13 platform do tworzenia bazy wiedzy i często zadawanych pytań dla Twojej firmy

Udostępnij teraz w social media:

Stwórz bazę wiedzy (KB) FAQ (najczęściej zadawanych pytań) dla swojej firmy

Dobrze! Dokładność, z jaką łatwo można rozwiązać problem klienta za pomocą rozwiązań, jest częścią dobrego doświadczenia klienta. Dobrze zaplanowana „Baza wiedzy lub sekcja FAQ” to jedno z narzędzi samoobsługowych, które możesz zaoferować swoim klientom, aby mogli znaleźć dla siebie doskonałe rozwiązania.

Co więcej, jest to kolejny sposób na zaoszczędzenie czasu, aby mogli mieć pewność, że podejmą niezbędne działania. Baza wiedzy to motywacyjny, edukacyjny i zorganizowany przewodnik obejmujący wszystkie aspekty Twoich produktów i usług, który klient może przesłuchać w celu podjęcia decyzji lub rozwiązania problemu.

Tworzenie dobrej bazy wiedzy

Zanim wybierzesz platformę dla Bazy wiedzy i FAQ, warto rozważyć kilka zasadniczych punktów.

 • Format artykułu z bazy wiedzy — dobre wrażenia użytkownika, projekt i architektura
 • Czytelność dokumentacji
 • Nawigacja i wykrywalność najważniejszych artykułów
 • Dobre funkcje wyszukiwania
 • Link do pomocnych zasobów
 • Najczęściej zadawane pytania dotyczące najważniejszych pytań w systemie biletów pomocy technicznej
 • Filmy instruktażowe wyjaśniające funkcjonalność produktu lub usługi.

Wybór tematów KB

Jak rezygnujesz z tematów do swojej bazy wiedzy?

Zacznij od zagłębiania się w swoją bazę danych lub CRM. Czy jest kilka pytań, które znajdują dla ciebie cel, na który można uzyskać odpowiedź? To prawdopodobnie główny temat Twojej bazy wiedzy.

Ponadto możesz sobie wyobrazić siebie lub wypełnić ankietę, aby uzyskać bardziej trafne pytania dotyczące głównego tematu, aby rozszerzyć przewodnik pomocniczy.

Z innej perspektywy możesz skorzystać z konwersji lejka marketingowego w swoich analizach i zidentyfikować kilka wąskich gardeł dla doświadczenia użytkownika i odpowiednio opracować rozwiązania w swojej bazie wiedzy lub sekcjach FAQ.

Ogólnie rzecz biorąc, niezależnie od tego, jakie podejście zastosujesz, powinno mieć na celu ułatwienie odwiedzającym wzbudzenia prawdziwego zainteresowania. Wprowadzając bazę wiedzy i sekcję FAQ do swojego modelu biznesowego, umożliwiasz użytkownikom zagłębienie się w głębokie korzenie Twojej witryny. A to z pewnością wynagrodzi w postaci generowania przychodów.

Przyjrzyjmy się następującym platformom, aby stworzyć samoobsługowe bazy wiedzy, które pozwolą klientom sprawnie znaleźć odpowiedzi na ich pytania (najszybsza i najbardziej opłacalna metoda obsługi klienta).

Dokument360

The oprogramowanie bazy wiedzy umożliwia tworzenie dobrze zorganizowanej samoobsługowej bazy wiedzy (opublikowanej publicznie lub prywatnie) z potężnym wyszukiwaniem w czasie rzeczywistym opartym na sztucznej inteligencji. Pomaga to Twoim klientom w natychmiastowym znajdowaniu rozwiązań ich problemów za pomocą wyszukiwania opartego na sztucznej inteligencji. Pomimo dużej ilości artykułów w bazie wiedzy, wyszukiwarka AI będzie w stanie pobrać odpowiednie wyniki w ułamku milisekundy.

Analiza wyszukiwania to kolejna ważna funkcja w tej bazie wiedzy. Wyświetli słowa kluczowe często wyszukiwane przez użytkowników, jak często używane są określone „słowa kluczowe wyszukiwania” oraz czy mogą znaleźć artykuły w Twojej bazie wiedzy i tak dalej.

Inną ważną cechą jest bardzo prosty interfejs użytkownika do zarządzania i organizowania dokumentów.

 • Obsługuje edytor Markdown dla wydajnego i uporządkowanego pisania.
 • Funkcje SEO pomogą zwiększyć pozycję Twojej bazy wiedzy o produktach w wyszukiwarkach.
 • Kopia zapasowa i przywracanie
 • Wersje artykułów
 • Dostosuj go w sposób zgodny z wytycznymi marki

Co więcej, ta niesamowita platforma udostępnia spersonalizowane domeny i otrzymuje powiadomienia o tym, co dokładnie zmieniło się w Twojej bazie wiedzy i nie tylko. Spróbuj!

  Co to jest sieć kratowa i router sieciowy

Freshdesk

Freshdesk pozwala stworzyć portal samoobsługowy, aby zwiększyć satysfakcję klientów. Jest zawarty w oprogramowaniu pomocy technicznej w chmurze, które obsługuje współpracę wszystkich kanałów wsparcia z jednego okna. Pakiet składa się z nienagannego zbioru intuicyjnych funkcji, które koncentrują się na produktywności i współpracy; ułatwia zespołom dowolnej wielkości zapewnienie doskonałego wsparcia dla klientów.

Zapewniają dwa rodzaje rozwiązań — przedsiębiorstwa i małe i średnie firmy. Pakietowe rozwiązanie dla przedsiębiorstw oferuje wszystkie przydatne funkcje obsługi klienta na światowym poziomie — konfigurację i wdrożenie, samoobsługę i globalne wsparcie. Co więcej, zdobyli uznanie za zdolność do świadczenia elastycznych usług śledzenia wydajności za pomocą metryk.

Ponadto w przypadku małych i średnich firm są one zobowiązane do zapewnienia jednego rozwiązania wszystkich problemów — przesyłaj wszystkie zgłoszenia do serwisu Freshdesk — czy to z poczty e-mail, czatu, telefonu czy mediów społecznościowych. Automatycznie ustalaj priorytety, kategoryzuj i przypisuj bilety.

Inne zalety to:

 • SaaS i wdrażanie w sieci
 • Szkolenie poprzez dokumentację, webinarium
 • Wsparcie 24/7
 • Możliwości KB z monitorowaniem sieci
 • Wsparcie predykcyjne

Jednak dobrą częścią jest to, że cały pakiet jest przystępny cenowo, a możesz zacząć z ich „Planem Sprout” jest BEZPŁATNY.

Baza wiedzy ProProfs

Baza wiedzy ProProfs jest łatwym w użyciu narzędziem wyposażonym w niestandardowe funkcje, które zachwycą Cię na każdym etapie proces tworzenia bazy wiedzy. Jest inteligentnie zaprojektowany, aby pomóc w tworzeniu wspaniałej publicznej lub prywatnej samoobsługowej bazy wiedzy i często zadawanych pytań dla klientów i pracowników.

Najlepszą częścią tego oprogramowania bazy wiedzy jest to, że jest niezwykle łatwe w konfiguracji. Wszystko, czego potrzebujesz, to połączenie internetowe i urządzenie, aby rozpocząć. To, co daje temu narzędziu przewagę nad innymi w branży, to profesjonalnie zaprojektowane szablony, raporty generowane przez sztuczną inteligencję oraz atrakcyjne integracje z popularnymi narzędziami, takimi jak Zendesk, Google Analytics, Jira i wieloma innymi.

Najważniejsze cechy:

 • Wyszukiwanie podobne do Google
 • Przepływy pracy zapewniające dokładne recenzje artykułów
 • System zarządzania użytkownikami i współpracy
 • Kompatybilny z wieloma urządzeniami
 • Historia zmian i kontrola wersji
 • Warunkowe reguły treści kontrolujące widoczność treści
 • Pojedyncze logowanie do uwierzytelniania użytkownika
 • Funkcje SEO optymalizujące bazę wiedzy pod kątem wyszukiwarek
 • Wiele marek

Możesz również przekształcić to oprogramowanie bazy wiedzy we wszechstronne narzędzie obsługi klienta, używając go w połączeniu z ProProfs Help Desk i Live Chat. Zapewnij swoim klientom wsparcie w zakresie 360 ​​stopni, w którym mogą samodzielnie obsługiwać, rozmawiać z agentami i podnosić zgłoszenia — wszystko to w ramach Twojej bazy wiedzy.

Możesz zacząć od bezpłatnego abonamentu.

KBase .Name

kBase .Name jest motywem WordPress bazy wiedzy z Wiki, Helpdeskiem, Systemem Obsługi Klienta, centrum pomocy lub motywem społeczności. Głównym plusem tego jest jego niesamowita wykrywalność. Ponieważ korzysta z wyszukiwania Ajax na żywo, możesz szybko filtrować wyniki wyszukiwania za pomocą kategorii i wartości niestandardowych.

Inne ważne funkcje obejmują — często zadawane pytania, bazę wiedzy i fora pomocy technicznej. Możesz wybierać spośród różnych baz wiedzy z ponad 20 skórkami. Inna integracja obejmuje BBpress i BuddyPress Integration, aby stworzyć bezproblemowe forum dyskusyjne.

W przypadku formatowania treści istnieją trzy rodzaje artykułów — domyślne, zaawansowane i nowoczesne. Korzystając z różnych funkcji pola wyszukiwania artykułów, witryna stanie się bardzo szybka w wyszukiwaniu i lokalizowaniu plików lub artykułów.

Przegląd najważniejszych wydarzeń

 • Reakcja na wszystkie urządzenia
 • Unikalne elementy dla lepszego doświadczenia użytkownika
 • Instalacja jednym kliknięciem
 • Przyjazny dla SEO
 • E-commerce integruje funkcjonalność

Biurko Zoho

Biurko Zoho to wielokanałowe rozwiązanie pomocy technicznej firmy Zoho. Jest przeznaczony dla firm każdej wielkości. Przede wszystkim głównym punktem zainteresowania platformy jest bezbłędność zgłoszeń do obsługi klienta, portal obsługi klienta, zarządzanie umowami i tworzenie raportów.

  Jak znaleźć szerokość i długość geograficzną w Apple Maps

Na pierwszym planie gromadzi interakcje z różnych mediów, takich jak e-mail, telefon, czat, media społecznościowe, fora, formularze i prezentuje je w jednym miejscu.

W tle zadania, takie jak przypisywanie biletów, eskalacje usług, reguły powiadomień i akcje oparte na czasie, można zautomatyzować, ustawiając reguły przepływu pracy. Jeśli chodzi o pomiar wydajności, pakiet zapewnia konfigurowalne i zaplanowane raporty, oceny zadowolenia oraz graficzny pulpit nawigacyjny do analizy satysfakcji klienta.

Aby uzyskać dogłębny wgląd w zachowanie klientów, możesz również zintegrować tę platformę z wewnętrznymi systemami klientów, dzięki czemu informacje o kliencie mogą być wprowadzane do zgłoszeń rejestrowanych w Zoho Desk, co umożliwia agentom obsługi więcej informacji o klientach.

Co więcej, jest jeszcze kilka innych atrakcji:

 • Zia — sztuczna inteligencja dla zespołów obsługi klienta
 • Samoobsługa — umożliwienie klientom samodzielnego znajdowania odpowiedzi na pytania
 • Obiekty z automatyzacją przepływu pracy i dostosowań
 • Integracje z innymi firmami
 • Zgodny z RODO i w pełni zabezpieczony — aby zachować równowagę między ochroną danych klientów a zapewnieniem zespołowi wystarczającej elastyczności.

Bohater wsparcia

Na wprost, jak mówi strona internetowa… „Zdobądź mniej biletów wsparcia”. Bohater wsparcia to baza wiedzy w aplikacji, która pomoże Ci zmniejszyć liczbę zgłoszeń do pomocy technicznej, którymi zarządzasz każdego dnia. Poza tym funkcja zarządzania KB obsługuje wyszukiwanie pełnotekstowe.

Samouczki i najczęstsze pytania mają kluczowe znaczenie dla ułatwienia użytkownikom odkrywania funkcji Twojej aplikacji. Ale to prawda tylko wtedy, gdy łatwo je znaleźć! Dlatego nie chcesz pominąć tej platformy, jeśli szukasz zaawansowanych funkcji do samodzielnej pomocy. Na przykład na podstawie wyników utworzysz nowe artykuły i dostosujesz/zaktualizujesz istniejące, a nawet zaktualizujesz funkcje naszych aplikacji.

Inne zalety to:

 • Zaawansowane statystyki do dogłębnych badań klientów
 • Identyfikowalność intencji użytkownika
 • Świetny pulpit nawigacyjny wydajności do przeglądu wyników
 • Ulubiony wśród założycieli SaaS

Poza tym, jak gwarantują, jest to świetna platforma do opłacalnych inwestycji. Więc dogonić ich z ich planami odpowiednimi dla Ciebie.

Wiedz wszystko

Wiedz wszystko to nowoczesny, bardzo responsywny i przyjazny SEO z niesamowitym systemem nawigacji. W rezultacie wykrywalność jest dobrze rozwinięta, aby zapewnić klientom znalezienie odpowiedzi przy minimalnym generowaniu zgłoszeń pomocy technicznej.

Co więcej, wtyczka zawiera funkcje do natychmiastowych odpowiedzi i jest łatwa do dostosowania. Wreszcie, ze wszystkimi podstawowymi funkcjami, ta wtyczka WordPress wprowadza praktyczną analitykę. Możesz także znaleźć luki w treści.

Inne zalety to:

 • Powiązane treści sugerują
 • Świetne dostosowanie do brandingu firmy
 • Przydatne informacje z opiniami na temat artykułu dla lepszego zrozumienia

Co więcej, ta niesamowita platforma wykorzystuje skróty, takie jak przełączniki, akordeony, zakładki i powiadomienia, aby zapewnić lepszą obsługę klienta.

Haasz

Masz w sprzedaży aplikację internetową? Masz Haasz dla Was.

A potem jest to KB zorientowany na użytkownika, który zgaduje z FAQ. W ten sposób zaoszczędzisz użytkownikom opuszczania witryny i żonglowania między kartami przeglądarki, aby znaleźć pomoc dotyczącą tego inteligentnego widżetu. Dodatkowo posiadają wszystkie dokumenty na stronie dla instalacje widżetów.

Inne zalety to:

 • Intuicyjne wyszukiwanie
 • Personalizacja domeny
 • Mechanizm pytań i odpowiedzi podobny do Quory, zapewniający natychmiastowe odpowiedzi
 • Konstruktor interfejsu przeciągnij i upuść

Krótko mówiąc, szybko zdobądź to dzięki podstawowemu bezpłatnemu planowi.

TypFormularz

Czy chcesz udostępniać informacje za pośrednictwem formularzy lub chcesz, aby ankiety były łatwe, przyjemne i bezbłędne na dowolnym urządzeniu? -Następnie TypFormularz to twoja przynęta.

  Napraw migotanie ekranu Androida

Co więcej, ta niesamowita rzecz integruje się z ponad 500 Twoimi ulubionymi aplikacjami. Czy to wysyłanie danych do MailChimp w celu utworzenia listy, Arkuszy Google do analizy, czy Salesforce w celu spersonalizowania obsługi klienta — TypeForm ma to wszystko dla Ciebie.

Dodatkowo możesz używać wielu szablonów do różnych celów, takich jak ankiety i kwestionariusze, generowanie leadów lub cokolwiek kreatywnego.

W szczególności analiza rynku jest niezbędna do gromadzenia danych, dlatego nie chcesz przegapić tych produktów. W szczegółach umożliwiają integrację z witrynami takimi jak MailChimp lub HubSpot, a to doda więcej wartości do strategii e-mail marketingu i generowania leadów.

TypeForm to świetne, kompleksowe rozwiązanie dla techników.

PomocSite

PomocSite to prosta usługa, która pomoże Ci skonfigurować idealne centrum wsparcia lub „stronę pomocy”. Koncentruje się na trzech głównych rzeczach — często zadawanych pytaniach i bazie wiedzy, inteligentnym formularzu kontaktowym i szybkim polu wyszukiwania.

Oczywiście na stronie znajduje się również zgromadzenie dokumentów przewodnich. Najwyraźniej, jak na nich, ich USP to oferują możliwość korzystania z niestandardowej domeny.

Poza tym mają niesamowity system zarządzania biletami, który zapewnia płynny przepływ pracy.

PomocSok

Nie ma lepszej opcji, jeśli koncentrujesz się na „Oprogramowaniu bazy wiedzy” —PomocSok nawet dostosowuje swoją bazę wiedzy dla Ciebie. Nadaje się dla firm każdej wielkości iw każdym segmencie przemysłu. Ponadto zawiera aplikacje do tworzenia i zarządzania zarówno wewnętrznymi, jak i zewnętrznymi bazami wiedzy.

Funkcja tagowania umożliwia tagowanie pytań w wielu odpowiednich kategoriach. System rozpoczyna wyszukiwanie najpopularniejszych tematów i artykułów na podstawie zapytania wyszukiwania.

Następnie ten pakiet oprogramowania ułatwia zrozumienie „Jak to zrobić” za pomocą różnych zasobów i przykłady na miejscu jako środek szkolenia.

Flowlu

Flowlu ułatwia użytkownikom technicznym i nietechnicznym zarządzanie dowolnym rodzajem danych lub informacji w skonsolidowanej bazie wiedzy, łącząc ludzi z zasobami wewnętrznymi.

Program posiada dodatkowe wbudowane narzędzia – na przykład mapy mentalne i moduł agile.

Inne zalety to:

 • System zarządzania finansami online — popraw przepływ środków pieniężnych za pomocą zaawansowanych raportów.
 • Nienaganne narzędzia do współpracy — konwersacja to najlepszy sposób na rozpoczęcie współpracy nad zadaniem lub dokumentem.
 • Integracje z innymi firmami — ZenDesk, Dysk Google, integracja płatności online.

Wesoły Lis

Wesoły Lis dostarcza rozwiązania help desk i sprzedaży biletów dla firm z różnych branż, w tym komputerowej i oprogramowania, edukacji, podróży i wypoczynku, mediów i publikacji, energetyki, handlu detalicznego i innych.

Happyfox jest dostarczany z różnymi integracjami help desk. Na przykład, gdy wpiszesz katalog aplikacjimożesz eksplorować za pomocą integracji innych firm, takich jak Zapier do automatyzacji zadań lub Shopify — jeśli prowadzisz handel elektroniczny.

Wniosek

Mam nadzieję, że powyższe narzędzia pomogą Ci stworzyć fantastyczną bazę wiedzy lub faq dla Twojej firmy. Większość z nich oferuje bezpłatny plan lub okres próbny, więc wypróbuj je i zobacz, co najlepiej spełnia Twoje wymagania.

x