Udostępnij teraz w social media:

Stretchly to aplikacja, którą można zainstalować na pulpicie systemu Linux, aby przypominać o wstaniu, rozciągnięciu się i relaksie podczas pracy. W tym przewodniku pokażemy, jak zainstalować Stretchly i jak z niego korzystać.

Instalacja Stretchly w systemie Linux

Stretchly dość dobrze obsługuje Linuksa i obsługuje szeroką gamę dystrybucji. Aby korzystać z tej aplikacji, upewnij się, że używasz Ubuntu, Debian, Arch Linux, Fedora lub OpenSUSE Linux.

Stretchly jest dystrybuowany za pośrednictwem strony projektu GitHub w formatach pakietów do pobrania. Aby rozpocząć instalację na komputerze, otwórz okno terminala na pulpicie systemu Linux. Następnie postępuj zgodnie z instrukcjami instalacji opisanymi poniżej, które odpowiadają aktualnie używanemu systemowi operacyjnemu Linux.

Ubuntu

Aby zainstalować Stretchly na Ubuntu, zacznij od pobrania najnowszego pakietu DEB na swój komputer. Korzystając z poniższego polecenia wget, rozpocznij proces pobierania.

wget https://github.com/hovancik/stretchly/releases/download/v1.7.0/Stretchly_1.7.0_amd64.deb

Po pobraniu pliku pakietu Stretchly DEB na komputer Ubuntu można rozpocząć instalację. Używając apt install polecenie, skonfiguruj Stretchly na Ubuntu.

sudo apt install ./Stretchly_1.7.0_amd64.deb

Debiana

Aby używać Stretchly na Debianie, musisz pobrać najnowszą wersję pakietu Stretchly DEB na swój komputer i zainstalować ją. Możesz pobrać pakiet na swój komputer za pomocą poniższego polecenia wget.

wget https://github.com/hovancik/stretchly/releases/download/v1.7.0/Stretchly_1.7.0_amd64.deb

Po pobraniu pakietu Stretchly DEB na komputer można rozpocząć instalację. Korzystając z poniższego polecenia dpkg, skonfiguruj najnowszą wersję Stretchly w swoim systemie.

sudo dpkg -i Stretchly_1.7.0_amd64.deb

Teraz, gdy pakiet Stretchly DEB jest już skonfigurowany na Twoim komputerze, musisz naprawić wszelkie problemy z zależnościami, które wystąpiły podczas procesu instalacji. Aby to zrobić, wpisz sudo apt-get install -f.

sudo apt-get install -f

Arch Linux

Aplikacja Stretchly jest oficjalnie obsługiwana w Arch Linux przez programistów za pośrednictwem pliku pakietu Pacman. Aby uruchomić go na swoim komputerze, zacznij od pobrania pakietu Pacman na swój komputer za pomocą wget.

wget https://github.com/hovancik/stretchly/releases/download/v1.7.0/Stretchly-1.7.0.pacman

Po pobraniu pliku pakietu Stretchly Pacman na komputer można rozpocząć instalację. Używając poniższego polecenia pacman -U, zainstaluj oprogramowanie na swoim komputerze.

sudo pacman -U Stretchly-1.7.0.pacman

Fedora

Aby używać Stretchly w Fedorze, musisz pobrać najnowszy plik pakietu Stretchly RPM na swój komputer. Aby pobrać plik RPM na komputer, użyj następującego polecenia pobierania wget poniżej.

wget https://github.com/hovancik/stretchly/releases/download/v1.7.0/Stretchly-1.7.0.x86_64.rpm

Po zakończeniu pobierania pliku pakietu na komputer można rozpocząć instalację. Korzystając z poniższego polecenia instalacji dnf, skonfiguruj Stretchly na komputerze z systemem Fedora Linux.

sudo dnf install Stretchly-1.7.0.x86_64.rpm

OpenSUSE

Użytkownicy OpenSUSE Linux mogą zainstalować aplikację Stretchly za pomocą pakietu RPM do pobrania. Aby go zdobyć, użyj następującego polecenia pobierania wget w oknie terminala.

wget https://github.com/hovancik/stretchly/releases/download/v1.7.0/Stretchly-1.7.0.x86_64.rpm

Po pobraniu pliku pakietu Stretchly RPM na komputer można rozpocząć instalację aplikacji. Korzystając z poniższego polecenia instalacji zypper, skonfiguruj Stretchly na komputerze z systemem Linux.

sudo zypper install Stretchly-1.7.0.x86_64.rpm

Jak używać Stretchly

Aby używać Stretchly na pulpicie systemu Linux, zacznij od otwarcia aplikacji. Możesz otworzyć aplikację na pulpicie systemu Linux, wyszukując „Stretchly” w menu aplikacji. Po uruchomieniu aplikacji postępuj zgodnie z poniższymi instrukcjami krok po kroku.

Sprawdź -   Jak nagrać swój ekran z wiersza poleceń systemu Linux

Krok 1: Do wyboru jest mnóstwo języków. Każdy z języków jest reprezentowany przez flagi państw. Korzystając z interfejsu użytkownika, wybierz język, w którym wolisz używać Stretchly.

Krok 2: Po wybraniu języka znajdź przycisk „Otwórz preferencje” i wybierz go myszą. Tutaj zobaczysz ustawienia aplikacji Stretchly. W tym oknie znajdź sekcję „Harmonogram” i kliknij ją myszą.

Krok 3: W obszarze „Harmonogram” zobaczysz swój harmonogram przerw. Ma „mini przerwy”, czyli 20-sekundowe przerwy co 10 minut. Będziesz mieć również długie przerwy, które są ustawione na 5 minut przerwy co „30 minut”.

Przejrzyj „miniprzerwy” i określ, jak długie (lub krótkie) mają być przerwy. Zrób to samo dla sekcji „Każdy”.

Sprawdź -   Jak sprawić, by Linux wyglądał jak system operacyjny Chrome

Krok 4: Po zdefiniowaniu „mini-przerw” w sekcji „Harmonogram” aplikacji Stretchly, nadszedł czas na zdefiniowanie „długich przerw”. Za pomocą suwaka określ, jak długie (lub krótkie) powinny być twoje długie przerwy. Następnie zmodyfikuj suwak „Każdy” według własnych upodobań.

Po ustawieniu preferencji Stretchly zamknij okno, klikając X. Po zamknięciu tego okna funkcja Stretchly nadal będzie działać i będzie przypominać o wstaniu i rozciągnięciu się w godzinach skonfigurowanych w okno „Preferencje” w krokach 3-4.