10 najlepszych gier samochodowych, w które powinieneś zagrać w 2023 roku

Ty też będziesz wielkim fanem gier samochodowych, prawda? Wśród nich jest 9 na 10 osób. Oto mamy dla Ciebie jedne z najlepszych gier samochodowych do wypróbowania.

Gry z samochodami wyścigowymi są jedną z najczęściej granych gier na świecie i utorowały sobie drogę w życiu młodych ludzi, zapewniając dobry przypływ adrenaliny.

Odkąd gry wyścigowe zostały wynalezione w 1970 roku, światy dzieci są nimi otoczone. Od tego czasu i dzięki ich postępom, przyciągnęła również uwagę mężczyzn.

W 2022 r. branża gier w USA wzrosła do aż 97,67 mld USD. Najdrobniejsze szczegóły samochodów i rzeczywistych miejsc zwiększą przyjemność gracza. Oto lista najlepszych gier samochodowych, których nie możesz przegapić.

Forza Horizon 5

Forza Horizon 5 ma stale ewoluujące otwarte krajobrazy Meksyku, co uzasadnia jej przymiotnikowy tytuł. Precyzyjny jak na swój wstęp, nazywa się wezwaniem dla odważnych kierowców.

Oszałamiająca grafika i ekscytujące nowe chmury Horizon Park w dodatku Hot Wheels sprawiają, że jest to szczyt gier pod parasolem. Zaktualizowane i obsługiwane najdrobniejsze szczegóły gry dają rzeczywisty widok ulic i dróg, zapewniając nieograniczoną radość z jazdy.

Największe samochody świata ryczą optymistycznie w burzy piaskowej. Co tydzień goni za sezonową zmianą i zanurza gracza w głębokiej i wymagającej historii.

Polowanie na nagrody i osiągnięcia celu pozostawia gracza z płynnym przypływem adrenaliny. Również poszukiwanie większych wyzwań. Najważniejsze jest, aby sceny były odkrywane przez gracza.

Twórcy nie zostawili kamienia na kamieniu, który mógłby rozczarować gracza. Zajęli się należytą starannością i przywołali sceny najbardziej relatywne i życiowe.

Takie jak żywe pustynie, bujne dżungle, historyczne miasta, ukryte ruiny, dziewicze plaże, rozległe kaniony i wysokie, pokryte śniegiem wulkany.

F1 2022

EA Sports to jedna z najszerszych i najbardziej realistycznych platform gier wideo na świecie. Dzięki nowszym projektom i zaktualizowanemu 22. dniu wyścigu nie ma wątpliwości, dlaczego zawsze był ulubieńcem fanów.

EA Sports F1 22 to oficjalna gra wideo Mistrzostw Świata Formuły 1 FIA. Ma największe szanse na bycie w najlepszych grach roku. Jego najnowsze i najfajniejsze funkcje są dostępne w wirtualnej rzeczywistości na Twoim komputerze osobistym. Ta cecha wyróżnia go spośród innych.

Gracze mogą działać w trybie dla jednego i dwóch graczy, indywidualnie dostosowując samochody z szerokiej gamy dostępnych. Gracze zanurzają się w realistyczne i możliwe do odniesienia szczegóły dzięki dostosowanym ustawieniom.

Ulepszona Al, fizyka pojazdów i głębsze poziomy dostosowywania poprawiają wrażenia gracza. Nowy system pogodowy, który został opracowany, pozytywnie wpływa na warunki na torze i osiągi pojazdu, zapewniając realizm tematu.

Gran Turismo 7

Gran Turismo 7 oferuje realistyczną grafikę, ulepszoną fizykę i obsługę oraz szeroką gamę samochodów i torów. Obejmuje tryb kampanii dla jednego gracza oraz tryb online dla wielu graczy i funkcje społecznościowe.

Niektóre samochody i tory potwierdzone w grach to Nürburgring, Suzuki Circuit i Toyota GR Supra. Gra zawiera również nową technologię skanowania 3D, która pozwala programistom dokładnie odtworzyć samochody, tory i otoczenie w grze.

GT7 to duży krok naprzód w realizmie i zanurzeniu w porównaniu z poprzednimi wpisami. Oprócz funkcji wymienionych powyżej, Gran Turismo 7 zawiera również solidny system dostrajania i personalizacji. Pozwala graczom dostroić swoje samochody w celu uzyskania optymalnych osiągów.

Gran Turismo 7 posiada nową funkcję o nazwie „GT Sport Mode”. Został zaprojektowany tak, aby był bardziej realistycznym doświadczeniem przypominającym symulację.

Obejmuje wydarzenia ze sportów motorowych w świecie rzeczywistym oraz nowy system zawodów online o nazwie „FIA GT Championships”. Pozwala to graczom rywalizować w sankcjonowanych wyścigach online i przechodzić przez szereg poziomów aż do World Tour.

Rajd terenowy 2.0

Gry z tej serii znane są z realistycznej fizyki i obsługi, wymagającej rozgrywki i wciągających środowisk. Zawierają również różne tryby gry, w tym tryb kariery, próby czasowe i tryb dla wielu graczy online.

Dirt Rally 2.0 to najnowsza gra z serii, wydana w październiku 2020 roku na Xbox One, PlayStation 4 i PC, a później na Xbox Series X/S i PlayStation 5.

Ta gra oferuje dynamiczną pogodę, różne rodzaje nawierzchni i nowe tryby gry, takie jak tryb Playgrounds, w którym gracze mogą tworzyć i udostępniać własne tory wyścigowe. Seria została dobrze przyjęta przez krytyków i graczy i jest uważana za jedną z najlepszych serii gier wyścigowych terenowych.

Oprócz wspomnianych wcześniej funkcji gry Dirt obejmują różne samochody i tory. Każdy ma unikalne cechy i obsługę. Samochody obejmują zarówno klasyczne samochody rajdowe z lat 60. i 70., jak i nowoczesne samochody rajdowe i maszyny rallycrossowe.

Trasy są również zróżnicowane, obejmują mieszankę rzeczywistych lokalizacji, takich jak słynna wspinaczka na wzgórze Pikes Peak w Kolorado.

Gra Need for Speed: Hot Pursuit

Pierwsza wersja Need for Speed ​​Hot Pursuit została wydana w 2010 roku, ale wraz z wydaniem Need for Speed ​​ta gra otrzyma nowe życie na platformach Xbox One, PlayStation 4 i Nintendo Switch.

Criterion, twórcy Burnout, nadzorowali produkcję tej kultowej odsłony serii Need for Speed, która ukazała się w 2010 roku. Wiele osób uważało ją za zenit serii.

Zawsze będziesz mieć coś świeżego do zabrania na otwartą drogę, ponieważ tempo odblokowywania samochodów jest błyskawiczne. Chociaż rozgrywka jako całość ma bardzo mało problemów, mam wrażenie, że większość pojazdów ma bardzo podobne sterowanie, co jest trochę rozczarowujące.

Burnout Paradise Remastered

Burnout Paradise Remastered to zaktualizowana wersja popularnej gry wyścigowej Burnout Paradise. Zawiera ulepszoną grafikę, ulepszone efekty wizualne i nową zawartość.

Jeśli grałeś już w Burnout Paradise, prawdopodobnie masz miłe wspomnienia z pierwszego razu za kierownicą jednego z klasycznych samochodów w grze, takich jak Hunter Cavalry, Carson Fastback, Jansen X12 lub Montgomery Hawker.

Odłóż instrukcję obsługi i bij rekordy prędkości i dewastacji w całym mieście, kiedykolwiek i gdziekolwiek zechcesz. Naucz się od nowa, jak wykonywać szalone akrobacje i siać całkowity chaos w jednej z najbardziej kultowych wyścigowych gier akcji wszechczasów.

W Paradise City będziesz mógł rozszarpać wszystko na najlepszym placu zabaw dla kierowców, bez względu na to, jakim samochodem wybierzesz.

Przeżyj ponownie wysokooktanowe akrobacje i bezsensowne zniszczenia, które stały się ikoną serii Burnout, ścigając się po chaotycznych alejach śródmieścia i aż do nieokiełznanych górskich dróg w tej odsłonie serii Burnout.

Strefa zawodów Assetto Corsa

Assetto Corsa Competizione to symulacja wyścigów, która oferuje graczom realistyczne i wciągające wrażenia z wyścigów. Gra została stworzona przez Kunos Simulazioni i wydana przez 505 Games. Zawiera prawdziwe tory i samochody z Blancpain GT World Challenge w Ameryce i Europie.

Assetto Corsa Competizione oferuje tryb dla jednego gracza i tryb dla wielu graczy. Pozwala graczom konkurować ze sobą online lub ze sztuczną inteligencją. Gra zawiera również system zarządzania wyścigami. Pozwala graczom tworzyć i zarządzać swoimi zespołami wyścigowymi. Ponadto zaawansowany system telemetrii pozwala graczom analizować ich osiągi podczas jazdy.

Gracze mogą spodziewać się różnych samochodów z kategorii GT3, GT4 i LMP3. Jest popularny wśród fanów sportów motorowych i graczy wyczynowych. Gra oferuje poziom realizmu i immersji nieporównywalny z innymi grami wyścigowymi.

To sprawia, że ​​jest to pozycja obowiązkowa dla fanów. Gra oferuje szereg trybów gry, takich jak tryb dla jednego gracza i tryb dla wielu graczy.

Mario Kart 8 Deluxe

Mario Kart 8 Deluxe to szybka gra wyścigowa opracowana i wydana przez Nintendo na konsolę Nintendo Switch. Mario Kart 8 pochwalił się rozdzielczością 1080p. Jednak czasami odtwarzał tylko z prędkością 59 klatek na sekundę.

Gra zawiera szeroką gamę postaci ze świata Mario, w tym Mario, Luigi, Princess Peach i Yoshi, a także nowe postacie, takie jak Inkling Girl i Inkling Boy z serii Splatoon.

Gracze mogą ścigać się na różnych torach, w tym nowych torach, takich jak Urchin Underpass i Battle Stadium, oraz klasycznych torach z poprzednich gier Mario Kart.

W Mario Kart 8 Deluxe gracze mogą ścigać się w tradycyjnym trybie Grand Prix, próbach czasowych lub trybie bitewnym. Gra zawiera również nowy tryb bitwy o nazwie „Renegade Roundup”, w którym jedna drużyna próbuje schwytać kierowców drugiej drużyny i wsadzić ich do więzienia, podczas gdy druga drużyna próbuje uratować swoich kolegów z drużyny i uniknąć schwytania.

Dryf inercyjny

Inertial Drift to gra dla tego rodzaju darmowych graczy, którzy nie dbają o zbiór zasad i noszą konsolę dla swojej całkowitej wolności radości. Popularność wyścigów samochodowych drastycznie wzrosła dzięki tej grze ze względu na nową mechanikę jazdy i zaciętą jazdę poszczególnych samochodów. Ma swój własny rodzaj kontroli typu twin-stick, podnosząc podstawę różnicowalności.

Delikatnie mówiąc, styl wizualny w tej grze jest dość charakterystyczny. Jest to jedyny powód, dla którego z pewnością przyczynia się do ogólnego sukcesu gry pod względem tego, jak łatwo wyróżnia się na tle konkurencji.

20 ekscytujących utworów wymaga skupienia uwagi na najdrobniejszych szczegółach scen kompleksu świątynnego i krętej góry o standardzie neonowego miasta.

Bezpłatna przyjemność z wyścigów jest dostępna na różnych platformach, takich jak Xbox One, PS4, Nintendo Switch, Steam i gry Epic. Gra rzuca gracza do supersamochodów. Mają szansę cieszyć się ulepszoną grafiką, która zwiększa ich względność i wydajność.

Wipeout: Kolekcja Omega

Wyścigi w najlepszym wydaniu są bardzo popularne ze względu na bezwzględne, ostre tory i szaloną prędkość do ścigania i łapania tam, gdzie grawitacja kończy się z powodu prędkości. WipEout to wielkie „tak” dla gier zbiorowych z trybem dla 8 graczy, 26 odwracalnymi torami, 46 unikalnymi statkami oraz 9 różnymi i zapierającymi dech w piersiach trybami gry.

Tempo, w jakim będziesz się poruszać, jest najbardziej ekscytującą częścią gry WipEout. Jest to aspekt serii gier, który przewyższa wszystkie inne. Na początku będziesz kontaktować się z bokami toru, ale kiedy już się opanujesz, to szokujące, jak bardzo się rozwijasz.

Nie tłumiąc samochodów i wyścigów, ta gra przenosi cię o krok do przodu od tradycyjnych wyścigów do uwalniania bomb, min i pocisków na rywalizujących pilotów w paskudnej, ale zapierającej dech w piersiach i szaleńczej walce o zwycięski tytuł.

Jako gra VR ma przewagę nad niedostępnymi. Posiada również minimalistyczne funkcje, takie jak sterowanie kamerą i cztery ulubione przez fanów awatary drużynowe. WipEout to gra warta wypróbowania.

Notka autora

Najlepsze gry samochodowe to takie, które oferują graczom szeroki zakres możliwości personalizacji i funkcji. Możliwość dostosowania samochodu, od typu silnika po lakier, daje poczucie własności i dumy z pojazdu, którym jeździsz. Dodatkowo możliwość ścigania się z innymi graczami lub przeciwnikami kontrolowanymi przez komputer dodaje do gry warstwę emocji i rywalizacji.

Wniosek

Czas więc podsumować! Wymienione powyżej najlepsze gry wyścigowe to te, które zapewniają najbardziej przyjemne i wymagające wrażenia. Jeśli chcesz cieszyć się dreszczykiem emocji i przyjemnością, pobierz je i wypróbuj już teraz!

Możesz także zapoznać się z najlepszymi grami motocyklowymi dostępnymi na iOS i Androida.

x