6 najlepszych programów do optymalizacji wideo [Free/Paid]

Filmy wideo stały się bardzo skutecznym narzędziem rozrywki, marketingu i dzielenia się wiedzą. Narzędzia do optymalizacji wideo online mogą sprawić, że Twoje filmy będą kompatybilne z różnymi platformami i zoptymalizowane pod kątem wyszukiwarek.

W dzisiejszych czasach prawie każdy tworzy filmy. Ale aby mieć pewność, że Twoje filmy dotrą do właściwych odbiorców i będą zgodne z zasadami formatowania witryn hostingowych, musisz użyć optymalizatora wideo dla sieci. Narzędzia do optymalizacji wideo mogą znacznie poprawić jakość wideo i podnieść pozycję filmów w wyszukiwarkach.

Czytaj dalej, aby dowiedzieć się więcej o optymalizatorze wideo online, jego znaczeniu w marketingu i najlepszych narzędziach, które pomagają w optymalizacji wideo.

Co to jest Optymalizator wideo?

Optymalizacja wideo może odnosić się do dwóch rzeczy. Tradycyjnie oznacza to konwersję formatu pliku wideo, kompresję go w celu zmniejszenia rozmiaru pliku i wykonywanie innych zadań edycyjnych, aby wideo wyglądało idealnie. Jednak optymalizacja wideo oznacza również optymalizację wideo pod kątem wyszukiwarek.

Jak Optymalizator wideo dla sieci może pomóc w marketingu wideo?

Marketing i optymalizacja są ze sobą ściśle powiązane. Podczas gdy wszystkie strategie marketingu online obejmują filmy, SEO ma również kluczowe znaczenie dla filmów. Korzystając z optymalizatora wideo online, możesz łatwo zoptymalizować swoje filmy pod kątem wyszukiwarek, takich jak Google, Yahoo, Bing i platform społecznościowych, takich jak YouTube i Facebook.

Powody, dla których warto korzystać z optymalizatorów wideo online

 • Konwertuj wideo na formaty odpowiednie dla platformy hostingowej
 • Popraw jakość dźwięku i obrazu poprzez edycję
 • Zmniejsz rozmiar pliku, aby szybko przesłać i obejrzeć wideo
 • Dodaj napisy, usuń szumy i napraw gradację kolorów
 • Dotrzyj do maksymalnej liczby odbiorców poza swoimi obserwatorami
 • Osiągnij lepszą widoczność wyników wyszukiwania
 • Uzyskaj więcej wyświetleń, polubień i subskrybentów
 • Spraw, aby Twoje filmy miały wysoką pozycję w rankingu trafnych słów kluczowych
 • Zwiększony ROI i lepsza tożsamość marki

Najlepsze techniki optymalizacji wideo

 • Kompresuj rozmiar pliku wideo bez utraty jakości
 • Twórz filmy o trendach globalnych i lokalnych
 • Udostępnij swoje filmy wideo za pomocą odpowiednich tytułów, opisów, hashtagów i tagów
 • Wykonaj testy A/B dla miniatur, aby wybrać najlepszą
 • Dodaj transkrypcję swoich filmów
 • Promuj swoje filmy na każdej możliwej platformie, w tym w mediach społecznościowych
 • Planuj filmy, analizując poprzednie wyniki
 • Wybierz odpowiednią witrynę do hostingu

Przyjrzyjmy się teraz najlepszemu oprogramowaniu do optymalizacji wideo.

Movavi

Movavi to kompleksowe rozwiązanie dla wszystkich potrzeb związanych z tworzeniem wideo, w tym edycją🎞️, konwersją i nagrywaniem ekranu. Dzięki temu bogatemu w funkcje pakietowi wideo można tworzyć wspaniałe filmy i pokazy slajdów. Zawiera również szereg efektów, których możesz użyć do optymalizacji treści wideo.

Ten optymalizator wideo dla Internetu może konwertować między ponad 180 formatami plików i umożliwia ręczne ustawianie parametrów oprócz oferowania przydatnych ustawień wstępnych. Użytkownicy mogą konwertować wiele plików jednocześnie i dodawać napisy do swoich filmów.

Movavi umożliwia również przesyłanie plików bez przewodów i dostęp do plików z biblioteki multimediów tej platformy. Umożliwia dodawanie różnych efektów dźwiękowych do dźwięków wideo, takich jak kompresor, zniekształcenie, bramka i flanger.

Jego interfejs zapewnia lepsze wrażenia zarówno początkującym, jak i doświadczonym użytkownikom. To oprogramowanie oparte na systemie Windows działa również jako nagrywarka DVD📀 lub Blu-ray, odtwarzacz multimediów i duża kolekcja zawartości.

Poza powyższymi atrybutami aplikacja pozwala nagrywać wszystko, co dzieje się na ekranie komputera (przeglądanie stron internetowych, rozmowy wideo, działanie oprogramowania) z wysokiej jakości dźwiękiem i obrazem. Za pomocą tego narzędzia możesz również dołączyć narrację i wyróżnić za pomocą kursora na filmie.

Ashampoo

Proces edycji wideo może być czasochłonny i gorączkowy. Z Ashampoo, możesz szybko edytować swoje filmy z doskonałymi wynikami. To wielofunkcyjne narzędzie może ustabilizować i ulepszyć Twoje filmy i sprawić, że będą gotowe podbić serca widzów.

Korzystając z trybu szybkiego, możesz edytować wiele filmów z prędkością błyskawicy. Ponadto zadania takie jak odszumianie, stabilizowanie i wyostrzanie filmów wymagają tylko kilku kliknięć dzięki tej aplikacji. Oferuje również różne inteligentne funkcje automatyczne, które natychmiast poprawiają jakość wideo.

Ci, którzy chcą maksymalnej kontroli i chcą osiągnąć doskonałość dzięki ręcznemu dostrajaniu, powinni skorzystać z trybu rozszerzonego. Oferuje wiele opcji dostosowywania i duży podgląd. Dlatego możesz tworzyć osobne sekcje ze swojego filmu, optymalizować je indywidualnie i usuwać niechciane sekcje.

Ashampoo to całkowicie zautomatyzowany optymalizator wideo dla sieci, który obsługuje przetwarzanie wsadowe wielu filmów. Naprawia również wszelkie niekorzystne szumy cyfrowe, zniekształcenia obiektywu lub migotanie. Korzystając z efektów zwolnionego tempa lub poklatkowych, możesz tworzyć wspaniałe filmy.

Jeśli istnieje potrzeba dodania tekstu lub obrazów do poszczególnych scen, ta platforma również może Ci w tym pomóc. Za pomocą tego edytora wideo użytkownicy mogą wycinać fragment wideo, obracać wideo z domyślnej orientacji i łączyć różne klipy.

Jego bogate profile kolorów zawierające odcienie kolorów, oświetlenie, nasycenie i winiety pomagają osiągnąć idealną równowagę bez mniejszego wysiłku.

Pokazać

Pokazać to narzędzie do optymalizacji wideo, które pomaga w bezproblemowym i zautomatyzowanym pozycjonowaniu wideo w celu uzyskania najlepszych wyników. Z jego pomocą możesz szybko tworzyć filmy przyjazne dla wyszukiwarek i indeksować je.

To dynamiczne narzędzie zapewnia, że ​​wszystkie zmiany zaczną obowiązywać natychmiast po osadzeniu kodu. Dzięki temu użytkownicy mogą testować różne style bez przepisywania od zera.

Ułatwia robotowi łatwe odczytanie tytułu i opisu filmu, dzięki czemu widzowie mogą go znaleźć. Dzięki tej platformie użytkownicy mogą korzystać z inteligentnej optymalizacji wideo, ponieważ dodaje ona metadane, które pomagają wyszukiwarkom szybko wykryć zawartość wideo.

Ponadto ten optymalizator wideo dla sieci Web pomaga Twoim filmom wideo w rankingu według różnych odpowiednich wyszukiwanych haseł. Wprowadzając nowy poziom wydajności do swoich filmów, program Show zapewnia, że ​​przyciągają one więcej widzów i zapewniają lepsze wyniki.

Korzystając z tego narzędzia, możesz zostać wcześniej odkryty przez odbiorców i wyprzedzić konkurencję. Niektóre dodatkowe funkcje tego optymalizatora wideo to hosting wideo i superszybkie przesyłanie strumieniowe.

TubeBuddy

Jeśli chcesz, aby Twój kanał YouTube rozwijał się szybciej i docierał do szerokiego grona odbiorców, TubeBuddy to właściwe rozszerzenie przeglądarki. Zapewnia wszystkie niezbędne narzędzia, aby jak najszybciej uzyskać więcej wyświetleń filmów i większą liczbę subskrybentów Twojego kanału.

Korzystając z narzędzia do wyszukiwania słów kluczowych, użytkownicy mogą znaleźć najskuteczniejsze tematy do tworzenia filmów i dołączać odpowiednie tytuły, opisy i tagi. Generator miniatur tego optymalizatora wideo online może szybko tworzyć chwytliwe miniatury dla Twoich filmów, aby przyspieszyć czas publikacji.

TubeBuddy jest wyposażony w narzędzie do śledzenia społecznościowego, które pozwala promować swoje filmy na różnych platformach w celu uzyskania wyświetleń nowych filmów od istniejących obserwatorów. Pozwala także śledzić ruch uzyskany z udostępnień w mediach społecznościowych.

Zapoznasz się również z najlepszymi praktykami YouTube, dzięki czemu możesz uzyskać więcej wyświetleń i subskrybentów. Co więcej, użytkownicy mogą tłumaczyć swój tytuł i opis na inne języki globalne, sprawdzać ranking wideo w porównaniu z konkurencją dla określonego słowa kluczowego i przeglądać ogólną wydajność kanału za pomocą tego rozszerzenia.

Pozwala także przeprowadzić test A/B, aby znaleźć najlepszą miniaturę, tytuł, opis i tagi filmów.

Vidooly

Niezależnie od tego, czy jesteś twórcą wideo, czy reklamodawcą, Vidooly to internetowy analizator wideo, który pomoże Ci odnieść sukces w marketingu wideo na różnych platformach. Oferuje wiarygodne dane i wgląd w kluczowe wskaźniki związane z branżą wideo online.

Każdy wydawca wideo chce, aby jego filmy były oglądane i kochane przez jak najwięcej ludzi. Aby to zapewnić, Vidooly analizuje słowa kluczowe i znajduje najlepsze z nich związane z Twoją branżą lub domeną.

Możesz również użyć go do analizy trendu w oparciu o lokalizację i kategorię oraz wymyślić nowe pomysły. Poza tym platforma oferuje sugestie tagów w celu zwiększenia możliwości wyszukiwania filmów w YouTube i sugeruje najlepszy czas na przesłanie filmów.

To narzędzie pomaga również analizować odbiorców konkurencji i budować nową publiczność dla Twojego kanału. Z tej platformy uzyskasz również statystyki odbiorców YouTube, aby poznać osoby, które zrezygnowały z subskrypcji Twojego kanału lub widzów, którzy jeszcze nie subskrybują.

Hamulec ręczny

Szukasz całkowicie darmowej opcji open source do optymalizacji wideo? Jeśli tak, powinieneś iść na Hamulec ręczny. Umożliwia wykonanie konwersji wideo standardowej lub wysokiej jakości w prostych krokach.

Jeśli chodzi o pliki wejściowe, ten optymalizator wideo dla sieci Web obsługuje większość popularnych plików multimedialnych dostępnych na całym świecie. Możesz także konwertować wideo ze źródeł DVD lub BluRay, ale upewnij się, że pliki nie zawierają treści chronionych przed kopiowaniem.

Obsługiwane formaty plików wyjściowych to MP4, MKV, WebM, MPEG-2, MPEG-4, VP8, VP9, ​​Theora, H.264 i H.265. Użytkownicy mogą skanować wiele plików w partiach i umieszczać je w kolejce do kodowania.

HandBrake umożliwia również wykonywanie różnych zadań optymalizacji wideo, w tym przycinanie, skalowanie, skala szarości, przestrzeń kolorów, usuwanie przeplotu, usuwanie telecine, dekombinacja, odszumianie i usuwanie bloków. Podczas optymalizacji możesz wybrać tytuł, rozdział i zakres.

Co więcej, możliwe jest również dodanie napisów w SRT, VobSub, CC CEA-608 i SSA. Ułatwia również kodowanie wideo o średniej przepływności i podgląd wideo na żywo.

To narzędzie oferuje obsługę wielu platform. Dlatego możesz pobrać jego oddzielne wersje dla systemu Windows (Win 10 i nowsze wersje), Mac (wersja 10.13 i nowsze) oraz Linux.

Wniosek 📽️

Optymalizacja wideo stała się integralną częścią tworzenia wideo. W tym miejscu przygotowaliśmy listę najlepszych narzędzi do optymalizacji wideo online i rozszerzeń, aby zapewnić, że Twoje filmy są zgodne z wymaganiami witryny i łatwe do przeszukiwania przez odbiorców.

Jeśli jesteś na Instagramie, możesz dowiedzieć się, jak zmienić rozmiar wideo na Instagram za pomocą narzędzi.