Zarabiaj na swoich umiejętnościach, sprzedając kursy online za pomocą LearnWorlds

Kursy online stały się obecnie bardzo popularne, zwłaszcza po pandemii, kiedy ludzie musieli pracować w domu, uczyć się w domu, robić zakupy w domu i tak dalej.

W zasadzie świat przeniósł się do przestrzeni online jak nigdy dotąd.

Jeśli mówisz o statystykach, oczekuje się, że rynek nauki online wzrośnie o 20% CAGR od 2022 do 2028 r. i przekroczył już 325 miliardów USD w 2021 r.

Niezależnie od tego, czy przyczyną jest pandemia, czy szaleństwo cyfryzacji, nauka online jest korzystna zarówno dla nauczycieli, jak i uczniów.

Podczas gdy uczniowie mogą łatwo uzyskać dostęp do kursów na swoich urządzeniach za pomocą Internetu bez konieczności odwiedzania centrum coachingowego, nauczyciele mogą skutecznie prowadzić kursy, jednocześnie robiąc z nich dobre interesy.

Jeśli więc myślisz o tworzeniu i sprzedaży kursów online, platformy takie jak LearnWorlds mogą Ci pomóc.

W tym artykule omówię kilka rzeczy o kursach online oraz o tym, jak LearnWorlds może pomóc w tworzeniu niesamowitych kursów online i ich sprzedaży.

Zaczynajmy!

Czym są kursy online?

Kurs online obejmuje lekcje i zajęcia edukacyjne na określony temat dostarczane przez Internet. Mogą być prowadzone według instrukcji, we własnym tempie lub w połączeniu dwóch. Kursy online mogą być rozpowszechniane za pośrednictwem wideo online, seminariów internetowych, audio, tekstowych itp. na stronie internetowej lub platformie.

Nauczyciele i firmy EdTech tworzą i przesyłają treść kursu w systemie zarządzania nauczaniem (LMS) lub możesz przekształcić go w kurs SCORM za pośrednictwem systemu autorskiego.

Kursy online umożliwiają firmom i ekspertom EdTech przekazywanie swojej wiedzy i doświadczeń na dany temat lub temat światu, aby inni mogli się od nich uczyć, jednocześnie zarabiając pieniądze.

Tymczasem uczący się, bez względu na to, gdzie się znajdują, mogą uzyskać dostęp i uczyć się treści oraz poszerzać swoją wiedzę. Podobnie firmy mogą wykupić te kursy, aby przeszkolić swoich pracowników i personel.

Dlaczego warto sprzedawać kursy online?

Jeśli potrafisz tworzyć wysokiej jakości kursy i sprzedawać je online, możesz wygenerować przyzwoity dochód. Rozumiemy powody, dla których warto tworzyć i sprzedawać kursy online.

Poprawia obecność marki

Tworzenie i dystrybucja kursów online umożliwia dotarcie do większej liczby osób, które możesz kształcić. Niezależnie od tego, czy edukujesz ludzi poprzez wysokiej jakości kursy lub samouczki na swoim blogu, LearnWorlds, YouTube czy podcast, wpływasz na ich życie.

Daje im to szansę na doskonalenie swoich umiejętności i wiedzy. Pomaga również stać się liderem myśli w Twojej branży i wzmacnia obecność Twojej marki.

Lojalność wobec marki

Skuteczne treści mogą przynieść ogromny sukces w połączeniu z odpowiednimi działaniami marketingowymi i reklamowymi. Pomoże Ci to zwiększyć świadomość marki i zdobyć więcej potencjalnych klientów do Twojej oferty. A dzięki konsekwentnym wysiłkom w zakresie jakości treści i promocji możesz budować większą lojalność wobec marki.

Szkolenie Klientów

Twoi klienci mogą napotkać pewne problemy podczas korzystania z Twojego produktu lub usługi. Chociaż być może stworzyłeś podręcznik użytkownika, nie każdy musi rozumieć wszystko, co jest w nim napisane.

Ale stwórz dokładny kurs korzystania z danego produktu lub usługi z przykładami i jasnymi instrukcjami (najlepiej przedstawionymi w filmie). Pomoże to użytkownikom zrozumieć jego prawidłowe użycie. To sprawi, że poczują, że Ci na nich zależy i nie zostawisz ich na pastwę losu po zakupie.

Jak może pomóc LearnWorlds?

Jeśli chcesz zarabiać na swoich umiejętnościach, odbiorcach i doświadczeniach, możesz użyć LearnWorlds do tworzenia, sprzedawania i promowania kursów online bezpośrednio ze swojej witryny. Jest to potężna platforma, która pomaga nauczycielom i firmom w przekazywaniu wiedzy uczniom bez konieczności korzystania z witryny innej firmy.

LearnWorlds to jedna z najlepszych platform kursów online, z której korzystają tysiące nauczycieli i firm EdTech na całym świecie. Pomoże Ci stworzyć najlepsze doświadczenia edukacyjne dla Twoich uczniów. Przydaje się w przypadku coachingu, szkolenia w zakresie zgodności, wdrażania pracowników lub klientów oraz kształcenia ustawicznego.

Dzięki tej platformie w pełni obsługującej e-commerce możesz zbudować witrynę o wysokim współczynniku konwersji dla swojej firmy lub szkoły EdTech, tworzyć skuteczne lejki marketingowe i zwiększać ROI.

Funkcje LearnWorlds

Niektóre z kluczowych funkcji LearnWorlds obejmują:

Ulepszanie treści

Ponieważ treść jest sercem kursu, musi być dobrze zaprezentowana, aby przyciągnąć uwagę, zwiększyć efektywność uczenia się oraz zwiększyć wskaźniki zaangażowania i satysfakcji. Wystarczy jedno kliknięcie, aby wyświetlić transkrypcję filmu i dodać obrazy, tytuły, pytania itp.

 • Synchronizacja transkrypcji: Spraw, aby odbiorcy lepiej zrozumieli treść, wyświetlając interaktywne transkrypcje automatycznie wyodrębnione z filmu. Pomaga także widzom w łatwym dostępie i nawigacji.
 • Dodaj interakcje: możesz łatwo dodawać nakładki, wskaźniki, pytania, linki i inne interakcje do swoich filmów i sprawić, by były bardziej angażujące, nie czekając na postprodukcję.
 • Hosting treści: LearnWorlds może hostować Twoje treści w chmurze i bezproblemowo rozpowszechniać je wśród Twoich klientów. Jeśli jednak już hostowałeś swoje treści w innym miejscu lub planujesz to zrobić, możesz to zrobić szybko, ponieważ platforma może być połączona z wiodącymi dostawcami wideo.
 • Analytics: pomiar numeracji jest ważny, aby zrozumieć, jak możesz ulepszyć swoje filmy. W tym celu LearnWorlds zapewnia statystyki dotyczące interakcji uczniów i widzów z filmami, gdy zaczynają angażować się w nie aż do ich ukończenia.

Piękny i konfigurowalny odtwarzacz kursów

Pozwól uczniom na prosty, wydajny i elastyczny sposób nauki dzięki dostosowywalnemu i atrakcyjnemu wizualnie odtwarzaczowi kursów. Oferuje różne sposoby dodawania wyróżnień i notatek oraz pomaga uczniom poprawić ich strategie czytania i skanowania.

Możesz wybrać, w jaki sposób użytkownicy mogą nawigować – sekwencyjnie lub czule. Możesz nawet ustawić swoje ograniczenia dotyczące nawigacji. Ponadto zaplanuj dostawę kursu online za pomocą podawania kroplówki i ciesz się większą elastycznością.

Zaawansowany silnik testujący

W swoich filmach możesz oferować kwestionariusze ocenione, ulepszone, formalne, nieformalne, otwarte lub zamknięte. Dzięki temu Twoje treści będą bardziej wciągające, a nie tylko jeden format.

 • Różne typy oceniania: możesz przeprowadzić uczniów przez różne formaty i typy zadań, testów i quizów, aby nauczyć się więcej i cieszyć się procesem. Ponadto możesz łatwo monitorować, śledzić i raportować wyniki swoich uczniów.
 • Blokady pytań: Twórz duże banki pytań i połącz je ze swoimi testami i kursami. Pomoże to w przeprowadzeniu losowych testów, a także zapewnieniu bezpieczeństwa programów certyfikacji i kształcenia ustawicznego (CE).
 • Markowe e-certyfikaty: Możesz projektować, personalizować i przyznawać uczniom markowe certyfikaty cyfrowe. Pomoże im to zaprezentować swoje umiejętności i kompetencje przed przyszłymi perspektywami kariery i znaleźć wymarzoną pracę.

Ponadto możesz angażować uczniów za pomocą e-booków, sesji grupowych lub 1:1, ankiet, SCORM i nie tylko.

Przyciągające wzrok motywy i szablony

Twórz wszechstronne doświadczenia edukacyjne dzięki pięknym szablonom i motywom dla odtwarzacza kursów. Otrzymasz elastyczność, aby wybrać bezpłatną ścieżkę kursu, płatną, karmioną kroplowo, kuratorską lub prywatną. Możesz wybierać spośród setek ponad 400 szablonów, które pomogą Ci tworzyć atrakcyjne wizualnie witryny o wysokim współczynniku konwersji.

LearnWorlds zapewni Ci intuicyjny, oparty na blokach kreator do tworzenia stron, oparty na przeciąganiu i upuszczaniu. Po zakończeniu części dotyczącej treści możesz upiększyć swoją witrynę za pomocą różnych projektów, które pasują do treści.

Lejki marketingowe

LearnWorlds zapewni solidne silniki sprzedaży i elastyczne opcje cenowe odpowiednie dla różnych rodzajów produktów cyfrowych. Możesz zobaczyć kursy, członkostwa i pakiety oraz zoptymalizować je, aby pozyskać więcej potencjalnych klientów i klientów.

Co więcej, sprzedawaj dodatkowe lub krzyżowe produkty, którym klienci nie mogą się oprzeć. Można to zrobić za pomocą kuponów, promocji, rabatów itp. na swojej stronie sprzedaży. Możesz także tworzyć wspaniałe doświadczenia związane z czekami i lejki za jednym kliknięciem, aby być świadkiem większego wzrostu.

Sieć i promocja

Twoje profile w mediach społecznościowych i sieci to nie tylko zabawa lub luźne rozmowy. Możesz go wykorzystać do rozwoju swojej firmy. Podobnie, dzięki LearnWorlds możesz zbudować rosnącą społeczność edukacyjną, w której studenci i dostawcy usług edukacyjnych mogą spotykać się online i omawiać problemy, pomysły, rozwiązania oraz dzielić się opiniami, doświadczeniami, wskazówkami i poradami.

Ponadto uczący się będą mieli okazję nawiązać kontakt i komunikować się, aby poszerzyć swoją sieć zawodową, znaleźć partnerów i kumpli do nauki, dzielić się swoją wiedzą i pomagać sobie nawzajem.

Kontrola dostępu

Bezpieczeństwo i prywatność są ważne w usługach cyfrowych. LearnWorld dba o to, dostarczając niestandardowe role użytkowników i poziomy uprawnień, które możesz zmieniać lub skalować w zależności od wymagań. Pomoże to również usprawnić współpracę i kontrolować dostęp użytkowników do platformy i kursów za pomocą kilku kliknięć, zapewniając jednocześnie bezpieczeństwo poufnych treści.

Markowa aplikacja mobilna

Wykorzystanie urządzeń mobilnych rośnie wykładniczo na całym świecie, podobnie jak zapotrzebowanie na przydatne aplikacje. Możesz szybko tworzyć markowe aplikacje mobilne dla swojej klasy, aby zwiększyć zaangażowanie, zasięg i zwrot.

Najlepsze jest to, że do stworzenia aplikacji, która będzie natywna dla systemów Android i iOS, nie jest wymagane żadne kodowanie. Niektóre funkcje w nim zawarte to:

 • 100% biała etykieta z nazwą domeny i tożsamością marki
 • Edytor wizualny
 • Powiadomienia push
 • Zakupy w aplikacji

Integracja LearnWorlds

Możesz połączyć swoją klasę coachingu, szkołę lub platformę z wieloma wirtualnymi narzędziami marketingowymi i stowarzyszonymi, aby promować swoje kursy oraz zwiększać zasięg i sprzedaż. Niektóre narzędzia, które możesz zintegrować z LearnWorlds to Zapier, Mailchimp, Zoom, HubSpot, AWeber, Freshdesk, ConvertKit, ActiveCampaign itp.

Inne funkcje

Oprócz powyższego, LearnWorlds oferuje kilka bardziej wartościowych funkcji do zajęć edukacyjnych za pośrednictwem formularzy, Soundcloud, HTML5, SCORM, udostępniania slajdów, powiększania, opcji osadzania i innych. Otrzymasz wielojęzyczną bibliotekę, aby dostosować język treści, dziesiątki czcionek do wyboru i tworzyć niepowtarzalne projekty.

Ponadto LearnWorlds umożliwia uczniom wyświetlanie ich osiągnięć i działań. Otrzymasz własną gazetę codzienną z wybranymi tweetami i artykułami oraz będziesz śledzić swoje kampanie AdWords i Facebook.

Wspierać się

LearnWorlds zapewnia całodobowe wsparcie dla edupreneurów i trenerów. Możesz skontaktować się przez e-mail lub telefon, gdy napotkasz jakieś trudności. Prowadzą również codzienne seminaria internetowe, podczas których eksperci wyjaśniają techniki, strategie i praktyczną wiedzę, które pomogą Ci rozwinąć platformę edukacyjną.

Ceny LearnWorlds

LearnWorlds oferuje różne przystępne cenowo, wolne od ryzyka plany, z których możesz wybierać w oparciu o Twoje wymagania.

 • Starter: zaczyna się od 24 USD/miesiąc i obejmuje BEZPŁATNY okres próbny. Zostaniesz obciążony opłatą za 5 USD za kurs i otrzymasz takie funkcje, jak 1 administrator, kreator witryn, domena niestandardowa, 4 bramki płatności, bezpłatne certyfikaty SSL, kupony i inne.
 • Pro Trainer: zaczyna się od 79 USD miesięcznie i obejmuje BEZPŁATNY okres próbny. Nie wiąże się z opłatami transakcyjnymi i oferuje funkcje takie jak 5 administratorów, nieograniczona liczba kursów, priorytetowe wsparcie i wiele zaawansowanych funkcji.
 • Centrum edukacji: kosztuje 249 USD miesięcznie z BEZPŁATNYM okresem próbnym. Posiada również zaawansowane funkcje, które wzniosą Twoje kursy na nowy poziom.

Ale jeśli chcesz dostosować ceny, możesz się z nimi skontaktować.

Twórz i sprzedawaj kursy online: proces krok po kroku

Firmy i osoby fizyczne, które chcą tworzyć kursy online, muszą skoncentrować się na dostarczaniu wartości. Jeśli masz umiejętność, pomysł lub wiedzę na dany temat, chcesz podzielić się ze światem, stworzyć dobrą strategię i opracować wysokiej jakości kursy.

Powodem jest to, że ludzie będą cię brać pod uwagę tylko wtedy, gdy zaproponujesz wartościowe, unikalne rozwiązania ich problemów osobistych lub zawodowych. Twój kurs musi służyć celowi i rozwiązywać problemy ludzi. Musi również zachęcać i zapewniać im możliwość rozwoju lub podnoszenia umiejętności.

Oto krok po kroku proces tworzenia i sprzedaży kursu online.

Planowanie/Wyznaczanie celów

Zanim zaczniesz tworzyć swój kurs online, zanotuj cele nauczania i cele swoich kursów online.

Cele i zadania edukacyjne mogą być powodem, dla którego uczący się powinni wziąć udział w twoim kursie i jak bardzo może on być pomocny w ich rozwoju osobistym lub zawodowym. Muszą być realistyczne, mierzalne i osiągalne dla uczniów.

Wybierz temat

Po zdefiniowaniu celu i celów należy wybrać temat kursu online. Nie może być przypadkowa ani obejmować wszystkiego z tematu. Zamiast tego twój temat musi być konkretny i dotyczyć rozwiązania problemu.

Jeśli chcesz dostarczać wartość, zawsze wybieraj temat, który opanowałeś, aby inni mogli się od Ciebie uczyć. W ten sposób łatwiej będzie też skłonić uczniów do wyjaśnienia tematu lub rozwiania wątpliwości.

Aby wybrać temat,

 • Pomyśl o czymś, na przykład o umiejętności; jesteś w tym dobry
 • Zadaj sobie pytanie, czy jesteś ekspertem w tym temacie
 • Czy pomogłeś już innym osobom w tym temacie?

Jeśli tak, być może możesz stworzyć kurs online w oparciu o swoją wiedzę, doświadczenie i doświadczenia. Ale jeśli nadal utknąłeś, zapytaj swoich kolegów, przyjaciół, kontakty lub obserwatorów w mediach społecznościowych.

Badania

Po wybraniu tematu zacznij go dokładnie badać, offline i online.

Możesz zacząć od przejrzenia materiałów szkoleniowych, takich jak podręczniki akademickie, pliki zawierające praktyczne ćwiczenia, notatki i inne materiały. Następnie możesz poszukać w Internecie i znaleźć najnowsze osiągnięcia i wiadomości na ten temat oraz inne bezpłatne i płatne zasoby, aby zdobyć dogłębną wiedzę i rozkazywać na ten temat.

Dzięki temu dowiesz się, co należy uwzględnić w swoim kursie. I nigdy nie zapomnij zapisywać ważnych punktów i notatek z ich zasobami. Po ustaleniu głównego tematu i podtematów możesz również zbadać podtematy, aby nie przegapić ważnego szczegółu.

Stwórz swój zarys

Gdy masz już w rękach dobre materiały, zacznij przygotowywać zarys kursu.

Możesz napisać główny temat, podtematy i różne sekcje. Upewnij się, że zaprojektowałeś strukturę kursu logicznie i w oparciu o to, z czego Twoi uczniowie skorzystaliby najbardziej. Możesz uporządkować je według trudności, kontekstu lub chronologii, co jest najbardziej odpowiednie, aby uczniowie mogli łatwo przejść od jednego tematu do drugiego.

Twórz i edytuj zawartość

Teraz nadszedł czas, abyś uzupełnił kolory (tutaj treść) w swoim zarysie.

Na tym etapie opracujesz treść kursu w oparciu o plan. Możesz tworzyć zawartość od zera lub zmienić przeznaczenie starej z aktualizacjami.

Na przykład, jeśli zamierzasz stworzyć samouczek wideo, możesz najpierw wymyślić skrypt, a następnie zrobić z niego wideo.

Po utworzeniu treści przejrzyj ją pod kątem błędów. Jeśli znajdziesz coś dziwnego lub potrzebujesz poprawek, edytuj treść. Wreszcie, jest gotowy do opublikowania w przeznaczonej dla Ciebie witrynie, YouTube lub LearnWorlds na sprzedaż.

Wniosek

Tworzenie kursów online to dochodowy biznes, ale może być satysfakcjonujący dla duszy, ponieważ możesz przekazać zdobytą wiedzę innym, którzy mogą jej potrzebować.

Dzięki wielu platformom, takim jak LearnWorlds, tworzenie i sprzedawanie kursów online stało się łatwe. Ta platforma zapewni Ci niesamowite funkcje i opcje cenowe, aby uzyskać dobre zyski. Jednocześnie pomoże Ci utrzymać zaangażowanie uczniów i pragnienie więcej.