Stwórz drzewo genealogiczne za pomocą tych 8 najlepszych narzędzi

Udostępnij teraz w social media:

Genealogia, nauka o pochodzeniu i historii rodziny, nie jest już zapomnianą koncepcją. Zamiast tego jest to uświęcona tradycją tradycja, którą należy utrzymać przy życiu i przekazać następnemu pokoleniu.

Z pomocą genealogii możesz prześledzić swój rodowód. Badania genealogiczne można prowadzić z wielu powodów. Możesz dowiedzieć się o chorobach dziedzicznych, które mogą występować w rodzinie.

Może masz w sobie ślad królewskiej krwi. 👑 Możesz nawet udowodnić w sądzie, że jesteś prawnym spadkobiercą spornej lub porzuconej nieruchomości. Współczesne pokolenie zaczyna interesować się swoimi korzeniami. Potwierdził to ogromny popyt na domowe zestawy testowe i testy DNA. Teraz możesz nawet stworzyć drzewo genealogiczne online.

Czym jest drzewo genealogiczne?

Przyjrzyjmy się najpierw koncepcji drzewa genealogicznego. Drzewo genealogiczne to wykres ilustrujący pokolenia rodzin. Drzewo genealogiczne zawiera imiona, daty urodzenia, daty ślubu, daty śmierci i zdjęcia. Drzewa genealogiczne to wizualna reprezentacja tego, jak blisko jesteś spokrewniony z członkiem rodziny.

Na przykład, dlaczego jesteś bliżej związany z bratem niż z kuzynem? Możesz uzyskać wiele takich odpowiedzi, korzystając z generatora drzewa genealogicznego.

Kogo dołączyć i jak go stworzyć?

Podstawowa tabela genealogiczna będzie obejmować Ciebie, Twoich rodziców, dziadków i pradziadków. Jednak złożony wykres drzewa genealogicznego będzie składał się z rodzeństwa, ciotek, kuzynów, wujków itp. Istnieje wiele programów genealogicznych w Internecie z dobrym interfejsem graficznym i wieloma szablonami drzew genealogicznych do wyboru.

Przejrzyjmy niektóre z najlepszych generatorów drzew genealogicznych, aby uzyskać lepszy pomysł na ich temat.

Lucidchart

Lucidchart jest twórcą drzewa genealogicznego. Jest używany przez miliony na całym świecie i jest doskonałym narzędziem do wykorzystania podczas tworzenia wykresu drzewa genealogicznego. Dzięki generatorowi drzewa genealogicznego i konfigurowalnym szablonom możesz lepiej zwizualizować swoje pochodzenie. Możesz współpracować z członkami rodziny i pracować nad tym samym diagramem drzewa genealogicznego w tym samym czasie w Lucidchart.

Co więcej, kiedy twoje drzewo genealogiczne zostanie zakończone, możesz zaprezentować swój wykres drzewa genealogicznego na spotkaniu rodzinnym. Utwórz lub dostosuj swoje drzewo genealogiczne, przypisując kształty każdemu członkowi rodziny. Ponadto możesz dodawać lub modyfikować tekst i informacje wyświetlane dla każdego członka rodziny.

  Nowe funkcje w Firefoksie 42 dla komputerów stacjonarnych i Androida

Kanwa

Kanwa ma darmowy program do tworzenia drzewa genealogicznego, który pomaga błyskawicznie zaprezentować swoją historię. Ma setki konfigurowalnych szablonów. Tworzenie wizualnej mapy dokumentującej Twoje pochodzenie za pomocą kilku kliknięć jest łatwe. Ponadto do wyboru jest ponad 20 profesjonalnych typów wykresów. Nie jest to skomplikowane oprogramowanie. Możesz umieścić swoje drzewo genealogiczne zarówno w prezentacjach, jak i raportach.

Oprócz tego, jego łatwe do przeciągania i upuszczania narzędzia są stworzone z myślą o osobach, które nie są projektantami. Możesz opublikować, udostępnić lub pobrać swoje drzewo genealogiczne w wysokiej rozdzielczości. Canva tworzy nowoczesne i świeże wersje tradycyjnego projektu drzewa genealogicznego.

Rodzina Echo

Rodzina Echo to prosty kreator drzewa genealogicznego. Dzięki Family Echo możesz zbudować drzewo genealogiczne swoich przodków. Zaproś rodziców i dziadków do współpracy online i uzupełnij brakujące dane. Udostępniaj daty urodzin oraz dane kontaktowe swoim kuzynom i nie tylko. Możesz także dodawać zdjęcia i wydarzenia. Co więcej, Family Echo pozwala nawet połączyć go z osobistymi blogami i stronami internetowymi.

Ponadto możesz później dodać lub zmienić wszystkie te szczegóły. Możesz łatwo porównać zainteresowania zawodowe i rekreacyjne wśród członków rodziny. Utwórz prosty w użyciu zapis swojej rodziny i przekaż go następnemu pokoleniu. Pobierz kopię tych danych na swój komputer w celu wykonania kopii zapasowej i archiwizacji. Co więcej, możesz również importować z formatu FamilyScript lub GEDCOM.

Twórczy

Twórczy to kolejny kreator drzewa genealogicznego, który pozwala lepiej zwizualizować historię rodziny i usprawnić badania genealogiczne. Zbieraj, zapisuj, wizualizuj i oceniaj dane, aby uzyskać wgląd w historie rodzinne. Za pomocą tego narzędzia możesz w kilka minut narysować złożone drzewa genealogiczne. Możesz łatwo śledzić drzewa genealogiczne i organizować informacje genealogiczne od wielu szablonów drzewa genealogicznego do profesjonalnych narzędzi do tworzenia diagramów i kontrolek.

Za pomocą Creately możesz rysować automatycznie. Możesz uzyskać motywy kolorystyczne, które pomogą łatwo wizualizować złożone drzewa genealogiczne. Łatwo je natychmiast zaktualizować. Istnieje nieskończone płótno, które skaluje do tysięcy elementów w jednym widoku. Możesz też wspólnie budować drzewa genealogiczne. Eksportuj drzewa genealogiczne jako pliki PDF, SVG, PNG i JPEG, aby zapisywać, drukować, publikować, prezentować lub udostępniać.

  Co to jest i jak to wykryć i złagodzić?

WikiTree

WikiTree to miejsce współpracy genealogów. WikiTree marzy o zbudowaniu ogólnoświatowego drzewa genealogicznego. Tutaj członkowie nie mają na celu utrzymania pojedynczych drzew. Zamiast tego weź udział w jednym drzewie współpracy. Celem WikiTree jest prowadzenie profilu dla każdej żyjącej lub zmarłej osoby. Zduplikowane profile są łączone, a wszystkie informacje są integrowane.

Łączy więc w tym procesie odrębne gałęzie rodziny. WikiTree wspiera genealogię opartą na DNA przy użyciu DNA Ancestor Confirmation Aid (ACA). Ich drzewo zawiera już ponad 30 milionów profili edytowanych przez 800 000 członków na całym świecie.

MacDrzewoRodziny

MacDrzewoRodziny to narzędzie genealogiczne dla komputerów Mac, iOS i iPadOS. Oferuje szeroki zakres opcji zabezpieczania i wizualizacji historii rodziny. Przeszukuj bezpłatne archiwum FamilySearch, które zawiera miliardy wpisów genealogicznych, i kontynuuj wyszukiwanie w dowolnym miejscu, korzystając z MobileFamilyTree na iPhone’a, iPada i iPoda touch.

MacFamilyTree oferuje pełną pomoc i wsparcie we wszystkich dziedzinach genealogii, tj. od badań i wprowadzania danych po ocenę. Do swojego drzewa genealogicznego możesz dodać multimedia, takie jak zdjęcia i filmy. Ponadto MacFamilyTree umożliwia dokumentowanie lokalizacji, w których mogły mieć miejsce znaczące zdarzenia. Ciesz się, jak MacFamilyTree zamienia fakty, historię i liczby w fascynujące odkrycia.

Pochodzenie

Pochodzenie pomaga zrozumieć twoją genealogię. Dodaj to, co wiesz, takie jak imię i nazwisko, rodziców, dziadków, daty i lokalizacje, ponieważ każdy szczegół pomaga. Poszukaj liścia. To wskazówka, że ​​mogli znaleźć coś o przodku w jednym z miliardów zapisów. Wskazówki wyszukują za Ciebie, dzięki czemu możesz przeglądać zapisy.

Co więcej, możesz odkryć wspaniałe szczegóły dotyczące swoich przodków, które możesz dodać do swojego drzewa genealogicznego. Sugestie pojawiają się w Ancestry, ponieważ mają 30 miliardów rekordów. Im bardziej rozwiniesz swoje drzewo genealogiczne, tym więcej wskazówek się pojawi i ostatecznie ustąpi pętla odkryć. Dzieje się tak, ponieważ Ancestry codziennie dodaje 2 miliony rekordów.

  Jak włączyć lub wyłączyć powiadomienia o ekspozycji COVID-19 na telefonie iPhone

Familijny

Familijny to generator drzewa genealogicznego, w którym możesz stworzyć swoje drzewo genealogiczne prywatnie lub współpracować z rodziną, aby pomóc połączyć swoją rodzinę z historią rodziny. Twórz, a także zarządzaj przeszukiwalnymi rodzinnymi albumami zdjęć. Co więcej, możesz również utrzymywać kontakt z krewnymi w swojej prywatnej rodzinnej sieci społecznościowej. Możesz całkowicie dostosować swoje dzieło za pomocą swoich zdjęć.

Możesz wybrać jeden ze specjalnie zaprojektowanych motywów, aby spersonalizować swoje drzewo genealogiczne i sprawić, by wyglądało tak, jak twoja własna rodzina.

Dodatkowo, twoje drzewo genealogiczne jest całkowicie bezpieczne w Famberry. Tylko Ty i Twoja najbliższa rodzina możecie zobaczyć swoje drzewo. Famberry daje 100% gwarancję, że Twoje informacje nie będą śledzone przez wyszukiwarki. Obiecują chronić Twoje dane podczas przesyłania i na serwerach z szyfrowaniem.

Podsumowanie 👨‍👩‍👧‍👦

Generator drzewa genealogicznego to doskonały sposób na śledzenie przodków rodziny. Współczesne pokolenie nie lubi prowadzić pamiętnika i spisywać historii rodziny. Jest to również naciągany pomysł, że następne pokolenie prawdopodobnie znajdzie ten pamiętnik i zaktualizuje go. Nie, GenZ to pokolenie obeznane z technologią. Uwielbiają zapisywać wszystko w internecie.

Oprogramowanie genealogiczne przechowuje i wizualnie przedstawia historię rodziny dla Ciebie. Nie jest również niespodzianką, że młodzi ludzie aktywnie poszukują teraz swojego pochodzenia za pomocą domowych zestawów przodków lub zestawów DNA. To wszystko jest wściekłością wśród mas i celebrytów. Dlatego twórcy drzew genealogicznych mogą być dobrym narzędziem dla każdego, kto planuje stworzyć spersonalizowane drzewo genealogiczne.

x