TikTok nie działa? Oto jak to naprawić

Czy próbujesz nagrać film TikTok lub chcesz spędzić kilka godzin bezmyślnie przewijając swój FYP, aby zdać sobie sprawę, że TikTok nie działa? Jeśli tak, przygotowaliśmy listę rozwiązań problemów, które pomogą Ci przywrócić i uruchomić TikTok.

1. Sprawdź, czy TikTok nie działa

Jeśli nie możesz zalogować się na swoje konto TikTok lub filmy się nie ładują, istnieje duże prawdopodobieństwo, że serwery TikTok po prostu nie działają lub są w trakcie konserwacji w Twoim regionie lub na całym świecie.

Możesz sprawdzić, czy tak jest, przechodząc do Strona stanu TikTok firmy Downdetector. Strona pozwoli Ci sprawdzić, czy użytkownicy w Twoim regionie zgłaszali podobne problemy.

Niestety w tej sytuacji nie pozostaje Ci nic innego jak tylko cierpliwie czekać. Jednak przed wypróbowaniem innych rozwiązań warto wykluczyć tę możliwość.

2. Sprawdź swoje połączenie internetowe

Jeśli serwery TikTok wydają się działać i działać, TikTok może nie działać po Twojej stronie ze względu na słabe połączenie internetowe. W takich sytuacjach najlepiej odwiedzić stronę internetową, która pozwala przetestować prędkość Internetu, np TestMy.net.

Jeśli wyniki wskazują, że Twój Internet jest uszkodzony, możesz spróbować ponownie uruchomić router lub skontaktować się ze swoim dostawcą usług internetowych, aby naprawić niestabilne połączenie Wi-Fi. Jeśli nie możesz połączyć się z Wi-Fi, możesz zamiast tego połączyć się z mobilną transmisją danych.

3. Wyczyść pamięć podręczną TikTok

Aby poprawić wygodę użytkownika, większość aplikacji społecznościowych korzysta z danych przechowywanych w pamięci podręcznej, a TikTok nie jest wyjątkiem. Jeśli zauważyłeś, że TikTok często szwankuje pomimo braku problemów z połączeniem internetowym lub aplikacja TikTok nie uruchamia się całkowicie, warto wyczyścić pamięć podręczną TikTok.

Spowoduje to zasadniczo usunięcie wszystkich plików tymczasowych i danych przechowywanych przez TikTok w aplikacji. Oto, co musisz zrobić:

 • Otwórz TikTok i dotknij profilu w prawym dolnym rogu ekranu, aby przejść do swojego konta TikTok.
 • Kliknij ikonę z trzema liniami w prawym górnym rogu ekranu.
 • Wybierz Ustawienia i prywatność.
 • Teraz dotknij Zwolnij miejsce w obszarze Pamięć podręczna i sieć komórkowa.
 • Na koniec wybierz opcję Wyczyść obok opcji Pamięć podręczna. Kliknij ponownie opcję Wyczyść, aby potwierdzić swoją decyzję.
 • 4. Wymuś zatrzymanie TikTok

  Jeśli zauważyłeś, że TikTok utknął na określonej stronie lub filmie albo aplikacja nie odpowiada, spróbuj ją zatrzymać na siłę.

  Jeśli używasz urządzenia z Androidem, wykonaj następujące czynności:

 • Przejdź do aplikacji Ustawienia na swoim urządzeniu.
 • Stuknij Aplikacje i przewiń listę, aż znajdziesz TikTok. Alternatywnie możesz także skorzystać z narzędzia wyszukiwania, aby zlokalizować TikTok.
 • Kliknij opcję Wymuś zatrzymanie w prawym dolnym rogu ekranu.
 • Naciśnij OK.
 • Chociaż możesz wymusić zatrzymanie aplikacji na Androidzie za pomocą aplikacji Ustawienia na swoim urządzeniu, jedynym sposobem wymuszenia uruchomienia niereagującej lub zawieszonej aplikacji na iOS jest zamknięcie aplikacji na iPhonie, odczekanie kilku sekund i otwarcie jej ponownie.

  Przesuń palcem w górę od dołu ekranu lub naciśnij dwukrotnie przycisk Początek, aż pojawi się Przełącznik aplikacji. Przesuwaj od lewej do prawej, aż znajdziesz TikTok, a następnie przesuń palcem w górę na jego podglądzie, aby go zamknąć. Teraz poczekaj kilka sekund i uruchom go ponownie, aby sprawdzić, czy problem nadal występuje.

  5. Sprawdź ograniczenia wiekowe TikTok

  Jeśli nie masz ukończonych 13 lat i nie możesz komentować filmów na TikToku, mamy dla Ciebie złą wiadomość. TikTok zapewnia dodatkowe zabezpieczenia i zabezpieczenia prywatności oraz ogranicza użytkownikom poniżej 13 roku życia możliwość komentowania treści innych użytkowników, udostępniania ich filmów i wysyłania wiadomości do innych osób w TikTok.

  Według Przewodnik opiekuna TikTokaplatforma oferuje wyselekcjonowane funkcje przeznaczone wyłącznie do przeglądania dla użytkowników poniżej 13 roku życia.

  Według Strona ustawień prywatności i bezpieczeństwa nastolatków w TikTok, jeśli masz od 13 do 15 lat, Twoje konto jest domyślnie ustawione jako prywatne. Wiadomości bezpośrednie nie są dostępne i nikt nie może tworzyć naklejek z Twoimi filmami.

  Ponadto tylko Twoi znajomi mogą komentować Twoje filmy i relacje. Inni nie mogą pobierać Twoich filmów z TikTok i nikt nie może tworzyć duetu z Twoimi filmami. Jeśli więc należysz do tego przedziału wiekowego, aplikacja celowo ograniczyła niektóre funkcje.

  6. Użyj VPN, aby ominąć ograniczenia geograficzne

  Kilka krajów, w tym Indie, wprowadziło zakaz TikTok. Tymczasowe zakazy wprowadzono także w takich miejscach jak Pakistan i Indonezja. Dobrym pomysłem jest sprawdzenie, w jakich krajach TikTok jest zablokowany i czy Twój kraj jest uwzględniony.

  Jeśli TikTok jest zablokowany tam, gdzie mieszkasz, może się zdarzyć, że przez jakiś czas będziesz wpatrywać się w pustą stronę FYP (For You Page), tylko po to, by w ogóle nie pojawiały się żadne filmy. W takich przypadkach najlepszym rozwiązaniem jest użycie VPN w celu uzyskania dostępu do TikTok. VPN może pomóc Ci uzyskać dostęp do usług blokowanych geograficznie.

  Na szczęście istnieje wiele bezpłatnych mobilnych sieci VPN, za pomocą których można uzyskać dostęp do TikTok. Po zainstalowaniu wybranej aplikacji VPN musisz ją skonfigurować. Chociaż proces jest taki sam w przypadku innych usług VPN, w tym przykładzie użyjemy SurfShark.

  Oto jak używać Surfshark do przeglądania TikTok:

 • Rozpocznij od uruchomienia aplikacji VPN i utworzenia konta lub zalogowania się, wprowadzając dane uwierzytelniające swojego konta.
 • Teraz aplikacja VPN poprowadzi Cię przez proces wstępnej konfiguracji. W zależności od dostawcy VPN i tego, czy korzystasz z planu bezpłatnego czy płatnego, zostaniesz poproszony o wybranie regionu. Możesz także dotknąć opcji Szybkie połączenie, aby połączyć się z najszybszym dostępnym serwerem.
 • Aplikacja powiadomi Cię teraz, że wymaga Twojej zgody na połączenie z VPN i zainstalowanie nowego profilu VPN. Kliknij Zezwalaj i wprowadź hasło swojego urządzenia.
 • Teraz po prostu przejdź do aplikacji VPN i włącz ją. Upewnij się, że wybrałeś region, w którym TikTok nie jest zbanowany, a korzystanie z niego powinno być łatwe!

  7. Włącz uprawnienia aplikacji TikTok

  Podobnie jak wszystkie aplikacje, TikTok również wymaga pozwolenia na korzystanie z aparatu, mikrofonu i dostępu do pamięci urządzenia. Zwykle przy pierwszym pobraniu i uruchomieniu aplikacji pojawia się monit o przyznanie dostępu do kamery i mikrofonu urządzenia.

  Jeśli więc nie możesz nagrać filmu TikTok lub w TikToku brakuje dźwięku, istnieje prawdopodobieństwo, że nieświadomie odmówiłeś TikTokowi pozwolenia na dostęp do kamery lub mikrofonu. W takim przypadku naprawienie problemu powinno zająć tylko kilka sekund.

  Jeśli posiadasz urządzenie z Androidem, przejdź do aplikacji Ustawienia na swoim urządzeniu i przejdź do sekcji Aplikacje w ustawieniach urządzenia.

  Przejrzyj listę aplikacji, aż znajdziesz TikTok i wybierz Uprawnienia. Następnie upewnij się, że TikTok ma uprawnienia dostępu do kamery i mikrofonu Twojego urządzenia.

  Jeśli masz urządzenie z systemem iOS, uruchom aplikację Ustawienia na swoim iPhonie i dotknij Prywatność i bezpieczeństwo. Zacznij od dotknięcia Aparatu i sprawdzenia, czy przełącznik obok TikTok jest włączony.

  Podobnie wróć do poprzedniej strony i dotknij Mikrofon, aby sprawdzić, czy przełącznik obok TikTok jest włączony.

  Inne poprawki, które należy wypróbować, aby naprawić TikTok

  Jeśli żadna z powyższych poprawek nie zadziałała, możesz wypróbować ogólne wskazówki dotyczące rozwiązywania problemów, aby rozwiązać problemy z TikTok.

  • Zaktualizuj TikTok: Możliwe, że TikTok może nie działać z powodu problemu po stronie TikTok. Na szczęście TikTok często udostępnia nowe aktualizacje oprogramowania, które rozwiązują dobrze znane błędy. Warto sprawdzić, czy dostępna jest nowa aktualizacja.
  • Uruchom ponownie telefon: zawsze istnieje ryzyko, że TikTok po prostu nie działa z powodu usterki oprogramowania po Twojej stronie. Ponieważ ponowne uruchomienie urządzenia pozwala pozbyć się większości problemów z oprogramowaniem, nie zaszkodzi spróbować.
  • Wyloguj się i zaloguj ponownie: Jeśli nic nie działa, spróbuj wylogować się z konta TikTok, poczekać kilka sekund i zalogować się ponownie.

  Jeśli nadal nie możesz korzystać z TikTok, nawet po wypróbowaniu wszystkich metod rozwiązywania problemów wymienionych powyżej, poczekaj lub zgłoś problem do pomocy technicznej TikTok.