziesz bez uzyskania tego, czego chciałeś.

Formaty i inne funkcje broszury zależą wyłącznie od sprzedawcy i tego, co chce w niej umieścić, dlatego przed dokonaniem zakupu upewnij się, że sprawdziłeś, co zawiera.

Adobe Spark

Oprogramowanie Adobe jest zawsze najwyższej jakości i nigdy tak naprawdę nie zawodzi. Tak jest w przypadku ich Adobe Spark narzędzie, świetna platforma internetowa dla osób bez umiejętności tworzenia kreatywnych materiałów dla swojego biznesu.

Możesz przeglądać ich galerię i znaleźć szablon/styl, który pasuje do Twojej firmy i odpowiedniego rozmiaru. Możesz je dostosować, dodać logo, bawić się kolorami i modyfikować inne elementy, aby uzyskać coś, co zrobisz wyłącznie własnymi rękami.

Możesz zapisać swój projekt w formacie gotowym do druku, gdy skończysz z arcydziełem.

Wniosek

Mam nadzieję, że powyższa lista pomoże Ci w projektowaniu broszury bez poczucia przytłoczenia. Najlepszą rzeczą w tych zasobach jest to, że nie musisz być profesjonalnym projektantem. Dobrze jest zagłębić się w to od razu i nadal mieć piękną broszurę.

Następnie dowiedz się, jak stworzyć piękną ulotkę online dla swojej firmy.