Świetny dźwięk, ale potrzebuje więcej funkcji

  • Beyerdynamic MMX 200 charakteryzują się wygodną konstrukcją i pluszowymi nausznikami z pianki zapamiętującej kształt, co pozwala na długotrwałe sesje grania.
  • Zapewnia doskonałą jakość dźwięku zarówno w grach, jak i muzyce, z szeroką sceną dźwiękową i możliwością zwiększenia głośności.
  • Dostępne są wszechstronne opcje łączności z Bluetooth 5.3 i obsługą małych opóźnień, a także bateria wystarczająca na 35 godzin.

Komfort i jakość. To są dwa słowa, których użyłbym do podsumowania bezprzewodowego zestawu słuchawkowego do gier Beyerdynamic MMX 200. Jakość rozciąga się na cały pakiet, od materiałów konstrukcyjnych po dźwięk i nie tylko, a są to jedne z najwygodniejszych słuchawek do gier, jakie noszę od dłuższego czasu.

Beyerdynamic MMX 200 również wygląda dobrze, a pomarańczowe akcenty tworzą ładne uzupełnienie zarówno białej, jak i czarnej wersji zestawu słuchawkowego. Mają doskonałą żywotność baterii, zapewniają do 35 godzin odtwarzania, są wyposażone w Bluetooth 5.3 i obsługę łączności bezprzewodowej o niskim opóźnieniu, a także są łatwe w użyciu na Switchu, PS4 lub PS5, Xbox lub PC. Pierwszy oficjalny zestaw słuchawkowy do gier firmy Beyerdynamic sprawdza się bardzo dobrze – czego można oczekiwać od jednego z wiodących na świecie producentów słuchawek.

Beyerdynamic MMX 200

Bezprzewodowy zestaw słuchawkowy do gier Beyerdynamic MMX 200 wyróżnia się komfortem i jakością dźwięku. Posiada pluszowe nauszniki z pianki zapamiętującej kształt, umożliwiające długotrwałe sesje grania, lekką konstrukcję ważącą 360 g (12,7 uncji) i pasywną izolację hałasu. Stylowo zaprojektowany w kolorze czarnym lub szarym z pomarańczowymi akcentami, brakuje mu krzykliwej estetyki, ale oferuje prostotę i styl. Wyposażony w 35-godzinną baterię, Bluetooth 5.3 i obsługę łączności bezprzewodowej o niskim opóźnieniu, jest to wszechstronny zestaw słuchawkowy dla każdej platformy do gier.

Marka Beyerdynamic

Żywotność baterii Do 35 godzin

Materiał Tworzywo sztuczne, metal

Bluetooth 5.3

Nr tłumienia hałasu

Mikrofony Jeden odłączany mikrofon na wysięgniku i dwa zintegrowane mikrofony

Waga 360g bez kabla

Kolory Czarny, szary

Obsługiwane kodeki SBC, AAC, LC3

Składany Nie

Typ ładowania USB-C

Wielopunktowy Tak, ale wymagane jest połączenie analogowe

Futerał nr

Zakres częstotliwości 20-20 000 Hz

Rozmiar sterownika 40mm

Typ słuchawek Nauszne

Plusy

  • Wygodna konstrukcja, gruba amortyzacja
  • Świetna jakość dźwięku
  • Świetna jakość mikrofonu
  • Wiele opcji połączeń, szerokie wsparcie

Cons

  • Brak oprogramowania do dostosowywania
  • Prawdopodobnie potrzebuje więcej „funkcji gier”

Miękkie i wygodne nauszniki

Gavin Phillips / MakeUseOf

Nauszniki Beyerdynamic MMX 200 z grubej pianki z pamięcią kształtu są zachwycająco wygodne i dobrze dopasowują się do uszu, nie wywierając zbyt dużego nacisku. Duże, okrągłe nauszniki są przeznaczone dla graczy, którzy siedzą godzinami bez zdejmowania zestawu słuchawkowego, optymalizując komfort gry podczas długich sesji.

Testuję MMX 200 podczas zimy w Wielkiej Brytanii, więc temperatury tutaj nie są szczególnie wysokie, chociaż chociaż mam włączone ogrzewanie, nadal mówimy o rozsądnych temperaturach w moim biurze. Zastanawiam się, czy wyjątkowo miękkie nauszniki MMX 200 mogą powodować problemy z nagrzewaniem się w cieplejszych miesiącach, zwłaszcza w cieplejszym klimacie.

Gavin Phillips / MakeUseOf

Jednak moje uszy pozostają obecnie szczęśliwe i przytulne i podejrzewam, że Twoje też. Całkowita grubość nauszników zapewnia również pasywną izolację hałasu, co również jest mile widziane.

W przypadku zestawów słuchawkowych do gier zawsze brana jest pod uwagę waga, a waga 360 g (12,7 uncji) modelu MMX 200 bez kabli nie jest wcale zła. Nosiłem te słuchawki godzinami i nigdy nie odczułem, że stały się zbyt ciężkie, co jest kolejnym plusem pod względem poziomu komfortu.

Ograniczone kolory, przyzwoity styl

Gavin Phillips / MakeUseOf

Zestaw słuchawkowy MMX 200 jest nieco masywniejszy, częściowo ze względu na nacisk na wygodę; duże, okrągłe, zamknięte nauszniki mają podobnie wygodny pałąk.

Jestem fanem tego nieco dyskretnego stylu, jeśli chodzi o zestawy słuchawkowe do gier. MMX 200 nie charakteryzują się jaskrawym RGB ani inną „gamingową” estetyką, ale słuchawki Beyerdynamic i tak nigdy nie były w tym stylu. Zamiast tego MMX 200 jest dostępny w kolorze czarnym lub szarym, przy czym oba modele mają ten sam pomarańczowy akcent na pokrętle głośności, przyciskach i tak dalej.

Gavin Phillips / MakeUseOf

MMX 200 ma bardzo niewiele przycisków. Lewa muszla mieści pokrętło głośności, przycisk Meta Link Switch (więcej o tym za chwilę), port USB-C i odłączany port mikrofonu, podczas gdy na prawej muszli znajduje się przycisk zasilania. Jest nieco dyskretny i utrzymuje styl wizualny wolny od bałaganu, co spodoba się tym, którzy niekoniecznie chcą, aby ich zestaw słuchawkowy krzyczał „gracz”.

Wszystkie przyciski reagują wystarczająco szybko, jak można się spodziewać, ale pokrętło głośności klika głośniej, niż oczekiwano, a każdy obrót pokrętła powoduje słyszalne kliknięcie. Nie jest to jakiś duży problem, ale miło było to usłyszeć.

Dobra bateria i opcje połączeń

Gavin Phillips / MakeUseOf

35-godzinny czas pracy baterii to dobra opcja, jeśli chodzi o zestawy słuchawkowe do gier. Konkuruje z oburzającą ofertą zestawów słuchawkowych HyperX zapewniających 300-godzinny czas działania, ale jest mało prawdopodobne, że oddalisz się daleko od wyjścia ładowania, a 35 godzin to więcej niż bateria wystarczająca na kilka sesji gry.

Łączność zapewnia Bluetooth 5.3 z obsługą kodeków SBC, AAC i LC3, a także klucz sprzętowy USB-C o niskim opóźnieniu. Obydwa połączenia działają dobrze, chociaż większość czasu spędziłem przy użyciu klucza sprzętowego o niskim opóźnieniu. Po podłączeniu klucza sprzętowego do portu USB, MMX 200 połączył się niemal natychmiast i nie doświadczyłem żadnych przerw. Mimo to jakość pomiędzy użyciem klucza sprzętowego o niskim opóźnieniu a zwykłym Bluetooth jest zauważalna, dlatego warto używać klucza sprzętowego, kiedy tylko możesz.

Gavin Phillips / MakeUseOf

Dostępny jest także tryb hybrydowy, czyli termin firmy Beyerdynamic określający połączenie przewodowe i bezprzewodowe. Naciśnięcie przycisku Meta Link Switch powoduje przełączanie pomiędzy trybami, a tryby hybrydowe umożliwiają podłączenie do konsoli lub komputera i podłączenie smartfona w celu odbierania połączeń lub w inny sposób. Aby jednak skorzystać z tej funkcji, potrzebny jest kabel USB-C do kabla analogowego, który nie jest dołączony do zestawu i należy go kupić, aby móc go używać z kontrolerem Xbox.

Dostępny jest również tryb rozszerzony, który działa podobnie do trybu pasywnego w innych słuchawkach, umożliwiając przedostawanie się hałasu zewnętrznego do słuchawek. Nigdy nie przepadałem za pasywnymi trybami audio, a wersja MMX 200 jest podobna do innych pod tym względem, że dźwięki są nadmiernie podkreślane i rozpraszają, odrywając od rozgrywki.

Zawiedziony brakiem funkcji gier i wsparcia dla oprogramowania

Jednak przy całym komforcie, żywotności baterii i łączności, Beyerdynamic MMX 200 nie ma funkcji, których można oczekiwać od zestawu słuchawkowego do gier w tym przedziale cenowym. Nie mówię o krzykliwym RGB, ale o funkcjach, które są teraz standardem, takich jak oprogramowanie komputerowe, dostosowywalne korektory, określone profile gier, dźwięk przestrzenny itp.

Znajdziesz oprogramowanie komputerowe do aktualizacji klucza sprzętowego o niskim opóźnieniu, ale poza tym MMX 200 nie oferuje wiele więcej.

Świetny dźwięk, świetny mikrofon

Gavin Phillips / MakeUseOf

MMX 200 błyszczy dzięki rozległej wiedzy specjalistycznej firmy Beyerdynamic w dziedzinie dźwięku, zapewniając doskonałe wrażenia słuchowe – zarówno podczas gry, słuchania muzyki, jak i w inny sposób. Jeśli chodzi o sprzęt, specyfikacja MMX 200 nie jest szczególnie oszałamiająca: dynamiczne przetworniki 40 mm i pasmo przenoszenia 20–20 000 Hz są obecnie na topie.

W MMX ​​200 podoba mi się to, że nadają się zarówno do gier, jak i muzyki. Firma Beyerdynamic zdecydowała się dostroić je do ogólnych zastosowań audio, a nie specjalnie do gier, co oznacza, że ​​zapewniają one ogólną jakość, a nie ograniczają się do dobrego brzmienia w strzelankach pierwszoosobowych lub grach wyścigowych (jednak, jak powiedziano wcześniej, korektory w profilu gier będą mile widziane w tych konkretnych chwilach).

Gavin Phillips / MakeUseOf

MMX 200 ma również przyzwoicie szeroką scenę dźwiękową, a głośność też mi się podobała; możesz podkręcić te słuchawki bez zbytniego spadku jakości dźwięku. Od kilku tygodni używam gamingowego zestawu słuchawkowego MMX 200 jako codziennego sterownika i są one strzałem w dziesiątkę.

Ale innym obszarem, w którym wyróżnia się MMX 200, jest odłączany mikrofon na wysięgniku, który jest wyposażony w 10-milimetrowy kondensator o paśmie przenoszenia 50-18 000 Hz. To połączenie jest lepsze niż w większości innych zestawów słuchawkowych do gier, a różnica jest wyraźna podczas sesji grania lub nawet po prostu rozmawiania z innymi osobami w Discord lub Slack. Jeśli czystość głosu jest dla Ciebie ważna, MMX 200 może być świetnym rozwiązaniem.

Czy warto kupić bezprzewodowy zestaw słuchawkowy do gier Beyerdynamic MMX 200?

Beyerdynamic MMX 200 kosztuje 250 dolarów, co zdecydowanie stawia go na pierwszym miejscu pod względem ceny.

Trudno się dodzwonić. Poziom komfortu, jakość wykonania i jakość dźwięku zapewniana przez MMX 200 są doskonałe i nie można im nic zarzucić. Jednak Beyerdynamic wypuścił MMX 200 jako zestaw słuchawkowy do gier, z wyraźnym brakiem funkcji gamingowych.

Mylę się, jeśli chodzi o jakość dźwięku w porównaniu z funkcjami gier, ponieważ dźwięk jest zawsze najważniejszym aspektem każdego zestawu puszek – do gier lub nie – ale dobrze byłoby, gdyby Beyerdynamic rozwiązał te problemy w przyszłych wersjach.

Beyerdynamic MMX 200

Bezprzewodowy zestaw słuchawkowy do gier Beyerdynamic MMX 200 wyróżnia się komfortem i jakością dźwięku. Posiada pluszowe nauszniki z pianki zapamiętującej kształt, umożliwiające długotrwałe sesje grania, lekką konstrukcję ważącą 360 g (12,7 uncji) i pasywną izolację hałasu. Stylowo zaprojektowany w kolorze czarnym lub szarym z pomarańczowymi akcentami, brakuje mu krzykliwej estetyki, ale oferuje prostotę i styl. Wyposażony w 35-godzinną baterię, Bluetooth 5.3 i obsługę łączności bezprzewodowej o niskim opóźnieniu, jest to wszechstronny zestaw słuchawkowy dla każdej platformy do gier.

x