Udostępnij teraz w social media:


Menu Start systemu Windows 10 obsługuje różne rozmiary kafelków dla przypiętych do niego aplikacji. Zmiana rozmiaru kafelka jest naprawdę prosta, a zróżnicowanie rozmiaru pozwala wyróżnić ważniejsze i często używane aplikacje, jednocześnie dopasowując rzadziej używane na mniejszym obszarze. W przypadku aplikacji, które nie zostały zoptymalizowane dla systemu Windows 10, możesz zauważyć, że zmiana rozmiaru kafelka aplikacji w menu Start spowoduje wyświetlenie dużego kwadratu lub prostokąta, który nadal ma małą ikonę aplikacji znajdującą się na środku. W przypadku niektórych aplikacji, takich jak Chrome, cały kafelek będzie wyświetlał ikonę Chrome, ale w przypadku wielu popularnych tak nie jest. Aby rozwiązać ten problem, dostępna jest bezpłatna aplikacja typu open source o nazwie TileIconifier.

Sprawdź -   Dlaczego system Windows 10 mówi, że Twoja sieć Wi-Fi „nie jest bezpieczna”

Tak wygląda menu Start, gdy ikony aplikacji nie zmieniają się prawidłowo wraz z kafelkiem. Możesz zobaczyć, że Chrome ma się dobrze, ale inne aplikacje nie tak bardzo.

Pobierz i uruchom TileIconifier. Skanuje menu Start w poszukiwaniu przypiętych elementów i wypełnia ich listę. Wybierz aplikację, dla której chcesz włączyć dużą ikonę. Sama aplikacja może być dostarczana w pakiecie z większą ikoną, którą system Windows 10 ma problemy z wykryciem lub może być konieczne pobranie większej ikony. Wybierz aplikację, a następnie kliknij przycisk „Średnia ikona”.

TileIconifier-list

Aplikacja automatycznie otworzy domyślną lokalizację, w której przechowuje ikony. Jeśli nie ma większej ikony do użycia w katalogu aplikacji, prawdopodobnie będziesz musiał ją pobrać i użyć przycisku „Przeglądaj”, aby ją wybrać. Po wybraniu ikony wróć do głównego interfejsu aplikacji. Możesz wybrać różne ikony do użycia w małym kafelku. Jeśli ikona ma przezroczystą ikonę, możesz zmienić kolor tła kafelka aplikacji za pomocą opcji „Kolor tła”. Kliknij Tile Iconify! aby wprowadzić zmiany.

Sprawdź -   Co to jest „Pakiet Windows Feature Experience Pack” w systemie Windows 10?

Ikona wyboru TileIconifier

Oto, jak będzie wyglądać menu Start i kafelki aplikacji po zmianie.

win-10-duże-ikony-menu-startowe

TileIconifier wymaga systemu Windows 10 w wersji 1511 lub nowszej, aby działał.

Pobierz TileIconifier dla Windows