Znajdź najlepszego Pokémona do ewolucji, korzystając ze statystyk IV w Pokémon Go [Guide]

Ewolucja Pokémonów w Pokèmon Go zajmuje większości z nich dużo czasu. Istnieje bardzo niewiele Pokémonów, które można ewoluować za pomocą niewielkiej liczby cukierków. Jedynym sposobem na zdobycie cukierków jest oczywiście ciągłe łapanie tego samego Pokémona. Gdy zdobędziesz wymaganą liczbę cukierków, będziesz gotowy do ewolucji swojego Pokémona. Pytanie brzmi, że z tak wieloma takimi samymi Pokemonami, którego z nich ewoluujesz? Jeśli nie jesteś zwolennikiem toczenia bitew i pomagania w przejmowaniu siłowni, to nie ma to znaczenia, ale jeśli planujesz ewoluować Pokémona, aby dobrze wytrzymał w walce, musisz dowiedzieć się, który z nich jest najlepszy. ewoluować. Aby to zrobić, musisz dowiedzieć się, który Pokémon ze wszystkich złapanych przez ciebie ma najlepsze statystyki obrony, ataku i wytrzymałości. Jest nauka, na to właściwy wzór. Oto, co musisz zrobić.

Na potrzeby tego przewodnika jako przykład bierzemy Rattatę. Ten Pokémon jest bardzo powszechny i ​​do ewolucji potrzebuje tylko 25 cukierków Rattata. Możesz zebrać 25 Rattatów podczas jednej wycieczki do sklepu spożywczego. Wyjaśnimy również kilka pojęć dotyczących statystyk Pokémona na przykładzie Rattata.

Siła bojowa

Kiedy złapiesz Pokémona z wysokim CP, jest to powód do radości. Aby zwiększyć CP Pokémona, wzmacniasz go, co bierze cukierki i pył startowy. Pokémon, który ma już wyższy CP, gdy go złapiesz, oznacza, że ​​nie będziesz musiał inwestować gwiezdnego pyłu i cukierków, aby go wzmocnić. Z CP masz łuk pojawiający się nad Twoim Pokémonem. Im bardziej łuk jest wypełniony, tym wyższa jest CP.

Minimalne i maksymalne CP dla Pokémona są ograniczone w zależności od poziomu gracza / trenera. Dojdziesz do punktu, w którym pomimo posiadania cukierków i gwiezdnego pyłu, nie możesz dalej zasilać swojego Pokémona, ponieważ osiągnął limit dla twojego poziomu. Dopóki nie awansujesz, nie możesz dalej zwiększać CP.

Siła zdrowia

Health Power lub HP to ilość obrażeń, które Pokémon może przyjąć podczas bitwy. To również można zwiększyć, zasilając Pokémona i podobnie jak CP, ma górne i dolne limity w zależności od poziomu trenera.

Najpierw ewoluuj, ulepszaj później

Zawsze lepiej najpierw ewoluować Pokémona, a później go wzmocnić. Możesz zasilać słabego i nie wiedzieć o tym. Dodatkowo, gdy Pokémon ewoluuje do następnej fazy, będzie miał własne CP, które będziesz musiał zwiększyć poprzez doładowania. Najlepiej opóźnić włączanie, dopóki nie rozwiniesz właściwego.

Wszystkie Pokémony nie są sobie równe

Powiedzmy, że masz około 6 Rattatów. Wszystkie mają różne kombinacje CP / HP. Po prostu ewoluowanie tego z najwyższym CP lub HP nie jest mądre. Niekoniecznie musisz rozwijać najlepsze Rattata, jakie masz. W rzeczywistości możesz ewoluować najgorszy i nigdy o tym nie wiedzieć, ponieważ nie wiesz, jakie są IV Pokémona.

IV lub poszczególne wartości dają statystyki ataku, obrony i wytrzymałości Pokémona. Chcesz uzyskać jak najwyższe statystyki dla swoich Rattata, zanim je rozwiniesz. HP i CP dają ci wskazówkę, który z nich jest najlepszym Pokémonem, ale jeśli spojrzysz tylko na te wartości, decydując się na ewolucję Pokémona, możesz nie dokonać najlepszego wyboru.

Weźmy następujący przykład sześciu Rattatów. Podano CP i HP.

Siła bojowa (CP)
Siła zdrowia (HP)
Rattata 1
106
26
Rattata 2
53
17
Rattata 3
50
15
Rattata 4
23
12
Rattata 5
21
10
Rattata 6
20
10

Jeśli pójdziesz za wartościami CP i HP, Rattata 1 wygląda na dobry wybór do ewolucji. Tutaj możesz skorzystać z kroplówki. Musisz dowiedzieć się, który Rattata ma najlepszy IV. Aby to zrobić, potrzebujesz kalkulatora IV i zalecamy Kalkulator Pokèmon Go IV. Został użyty do napisania tego przewodnika, ma dokładne wyniki, jest niezwykle łatwy w użyciu i doskonale wyjaśnia koncepcję kroplówek.

Wybór odpowiedniego pokemona

Korzystając z kalkulatora Pokèmon Go IV, możesz dowiedzieć się, który Rattata ma najlepsze statystyki ataku, obrony i wytrzymałości. Idealnie byłoby, gdybyś chciał, aby każda z tych statystyk wynosiła 100%, ale będzie to bardzo rzadkie do złapania. Opierając się wyłącznie na dostępnym wyborze Rattata, oto jak radził sobie Rattata 1 i jak radził sobie Rattata 4. Zwróć szczególną uwagę na regulację łuku. Może to mieć ogromny wpływ na statystyki. Pozycja łuku musi być dokładna. Nie możemy tego wystarczająco przecenić. Uważaj na położenie łuku. Musi odpowiadać pozycji, którą widzisz w grze dla odpowiedniego Pokémona.

Oto Rattata 1;

rattata 1

Oto Rattata 4;

rattata 4

Rattata 4 jest niesamowita, jeśli spojrzeć na jej statystyki; HP wynosi już 100%, a zarówno CP, jak i wskaźnik bitwy są powyżej 50%. To dobry Pokémon do ewolucji.

Korzystając z kalkulatora IV możemy rozszerzyć powyższą tabelę i uzupełnić do niej następujące informacje.

Siła bojowa (CP)
Poziom mocy
Zakres CP
Siła zdrowia (HP)
Zakres HP
Rattata 1
106
7.5
86-122
26
21 – 27
Rattata 2
53
4.5
49 – 69
17
16 – 20
Rattata 3
50
4
43 – 60
15
15 – 19
Rattata 4
23
2
18 – 25
12
10 – 12
Rattata 5
21
2
18 – 25
10
10 – 12
Rattata 6
20
2
18 – 25
10
10 – 12

Ponownie spójrz na Rattata 4. Najwyższa wartość CP, jaką Rattata na poziomie 2 może mieć to 25. Rattata 4 ma 23, co jest bardzo bliskie najwyższej granicy. Najwyższa wartość HP na poziomie 2, jaką Rattata może mieć to 12, a ta ma wartość HP 12. W przeciwieństwie do innych Rattatów również. W powyższej tabeli są dwa inne szczury poziomu 2, ale wszystkie mają niższy CP.

Statystyki Pokèmon Post Evolution IV

Poszliśmy do przodu i przekształciliśmy naszą Rattatę w Raticate. Wprowadziliśmy nowe wartości, które otrzymaliśmy dla wyewoluowanego Raticate do kalkulatora IV i oto co otrzymaliśmy;

rattata 4 - raticate

Ten Raticate jest idealny zarówno do bitew, jak i do obrony siłowni. Możesz go zasilić i zabrać do walki. Dla porównania, oto Raticate, który złapaliśmy i jego statystyki IV. Wytrzymałość jest okropna i ten zemdleje w walce. Statystyki bitewne i ocena CP są niewiele powyżej średniej.

dziki raticate

Wniosek

Zawsze lepiej jest złapać mniejszego, nierozwiniętego Pokémona niż polować na wyewoluowane. Jeśli szczęście jest po twojej stronie, możesz złapać rozwiniętego z doskonałymi statystykami, ale Pokèmon Go nie polega na szczęściu, jeśli chodzi o bitwy. Jeśli jest jakiś Pokémon, który chcesz wzmocnić lub ewoluować do walki, spróbuj znaleźć jego nierozwiniętą formę. Złap jednego z najlepszymi możliwymi statystykami, a następnie rozwiń go.