6 mniej znanych mechanicznych przełączników klawiatury, które powinieneś sprawdzić

Świat mechanicznych przełączników klawiaturowych jest znacznie większy, niż myślisz. Większość ludzi ma klawiatury z przełącznikami jednego z trzech producentów: Cherry, Gateron lub Kaihl. Jak się jednak okazuje, istnieje mnóstwo mechanicznych przełączników klawiatury. Chociaż większość przełączników jest podobna, ponieważ schematy nazewnictwa kolorów są skutecznie ustandaryzowane, sprawdzenie odpowiednich marek może zaoszczędzić trochę pieniędzy — lub przynajmniej sprawić, że Twoja klawiatura będzie wyjątkowa pod innymi względami.

Oto kilka mniej znanych mechanicznych przełączników klawiatury, które warto sprawdzić, jeśli kupujesz nową klawiaturę.

1. Przełączniki Logitech Romer-G

Źródło obrazu: Logitech

Najpierw porozmawiamy o jednym rodzaju przełącznika, którego wielu z Was może już używać, ale o którym możesz nie wiedzieć: przełączniki Romer-G firmy Logitech. W przypadku tych przełączników firma Logitech nawiązała współpracę ze znanym producentem przełączników, firmą Omron. Przełączniki Romer-G są, według Logitechaokoło 25% szybsze i 40% trwalsze niż standardowe, standardowe przełączniki mechaniczne, więc są dobrym rozwiązaniem, aby sprawdzić, czy potrzebujesz szybkiego uruchamiania (w grach), czy ogólnie niezawodności.

Istnieją trzy typy przełączników Romer-G: niebieski, brązowy i czerwony, a kolory odpowiadają schematowi nazewnictwa kolorów Cherry. Niebieski daje satysfakcjonujące słyszalne kliknięcie i reakcję dotykową, podczas gdy brązowy daje to samo dotykowe uderzenie, ale jest o tym cichszy. Z drugiej strony czerwony to liniowy szybki przełącznik, idealny do szybkich gier.

Klawiatury Logitech należą do najlepszych klawiatur mechanicznych na rynku i powód jest jasny.

2. Przełączniki Roccat Titan

Kredyty obrazkowe: Roccat

Roccat jest znany z niedrogich, ale dobrej jakości klawiatur, ale czy wiesz, że marka produkuje własne przełączniki? Przełączniki Roccat Titan są dołączone do klawiatur Roccat i stanowią kluczowy punkt sprzedaży. W przeciwieństwie do firmy Logitech, która nawiązała współpracę z uznanym producentem przełączników, firma Roccat od podstaw zaprojektowała i zbudowała własne przełączniki. – mówi Roccat są „cudem niemieckiej inżynierii” i reklamują ulepszenia, takie jak zbudowanie przełączników z myślą o trwałości w specjalnej obudowie, która ciągle się chwieje.

Przełączniki są dostępne zarówno w wersji dotykowej (brązowej), jak i liniowej (czerwonej) – jeśli szukasz tutaj niebieskiego wariantu, będziesz zawiedziony. Klawiatury Roccat są tańsze, więc jeśli te przełączniki brzmią jak coś, co chciałbyś wypróbować, nie musisz wydawać dużo pieniędzy.

3) Przełączniki NovelKeys

Źródło obrazu: Nowe klucze

Być może nazwa NovelKeys nie jest Ci znana, ale jeśli interesujesz się klawiaturami mechanicznymi, prawdopodobnie słyszałeś o przełącznikach NK Cream i gamie przełączników firmowych. Firma specjalizuje się w sprzedaży indywidualnych przełączników konsumentom, co czyni je najlepszym wyborem dla osób posiadających klawiatury z możliwością wymiany podczas pracy.

Firma NovelKeys oferuje różnorodny wybór przełączników, ale wyróżniają ją unikalne przełączniki NK, takie jak NK Cream. Każdy przełącznik charakteryzuje się odrębnymi procesami smarowania i produkcji, co skutkuje unikalnymi właściwościami. Aby głębiej zagłębić się w świat przełączników NK firmy NovelKeys, zachęcamy do odwiedzenia jej strony internetowej, gdzie można kupić te przełączniki pojedynczo lub fabrycznie zainstalowane na klawiaturze.

4) Przełączniki Greetech

Źródło obrazu: Greetech/Klawiatury mechaniczne

Teraz wkraczamy w obszar budżetowy. Jeśli masz bardzo podstawowe potrzeby związane z klawiaturą i nie potrzebujesz niczego specjalnego, przełączniki Greetech mogą pasować do rachunku. Greetech to chiński producent zajmujący się sprzedażą przełączników budżetowych. Ogólnie uważa się, że są one na tym samym poziomie, co przełączniki Kaihl, które są również przełącznikami budżetowymi, więc są w porządku, jeśli nie planujesz wydawać dużo pieniędzy.

Przełączniki Greetech są dostępne w kolorach niebieskim, brązowym, czerwonym i czarnym (czarne są jak brązowe z większą siłą aktywacji) i można je kupić pojedynczo lub wstępnie zainstalować na niektórych klawiaturach.

5) Upuść przełączniki Halo

Źródło obrazu: Upuszczać

Po raz kolejny wracamy do unikalnych przełączników stworzonych dla określonego rodzaju tłumu, który szuka czegoś innego niż zwykłe przełączniki niebieskie, brązowe i czerwone. Przełączniki Drop Halo mogą być świetnym rozwiązaniem, jeśli chcesz czegoś wyjątkowego.

Istnieją dwa bardzo różne rodzaje przełączników Drop Halo. Mamy Halo Clears, które są bardzo podobne do niszowych przełączników Cherry MX Clear, i mamy Halo Trues, które imitują japońskie przełączniki Topre (Topre to specjalny rodzaj przełącznika, który prawdopodobnie nie przypomina niczego, czego używałeś wcześniej). Przełączniki są produkowane przez uznaną markę Kailh, co oznacza, że ​​powinny być tak samo niezawodne, jak inne przełączniki dostępne na rynku.

Drop Halo ma również przełączniki Holy Panda, które są uważane za najwyższej klasy, a Drop Halo twierdzi, że są to „najbardziej dotykowe przełączniki” na świecie.

Jeśli szukasz czegoś innego niż to, do czego jesteś przyzwyczajony, te przełączniki mogą bardzo dobrze pasować. Na pewno są wyjątkowe.

6) Przełączniki Zealio

Kredyty obrazkowe: Zealio

Wreszcie stawiamy na starą, niezawodną opcję w obszarze przełączników premium: Zealios. Komentarze na Reddicie sugerują, że Zealios uległ stagnacji i choć zależy to od osobistych opinii, nie oznacza to, że nie są one dobrą opcją dla entuzjastów klawiatur. Najnowsza generacja, Zealio V2, ma kilka zalet, w tym zmniejszone drgania w porównaniu do przełączników Holy Panda – a Zealio twierdzi, że dzięki temu są jeszcze bardziej dotykowe. Biorąc pod uwagę, że przełączniki Holy Panda już reklamują to jako zaletę, jest to szalone twierdzenie.

Fioletowe przełączniki Zealio są dostępne z siłami dolnymi w zakresie od 62 g do 78 g. ZealPC oferuje również wiele innych przełączników, w tym Tealio i Healio, a także Zilent — przed dokonaniem wyboru koniecznie sprawdź całą gamę przełączników ZealPC.

Istnieje wiele przełączników mechanicznych

Istnieje wiele opcji, które możesz sprawdzić, jeśli chodzi o przełączniki klawiatury. Niektóre z nich będą preinstalowane na niektórych klawiaturach, a inne będziesz musiał zainstalować samodzielnie — jest to również uważane za rytuał przejścia dla niektórych entuzjastów klawiatur, jeśli chcesz się tym zająć. Zanim podejmiesz decyzję, koniecznie sprawdź wszystkie opcje, które Ci zaoferowaliśmy.

x