Włącz funkcje VPN na routerze

Udostępnij teraz w social media:

Właściciele routerów Netgear, którzy chcą szyfrować swoje sieci domowe lub biurowe, mają wiele opcji instalacji VPN. Jednak niektóre są lepiej dostosowane do tego zadania niż inne, a dzisiaj przeprowadzimy Cię przez zalety najlepszych konkurentów, od łatwości instalacji do bezpieczeństwa i nie tylko.

Wirtualne sieci prywatne to idealny sposób na ochronę danych i tożsamości. Uruchomienie ich oznacza uruchomienie aplikacji na każdym używanym urządzeniu, połączenie z zalecanym serwerem, a następnie korzystanie z Internetu w normalny sposób. Wadą tego jest to, że aplikacje VPN nie zawsze obsługują każde podłączone urządzenie. Musisz także uruchamiać aplikacje za każdym razem, gdy potrzebujesz ochrony, co znacznie ułatwia wycieki danych.

Jednym z najlepszych obejść tego ograniczenia jest instalacja VPN na routerze. Router VPN może chronić całą sieć domową bez wysiłku i automatycznie. Nie musisz uruchamiać aplikacji na całym swoim sprzęcie, a każde urządzenie, które łączy się z Wi-Fi, zostanie automatycznie zabezpieczone. W przeszłości omawialiśmy jedne z najlepszych routerów DD-WRT, ale dzisiaj patrzymy na najlepsze VPN dla routerów Netgear, niektóre z najbardziej popularnych routerów na świecie.

30-dniowa gwarancja zwrotu pieniędzy

Wybór odpowiedniej sieci VPN

Instalacja sieci VPN bezpośrednio na routerze to szybki i łatwy sposób ochrony całego domowego połączenia internetowego. Gdy wszystko zostanie skonfigurowane, nie musisz już więcej o tym myśleć, po prostu połącz się i zachowaj bezpieczeństwo. Konsole do gier, inteligentne urządzenia, laptopy, tablety, smartfony, a nawet odwiedzanie znajomych i rodziny mogą cieszyć się prywatnością, jaką oferuje domowa sieć Wi-Fi.

Wybór odpowiedniej sieci VPN wymaga trochę badań, zwłaszcza jeśli chcesz, aby była używana ze sprzętem Netgear. Porównaliśmy niektóre z najlepszych usług VPN na rynku, korzystając z poniższych kryteriów, aby sprawdzić, które z nich są najszybsze, najbardziej niezawodne i najlepiej używać w routerze Netgear.

 • Obsługa routera – Nie wszystkie sieci VPN umożliwiają instalację usługi na routerach Netgear. Szukaliśmy dostawców z dedykowanym oprogramowaniem lub przynajmniej zdrowym wsparciem dla instalacji DIY.
 • Polityka rejestrowania – Niektóre usługi przechowują zapisy aktywności użytkownika. Aby zachować prywatność, zawsze wybieraj sieci VPN ze ścisłą polityką zerowego logowania.
 • Reputacja – Im więcej pozytywnych recenzji i podnoszących na duchu świadectw ma usługa VPN, tym bezpieczniejsze będziesz.
 • Bezpieczeństwo – Silne funkcje prywatności, takie jak 256-bitowe szyfrowanie, ochrona przed wyciekiem DNS i automatyczny przełącznik zabijania są niezbędne dla solidnego bezpieczeństwa online.

Najlepsze sieci VPN dla routerów Netgear

Mając na uwadze powyższe czynniki, przetestowaliśmy mnóstwo dostawców VPN. Następujące sieci VPN doskonale nadają się do użycia w routerze Netflix:

1. ExpressVPN

ExpressVPN - wybór redaktorów

ExpressVPN jest konsekwentnie klasyfikowany w jednej z najszybszych sieci VPN na rynku. Usługa zapewnia niesamowite wyniki testów prędkości serwerów na całym świecie, umożliwiając użytkownikom łączenie się i surfowanie po Internecie bez żadnych opóźnień. Jest idealny do oglądania telewizji na żywo, przesyłania strumieniowego wydarzeń sportowych, pobierania dużych plików przez torrenty lub oglądania filmów 1080p i 4K HD. ExpressVPN instaluje się bezproblemowo na wielu różnych urządzeniach, w tym na wielu routerach Netgear, co czyni go jednym z najłatwiejszych w użyciu VPN.

  Jak uzyskać teksty w pływającym oknie dla bieżącego utworu Spotify

ExpressVPN oferuje dostęp do ponad 3000 serwerów w 94 różnych lokalizacjach na całym świecie. Zawsze masz wiele opcji szybkich połączeń i nielokalnych adresów IP, niezależnie od tego, gdzie mieszkasz, pracujesz lub podróżujesz. Dane są chronione dzięki 256-bitowemu szyfrowaniu AES i zasadom zerowego rejestrowania ruchu, żądań DNS i adresów IP. Aplikacje są również wyposażone w ochronę przed wyciekiem DNS i automatyczny przełącznik zabijania, co zapewnia jeszcze lepszą prywatność w Internecie.

ExpressVPN oferuje łatwą instalację dla wielu routerów Netgear, w szczególności R6300, R7000 i Nighthawk R7000. Przewodniki instalacji przeprowadzą Cię przez cały proces instalacji od początku do końca.

Przeczytaj naszą pełną recenzję ExpressVPN.

Plusy

 • OFERTA SPECJALNA: 3 miesiące za darmo (49% zniżki – link poniżej)
 • 94 kraje, ponad 3000 serwerów
 • Bardzo prosty i łatwy w użyciu
 • Ścisłe zasady braku logowania
 • Wsparcie czatu 24/7.
Cons

 • Plan miesięczny ma wysoki koszt.

2. NordVPN

nordvpn "src =" http://newsblog.pl/wp-content/uploads/2019/10/1570036031_782_Jak-korzystac-i-instalowac-VPN-na-Kodi.jpg

NordVPN ma jedne z najszybszych prędkości i najbardziej kuloodporne praktyki bezpieczeństwa w dowolnej sieci VPN. Osiąga to częściowo dzięki ogromnej sieci serwerów, która ma obecnie ponad 5400 silnych stron i obejmuje 59 różnych krajów na całym świecie. Zawsze będziesz mieć niezawodne połączenie w wybranym regionie z NordVPN, a nawet będziesz mieć dostęp do dodatkowych funkcji, takich jak ochrona przed DDoS, cebulowanie przez VPN i podwójne szyfrowanie.

NordVPN zapewnia kilka fantastycznych funkcji bezpieczeństwa, które pomagają zapewnić bezpieczeństwo w Internecie. Dokładne zasady zerowego logowania dotyczące przepustowości, ruchu, znaczników czasu i dostępu do DNS zapewniają, że twoja aktywność nigdy nie jest przechowywana na żadnym urządzeniu długoterminowo, a automatyczne wyłączanie zabójstw i funkcje ochrony przed wyciekiem DNS w oprogramowaniu VPN ukrywają twoją tożsamość. Wreszcie 256-bitowe szyfrowanie AES utrzymuje szczelność każdego pakietu danych, zapewniając solidną podstawę anonimowości i bezpieczeństwa online.

Obsługa routerów Netgear przez NordVPN odbywa się poprzez oprogramowanie wewnętrzne DD-WRT i OpenVPN. Po rejestracji możesz wyświetlić pełny samouczek dotyczący instalacji usługi na routerze.

Przeczytaj naszą pełną recenzję NordVPN.

Plusy

 • Odblokowuje amerykański serwis Netflix
 • Różne adresy IP aervers
 • Torrentowanie jest wyraźnie dozwolone
 • „Podwójna” ochrona danych
 • Polityka gwarancji zwrotu pieniędzy (30 dni).
Cons

 • Niektóre serwery mogą mieć średnie prędkości d / l
 • Przetwarzanie zwrotów może potrwać 30 dni.

3. CyberGhost

cyberghost "src =" http://newsblog.pl/wp-content/uploads/2019/10/1570036031_855_Jak-korzystac-i-instalowac-VPN-na-Kodi.jpg

CyberGhost to idealny VPN na początek, jeśli potrzebujesz zrównoważonej różnorodności funkcji, w tym szybkich prędkości i silnego bezpieczeństwa. Niestandardowe aplikacje są łatwe w użyciu, instalacja jest dziecinnie prosta, a użytkownicy będą mieli pełny dostęp do ponad 5900 serwerów w 90 różnych krajach, zapewniając całą szybkość i nielokalny adres IP, jakiego kiedykolwiek potrzebujesz. Bez względu na to, czy omijasz blokady cenzury, czy po prostu próbujesz przesyłać strumieniowo filmy z innych krajów, CyberGhost może zabezpieczyć twoje dane.

CyberGhost tworzy również silną osłonę prywatności, aby zapewnić bezpieczeństwo w Internecie, zaczynając od 256-bitowego szyfrowania AES dla wszystkich danych, a także zasady zerowego rejestrowania ruchu, znaczników czasu i adresu IP. Ochrona przed wyciekiem DNS i automatyczny przełącznik zabijania są standardem w niestandardowym oprogramowaniu firmy dla większości platform, które uszczelniają potencjalne pęknięcia, aby zapewnić, że żadne dane identyfikacyjne nigdy nie opuszczą twojego urządzenia.

CyberGhost obsługuje instalacje routera Netgear za pośrednictwem połączeń OpenVPN, L2TP lub IPSec. Po utworzeniu konta znajdziesz mnóstwo pomocy, która przeprowadzi Cię przez proces konfiguracji.

Przeczytaj naszą pełną recenzję CyberGhost.

Plusy

 • NISKA CENA: 6 DODATKOWYCH miesięcy bezpłatnie (79% zniżki – link poniżej)
 • P2P dozwolone na dowolnym serwerze z wyjątkiem Stanów Zjednoczonych i Rosji
 • Wszechstronny i przyjazny dla użytkownika
 • Zero dzienników
 • Wsparcie 24/7 na żywo.
Cons

 • Nie odblokowuje wszystkich usług przesyłania strumieniowego.

4. PureVPN

purevpn "src =" http://newsblog.pl/wp-content/uploads/2019/10/1570036031_244_Jak-korzystac-i-instalowac-VPN-na-Kodi.jpg

PureVPN to bogata w funkcje wirtualna sieć prywatna, która znacznie wykracza poza zwykłe oferty VPN. Zamiast zapewniać prywatność i bezpieczeństwo, PureVPN oferuje cały zestaw narzędzi do ochrony online, od tarcz przed złośliwym oprogramowaniem po funkcje blokowania aplikacji, filtry witryn DNS, a nawet ochronę antywirusową w niestandardowym oprogramowaniu. Funkcje te działają bez względu na urządzenie, na którym uruchamiane są aplikacje, umożliwiając przez cały czas bezpieczeństwo laptopów, tabletów i smartfonów.

Sieć serwerów PureVPN jest szybka i niezawodna, obecnie obsługuje ponad 2000 serwerów w 140 krajach. Dane przechodzące przez tę sieć są zabezpieczone 256-bitowym szyfrowaniem i chronione również przez zasady zerowego logowania ruchu. PureVPN dodaje ochronę przed wyciekiem DNS i automatyczny przełącznik zabijania do każdej wersji swojego oprogramowania, zapewniając solidne podstawy prywatności, umożliwiając strumieniowe przesyłanie filmów i surfowanie po Internecie z całkowitym spokojem.

Niestety PureVPN domyślnie nie obsługuje konfiguracji routera Netgear. Jeśli masz sprzęt Netgear i nadal chcesz korzystać z PureVPN, możesz zainstalować aplikacje na swoich urządzeniach lub sflashować router z oprogramowaniem Tomato lub DD-WRT (patrz poniżej).

Przeczytaj naszą pełną recenzję PureVPN.

Korzystanie z VPN na routerach Netgear

Sieci VPN to niesamowite, wielofunkcyjne narzędzia, które z łatwością szyfrują i anonimizują całe połączenie internetowe. Korzystanie z niego przypomina tworzenie prywatnego tunelu między urządzeniem a siecią WWW. Zamiast wysyłać surowe, otwarte dane, na które każdy może spojrzeć, możesz cieszyć się prywatnym i bezpiecznym dostępem bez względu na to, z jakiego urządzenia korzystasz, zwłaszcza gdy instalujesz VPN bezpośrednio na routerze.

Istnieje kilka różnych sposobów uzyskiwania dostępu do głównych funkcji VPN, w tym korzystania z poszczególnych aplikacji i dodawania szyfrowania do routera Netgear. Poniżej przedstawiamy niektóre zalety i wady każdego z nich, aby zobaczyć, który z nich jest odpowiedni dla Ciebie.

Plusy i minusy korzystania z aplikacji VPN

Większość użytkowników VPN doskonale instaluje aplikacje VPN na swoich urządzeniach, aby uzyskać dostęp do zaszyfrowanej sieci. Ta metoda jest na ogół znacznie szybsza, ponieważ wystarczy pobrać program i uruchomić go, to wszystko. Jest przyjazny dla użytkownika i niezwykle skuteczny, a Ty masz również dostęp do najlepszej równowagi prędkości i bezpieczeństwa wraz z dodatkowymi funkcjami, takimi jak ochrona przed wyciekiem DNS i automatyczny przełącznik zabijania, jeśli są dostępne.

Minusem polegającym na aplikacjach VPN jest to, że nie są w 100% bezpieczne. Wystarczy od czasu do czasu zapomnieć o zmianie sieci VPN, a dane i tożsamość mogą zostać naruszone. Ponadto korzystanie z sieci VPN z niestandardowymi urządzeniami, takimi jak telewizory inteligentne i konsole do gier, może być trudne, jeśli jest to możliwe.

Plusy i minusy routerów VPN

Używanie routera jako połączenia VPN pozwala z łatwością chronić całą sieć domową. Każde urządzenie, które uzyskuje dostęp do Wi-Fi, będzie cieszyć się szyfrowaniem i anonimowością zapewnianą przez VPN, w tym inteligentne urządzenia i urządzenia, które znajomi i rodzina przynoszą na szybką wizytę. Router VPN pozwala ustawić opcje bezpieczeństwa i zapomnieć o tym, dzięki czemu jest to idealna metoda dla każdego.

POWIĄZANE CZYTANIE: Kto powinien korzystać z VPN?

Jednak konfiguracja może być znacznie bardziej złożona w przypadku sieci VPN opartych na routerach. Nie ma jednego rozwiązania dla jednego głównego VPN; musisz ręcznie tworzyć konfiguracje, oprogramowanie flash i tak dalej. Ponadto nie wszystkie sieci VPN są kompatybilne ze wszystkimi routerami, nawet z produktami Netgear. Jeśli jednak masz umiejętności techniczne, aby to wykonać, sieci VPN routera mogą pomóc w rozładowaniu poszczególnych urządzeń, zapewniając prawdziwe bezpieczeństwo w całej sieci.

Sprzęt i oprogramowanie wewnętrzne routera – DD-WRT, Tomato

Im więcej czasu poświęcisz na oglądanie sieci VPN i instalacji routerów, tym częściej zobaczysz nazwy oprogramowania układowego DD-WRT i Tomato. Oba są swobodnie dystrybuowanymi pakietami typu open source, które stanowią alternatywną metodę uruchamiania routera. Są ważne dla sieci VPN, ponieważ są szeroko obsługiwane i zwykle mogą obsługiwać szyfrowanie wymagane przez protokoły VPN.

Netgear i alternatywne oprogramowanie układowe

Jeśli chcesz zainstalować DD-WRT lub Tomato na swoim routerze Netgear, masz szczęście. Oba mają szerokie wsparcie dla starych i nowych produktów Netgear. Proces flashowania może być intensywny i wymagać zarówno czasu, jak i sprawności technicznej, więc powinieneś spróbować go tylko wtedy, gdy wiesz, co robisz.

Sprawdź oficjalnie, bardzo szczegółowy proces instalacji samouczek na stronie głównej DD-WRT lub Instrukcja instalacji pomidorów rozpocząć. Postępuj zgodnie z instrukcjami, a zanim się zorientujesz, będziesz mieć VPN na swoim routerze!

Kupowanie routerów z preinstalowanym VPN

Niektóre sieci VPN zaczęły oferować sprzedaż routerów ze wstępnie zainstalowanym oprogramowaniem. Jest to niezwykle wygodne, jeśli wiesz już, z której usługi chcesz skorzystać, ponieważ oszczędza to problemów z flashowaniem oprogramowania układowego, martwiąc się o kompatybilność itp. Jednak oferty różnią się znacznie między dostawcami, więc nie ma gwarancji, że znajdziesz coś z ograniczonym budżetem . Przed zarejestrowaniem się w usłudze sprawdź u VPN, czy masz wstępnie zainstalowane oferty routera.

Wniosek

Dbanie o bezpieczeństwo urządzeń dzięki VPN to niemałe zadanie. Aplikacje pomagają sprawić, aby proces ten był szybki i bezbolesny, ale dla prawdziwego bezpieczeństwa Wi-Fi będziesz chciał skorzystać z metody instalacji routera. Produkty Netgear są obsługiwane przez wiele sieci VPN, wszystko, co musisz zrobić, to przejść przez proces instalacji i jesteś gotowy. Po zainstalowaniu routera VPN każde używane urządzenie jest automatycznie chronione przez pełne szyfrowanie online.

x