Wstawianie i osadzanie filmów z YouTube w MS Office 2013

Udostępnij teraz w social media:

Przechodząc z Office 2003 do Office 2007, jedyną rzeczą, która rzuciła mi się w oczy, był irytujący problem z formatem. To była dla mnie plaga, ponieważ wtedy jeszcze się uczyłem, a dokumentacja projektowa w grupie stała się problemem. Byłem jednak bardzo podekscytowany pakietem Office 2013, ponieważ oferował naprawdę niesamowite nowe funkcje, z których moja ulubiona to funkcja „podnieś tam, gdzie zostało przerwane” w programie MS Word. Office 2013 sprawia również, że wstawianie wideo online zarówno do dokumentów Word, jak i prezentacji PowerPoint jest śmiesznie proste. Ulepszona funkcja wstawiania wideo umożliwia osadzanie wideo z YouTube, a nawet wyszukiwanie go bez opuszczania aplikacji. Oto krótki przewodnik, jak to zrobić.

Na karcie Wstawianie na wstążce można znaleźć opcję wstawiania wideo. W programie MS Word jest o wiele bardziej oczywiste w środku, gdzie jest napisane „Wideo online”. W programie PowerPoint tę opcję można znaleźć, klikając strzałkę na opcji „Wideo” na samym końcu wstążki na karcie Wstawianie.

  Jak włączyć ciemny motyw na YouTube

Po kliknięciu opcji wideo pojawi się wyskakujące okienko z listą opcji wstawiania filmów. W programie MS Word możesz wyszukiwać filmy w Bing i YouTube bez opuszczania aplikacji. Alternatywnie, jeśli masz kod osadzania dowolnego wideo online, niezależnie od tego, do której witryny został on przesłany, możesz go wstawić za pomocą opcji „Z kodu osadzania wideo”. Jeśli masz już otwarty film YouTube, możesz użyć kodu osadzania i wstawić go za pomocą tej opcji.

insert_video word

Jeśli zdecydujesz się użyć kodu do umieszczenia na stronie, wystarczy skopiować go do schowka (witryny hostingowe wideo udostępnią kod do osadzenia wideo) i wkleić go w polu „Wklej kod do umieszczenia tutaj”. Wideo nie pojawia się jako łącze, ale jako miejsce na multimedia, które możesz kliknąć, aby odtworzyć. Rozmiar elementu zastępczego można zmienić, podobnie jak obraz w programie MS Word, a do odtwarzania wideo konieczne jest połączenie z Internetem.

  Jak naprawić niedziałające udostępnianie rodzinne w YouTube TV

word_embedded_video

Aby wyszukać i wstawić film z YouTube, wybierz opcję „YouTube” i wprowadź zapytanie. Wyniki są wyświetlane z miniaturami w układzie siatki i wystarczy wybrać wideo, kliknąć „Wstaw” u dołu, a wideo zostanie dodane do dokumentu. Podczas odtwarzania wideo jest odtwarzane w znanym odtwarzaczu wideo YouTube.

search_youtube_word

Za pomocą programu PowerPoint możesz zalogować się do swojego konta Live i wstawiać filmy z serwisów Facebook i OneDrive. Z jakiegoś powodu opcja osadzania i wyszukiwanie filmów Bing nie są dostępne. Opcja wstawiania wideo jest nieobecna w programie MS Excel i prawdopodobnie nie ma jej w innych aplikacjach pakietu Office, w których normalnie nie są potrzebne.

Warto również wspomnieć, że Office musi połączyć się z serwerem Microsoft, aby wypełnić różne opcje wstawiania wideo. Bawiłem się tym wczoraj i nie udało mi się połączyć z serwerem, mimo że próbowałem przez godzinę. Dziś połączyło się w kilka sekund. Ta funkcja prawdopodobnie będzie bardziej przydatna w programie PowerPoint, ale podoba mi się, jak łatwo została wykonana. Za moich czasów musieliśmy skakać przez obręcze, aby to osiągnąć. W Office 2010 było wyjątkowo trudniej.

  Dodaj przycisk „Szczęśliwy traf” do paska wyszukiwania YouTube [Chrome]

x