Szybkie wpisywanie znaków specjalnych w systemie Windows za pomocą skrótów klawiaturowych

Udostępnij teraz w social media:

System Windows umożliwia użycie wielu różnych znaków specjalnych, które nie pojawiają się na standardowej klawiaturze QWERTY, za pośrednictwem zintegrowanej mapy znaków. Jeśli jednak często pojawia się potrzeba wpisywania znaków specjalnych w tekście, kopiowanie ich za każdym razem z mapy postaci może okazać się żmudne i czasochłonne. Poznaj WinCompose, narzędzie desktopowe typu open source, które oszczędza Ci tego procesu, umożliwiając szybkie wpisywanie znaków specjalnych za pomocą prostych kombinacji klawiszy.

Proces wstawiania znaków specjalnych za pomocą WinCompose jest banalnie prosty. Możesz wprowadzić znak specjalny, łącząc wybrany skrót klawiszowy z dwoma lub więcej predefiniowanymi klawiszami na klawiaturze. Na przykład, domyślnie naciśnięcie prawego klawisza Alt, a następnie „A” i „E” spowoduje wstawienie znaku „Æ”. Podobnie, Alt + C + O wprowadza „©”.

  Jak znaleźć wartość megapiksela aparatu

Po instalacji aplikacja dodaje się do zasobnika systemowego Windows. Możesz kliknąć prawym przyciskiem myszy ikonę w zasobniku systemowym, aby wyłączyć lub ponownie uruchomić narzędzie, określić „ klawisz tworzenia ” (modyfikator używany do zainicjowania sekwencji kombinacji klawiszy; na przykład prawy klawisz Alt lub lewy klawisz Win itp.), Interwał „Timeout” (czas, przez jaki narzędzie powinno czekać na wprowadzenie sekwencji tworzenia po naciśnięciu klawisza tworzenia) i wyświetlić mapę wszystkich sekwencji tworzenia.

WinCompose - Kliknij prawym przyciskiem myszy

Okno „Lista sekwencji” zawiera wszystkie dostępne kombinacje klawiszy wraz z odpowiadającymi im znakami specjalnymi, unikodami i opisami. Możesz również znaleźć określoną sekwencję, wprowadzając ją w polu „Filtr wyszukiwania” na dole okna.

  Wprowadzenie do nowego języka programowania Apple: Swift

WinCompose - Lista sekwencji

Podczas edytowania dokumentu lub mając fokus na polu tekstowym, naciśnij prawy klawisz Alt (lub określony klawisz tworzenia), aby zainicjować sekwencję tworzenia. Ikona narzędzia w zasobniku systemowym zmieni kolor na zielony, wskazując, że trwa sekwencja kombinacji klawiszy.

Ponieważ może być konieczne użycie klawisza Alt dla innych powszechnie używanych skrótów klawiaturowych, sugerujemy użycie klawisza Insert lub tyldy (`).

WinCompose-On_Windows

Następnie wystarczy nacisnąć klawisze wymagane do sekwencji tworzenia. Aplikacja zawiera ponad 1000 reguł tworzenia. Jeśli nie znajdziesz regularnie używanego znaku, możesz zdefiniować nowe sekwencje lub edytować istniejące z poziomu pliku compose.txt, który jest dołączony do aplikacji.

  Jak edytować nastroje Bitmoji w Snapchacie

WinCompose - przykład

WinCompose to aplikacja typu open source, która działa w systemach Windows XP, Windows Vista, Windows 7 i Windows 8. Obsługiwane są zarówno 32-bitowe, jak i 64-bitowe systemy operacyjne.

Pobierz WinCompose

x