14 Najlepsze oprogramowanie Crypto Tax, aby ułatwić obliczenia i zachować zgodność

Te najlepsze oprogramowanie do krypto-podatków usunie Twoje bóle głowy po handlu, obliczając Twoje zobowiązania podatkowe kryptowalut za pomocą zaledwie kilku kliknięć.

Kryptowaluta jest obecnie jedną z najgorętszych dróg handlowych. Sprawdź to:

Bitcoin zyskał ponad 4000% w ciągu ostatnich pięciu lat. W tym samym okresie Ether wystrzelił gigantyczne 25000%!

Podsumowując, kryptowaluty płyną potężną falą, której inwestorzy nie chcą przegapić.

Ale rozmawiaj o podatkach od kryptowalut, a ludzie zaczynają drapać się po głowach

Niektórzy uważają, że zyski z kryptowalut nie podlegają opodatkowaniu, ponieważ krypto nie jest jeszcze legalne w ich kraju.

Cóż, mogą się całkowicie mylić.

Ponieważ prawie każdy przypadek kupna, sprzedaży lub wymiany kryptowaluty kwalifikuje się jako zdarzenie podlegające opodatkowaniu, jest to prawdą, nawet jeśli twój rząd jeszcze nie zalegalizował kryptowaluty.

Możesz uniknąć podatków kryptograficznych, jeśli należą one do kategorii dochodów zwolnionych z podatku w Twoim kraju.

Tak więc, chociaż możesz zobaczyć ogromne zyski (i straty) dzięki kryptowalutom, ważne jest, aby odpowiednio płacić podatki i przestrzegać przepisów podatkowych.

Ale ponieważ nie wszyscy jesteśmy biegłymi księgowymi, te najlepsze oprogramowanie do podatków kryptograficznych przyda się. Da ci to więcej czasu na skupienie się na handlu i nie marnujesz godzin na błędne obliczanie podatków od kryptowalut.

Przejdźmy więc od razu, aby sprawdzić najlepsze oprogramowanie do podatku od kryptowalut.

Księga monet

CoinLedger wystartował wyłącznie dla Stanów Zjednoczonych. W końcu dodano wsparcie dla australijskich użytkowników, a teraz każdy może korzystać z tej platformy, jeśli obsługuje to jego kraj Metody raportowania FIFO, HIFO lub LIFO.

CoinLedger ma przejrzysty interfejs użytkownika i jest mnóstwo pomocy, aby zacząć. Obsługują wiele platform, takich jak Binance, Coinbase, Exodus itp.

Istnieją szczegółowe przewodniki dotyczące importowania transakcji z każdej platformy. Niektóre platformy handlu kryptograficznego mają również funkcję automatycznego importu.

Możesz również zaprosić swojego specjalistę ds. podatków dochodowych do przejrzenia raportu i pobrania go z pulpitu nawigacyjnego.

CoinLedger umożliwia bezpłatny podgląd raportów i import danych. Ponadto możesz dodawać nieograniczoną liczbę wymian i synchronizować transakcje DeFi.

Plany subskrypcji są oparte na liczbie transakcji w ciągu roku obrotowego.

Rozliczanie

Możesz obliczyć podatek od kryptowalut i śledzić aktywa za pomocą Accointing. A jego bezpłatny poziom umożliwia obliczanie podatku kryptograficznego dla maksymalnie 25 transakcji.

Podobnie jak inne osoby z tej listy, możesz użyć tego narzędzia, jeśli Twój kraj obsługuje metody raportowania FIFO, LIFO i HIFO.

Accointing pozwala na integrację z licznymi giełdami i portfelami z kluczami API. Ponadto możesz przesyłać pliki CSV lub wprowadzać każdą transakcję ręcznie.

Posiada również Optymalizator Podatkowy, który wyświetli listę transakcji, aby zminimalizować podatki od kryptowalut. A dzięki trackerowi kryptowalut Accointing możesz mieć centralne miejsce do monitorowania swojego portfela kryptowalut.

Wreszcie, Accointing ma aplikacje na platformy Android i iOS oprócz interfejsu internetowego.

Podatek tokenów

TokenTax to podobne narzędzie do rozliczania kryptowalut, które obsługuje metody raportowania FIFO, HIFO i LIFO.

Ich plan podstawowy obsługuje tylko konta Coinbase i Coinbase Pro. I będziesz przechodzić na wyższe poziomy, aby korzystać z wielu giełd.

Dodatkowo nie możesz nic zrobić bez zapisania się na subskrypcje.

Biorąc to pod uwagę, interfejs jest intuicyjny. Możesz zintegrować wiele giełd z kluczami API. Poza tym TokenTax umożliwia również ręczne wprowadzanie/przesyłanie danych transakcyjnych w formacie CSV.

Możesz subskrybować według liczby transakcji, obsługi wymiany i kilku innych funkcji.

CoinTracker

CoinTracker jest jednym z najlepszych programów do podatków kryptograficznych, ponieważ jest dostępny z bezpłatnym poziomem dla początkujących. Można tego użyć do 25 transakcji bez płacenia.

Ale to coś więcej niż tylko księgowość kryptograficzna. Ponadto platforma ta śledzi wyniki Twojego portfela i pomaga Ci nim zarządzać, aby uzyskać maksimum.

Obecnie obsługują ponad 300 giełd i ponad 8000 kryptowalut.

Możesz również dodać popularne giełdy za pomocą kluczy API. Poza tym można również przesłać plik CSV lub ręcznie przesłać wpisy i z góry zobaczyć wpływ podatku.

Podobnie jak CyrptoTrader, CoinTracker umożliwia udostępnianie raportu specjalistom podatkowym. Plany abonamentowe są oparte na transakcjach, a plany wyższego poziomu obejmują również obsługę DeFi.

Koinly

Koinly ma bardzo hojną bezpłatną subskrypcję, która umożliwia do 10 000 transakcji z wieloma dodatkowymi funkcjami. Obsługuje zwykłe FIFO, LIFO, średnią podstawę kosztów itp. do księgowości podatkowej.

Obsługuje import danych (API i CSV) z ponad 350 giełd, ponad 50 portfeli i 15 łańcuchów bloków.

Dzięki obsłudze ponad 17000+ monet kryptograficznych, Koinly pozwala śledzić wszystkie posiadane kryptowaluty w jednym miejscu.

Może zgłaszać brakujące transakcje i usuwać zduplikowane wpisy. Wszystkie plany Koinly (w tym darmowe) są kompatybilne z handlem DeFi, Margin i Futures.

TaxBit

TaxBit jest zintegrowany z ponad 500 giełdami kryptograficznymi, portfelami i platformami DeFi. Ta krypto ma natywne wsparcie tylko dla podatników ze Stanów Zjednoczonych. Platforma stwierdza jednak, że każdy z podobnymi systemami podatkowymi może z niej korzystać.

TaxBit ma darmowy plan na zawsze dla klientów indywidualnych, który umożliwia nielimitowane transakcje. Możesz także zintegrować różne powiązane usługi, aby mieć wszystko na jednym pulpicie nawigacyjnym.

Z optymalizatorem podatkowym TaxBit możesz zrealizować zyski i straty kapitałowe przed każdą transakcją.

Warto zauważyć, że niektóre funkcje, takie jak optymalizacja podatkowa, zbieranie strat podatkowych, obsługa audytu IRS, są zarezerwowane dla wyższych poziomów.

BitcoinPodatki

BitcoinPodatki pozwala obliczyć podatki kryptograficzne za pomocą FIFO i określonych metod księgowania identyfikacji.

Możesz importować swoje transakcje z popularnych platform wymiany kryptowalut, takich jak Binance, Coinbase, Exodus, Kraken i wielu innych.

BitcoinTaxes ma również opcję ręcznego przesyłania wpisów transakcji.

Jedną dobrą rzeczą w tym narzędziu jest to, że nawet bezpłatny poziom ma te same funkcje, co najwyższy plan subskrypcji. Jedynym ograniczeniem, jakie otrzymujesz, jest liczba transakcji (do 20) z darmowym planem na zawsze.

Możesz również skorzystać z pomocy specjalistów ds. podatków od kryptowalut, którzy pomogą Ci przygotować zeznanie podatkowe. Poza tym oferują również usługi, takie jak konwersja plików CSV, analiza wyników, tworzenie niestandardowych raportów itp.

BearTax

BearTax współpracuje z systemami raportowania FIFO i LIFO. Można przesyłać wpisy i podglądać zysk/stratę kapitałową bez płacenia czegokolwiek.

Jednak to narzędzie nie jest dostarczane z bezpłatną subskrypcją. I trzeba zapłacić za pobranie wszelkich dokumentów podatkowych.

Możesz importować z nieograniczonych platform wymiany za pomocą kluczy API lub plików CSV. Ich algorytm inteligentnego dopasowywania może pomóc w uniknięciu nieistotnych zdarzeń podlegających opodatkowaniu na wszystkich giełdach.

Wreszcie BearTax pomaga klasyfikować dochody z kryptowalut według jedenastu kategorii, takich jak prezenty, obstawianie, kopanie, zrzuty, polecenia.

ZenLedger

ZenLedger to najlepsze oprogramowanie do podatków kryptograficznych z szeroką obsługą wielu giełd za pośrednictwem kluczy API i przesyłania CVS.

Jest kompatybilny z metodami raportowania HIFO, LIFO i FIFO. Możesz mieć nieograniczoną liczbę platform wymiany z ZenLedger. Ponadto pozwala zgłaszać różne dochody z kryptowalut, w tym DeFi, NFT, obstawianie, darowizny, wydobycie itp.

ZenLedger ma dwie kategorie subskrypcji: DIY i Tax-professional-assisted.

Nie trzeba dodawać, że ten pierwszy jest bardziej ekonomiczny, ponieważ bezpłatny poziom umożliwia do 25 transakcji. I nawet ten darmowy plan ma wszystkie atrybuty płatnych subskrypcji, z wyjątkiem obsługi DeFi i NFT.

Druga kategoria obejmuje również opcję samej konsultacji, która jest znacznie tańsza. Możesz zdecydować się na to, a następnie kontynuować plany DIY jako ekonomiczną alternatywę.

Podatek.Crypto

Najlepsza rzecz z Podatek.Crypto jest to, że nie ma płatnej subskrypcji. Jest całkowicie darmowy. To narzędzie ma natywną obsługę Niemiec, Wielkiej Brytanii, USA, Kanady i Australii.

Do synchronizacji transakcji można dodać portfele i klucze API.

Obecnie tylko popularne giełdy we wspomnianych jurysdykcjach są wyposażone w synchronizację API. Jednak zawsze istnieje możliwość przygotowania pliku CSV i przesłania go w celu obliczenia podatków kryptograficznych.

Kalkulator podatku od kryptowalut

Kalkulator podatku od kryptowalut to narzędzie do księgowości podatkowej premium. Lista funkcji jest rzeczywiście długa i zależy od abonamentu.

Mają wyczerpującą listę obsługiwanych giełd. Chociaż międzynarodowi inwestorzy mogą korzystać z tego oprogramowania, rozsądnie byłoby wcześniej sprawdzić metodę sprawozdawczości podatkowej.

To narzędzie nie ma warstwy bezpłatnej. Zamiast tego ma 30-dniowy bezpłatny okres próbny. Możesz importować dane, obliczać podatki i przeglądać transakcje za pomocą wersji próbnej.

Musisz jednak zasubskrybować płatne poziomy raportowania za rok obrotowy. I tak, przesyłanie danych za pomocą kluczy API i przesyłanie CVS jest obsługiwane.

Krypto

Znajdziesz Krypto bardzo podobny do poprzedniej opcji. Po pierwsze, dostępna jest bezpłatna wersja próbna, która zrekompensuje brak bezpłatnego poziomu. Po drugie, istnieje wiele funkcji opartych na subskrypcji.

Ta opcja jest jednak skierowana do firm zajmujących się rachunkowością podatkową. Formularz rejestracyjny zawiera dane Twojej aktualnej firmy i oznaczenia.

Cryptio może Ci pomóc, jeśli jesteś kryptowalutową korporacją zajmującą się rozwiązaniami DeFi, grami blockchain, metaverses itp.

Możesz zapisać się na 14-dniowy, pełnoprawny okres próbny, aby sprawdzić, czy pasuje do Twojego rachunku.

Coinpanda

Coinpanda powinien być Twoim rozwiązaniem podatkowym w zakresie handlu kryptograficznego, jeśli chcesz zacząć bez płacenia ani grosza. Jego bezpłatna opcja jest bogata w funkcje i brakuje tylko kilku, które są zarezerwowane dla najlepszej subskrypcji.

Będziesz generować swój dochód z kryptowalut z różnych opcji: kopanie, staking, forki, airdropy, prezenty, darowizny itp.

Użytkownicy z systemami podatkowymi umożliwiającymi FIFO, LIFO, ACB, Share Pool itp. mogą korzystać z tego oprogramowania do obliczania podatków kryptograficznych.

Coinpanda obsługuje ponad 7000 kryptowalut. Możesz użyć zwykłego API syn i CSV do importowania danych z niezliczonych platform wymiany.

Jednak bezpłatny abonament pozwala tylko na 25 transakcji, ale to w porządku, pamiętając o funkcjach, które otrzymujesz.

Na koniec możesz dodać tyle giełd, ile chcesz, dzięki temu najlepszemu oprogramowaniu do kryptowalut.

kryptopodatek

CryptoTax firmy Blockpit pomaga przestrzegać przepisów podatkowych USA, Francji, Hiszpanii, Niemiec, Austrii i Szwajcarii.

Obsługują najpopularniejsze giełdy, w tym Binance, Coinbase, Kraken itp.

Dostępne są funkcje importu API i CSV. Chociaż możesz zaimportować nieograniczoną liczbę transakcji, warstwa bezpłatna ogranicza Twój raport podatkowy do 25 transakcji.

To oprogramowanie podatkowe do kryptowalut jest dostarczane z klasyfikacją transakcji automatycznych i sprawdzaniem błędów. Ponadto możesz śledzić podatek od kryptowalut z szerokiego spektrum źródeł.

Wniosek

Podatki to zło konieczne, od którego nie możemy uciec.

Warto zauważyć, że funkcje wymienione pod narzędziami nie są wyczerpujące. Dlatego lepiej jest dokładnie sprawdzić przed zarejestrowaniem się w dowolnym oprogramowaniu do kryptowalut.

Chcieć więcej! Sprawdź naszą obszerną listę środków zabezpieczających Twoją kryptowalutę.