13 najlepszych analizatorów akcji, które zawężą wybór inwestycji

Platformy do monitorowania akcji zyskują coraz większą popularność wśród traderów i inwestorów ze względu na ich zdolność do pomocy w udoskonalaniu listy potencjalnych możliwości handlu akcjami z szerokiej gamy akcji spełniających określone kryteria.

Rozpoczęcie pracy z narzędziami do sprawdzania zapasów jest łatwe, jeśli znasz podstawowe i techniczne wymagania dotyczące konfiguracji. Otrzymujesz także najpopularniejsze, gotowe skanery oparte na podstawach parametrów giełdowych.

Na początek przygotowaliśmy dla Ciebie przydatną tabelę z tymi, które omówiliśmy i które są zdecydowanie najlepsze 😉!

Tytuł

Opis

Badać

Finanse yahoo

Notowania akcji w czasie rzeczywistym, wykresy, listy obserwacyjne, narzędzia do sprawdzania akcji.

Finviz

Wizualizacja rynku, przegląd zapasów według sektorów i wskaźników.

Zegarek rynku

Śróddzienne narzędzia do sprawdzania zapasów z różnymi opcjami kryteriów.

Inwestowanie.com

Wiadomości w czasie rzeczywistym, rynki światowe, ekrany techniczne i podstawowe.

TradingView

Wykresy, przegląd akcji według wskaźników podstawowych i technicznych.

Zacks

Oparta na badaniach kontrola zapasów z predefiniowanymi i niestandardowymi opcjami.

StockRover

Natychmiastowe ładowanie przesiewaczy z ponad 140 gotowymi do użycia filtrami.

Po prostu Ściana

Wizualna reprezentacja wskaźników finansowych, konfigurowalne filtry giełdowe.

Rynki OTC

Informacje handlowe dotyczące papierów wartościowych OTC, narzędzie do sprawdzania akcji z filtrami.

Poszukiwany Alfa

Społeczność inwestorów, przesiewacze akcji premium według kryteriów.

YCharts

Konfigurowalny przegląd akcji, alerty i dogłębna analiza.

WykresMill

Przegląd techniczny i fundamentalny akcji, analiza wykresów.

Tickeron

Oparte na sztucznej inteligencji programy przesiewowe dla traderów, filtry techniczne i fundamentalne.

Jakkolwiek technicznie by to nie brzmiało, ten artykuł pomoże Ci zrozumieć szczegóły dotyczące programów do przesiewania akcji i platform do przesiewania dostępnych na rynku.

Zaczynajmy!

Co to jest narzędzie do przesiewania akcji?

Przeglądarki akcji to narzędzia, które pomagają traderom i inwestorom filtrować akcje w oparciu o określone parametry i kryteria. Screenery upraszczają proces wyszukiwania okazji z długiej listy papierów wartościowych notowanych na rynku.

W ramach swoich usług wielu brokerów i instytucji finansowych oferuje narzędzia takie jak programy sprawdzające, które pomagają złagodzić wszelkie trudności handlowe, na jakie napotykają ich klienci inwestujący w akcje. Narzędzia te mogą obejmować zarówno zestaw prostych ustawień, jak i kryteria filtrowania na poziomie zaawansowanym, co czyni je dobrym miejscem dla początkujących i doświadczonych traderów.

Zanim przyjrzymy się zaletom i wadom korzystania z narzędzi do sprawdzania akcji, warto zrozumieć, jak działają te narzędzia do sprawdzania akcji i w jaki sposób inwestor może najlepiej korzystać z platform do monitorowania.

Jak działa narzędzie do przesiewania akcji?

Zrozumienie działania skanerów akcji jest proste.

Po zalogowaniu się na platformę udostępniającą narzędzie do sprawdzania wyników znajdziesz wiele predefiniowanych zestawów kryteriów. Kryteria te są tworzone przy użyciu różnych filtrów do celów handlowych lub inwestycyjnych.

Stosowane filtry mogą opierać się na wskaźnikach technicznych, takich jak akcja cenowa, wolumen, średnie kroczące, crossovery i wzorce wykresów, a także na fundamentalnych aspektach, takich jak współczynnik P/E, wskaźniki akcji, stopa dywidendy i inne.

Po zastosowaniu filtrów predefiniowanych lub ręcznych, skanery akcji wyświetlają listę akcji lub papierów wartościowych spełniających Twoje wymagania. Traderzy i inwestorzy mogą korzystać z tej listy, aby dostrzec możliwości handlowe.

Powody wyboru narzędzia do przesiewania akcji

Oto niektóre z najczęstszych powodów korzystania z programów do sprawdzania zapasów:

Handel: Aktywni inwestorzy, w tym inwestorzy śróddzienni i inwestorzy typu swing, mogą korzystać z narzędzi do sprawdzania akcji w celu identyfikowania krótkoterminowych możliwości i bicia pieniędzy w oparciu o parametry techniczne.

Analiza sektorowa: narzędzia przesiewowe pomagają zidentyfikować zmiany w trendach sektorowych i wyłapać spółki o najlepszych wynikach w sektorach charakteryzujących się trendami.

Badania: Inwestorzy długoterminowi mogą wykorzystywać narzędzia do sprawdzania akcji w celu analizy podstawowych parametrów spełniających ich cele inwestycyjne. Inwestorzy mogą również wykorzystywać te wskaźniki do identyfikowania nowych, niedowartościowanych wpisów.

Oszczędzaj czas: Jeśli handlujesz jednodniowo, codzienne znajdowanie akcji spełniających Twoje kryteria handlowe jest zajęciem czasochłonnym. Z kolei przesiewacze oszczędzają dużo czasu na wyszukiwaniu takich zapasów.

Teraz, gdy mamy już dobre pojęcie o skanerach akcji i ich zaletach, czas zapoznać się z niektórymi popularnymi narzędziami do sprawdzania akcji, używanymi przez traderów.

Zaczynajmy.

Finanse yahoo

Finanse yahoo to jedna z najstarszych i najpopularniejszych stron internetowych zawierająca wiadomości finansowe, notowania akcji, raporty finansowe, dane z rynków międzynarodowych, zasoby dotyczące zarządzania portfelem i wiele treści finansowych w czasie rzeczywistym.

Yahoo Finance to własność medialna sieci Yahoo, której celem jest pomaganie inwestorom w budowaniu i utrzymywaniu majątku. Kanał YouTube Yahoo Finance opublikował ponad 43 000 filmów i ma bazę ponad miliona subskrybentów.

Platforma oferuje różne narzędzia pomocy finansowej, takie jak notowania akcji w czasie rzeczywistym, wykresy ze wskaźnikami technicznymi, listy obserwowanych akcji i różne kalkulatory finansowe. Podobnie jak inne narzędzia, Yahoo Finance oferuje narzędzia do sprawdzania akcji, umożliwiające użytkownikom filtrowanie akcji na podstawie różnych wskaźników finansowych, kapitalizacji rynkowej, branży i nie tylko.

Finviz

Finviz.com to popularna witryna internetowa zawierająca różne narzędzia finansowe dla traderów, inwestorów i analityków finansowych. Witryna oferuje kompleksowy widok indeksów rynkowych, takich jak Dow Jones, Nasdaq i S&P 500, dzięki czemu użytkownicy mogą szybko zobaczyć ruchy rynkowe.

Na platformie dostępnych jest wiele potężnych narzędzi przesiewowych, pozwalających filtrować akcje na podstawie kryteriów rynkowych. Można na przykład segmentować akcje na podstawie ich sektora, wyników podstawowych i wskaźników technicznych.

Zegarek rynku

Zegarek rynku stało się dla inwestorów popularnym źródłem podejmowania świadomych decyzji finansowych i bycia na bieżąco z sytuacją na giełdach. Witryna obejmuje wszystkie główne rynki, a także porusza popularne tematy w sekcji blogów, aby informować czytelników o różnych trendach rynkowych.

Marketwatch udostępnia gotowe narzędzia do sprawdzania akcji w ciągu dnia, do których można dodać filtry, takie jak zakres cen akcji, zmiana ceny akcji w%, wolumen, podstawowe wartości współczynnika P/E, zakres kapitalizacji rynkowej i wiele więcej. Po ustawieniu wszystkich parametrów otrzymasz listę akcji spełniających Twoje kryteria.

Inwestowanie.com

Inwestowanie.com to jedna z najlepszych witryn z wiadomościami finansowymi i informacjami o giełdzie. Obejmuje wszystko, co jest związane z rynkami, takie jak akcje, opcje, kontrakty futures, towary i analiza techniczna. Otrzymujesz w czasie rzeczywistym wiadomości na temat wydarzeń na rynku światowym, ruchów cen, przesyłania strumieniowego wykresów i samouczków wideo do nauki rynków akcji.

Będąc jedną z powszechnie używanych platform finansowych, zapewnia narzędzie do sprawdzania akcji, które obsługuje prawie wszystkie główne giełdy notowane na giełdzie. Zacznij od wybrania kraju i jego giełd, np. NYSE i NASDAQ w przypadku rynków amerykańskich.

Następnie możesz filtrować typ sektora, branżę i rodzaj kapitału. Teraz możesz zacząć dodawać różne kryteria, takie jak wskaźniki podstawowe, wskaźniki cenowe, średni wolumen, dywidendy i zaawansowane wskaźniki techniczne.

Na podstawie kryteriów filtrowania otrzymujesz wyniki w postaci technicznych rozmów kupna lub sprzedaży w różnych ramach czasowych, np. 15 minut, co godzinę, codziennie, co tydzień i co miesiąc.

Jedną z wyjątkowych cech witryny inwestowanie.com jest to, że pokazuje ona również formację świecową dla przefiltrowanych akcji, co może pomóc w określeniu trendu w przypadku tej konkretnej akcji. Masz możliwość łączenia różnych wskaźników technicznych z parametrami podstawowymi, aby generować lepsze i stosunkowo bezpieczniejsze wybory dotyczące okazji giełdowych.

TradingView

TradingView to ulubiona platforma wykresów traderów i platforma społecznościowa dla społeczności traderów. Darmowa wersja zapewnia prosty i intuicyjny interfejs wykresów z ograniczonymi wskaźnikami handlowymi. I to wystarczy również większości traderów swingowych i inwestorów długoterminowych.

Jako platforma popularna dla większości traderów, TradingView udostępnia traderom i inwestorom narzędzia do sprawdzania akcji, umożliwiające filtrowanie akcji na podstawie określonych wskaźników. Na przykład możesz filtrować akcje na podstawie ich podstawowych statystyk, takich jak współczynnik P/E i ROCE, oraz parametrów technicznych, takich jak średnie kroczące, świeczniki i wzorce wykresów.

TradingView ma wiele wbudowanych programów przesiewowych w darmowej wersji stworzonej przez innych traderów, a Ty masz także możliwość stworzenia swojego narzędzia przesiewowego poprzez pisanie skryptów. Skrypty te można opracować i udostępnić do użytku innym handlowcom na platformie. Poza tym platforma oferuje wiele programów do sprawdzania akcji w oparciu o różne typy formacji świecowych, wskaźników takich jak crossovery i wzorce wykresów.

Jednym z największych powodów popularności TradingView jest to, że obsługuje maksymalne rynki, w tym kryptowaluty. Oznacza to, że niezależnie od tego, na jakim rynku handlujesz, TradingView będzie Twoją platformą, na którą będziesz grać, nawet jeśli zaczniesz od wersji darmowej. Pulpit nawigacyjny narzędzia do sprawdzania giełd oferuje opcje sortowania, skanowania i filtrowania akcji na podstawie godzin przed i po giełdzie. Po godzinach rynkowych możesz pobrać raporty w formatach CSV w celu dalszej analizy danych.

Zacks

Zacks to firma badawcza, która pomaga inwestorom znaleźć zyskowne możliwości. To pełna pasji firma badawcza, która łączy modele ilościowe z doświadczonymi analitykami akcji. Platforma ma wiele sekcji, które dotyczą różnych obszarów rynków finansowych, takich jak kryptowaluty, zarobki, akcje i podcasty finansowe.

Zacks posiada predefiniowaną sekcję przesiewową, która pomaga znaleźć różne rodzaje papierów wartościowych odpowiadających przefiltrowanym kryteriom. Po wejściu do menu przeglądania znajdziesz zakładki przeglądania, takie jak Nowy ekran, Edytuj kryteria, Edytuj widok, Mój ekran, Wstępnie zdefiniowane i Pomoc.

Możesz rozpocząć tworzenie nowego ekranu, edytując kryteria na karcie Nowy ekran, jednak zalecamy praktyczne zapoznanie się z istniejącymi predefiniowanymi narzędziami do sprawdzania zapasów.

Kliknij kartę Predefiniowane i wybierz opcję Podstawowy. Tutaj znajdziesz gotowe podstawowe ekrany, takie jak:

  • Klasyczna wartość wraz ze wzrostem: akcje te mają atrakcyjne wyceny z rozsądnymi podstawowymi wskaźnikami P/E i wykazują dodatnie zyski historyczne.
  • Wzrost dywidendy i zysków: W tym oknie przesiewowym dostępne są akcje o wysokiej historycznej stopie dywidendy.
  • Wzrost sprzedaży: Zapasy o stałym wzroście sprzedaży przekraczającym 25% są filtrowane w tym filtrze przesiewowym.

Dodatkowo dostępne są ekrany bonusowe, które obejmują wybór brokerów, akcje o niskiej wersji beta, programy sprawdzające oparte na kapitalizacji rynkowej, wysokie współczynniki P/E i wiele innych. Po dokładnym zrozumieniu platformy i reprezentacji danych możesz rozpocząć tworzenie skanera ekranu, który będzie odpowiadał zaawansowanym, spersonalizowanym kryteriom kontroli.

StockRover

StockRover to witryna z wiadomościami finansowymi i badaniami inwestycyjnymi, podobna do Yahoo Finance. Oprócz sekcji aktualności witryna udostępnia różnorodne narzędzia do analizy związanej z finansami, takie jak programy przesiewowe, raporty wykresów, narzędzia porównawcze, badania i raporty portfelowe. Stock Rover jest prosty w obsłudze, a z witryny można korzystać na komputerach stacjonarnych, tabletach i telefonach komórkowych.

Stock Rover oferuje narzędzie do sprawdzania, które pomaga zawęzić wybór akcji zgodnie z filtrami kryteriów inwestycyjnych. Możesz zacząć od użycia gotowych programów przesiewowych, które pokazują przefiltrowane wyniki jednym kliknięciem w formie tabelarycznej. Urządzenia przesiewowe w Stock Rover ładują niemal natychmiast zaktualizowane dane, które są odświeżane co minutę.

Platforma posiada ponad 140 gotowych do użycia screenerów, które obejmują różnorodne strategie inwestycyjne. Dostęp do wszystkich programów przesiewowych można uzyskać z biblioteki inwestorów Stock Rover. Poza tym możesz nawet tworzyć swoje screenery, modyfikując gotowe screenery i tworząc nowe od podstaw. Spróbuj utworzyć narzędzie przesiewowe, łącząc filtry z ponad 500 parametrów podzielonych na kategorie techniczne, podstawowe i operacyjne.

W skrócie Stock Rover to dobra platforma do bezpłatnego przeglądania wybranych akcji. Podobnie jak akcje, można go używać do sprawdzania funduszy ETF, funduszy inwestycyjnych i innych instrumentów inwestycyjnych.

Po prostu Ściana

Po prostu Wall Street to firma finansowa, której celem jest ułatwianie ludziom długoterminowych inwestycji w akcje. Pomaga inwestorom i handlowcom, przedstawiając wskaźniki finansowe w atrakcyjnym wizualnie i łatwym do zrozumienia formacie. Na przykład możesz sprawdzić punkty podsumowania dla konkretnej akcji, zrozumieć wycenę w formacie graficznym, sprawdzić wyniki części na miernikach ROE i ROCE oraz zrozumieć kondycję finansową na wykresach słupkowych.

Platforma posiada sekcję przesiewową, w której możesz rozpocząć dodawanie akcji, wybierając filtry. Niektóre filtry punktu początkowego obejmują filtr według rynku, filtr według branży, filtr płatka śniegu i inne zaawansowane filtry. Filtrowanie według rynku obsługuje większość rynków giełdowych, w tym giełdy w USA, Wielkiej Brytanii, Niemczech i innych rynkach azjatyckich. Następnie wybierz filtr według branży i kryteriów wyboru, takich jak współczynnik P/E, ROCE i wcześniejsze wyniki z filtrów zaawansowanych, a wyniki natychmiast otrzymasz.

Teraz możesz otwierać poszczególne pozycje akcji, aby uzyskać przegląd ich wyceny, wyników w przeszłości, dywidend, kondycji finansowej, zarządzania i własności. Korzystanie z Simply Wall Street jest bezpłatne, jednak aby uzyskać dostęp do informacji, musisz utworzyć konto i zalogować się na platformę.

Rynki OTC

Rynki OTC to witryna poświęcona finansom, która oferuje informacje na temat handlu akcjami, obligacjami, spółkami zagranicznymi i innymi niezbędnymi narzędziami sprawdzającymi w celu identyfikacji możliwości handlowych.

Jest to zarejestrowana platforma w Stanach Zjednoczonych oferująca pozagiełdowe (OTC) papiery wartościowe obsługujące instrumenty finansowe nienotowane na tradycyjnych rynkach akcji, takich jak giełda nowojorska czy Nasdaq.

Rynki OTC ułatwiają handel akcjami, funduszami inwestycyjnymi, obligacjami i funduszami ETF. Rynki OTC obejmują rynki takie jak OTCQX, OTCQB i Pink Markets, które podlegają regulacjom amerykańskiej Komisji Papierów Wartościowych i Giełd.

Jeśli chodzi o handel, rynki OTC dostarczają w czasie rzeczywistym informacji handlowych dotyczących papierów wartościowych będących przedmiotem obrotu poza rynkiem regulowanym. Zapewnia narzędzie do sprawdzania akcji, w ramach którego można wybrać typ rynku, rodzaj zabezpieczenia, kraj i rodzaj branży.

Możesz także filtrować wyniki cen na podstawie wyników z poprzedniego tygodnia, płatnika dywidendy i wielu innych. Ogólnie rzecz biorąc, rynki OTC są obarczone wyższym ryzykiem w porównaniu z notowanymi papierami wartościowymi ze względu na mniejszą przejrzystość.

Poszukiwany Alfa

Poszukiwany Alfa to internetowa społeczność inwestorów, która publikuje wiadomości giełdowe, pomysły inwestycyjne oraz dyskusje na temat zalet i wad akcji, aby inwestorzy mogli podejmować świadome decyzje. Platforma obejmuje wszystkie główne obszary inwestycyjne, takie jak akcje, fundusze ETF, towary, kryptowaluty i fundusze inwestycyjne.

Subskrypcja premium Seeking Alpha odblokowuje narzędzia do sprawdzania akcji, których możesz używać do kupowania silnych akcji w różnych sektorach, rozmiarach i motywach. Możesz zacząć korzystać z gotowych programów przesiewowych lub nawet zbudować swój program przesiewowy, aby znaleźć akcje spełniające warunki filtra. Niektóre ekrany Seeking Alpha są następujące:

  • Zapasy według ilości
  • Najwyżej oceniane akcje
  • Akcje o wysokiej stopie dywidendy
  • Akcje o największym wzroście
  • Najlepsze akcje sektorowe

I wiele więcej.

Seeking Alpha oferuje różne usługi subskrypcyjne, które obejmują funkcje takie jak sprawdzanie najlepszych akcji, mocne wybory zakupowe i pomysły na handel w czasie rzeczywistym. Ich najczęściej subskrybowanymi produktami są Seeking Alpha Premium, Seeking Alpha Pro, Grupy inwestycyjne Seeking Alpha i plan Alpha Picks. Możesz subskrybować ich blog, aby być na bieżąco z aktualnościami rynkowymi, ponieważ na stronie znajduje się ponad 7000 artykułów związanych z inwestycjami.

YCharts

YCharts to wszechstronna platforma do badania inwestycji i trendów na giełdzie. Platforma zapewnia intuicyjne narzędzia, z których klienci mogą korzystać, aby pozostać na czele swojej podróży handlowej. Niektóre z ich najważniejszych narzędzi obejmują portfele modelowe, wykresy podstawowe, narzędzia do sprawdzania funduszy, optymalizatory portfeli, raporty niestandardowe i wykresy techniczne.

YCharts zapewnia także konfigurowalny narzędzie do sprawdzania akcji. To nowoczesne narzędzie do selekcji akcji, które pomaga Ci wykorzystać najlepsze możliwości handlowe. Narzędzie przesiewowe posiada zestaw historycznych danych premium, dzięki którym maksymalizuje zyski i ma sens podczas analizowania dużych zbiorów danych. Możesz używać różnych filtrów, takich jak wskaźniki PE, wzrost przychodów i formuły matematyczne dla ponad 20 000 akcji.

Dodatkową korzyścią jest możliwość zapisywania ekranów z dogłębną analizą. Jednorazowe przeprowadzenie analizy przesiewowej jest łatwe, a następnie można ustawić alerty za każdym razem, gdy dany kapitał kapitałowy spełnia lub nie spełnia kryteriów inwestycyjnych. Możesz łatwo zapisać wyniki na listach obserwacyjnych i wyeksportować dane do Excela w celu dalszej analizy historycznej.

WykresMill

WykresMill to platforma do przeglądania i analizy wykresów, która pozwala użytkownikom szybko filtrować akcje na podstawie struktur technicznych, świeczników i wzorów wykresów. Platforma zawiera podstawowe informacje o akcjach, jednak główny nacisk kładziony jest na analizę techniczną.

Narzędzie do przeszukiwania akcji ChartMill umożliwia wyszukiwanie i filtrowanie akcji w oparciu o różne kryteria wyszukiwania, w tym analizy techniczne i fundamentalne. Najczęściej używane filtry są dostępne w sekcji ogólnej w oparciu o cenę, wolumen, sektor rynku i inne.

Zacznij od wybrania daty historycznej, giełdy, kapitalizacji rynkowej i średniej ceny. Możesz wypróbować różne zakładki, takie jak Wyniki, Wskaźniki TA, Wsparcie/Opór, Wycena i inne, aby znaleźć papiery wartościowe odpowiadające Twoim kryteriom handlowym. Możesz używać platformy do korzystania z jej narzędzi, takich jak wykresy i screenery, do handlu na rynkach amerykańskich i europejskich.

Tickeron

Tickeron to rynek oferujący narzędzia handlowe oparte na sztucznej inteligencji dla traderów i inwestorów. Platforma wykorzystuje technologie sztucznej inteligencji i uczenia maszynowego do przetwarzania dużych porcji danych przy minimalnych kosztach.

Jako aktywny inwestor rynkowy możesz określić swój styl jako trader śróddzienny, inwestor typu swing trader lub inwestor i subskrybować Tickeron, aby korzystać z ich platformy. Możesz zacząć korzystać z gotowych przesiewaczy podzielonych na kategorie według branży, podstawowych wskaźników, kart wyników i filtrów analizy technicznej.

Na platformie znajdują się najczęściej używane wskaźniki techniczne, takie jak RSI (indeks siły względnej), MACD, wstęgi Bollingera, średnie kroczące i wskaźniki stochastyczne. Podstawowe wskaźniki obejmują rating SMR, wskaźnik P/E, rating wzrostu cen, wyceny i wiele innych.

Jednak Tickeron jest platformą płatną i możesz korzystać z różnych typów programów przesiewowych po wykupieniu subskrypcji ich planów premium.

Streszczenie

Handel to jedna z najważniejszych umiejętności zarabiania pieniędzy, którą większość z nas pragnie opanować. Korzystając z gotowych programów do sprawdzania akcji, możesz zawęzić dochodowe strategie i być na bieżąco ze swoimi strategiami handlowymi.

Z biegiem czasu i po miesiącach ćwiczeń możesz tworzyć strategie, które pomogą Ci zyskać przewagę i zarabiać pieniądze zgodnie ze stosunkiem ryzyka do zysku. Po zdobyciu doświadczenia możesz pomyśleć o stworzeniu programów przesiewowych, które filtrują akcje zgodnie z Twoją konfiguracją handlu, i możesz wyruszyć na nowe rynki, takie jak kryptowaluty, korzystając z aplikacji do śledzenia kryptowalut.

Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o handlu i inwestycjach na giełdzie, nie przegap naszego szczegółowego artykułu na temat określania wielkości pozycji w celu zarządzania transakcjami.

x