Udostępnij teraz w social media:

Większość ludzi korzysta z dowolnego routera, który zapewnia im ich dostawca usług internetowych – ponieważ routery nie są łatwe w zakupie dla przeciętnej osoby, a naprawdę dobry nie jest wcale tani. Jeśli musisz pogodzić się z jednym routerem w swoim domu i zauważysz, że są pokoje i zakątki, do których sygnał WiFi nie dociera lub jeśli tak, to prędkość Internetu jest bardzo niska, jest to dość oczywiste, że będziesz musiał się dowiedzieć jak możesz poprawić sygnał routera w swoim domu.

Oto kilka podstawowych rzeczy, które możesz spróbować zwiększyć zasięg Wi-Fi bez wymiany routera.

1. Przenieś router

Jeśli Twój dostawca usług internetowych skonfigurował router w Twoim domu, nie ma gwarancji, że znalazł dla niego najlepsze miejsce. Większość ludzi zadowala się umieszczeniem routera obok najłatwiej dostępnego gniazdka elektrycznego lub wszędzie tam, gdzie mogą go łatwo ponownie uruchomić. Czasami nacisk kładzie się na estetykę zamiast na funkcjonalność. Nie należy umieszczać routera;

Obok kuchenki, lodówki, kuchenki mikrofalowej lub innych podobnych urządzeń elektrycznych
Obok wszystkiego, co jest metalowe, np. Tego wazonu, który dostała ci ciocia, kiedy wróciła z wakacji
Wewnątrz szafki lub jakiejkolwiek obudowy, dzięki czemu wygląda mniej brzydko
Przedmioty metalowe, np. Nie kładź ich na metalowej półce lub stołku

Sprawdź -   Jak wyświetlić hasło WiFi w systemie macOS

Znajdź odpowiednie miejsce na środku domu, tak aby sygnał Wi-Fi docierał do wszystkich pomieszczeń. Trudno będzie sobie z tym poradzić z idealną precyzją, ale router można przenieść przynajmniej z sypialni do korytarza.

2. Zmień kanał

Router nie jest jedynym urządzeniem bezprzewodowym w Twoim domu. Jeśli mieszkasz w budynku, Twoi sąsiedzi prawdopodobnie mają również internet i router bezprzewodowy. Ich router, router i większość urządzeń bezprzewodowych używają tej samej częstotliwości do przesyłania sygnału. Domyślna częstotliwość to 2,5 Ghz i jest podzielona na mniejsze pasma. Bez wchodzenia zbyt technicznie, niektóre pasma lub kanały nakładają się, gdy transmitują sygnał. W zakresie częstotliwości 2,5 GHz należy wybrać kanał 1, 6 i 11, ponieważ nie ma tam nakładania się. Jeśli router wykorzystuje częstotliwość 5 GHz, masz do wyboru więcej pasm. Możesz wybrać 36, 40, 44, 48, 149, 153, 157 i 161 pasm, aby wzmocnić sygnał.

Aby zmienić kanał, musisz uzyskać dostęp do panelu administratora routera.

Sprawdź -   Jak zabezpieczyć hasłem aplikacje na komputerze Mac

3. Zaktualizuj antenę

Niektóre routery nie mają anteny, ale te, które ją mają, często mają taką, którą można wymienić. Jeśli router nie ma anteny, poproś dostawcę usług internetowych o dostarczenie takiej, która ją posiada. Być może będziesz musiał powiedzieć im, że router w Twoim domu nie działa tak dobrze, aby go zmienić, a uzyskanie dokładnego zamiennika może nie być łatwe. Jeśli twój router ma antenę lub dwie i można je wymienić, rozważ ich modernizację. Kupno anteny jest dużo tańsze niż zakup nowego routera i zrobi zauważalną różnicę.

4. Zaktualizuj oprogramowanie sprzętowe

Sprawdź, czy oprogramowanie układowe routera wymaga aktualizacji. Jeśli dostępna jest nowa wersja, zaktualizuj ją. Możesz być zaskoczony, ale może to faktycznie poprawić wydajność routera. Oprogramowanie układowe może naprawić problemy lub poprawić ogólną wydajność sprzętu, na którym działa, i skutkować silniejszym sygnałem WiFi.

5. Wzmacniacze sygnału i punkty dostępowe

Wprowadzamy tutaj ulepszenia sprzętu. Możesz kupić wzmacniacze sygnału i zainstalować je, aby wzmocnić sygnał WiFi w swoim domu. Nie są drogie i rozwiązują większość problemów z sygnałem. Jeśli wzmacniacz nie działa, możesz go uzupełnić, dodając jeden lub dwa punkty dostępu. Może to być szczególnie przydatne, jeśli potrzebujesz sygnału WiFi, aby dotrzeć do dwóch lub więcej pięter, np. Zarówno do piwnicy, jak i na strych.

Sprawdź -   Jak podarować Fortnite V-dolce

Wniosek

Jeśli twój router jest szczególnie stary, możesz zainwestować w nowszy model. Nie musisz kupować najnowszego dostępnego modelu, ale model routera nie powinien być przestarzały. Dodatkowo powinieneś powstrzymać się od używania hacków, takich jak puszki po piwie lub metalowa antena przesuwna, aby wzmocnić sygnał. Istnieje popularny hack, który zachęca użytkowników do używania wklęsłych metalowych przedmiotów, takich jak puszki, w celu wzmocnienia sygnału. Chociaż wzmacnia to nieco sygnał, robi to w jednym kierunku. Jeśli potrzebujesz korzystać z WiFi tylko w jednej określonej części domu, sprawdź, czy możesz po prostu przenieść tam router. Jeśli chcesz bardziej równomiernie rozdzielać sygnał, ten hack nie jest dla ciebie.

Jeśli szukasz najlepszego miejsca na umieszczenie routera, skorzystaj z aplikacji do mapowania sygnału. Będzie w stanie określić siłę sygnału, którą różne części domu otrzymują z routera w jego bieżącej pozycji.