Zanurz się w różne fazy cyklu życia DevOps

DevOps to nowoczesna koncepcja, która szybko nabiera rozpędu w przestrzeni tworzenia oprogramowania. Zachęca cały rozwój i działanie do efektywnej współpracy i szybkiego tworzenia wysokiej jakości oprogramowania.

A wydawanie wysokiej jakości oprogramowania szybko zwiększa satysfakcję klientów i zapewnia przewagę konkurencyjną na rynku.

Według globalnej ankiety GitLab60% programistów wydaje swój kod 2 razy szybciej niż wcześniej, stosując DevOps, podczas gdy 56% respondentów stwierdziło, że w pełni lub w większości włączyli automatyzację.

To jest coraz większe i lepsze i wyznacza trendy na całym świecie.

Ale jak naprawdę działa DevOps?

Co sprawia, że ​​jest tak atrakcyjny i użyteczny w tworzeniu oprogramowania?

Ten artykuł rozwikła wszystkie tajemnice, przybliżając Cię do pełnego cyklu życia DevOps, w którym dokładnie zrozumiesz każdą fazę wraz z narzędziami, których możesz użyć.

Zaczynajmy!

Co to jest DevOps?

DevOps to nowoczesna filozofia z zestawem praktyk, ludzi, narzędzi i technologii łączących tworzenie oprogramowania i operacje IT.

Termin „DevOps” pochodzi z dwóch słów:

Deweloper = Rozwój oprogramowania

Operacje = Operacje IT

DevOps

DevOps ma na celu skrócenie cyklu życia oprogramowania przy jednoczesnym zapewnieniu ciągłego dostarczania wysokiej jakości oprogramowania. Przyjęcie metodologii DevOps w tworzeniu oprogramowania pomaga poprawić jakość produktu, wdrożyć je w krótkim czasie i wprowadzić łatwe poprawki po otrzymaniu opinii.

W rezultacie możesz zachwycać swoich klientów, wyprzedzać konkurencję i kontynuować osiąganie większych kamieni milowych w biznesie.

Jednym z kluczowych aspektów DevOps jest korzystanie z różnych narzędzi na różnych etapach rozwoju, od programowania, planowania i testowania po monitorowanie, rejestrowanie, konfigurację, wydanie, wersjonowanie i konserwację. Narzędzia DevOps oferują automatyzację, aby zaoszczędzić czas, pieniądze i wysiłek.

Termin „DevOps” został ukuty w 2009 roku przez Patricka Debois, belgijskiego konsultanta, kierownika projektu i praktyka Agile. Był także jednym z pierwszych liderów DevOps. DevOps to sposób myślenia, który powstał wiele lat temu i był pielęgnowany przez ekspertów z różnych środowisk IT. Wyrósł głównie z:

  • Zarządzanie systemami w przedsiębiorstwie (ESM)
  • Zwinny rozwój

W DevOps „Dev” odnosi się nie tylko do programistów, ale całego zespołu zaangażowanego w tworzenie oprogramowania. Łączy ludzi, narzędzia i procesy z różnych dyscyplin, takich jak planowanie, testowanie, kontrola jakości itp. Podobnie „Ops” odnosi się do wszystkich członków zespołu operacyjnego – administratorów systemu, inżynierów systemu, ekspertów ds. bezpieczeństwa, administratorów baz danych, personelu operacyjnego, inżynierowie wydawniczy i inni.

Dlaczego warto wybrać DevOps?

Tradycyjne metodologie tworzenia oprogramowania obejmowały różne ręczne procesy, które były żmudne, czasochłonne i wymagały większego wysiłku. Stwarzało to również tarcia między dwoma zespołami i czasami mieli problemy z dogadywaniem się.

Chociaż zespoły operacyjne i programistyczne mogą się nie zgadzać pod wieloma względami, nadal rozumieją, że celem jest zadowolenie klienta. Jednak wymagania klientów ciągle się zmieniają. Potrzebują nowych funkcjonalności, funkcji i usług, aby ułatwić sobie życie i zwiększyć wygodę bez przerw.

To zapotrzebowanie stawia przed firmami dylemat – czy wprowadzać szybkie zmiany w niestabilnym środowisku produkcyjnym oprogramowania, czy utrzymywać przestarzałe, ale stabilne środowisko. Jednak ani nie są produktywne, ani nie zaspokoją potrzeb lub wymagań klientów.

Chociaż programiści mogą dążyć do przyspieszenia rozwoju oprogramowania, zespół operacyjny będzie sprzeciwiał się wdrażaniu oprogramowania z szybkimi zmianami bez niezbędnych zabezpieczeń.

DevOps ma rozwiązanie dla obu. Skupia wszystkich zaangażowanych w tworzenie oprogramowania i operacje. Działają, przestrzegając zestawu wspólnych zasad, takich jak:

  • Automatyzacja ręcznych, powtarzalnych procesów w celu zaoszczędzenia czasu
  • Współpraca przy rozwiązywaniu problemów i udostępnianie danych w celu poprawy
  • Monitorowanie każdej aktywności
  • Ustalanie priorytetów i nie tylko

Zobaczmy, jakie korzyści może przynieść Ci wdrożenie metodyki DevOps.

Przyspiesza tworzenie oprogramowania

Przyspiesza tworzenie oprogramowania

DevOps pomaga zespołom tworzyć oprogramowanie z dużą szybkością i jakością. Możesz używać różnych narzędzi do automatyzacji dla różnych procesów, od planowania i programowania po testowanie, wdrażanie, monitorowanie i nie tylko. Podobnie możesz użyć mikrousług, aby szybko wydać aktualizacje.

Niezawodność i bezpieczeństwo

DevOps zapewnia tworzenie wysokiej jakości rozwiązania programowego, płynnie wprowadzając zmiany w infrastrukturze i aktualizacje bez wpływu na rdzeń oprogramowania. Możesz użyć narzędzi do monitorowania, aby zobaczyć, jak oprogramowanie działa w czasie rzeczywistym i przetestować je pod kątem bezpieczeństwa i optymalizacji.

Szybsze wdrażanie oprogramowania

Dzięki DevOps możesz szybciej opracowywać, testować i ulepszać swoje aplikacje oraz szybciej uruchamiać aplikacje z wdziękiem. Ponadto wczesne wdrażanie produktów umożliwia przyjmowanie opinii i szybkie reagowanie na potrzeby. Daje to przewagę konkurencyjną.

Skalowalność

DevOps pomaga zarządzać procesami programistycznymi i infrastrukturą oprogramowania oraz obsługiwać je na dużą skalę. Umożliwia również usprawnienie złożonych systemów i skuteczne reagowanie na zmiany dzięki bezpieczeństwu.

Efektywna współpraca

Efektywna współpraca

Dzięki DevOps nie będzie żadnej luki między zespołem programistycznym a zespołem operacyjnym. Pomaga zmniejszyć tarcia poprzez właściwe ustalenie priorytetów i obowiązków. DevOps zwiększa wartości, takie jak odpowiedzialność i poczucie własności, umożliwiając zespołom udostępnianie danych, udział w rozwiązywaniu problemów i ulepszanie informacji zwrotnych.

Satysfakcja konsumenta

Dostarczanie wysokiej jakości oprogramowania z DevOps, które może rozwiązać problemy klientów, pomaga zwiększyć ich poziom satysfakcji. Możesz zaspokoić ich potrzeby, szybko dostarczając oprogramowanie i wdrażając informacje zwrotne.

Czym jest cykl życia DevOps?

Cykl życia DevOps składa się z różnych zautomatyzowanych procesów w iteracyjnym przepływie. Każda faza jest ciągła, symbolizując pętlę nieskończoności, która przedstawia iterację i współpracę w całym cyklu życia oprogramowania.

Cykl życia DevOps

Zespoły programistyczne i operacyjne współpracują ze sobą w ekosystemie DevOps przez cały cykl życia oprogramowania, jednocześnie rozwijając szerokie umiejętności. Zespoły DevOps używają również różnych narzędzi i technologii do automatyzacji ręcznych i powolnych procesów dla każdej fazy.

Różne fazy cyklu życia DevOps są następujące:

1. Ciągły rozwój

Ciągły rozwój to pierwsza faza cyklu życia DevOps. Jest to kluczowe, ponieważ wiąże się z planowaniem projektu i tworzeniem kodu.

Na tym etapie zespół DevOps rozumie wizję i wymagania projektu i odpowiednio planuje oprogramowanie. Zbierają wszystkie dane wejściowe i dyskutują z udziałowcami. Planują, tworząc listę ze wszystkimi zadaniami, dzieląc je na mniejsze zadania do ciągłego rozwoju.

Gdy wymagania projektu są jasne, plan jest uruchamiany, zaczynając od kodowania oprogramowania przez zespół programistów. Deweloperzy angażują się w ciągłe kodowanie i zmienianie go w przypadku zmiany wymagań lub optymalizacji. Pomaga im wcześnie usuwać błędy, zamiast czekać na fazę testowania i zwiększać złożoność.

Ponadto programiści rozpoczynają pracę nad kodem źródłowym po wybraniu odpowiednich języków programowania, takich jak JavaScript, Python, PHP, C, Java itp. Utrzymują kod i dbają o kontrolę wersji.

Narzędzia do ciągłego rozwoju:

  • Do zarządzania kodem źródłowym (SCM) możesz użyć Gita, GitLab, Bystryoraz BitBucket.
  • Możesz także spakować kod do plików wykonywalnych za pomocą Maven, Ogród, Gradleitp.
  • Do planowania i współpracy możesz użyć Jira, Trello itp.

2. Ciągła integracja (CI)

Ciągła integracja (CI)

Kolejna faza to ciągła integracja (CI) i stanowi rdzeń cyklu życia DevOps. Twój kod źródłowy będzie modyfikowany wiele razy dziennie lub co tydzień. Tak więc integracja kodu obejmuje budowanie nowego kodu w celu obsługi dodatkowych funkcji i funkcjonalności oraz integrację kodu z już istniejącym.

Będziesz musiał wykryć błędy we wczesnej fazie kodu na każdym kroku poprzez testy jednostkowe, testy integracyjne itp. Testowanie na tym etapie pomoże Ci zrozumieć, jak zaktualizowany kod wpływa na wrażenia użytkownika. Musisz także naprawić problemy i ulepszyć kod o więcej możliwości. Ponadto ta faza obejmuje przegląd kodu, pakowanie kodu i kompilację.

Narzędzia do CI: możesz użyć Jenkins, TeamCity, GitLab CI, OkrągCIitp. dla ciągłej integracji.

3. Ciągłe testowanie

Chociaż możesz przeprowadzić testy przed ciągłą integracją, aby wcześnie sprawdzić problemy w kodzie, DevOps wymaga wykonania tego w różnych fazach cyklu DevOps, aby upewnić się, że kod jest nienaruszony, bez błędów i błędów. W ten sposób DevOps tworzy nieskończoną pętlę, w której procesy są wykonywane „w sposób ciągły”, aby nadal ulepszać rozwiązanie programowe.

Dlatego testowanie jest wykonywane ponownie w celu sprawdzenia błędów, błędów i innych problemów, które mogą wpłynąć na funkcjonalność, wydajność, stabilność, bezpieczeństwo i wydajność kodu. Zapewni wdrożenie wysokiej jakości oprogramowania, aby zmaksymalizować doświadczenie użytkownika.

Możesz wykonywać różne rodzaje testów, aby sprawdzić ogólną jakość oprogramowania od środka. Obejmuje testowanie funkcjonalne i niefunkcjonalne.

  • Testowanie funkcjonalne: sprawdza funkcjonalność oprogramowania, aby upewnić się, że wszystko działa płynnie zgodnie z oczekiwaniami. Może to być testowanie jednostkowe, testowanie integracyjne, testowanie rozsądku, testowanie systemowe, testowanie interfejsu, testowanie dymu, testowanie alfa, testowanie beta, testowanie regresji itp.
  • Testowanie niefunkcjonalne: Sprawdza niefunkcjonalne aspekty oprogramowania w celu zwiększenia wydajności oprogramowania i doświadczenia użytkownika. Mogą to być testy wydajności, testy warunków skrajnych, testy obciążenia, testy bezpieczeństwa, testy objętości, testy niezawodności, testy zgodności, testy użyteczności, testy akceptacyjne itp.

Narzędzia do testowania: Istnieje wiele narzędzi do testowania oprogramowania do różnych rodzajów testowania. Mimo że możesz wykonywać testy ręczne, korzystanie z narzędzi do testowania automatyzacji pomoże Ci zaoszczędzić czas i wysiłek. Popularne narzędzia do testowania oprogramowania to Apache JMeter, Selen, IBM Rational Tester wydajności, Junita, Wczytaj do sieci, MydłoUI, Akunetixoraz Wapiti.

4. Ciągłe wdrażanie (CD)

Ciągłe wdrażanie (CD)

Po przetestowaniu oprogramowania musisz natychmiast naprawić problemy, zanim pojawią się kolejne problemy lub nastąpi naruszenie bezpieczeństwa. Następnie możesz ponownie przetestować oprogramowanie i upewnić się, że na tym etapie nie ma żadnych błędów i błędów.

Gdy oprogramowanie będzie już gotowe, możesz je wdrożyć na swoich serwerach produkcyjnych. Ciągłe wdrażanie (CD) jest niezbędne i najbardziej aktywne w cyklu życia DevOps. Obejmuje zarządzanie konfiguracją, aby zapewnić płynne i precyzyjne wdrażanie kodu.

Twój zespół programistów może ostrożnie udostępnić kod na serwerach oraz zaplanować aktualizacje i konserwację, zachowując jednocześnie spójność konfiguracji w całym cyklu życia produktu.

Do wdrożenia można również użyć metodologii, takich jak konteneryzacja, aby spakować kod z całymi zależnościami i składnikami, takimi jak struktury, biblioteki, pliki binarne, pliki konfiguracyjne itp. Dzięki temu kod może działać w izolowanym środowisku w celu ochrony przed zagrożeniami. Narzędzia do konteneryzacji są przydatne i zapewniają spójność w całym procesie programowania, testowania i wdrażania.

Narzędzia do CD: możesz użyć Ansible, Marionetka, Włóczęga, GoCD, Szef kuchniitp., do ciągłego wdrażania i Doker do konteneryzacji.

5. Ciągłe sprzężenie zwrotne

Nieustanne przyjmowanie opinii i praca nad nimi jest istotnym elementem DevOps. Pomaga zrozumieć wrażenia klientów związane z produktem po jego wdrożeniu. W ten sposób możesz zoptymalizować go pod kątem przyszłych wersji i zapewnić lepsze wrażenia użytkownika.

Zbieranie opinii wymaga ścisłej koordynacji między różnymi zespołami, w tym programowaniem, testowaniem, wdrażaniem, wsparciem, kontrolą jakości, marketingiem i innymi powiązanymi zespołami. Regularnie analizują zachowanie klientów, aby ulepszać oprogramowanie pod kątem wydajności, funkcjonalności, funkcji, bezpieczeństwa, użyteczności, przyjazności dla użytkownika, niezawodności, estetyki itp.

Aby uzyskać ciągłe informacje zwrotne, zespoły DevOps mogą przyjmować opinie klientów w różnych formach:

  • Zbieranie informacji zwrotnych za pośrednictwem kanałów mediów społecznościowych, takich jak LinkedIn, Facebook, Instagram itp.
  • Przeprowadzanie ankiet

Narzędzia do ciągłej informacji zwrotnej: Zarządzanie usługami Jira, Pendo, Luźnyoraz Otrzymać odpowiedź.

6. Ciągłe monitorowanie

Faza wdrażania nie jest końcem cyklu życia DevOps. Jak wspomniano wcześniej, jest to proces ciągły lub nieskończona pętla, w której każda faza jest powtarzana w celu ulepszenia oprogramowania.

Dzięki ciągłemu monitorowaniu możesz uzyskać w czasie rzeczywistym głębszy wgląd w ogólną wydajność, funkcjonalność i kondycję oprogramowania, od jego infrastruktury po zaawansowane komponenty.

Dlatego po wdrożeniu oprogramowania należy je stale monitorować, aby analizować, jak działa. Będziesz musiał go monitorować pod kątem problemów, takich jak błędy systemowe, problemy z konfiguracją, brak pamięci i tak dalej. Zagrożenia bezpieczeństwa rosną; dlatego stale monitoruj stan bezpieczeństwa swojego oprogramowania i stosuj metody jego ochrony.

W DevOps musisz regularnie kontrolować swoje oprogramowanie pod kątem tych problemów i zagrożeń. Należy monitorować dane telemetryczne, takie jak dzienniki danych i zdarzeń, metadane i alerty pod kątem pewnych wstępnie zdefiniowanych warunków. Korzystając z tych informacji, Twój zespół DevOps może wyodrębnić istotne informacje, aby szybciej rozwiązywać problemy i poprawiać jakość aplikacji.

Podobnie zespół operacyjny będzie nadzorował stan oprogramowania i aktywność użytkowników, sprawdzał nietypowe zachowanie systemu, śledził błędy i błędy itp. A jeśli znajdą jakiś problem lub rozbieżność, poinformują o tym zespół i będą współpracować w celu wyeliminowania problemu i przywrócenia go. uczciwość.

Narzędzia do monitorowania: Korzystanie z narzędzi do automatyzacji monitorowania oprogramowania pozwoli zaoszczędzić godziny podczas wykrywania i powiadamiania o problemach w czasie rzeczywistym w celu podjęcia natychmiastowych środków zaradczych. Możesz użyć narzędzi do ciągłego monitorowania, takich jak Nowa relikwia, Nagios, Splunk, Stos ELK, Pies danych, Prometeuszoraz Grafana.

7. Operacje ciągłe

Operacje ciągłe

Podobnie jak w przypadku monitorowania, będziesz musiał wykonywać różne operacje, aby upewnić się, że Twoje oprogramowanie działa poprawnie, jest regularnie aktualizowane za pomocą ulepszeń i większej liczby funkcji oraz zachwyca użytkowników.

Głównym celem ciągłych działań jest zautomatyzowanie procesu wydania Twojego oprogramowania wraz z jego kolejnymi aktualizacjami. Powodem jest to, że Twoje oprogramowanie będzie wymagało konserwacji po pewnym czasie, aby spełnić wymagania klientów, poprawić jego funkcjonalność i funkcje oraz wyeliminować podstawowe problemy, tak jak każda inna maszyna, której używasz.

Jednak konserwacja zwykle wymaga od programistów przełączenia serwera w tryb offline, co wydłuża przestoje oprogramowania. I wiesz, nawet niewielki przestój może znacznie Cię kosztować i wpłynąć na wygodę użytkownika.

Aby rozwiązać ten problem, ciągłe operacje są zautomatyzowane przy użyciu narzędzi i systemów w celu skrócenia lub wyeliminowania przestojów przy jednoczesnym uproszczeniu całego procesu opracowywania, testowania i wydawania oprogramowania w różnych środowiskach. Oferując użytkownikom stały czas pracy bez przestojów, możesz zaoferować swoim klientom nieprzerwaną obsługę, którą pokochają.

Narzędzia do pracy ciągłej: Możesz użyć systemów orkiestracji kontenerów, takich jak Kubernetes, Rój dokerówitp. do pracy ciągłej.

Jak zaadoptować DevOps? 4 E

Przyjęcie DevOps nie oznacza, że ​​kupujesz samodzielne narzędzie i zaczynasz rozwijać swoje oprogramowanie. Nie jest to narzędzie, ale technika, metodologia lub filozofia, którą należy z wdziękiem przyjąć, aby jak najlepiej ją wykorzystać.

Oto, jak możesz bezproblemowo wdrożyć DevOps i obserwować rozwój.

1. Zaakceptuj kulturę DevOps

Niezbędne jest dokładne zrozumienie metodyki DevOps i jej wartości dla procesu tworzenia oprogramowania. Kultura DevOps odgrywa instrumentalną rolę w kształtowaniu jej realizacji, na którą składają się pewne wartości, takie jak:

  • Nastawienie na rozwój: DevOps ma na celu rozwój całego zespołu i każdego członka. Sprzyja ciągłemu uczeniu się dzięki regularnym informacjom zwrotnym, usprawnieniom i współpracy dla większego dobra.
  • Krótszy cykl wydawania: DevOps kładzie nacisk na przyspieszenie cyklu wydawania produktu z jakością. Skutkuje to również łatwiejszym planowaniem i zarządzaniem ryzykiem oraz umożliwia szybkie podejmowanie działań w celu dostosowania się do zmian.
  • Współpraca: DevOps łączy różne zespoły pracujące jako jeden i rozwiązujące problemy. Zwiększa współpracę, wzajemne zaufanie i przejrzystość w zespole, oferując większy wgląd w procesy, jednocześnie dostosowując się do celów biznesowych.
  • Odpowiedzialność: Każdy członek jest odpowiedzialny za swoje zadanie, a także pomyślne zakończenie projektu i dostawę w krótkim czasie z jakością.

2. Oceń swoje wymagania

Oceń swoje wymagania

Ścieżka DevOps może przybierać różne tury dla różnych zespołów i firm, zgodnie z ich unikalnymi wymaganiami.

Dlatego, kiedy wdrażasz DevOps, określ swoje unikalne wymagania i cel tworzenia oprogramowania. Na tej podstawie możesz zaplanować i opracować strategię faz DevOps oraz dokonać szybkiego przejścia. Określ obszary, w których wdrożenie DevOps wydaje się przydatne, wybierz odpowiednie narzędzia i nakreśl wymagania, aby zrealizować te plany.

3. Podkreśl metryki

Mierzenie i śledzenie postępów ma kluczowe znaczenie, jeśli chcesz zobaczyć ulepszenia po przyjęciu metodyki DevOps. W tym celu musisz poszukać odpowiednich metryk do pomiaru, którymi mogą być:

  • Średni czas ładowania oprogramowania
  • Średni czas do produkcji (MTTP)
  • Średni czas do odzyskania (MTTR)
  • Częstotliwość i szybkość wdrażania

Niemniej jednak nie przesadzaj; w przeciwnym razie może to być mylące, chociaż dodanie kilku może być korzystne w zależności od twoich potrzeb. Pomoże to Twojemu zespołowi ustalić cele dla każdego wskaźnika i kontynuować jego realizację. Ponadto udostępniaj swojemu zespołowi tempo wzrostu, ulepszenia i zmiany, aby utrzymać je na tej samej stronie.

4. Zastosuj najlepsze praktyki DevOps

Najlepsze praktyki DevOps

Przyjęcie DevOps może stać się płynną jazdą, jeśli zastosujesz kilka najlepszych praktyk DevOps, takich jak:

  • Zwinne zarządzanie projektami: ma na celu współpracę, opinie użytkowników, krótsze cykle produkcyjne i szybką adaptację do zmieniających się potrzeb. Różni się to od tradycyjnych podejść dłuższych cykli produkcji i wydania z fazami w kolejności.
  • Automatyzacja i DevOps Toolchain: DevOps wydaje się niekompletny bez użycia narzędzi, ponieważ automatyzacja jest sercem DevOps. Zapewnia szybszy rozwój i wydanie z wysoką jakością, oszczędzając czas i zasoby. Łańcuch narzędzi DevOps obejmuje wiele narzędzi dla każdej fazy, od opracowywania, planowania i testowania, po wdrażanie, informacje zwrotne, monitorowanie i operacje, jak wyjaśniono wcześniej.
  • Mikrousługi: Ta architektura polega na tworzeniu oprogramowania jako zestawu kilku małych usług uruchamiających własne procesy podczas interakcji z innymi za pośrednictwem interfejsu lub interfejsu API. Usługi te są budowane, aby służyć do określonego celu przy użyciu struktur, bibliotek i języków programowania i udostępniać je osobno jako jedną usługę lub grupę. Takie niezależne podejście umożliwia łatwą, ciągłą integrację i dostarczanie.
  • Infrastruktura jako kod (IaC): Pomaga konfigurować, udostępniać i zarządzać infrastrukturą, taką jak sieci, połączenia, maszyny wirtualne itp., za pomocą kodu w sposób spójny i szybki, zamiast robić to wszystko ręcznie. W ten sposób Twój zespół może wdrażać zasoby systemowe z lepszą kontrolą i niezawodnością przy mniejszej liczbie błędów.
  • Praktyki bezpieczeństwa: Wdrażanie DevOps z pełną sprawnością i reagowaniem wymaga uwzględnienia bezpieczeństwa IT ze względu na zwiększone ryzyko. Bezpieczeństwo jest zintegrowane end-to-end, dając początek DevSecOps w celu zabezpieczenia oprogramowania i jego infrastruktury oraz zautomatyzowania działań związanych z bezpieczeństwem.

W tym celu możesz użyć zintegrowanego środowiska programistycznego (IDE), takiego jak Visual Studio lub PyCzaszkodzić lub wykorzystaj konteneryzację, aby odizolować swoją kompilację i zwiększyć bezpieczeństwo. Narzędzia dla DevSecOps mogą być SonarQube, Accunetix, Sprawdźmarksitp.

Wniosek

DevOps to nowoczesna metodologia tworzenia oprogramowania, która umożliwia organizacjom tworzenie wysokiej jakości oprogramowania z krótkim czasem realizacji. Zawiera bogaty zestaw praktyk, zasad i narzędzi umożliwiających pomyślne tworzenie oprogramowania, zwiększanie zadowolenia klientów i zapewnianie przewagi konkurencyjnej.

Dlaczego więc zostać? Zastosuj DevOps i korzystaj z jego możliwości. Możesz także użyć najlepszych narzędzi DevOps na każdym etapie cyklu rozwoju oprogramowania, aby zautomatyzować zadania i zaoszczędzić czas, pieniądze i wysiłek.