11 aplikacji i zasobów internetowych do ćwiczenia współczucia dla siebie

Czy zdarza Ci się przyłapać siebie na osądzaniu siebie za swoje wady i niepowodzenia znacznie surowiej niż kiedykolwiek to robisz? Ta autodestrukcyjna tendencja jest aż nazbyt powszechna u osób zmagających się z problemami psychicznymi.

Jeśli to do ciebie przemawia i wiesz, że ciągle jesteś dla siebie zbyt surowy, czas poznać własną wartość i poćwiczyć odrobinę życzliwości dla siebie. Oto kilka narzędzi i aplikacji, które mogą pomóc Ci rozwinąć współczucie wobec siebie.

Zasoby witryny internetowej poświęconej współczuciu

1. Psychologia pozytywna

Strona internetowa Psychologii Pozytywnej to świetne miejsce na początek, zawierające mnóstwo zasobów dla terapeutów, nauczycieli i doradców. Chociaż jest przeznaczony dla pracowników opieki społecznej, każdy może pobrać go bezpłatnie Psychologia pozytywna Pakiet ćwiczeń współczucia wobec siebie.

Ten 20-stronicowy przewodnik zawiera trzy zestawy ćwiczeń, które pomogą Ci zidentyfikować Twoje mocne strony, przyjrzeć się Twoim podstawowym wartościom i przedstawić strategie współczucia, które pomogą Ci poradzić sobie z tym wewnętrznym krytycznym głosem. To świetny punkt wyjścia, jeśli potrzebujesz przewodnika prowadzonego przez ekspertów, jak traktować siebie z większym współczuciem.

2. Współczucie dla siebie

Strona internetowa Self-Compassion jest dziełem dr Kristen Neff, czołowej psycholog, która szeroko badała problematykę samoopieki. Na stronie znajdziesz artykuły, linki i kursy. Udaj się do Ćwiczenia współczucia wobec siebie gdzie znajdują się zarówno ćwiczenia z przewodnikiem w postaci plików audio do pobrania, jak i seria ćwiczeń, które możesz wykonywać samodzielnie.

3. CCI Zdrowie

Chociaż witryna internetowa rządu australijskiego wydaje się mało prawdopodobnym źródłem, plik Centrum Interwencji Klinicznych zawiera serię arkuszy informacyjnych i wspaniały zeszyt ćwiczeń zatytułowany Budowanie współczucia dla siebie. W tej sekcji znajdziesz także wiele wskazówek dotyczących zdrowia psychicznego, jak dbać o siebie i innych.

4. Ćwiczenia uważności

Ćwiczenia uważności to seria bezpłatnych ćwiczeń współczucia dla siebie, których kuratorem jest międzynarodowy trener uważności Sean Fargo. Możesz także uzyskać cenną pomoc od Ćwiczenia uważności YouTube kanał.

Aplikacje dla współczucia

5. Aplikacja współczucia

Aplikacja Self-Compassion została opracowana przez dwóch czołowych lekarzy w tej dziedzinie, Chrisa Ironsa i Elaine Beaumont, jako kompletne źródło pomocy we współczuciu sobie dla każdego, kto zmaga się ze stresem i lękiem.

Aplikacja oferuje ponad 50 pomysłów i ćwiczeń opartych na dowodach, nad którymi można pracować, w tym ćwiczenia oddechowe, medytacje, narzędzia do prowadzenia dziennika, audioprzewodniki i ćwiczenia fizyczne. Duża część treści jest bezpłatna. Możesz też wykupić subskrypcję, aby odblokować wszystkie zasoby.

Pobierz: Aplikacja do współczucia dla iOS (Bezpłatny, dostępna subskrypcja)

6. Moje możliwe ja

Wielokrotnie nagradzana bezpłatna aplikacja My Potential Self przyjmuje holistyczne podejście do zdrowia psychicznego w ramach terapii poznawczo-behawioralnej (CBT). Pomaga Ci zbadać wszystkie kwestie, które mogą powodować krytykę i zwątpienie w siebie.

Zestaw narzędzi samopomocy zawiera narzędzia do śledzenia nastroju, wiadomości motywacyjne, ćwiczenia audio i narzędzia do prowadzenia dziennika. Przejdź do sekcji Miłość własna na karcie Eksploruj, gdzie znajdziesz artykuły, podcasty i afirmacje. Jeśli potrzebujesz natychmiastowej, profesjonalnej pomocy, u góry strony znajduje się czerwony przycisk Kryzys.

Programowi My Could Self cieszą się zaufaniem podmioty świadczące opiekę zdrowotną, takie jak Priory i brytyjska służba zdrowia NHS.

Pobierz: Moje możliwe ja dla iOS | Android (Bezpłatny)

7. Dobre samopoczucie: sprawność umysłowa

Aplikacja Feeling Good to kolejne źródło doskonałych ścieżek dźwiękowych, które pomagają rozwijać odporność psychiczną i pomagają w pokonywaniu wyzwań, takich jak problemy ze snem i rzucenie palenia.

Kamieniem węgielnym Feeling Good jest 12-ścieżkowy program pozytywnego treningu mentalnego, który wykorzystuje te same umiejętności wizualizacji, których używają olimpijscy sportowcy, aby nauczyć Cię, jak się zrelaksować, uspokoić oraz rozwinąć pewność siebie i poczucie własnej wartości.

Chociaż aplikacja jest bezpłatna, dostęp do całej zawartości jest możliwy poprzez subskrypcję lub kod polecający. Twój lekarz może udostępnić kod, ale sprawdź Strona internetowa „Czuję się dobrze”. również. W momencie pisania tego tekstu darmowy kod był dostępny tutaj dla wszystkich.

Pobierz: Dobre samopoczucie: Sprawność psychiczna dla iOS | Android (Dostępne bezpłatne zakupy w aplikacji)

Korzystanie z którejkolwiek z tych aplikacji lub stron internetowych wkrótce odkryje podobne strategie praktykowania współczucia dla siebie. Afirmacje, pisanie dziennika, uważność i ćwiczenia przyczynią się do poprawy Twojego poczucia własnej wartości. Te aplikacje pomogą.

8. Używaj afirmacji jako narzędzia współczucia: aplikacja motywacyjna

Samoafirmacja, krótkie pozytywne frazy, są genialne dla małego przypływu pozytywności i miłości własnej. Możesz skorzystać z szeregu potężnych narzędzi do samoafirmacji, ale jednym z najbardziej funkcjonalnych jest Motywacja, która dostarcza mnóstwo pięknych obrazów i wyrażeń, które dodadzą Ci energii każdego dnia. Upewnij się, że korzystasz z widżetu na ekranie blokady aplikacji, aby za każdym razem, gdy podnosisz telefon, otrzymasz przypomnienie o własnej wartości.

Pobierz: Motywacja dla iOS | Android (Dostępne bezpłatne zakupy w aplikacji)

9. Używaj dziennika jako narzędzia współczucia: aplikacja Worry Tree Anxiety Journal

Istnieje wiele aplikacji do prowadzenia dziennika z przewodnikiem, ale wypróbuj aplikację Worry Tree Anxiety Journal, aby zaspokoić swoją potrzebę współczucia.

To narzędzie do terapii poznawczo-behawioralnej (CBT) pomaga wyłapać i rzucić wyzwanie negatywnym myślom. Zamiast tego aplikacja poprosi Cię o sprawdzenie wszelkich nieprzydatnych stylów myślenia, które mogą leżeć u podstaw Twoich zmartwień. Możesz nawet zaplanować „czas na zmartwienia” w swoim kalendarzu, dzięki czemu będziesz mógł zająć się resztą dnia.

Pobierz: Dziennik lęków Worry Tree dla iOS | WorryTree: Terapia terapeutyczna łagodząca lęki dla Android (Dostępne bezpłatne zakupy w aplikacji)

10. Używaj aplikacji uważności, które pomogą Ci kultywować współczucie dla siebie

Uważna medytacja to jedno z najpotężniejszych narzędzi, jakie możesz zastosować, aby pomóc sobie w zarządzaniu umysłem. Zatrzymywanie każdego dnia, aby pamiętać i świętować pozytywne strony swojego życia, może naprawdę pomóc Ci zarządzać swoim sposobem myślenia. Łatwiej wtedy będzie wyeliminować niepotrzebne zmartwienia, że ​​nie jesteś wystarczający.

Możesz skorzystać z wielu wspaniałych narzędzi i zasobów, które ułatwią medytację. Aplikacje takie jak Insight Timer, aplikacja do medytacji Calm lub spersonalizowane podejście do medytacji w aplikacji Balance mogą pomóc Ci nauczyć się praktykować tę dyscyplinę dzięki ich programom wprowadzającym. Zamiast rozpamiętywać swoje negatywne myśli, użyj jednej z tych aplikacji do medytacji, aby spędzić uważną chwilę w drodze.

11. Używaj ćwiczeń jako narzędzia współczucia: aplikacja Gentler Streak

Nie ma nic lepszego dla zadbania o siebie niż wstawanie i poruszanie się. Bądź dla siebie dobry i wykonuj ćwiczenia, które sprawiają ci przyjemność i sprawiają, że czujesz się dobrze. Endorfiny poprawią Ci nastrój i podniosą poczucie własnej wartości.

Współczująca aplikacja Gentler Streak na iOS jest idealna, ponieważ celebruje nawet małe zwycięstwa w Twoim programie ćwiczeń i pozwala wykorzystać dni odpoczynku i aktywne okresy regeneracji. Dzięki temu nie będziesz czuć się źle, jeśli będziesz miał dzień wolny od rutyny.

Ćwiczenia są dobre zarówno dla umysłu, jak i ciała. Dzięki tym aplikacjom możesz także ćwiczyć medytację w trakcie chodu.

Pobierz: Łagodniejsza passa dla iOS (Bezpłatny, dostępna subskrypcja)

Praktykuj współczucie dla siebie, aby żyć szczęśliwszym i zdrowszym

Nie odniesiesz żadnej realnej korzyści z ciągłego poniżania się. Jednakże praktykowanie współczucia wobec siebie doprowadzi Cię do szczęśliwszego, mniej zestresowanego i bardziej odpornego sposobu życia. Narzędzia te pomogą Ci znaleźć wiele praktycznych strategii przeciwstawienia się tym negatywnym wewnętrznym głosom.

Każdemu zdarza się popełniać błędy i mieć gorsze dni. Ty też musisz pamiętać, że Ty też masz ten przywilej!

x