Synchronizuj uwagi dotyczące serwisu WWW na różnych komputerach


Aplikacje do robienia notatek, a raczej rozszerzenia do robienia notatek, są obfite i popularne. Niektóre mają usługi sieciowe działające na zapleczu, podczas gdy inne przechowują notatki na dysku lokalnym. Sticky Notes Collector to rozszerzenie Chrome, które umożliwia robienie notatek i zapisywanie ich na dysku lokalnym. Rozszerzenie ma pulpit nawigacyjny, a każda tworzona notatka ma przypisany kolor podczas jej tworzenia. Kolory pomagają kategoryzować notatki, a kliknięcie notatki otwiera stronę internetową, na której została utworzona. Notatka jest prawidłowo załadowana na stronie. Podczas gdy rozszerzenie przechowuje notatki online, daje również możliwość synchronizowania ich na różnych komputerach z kontem Google.

Aby utworzyć notatkę, otwórz dowolny adres URL i kliknij przycisk Sticky Notes Collector obok paska adresu URL. Załadowanie pustej notatki zajmuje trochę czasu. Każda notatka ma tytuł i treść. Aby przypisać kolor nucie, najedź myszą na małą kroplę w prawym dolnym rogu i wybierz kolor, który chcesz dla niej ustawić. Domyślnie każdej nucie jest przypisany szary kolor. Aby anulować notatkę, kliknij mały przycisk zamykania w prawym dolnym rogu.

Aby uzyskać dostęp do pulpitu nawigacyjnego programu Sticky Notes Collector, kliknij prawym przyciskiem myszy ikonę rozszerzenia i wybierz Opcje z menu kontekstowego. Opcje są podzielone na dwie zakładki; jeden dla dashboardu i jeden dla dostosowania domyślnego koloru przypisanego do nowej notatki. Ma kafelek i układ listy do wyświetlania notatek, a także możesz przeszukiwać notatkę, wpisując jej tytuł lub część jej treści w pasku wyszukiwania.

Pulpit nawigacyjny Sticky Notes

Kliknij notatkę, a otworzy się ona jako nakładka na pulpicie nawigacyjnym. Jeśli klikniesz adres URL w prawym górnym rogu notatki, otworzy się strona internetowa i załaduje tę konkretną notatkę. Ładowanie notatki zajmuje dużo czasu i biorąc pod uwagę, że pochodzi z dysku lokalnego, nie powinno to zająć tyle czasu. W przeciwieństwie do tego, Dashnotes, sprawdzony na początku tego miesiąca, jest naprawdę szybki. Aby zsynchronizować notatki między komputerami, przejdź do karty Opcje. i zaloguj się na swoje konto Google.

Opcje karteczek samoprzylepnych

Sticky Notes Collector jest dobrze przemyślany pod względem funkcji, a możliwość synchronizacji między komputerami jest zdecydowanie czymś, czego nie widzimy wystarczająco często w przypadku rozszerzeń do robienia notatek. Musi być zoptymalizowany, aby notatki mogły ładować się szybciej. Mile widziana byłaby również opcja grupowania notatek według witryny lub domeny.

Zainstaluj narzędzie Sticky Notes Collector z Chrome Web Store

x