9 najlepszych programów Planogram do optymalizacji powierzchni handlowej

Czy jako właściciel firmy detalicznej poszukujesz kreatywnych sposobów maksymalnego wykorzystania powierzchni handlowej?

W ciągle zmieniającym się świecie handlu detalicznego efektywne wykorzystanie przestrzeni i strategiczny wizualny merchandising mają ogromne znaczenie dla przyciągania klientów i zwiększania sprzedaży. W tym miejscu do obrazu wkracza oprogramowanie planogramu.

Oprogramowanie Planogram zmieniło sposób, w jaki sprzedawcy detaliczni tworzą i konfigurują swoje sklepy, aby zmaksymalizować powierzchnię handlową i zapewnić konsumentom wciągające wrażenia zakupowe.

Przyjrzyjmy się szczegółowo, czym właściwie jest oprogramowanie do tworzenia planogramów i jak pomaga w organizacji przestrzeni handlowej.

Planogram to wizualna reprezentacja przedstawiająca położenie i rozmieszczenie produktów w obszarze sprzedaży detalicznej, takim jak sklep lub dział. Sprzedawcy używają go do organizowania towarów na półkach, stojakach lub wystawach.

Głównym celem oprogramowania planogram jest optymalizacja wykorzystania powierzchni handlowej w celu poprawy obsługi klienta, zwiększenia sprzedaży i poprawy ogólnej wydajności operacyjnej. Planogramy są często opracowywane za pomocą specjalistycznego oprogramowania, które pomaga firmom planować, wizualizować i zarządzać układem powierzchni handlowej.

W jaki sposób oprogramowanie Plangoram pomaga zoptymalizować przestrzeń dyskową?

Te rozwiązania programowe pomagają wyświetlać towary i towary oraz optymalizować przestrzeń wirtualnego sklepu detalicznego na następujące sposoby:

 • Wykorzystanie przestrzeni: sprzedawcy detaliczni mogą korzystać z oprogramowania do planowania, aby maksymalnie wykorzystać swoją przestrzeń. Na podstawie zachowań klientów, informacji o sprzedaży i popularności produktu mogą analizować i modyfikować rozkład powierzchni na półkach. Maksymalne wykorzystanie dostępnej przestrzeni gwarantuje wyeksponowanie towarów w widocznym miejscu, ułatwiając klientom znalezienie tego, czego potrzebują.
 • Planowanie asortymentu: oprogramowanie Planogram pomaga handlowcom w organizowaniu wyboru produktów. Sprzedawcy detaliczni mogą zdecydować, które towary pogrupować w ramach możliwości sprzedaży krzyżowej lub bezpłatnych ekspozycji, analizując preferencje klientów i statystyki sprzedaży.
 • Lokowanie i sekwencjonowanie produktów: Sprzedawcy mogą wybrać najlepszą kolejność umieszczania swoich produktów za pomocą oprogramowania do planowania. Możesz starannie sortować rzeczy na podstawie rozmiaru produktu, marki, koloru i ceny, aby tworzyć atrakcyjne wizualnie ekspozycje, które z pewnością przyciągną klientów.

Opierając się na tym, jak obiecujące wydaje się oprogramowanie planogramu dla Twojej wirtualnej firmy, właśnie my omawiamy najlepsze narzędzia planogramu wraz z ich funkcjami, które pomogą zmienić Twoją witrynę sklepową w dochodowe centrum atrakcyjności wizualnej i zaangażowania konsumentów.

Oto najlepsze typy najlepszego oprogramowania do planowania, znanego z wydajności i przyjaznego dla użytkownika.

DotActiv

DotActiv jest czołowym dostawcą oprogramowania do planogramów przeznaczonego dla sklepów detalicznych. Ich najnowocześniejsze rozwiązanie oferuje zaawansowane funkcje oparte na danych, umożliwiając użytkownikom tworzenie wydajnych planogramów z maksymalnie 40 produktami w układzie pojedynczej kropli.

Uzyskując wgląd w pozycjonowanie na półkach i jego wpływ na wydajność, sprzedawcy detaliczni mogą optymalizować rozmieszczenie produktów w celu uzyskania maksymalnych wyników. Kluczową cechą oprogramowania do planowania planogramów DotActiv jest możliwość automatyzacji, która zapewnia opanowanie planogramów opartych na danych w ciągu kilku sekund, a nie godzin!

Cechy:

 • Zapewnia solidne analizy detaliczne, które ułatwiają podejmowanie świadomych decyzji.
 • Posiada niestandardowe pulpity nawigacyjne, które umożliwiają użytkownikom wizualne eksplorowanie i analizowanie przestrzeni sklepu.
 • Zapewnia zadowolenie użytkowników, oferując obszerne filmy szkoleniowe.
 • Zapewnij gwarancję zwrotu pieniędzy, podkreślając ich zaangażowanie w sukces klienta.
 • Zaawansowane funkcje, takie jak podejście oparte na danych i zaangażowanie w obsługę klienta.

twórczo

Creately to przyjazna dla użytkownika aplikacja, która wymaga minimalnej wiedzy technicznej do tworzenia planogramów lub infografik. Oznacza to, że możesz skoncentrować się na swoich kreatywnych projektach bez przeszkód ze strony skomplikowanych narzędzi.

Dzięki licznym wygodnym skrótom do rysowania, obszernej bibliotece skrupulatnie zaprojektowanych kształtów oraz szerokiej gamie profesjonalnie przygotowanych szablonów,

Ogólnie rzecz biorąc, Creately zapewnia optymalne wrażenia. Co więcej, jego funkcja niezależna od platformy sprawia, że ​​jest kompatybilny z popularnymi systemami operacyjnymi, takimi jak Mac OS, Windows i Linux, zapewniając dostępność dla wszystkich użytkowników.

Cechy:

 • Narzędzia planogramu oparte na danych i współpraca w czasie rzeczywistym
 • Płótno o dowolnym kształcie do intuicyjnej wizualizacji z funkcją przeciągania i upuszczania
 • Dostępnych jest wiele motywów kolorystycznych umożliwiających rozróżnienie różnych kategorii produktów
 • Wbudowana wyszukiwarka grafiki Google zapewniająca natychmiastowy dostęp do powiązanych produktów bez opuszczania aplikacji
 • Wideokonferencje w aplikacji i funkcja śledzenia myszy na żywo w celu usprawnienia współpracy zdalnej.

Inteligentne rysowanie

SmartDraw zapewnia szeroki zakres świetnych funkcji specyficznych dla handlu detalicznego i okazał się bardzo kompatybilny ze współpracą na poziomie przedsiębiorstwa. Oferuje kompletne rozwiązanie z wieloma szablonami, płynną integrację z dobrze znanym oprogramowaniem, automatyczne generowanie wizualizacji i proste udostępnianie plików. Co zaskakujące, mając funkcje na poziomie przedsiębiorstwa, ceny SmartDraw są nadal konkurencyjne.

SmartDraw oferuje funkcję przeciągania i upuszczania, która umożliwia dodawanie gablot, palet kolorów i wyrównania do produktów. Oprogramowanie oferuje bogatą bibliotekę wizualizacji obiektów, dając szerokie możliwości wyboru.

Cechy:

 • Inteligentne funkcje silnika formatowania, które umożliwiają tworzenie i edytowanie diagramów z ułatwieniami dostępu.
 • Dostępne są automatyczne odstępy, wyrównanie, zmiana rozmiaru i schematy kolorów.
 • Udostępnia tysiące szablonów i symboli dla ponad 70 różnych typów diagramów.
 • Oferuje możliwości rysowania zbliżone do CAD, w tym standardowe skale inżynierskie.
 • Użytkownicy mogą tworzyć niestandardowe rozszerzenia za pomocą VisualScript SDK.

ilościowe

Pomimo tego, że jest droższą opcją, Quant ma wiele zalet w merchandisingu planogramów. Jego narzędzie obejmuje różnorodne typy osprzętu, takie jak konwencjonalne systemy regałów, ekspozytory stołowe, osprzęt specjalistyczny, taki jak lodówki i systemy wiszące.

Quant ma również przyjazny dla użytkownika interfejs, który sprawia, że ​​jest prosty w użyciu. Zarówno wykorzystanie przestrzeni, jak i potencjał sprzedaży można skutecznie zwiększyć za pomocą zautomatyzowanych planogramów Quant. Bogata biblioteka konfigurowalnych szablonów dostosowanych do Twoich wymagań sprzedażowych i logistycznych pozwala na tworzenie planogramów w ciągu kilku minut.

Cechy:

 • Wydajne oprogramowanie zdolne do wydajnego zarządzania i przetwarzania dużych ilości danych.
 • Łatwo generuj precyzyjne i optymalne planogramy
 • Ułatwia bezproblemowy eksport i udostępnianie zespołom w sklepie.
 • Włącz jednoczesny dostęp dla wielu użytkowników, umożliwiając jednoczesną pracę nad różnymi projektami.
 • Aplikacja internetowa oferuje dużą elastyczność i możliwości dostosowywania do własnych preferencji.

Releks

Relex specjalizuje się w pomaganiu detalistom i markom konsumenckim w osiąganiu rentownego wzrostu poprzez kanały sprzedaży i dystrybucji. Stawiając na pierwszym miejscu satysfakcję klienta i minimalizując koszty operacyjne, kompleksowa platforma do planowania łańcucha dostaw i sprzedaży detalicznej umożliwia firmom poprawę ogólnej wydajności.

Dzięki innowacyjnemu podejściu pomagają klientom osiągnąć niezwykłe wyniki, w tym wyjątkową dostępność produktów, zwiększoną sprzedaż, lepszy zrównoważony rozwój i optymalny zwrot z inwestycji.

Cechy:

 • Zapewnia planowanie przestrzeni i produkcję planogramów 2D ze zdalnym dostępem.
 • Umożliwia pracownikom proponowanie modyfikacji asortymentu na podstawie danych planogramu.
 • Umożliwia tworzenie, wykonywanie i monitorowanie zadań w wielu środowiskach.
 • Umożliwia uzupełnienie zapasów produktów na określonym obszarze
 • Umożliwia firmom podejmowanie świadomych decyzji dotyczących zapasów, wykorzystania przestrzeni, zarządzania personelem i planowania wydajności.

zVisuel

zVisuel to wyspecjalizowane narzędzie przeznaczone dla producentów, marek i sprzedawców detalicznych, których celem jest szybkie i wydajne generowanie wysokiej jakości planogramów.

Wykorzystując planogramy 3D, użytkownicy mogą odblokować możliwość interaktywnego przeglądania i drukowania planogramów pod różnymi kątami, automatyzować powielanie produktów wzdłuż głębokości półek, symulować skomplikowane mocowania i elementy punktów sprzedaży (POS) oraz uzyskiwać dostęp do wielu innych funkcji które wcześniej były trudne do osiągnięcia tradycyjnymi metodami 2D.

Cechy:

 • Standardowe narzędzia analityczne są dołączone do optymalizacji wartości półki i asortymentu.
 • Możliwość mierzenia wartości półki i obliczania sprzedaży w czasie rzeczywistym.
 • Generuj obrazy 2D lub 3D układu półek w wysokiej rozdzielczości.
 • Twórz konfigurowalne raporty planogramów ze szczegółowymi informacjami.
 • Publikuj raporty z planogramów, aby udostępniać je zainteresowanym stronom.

OPENCatman

OPENCatman rewolucjonizuje dziedzinę planowania i projektowania przestrzeni dzięki swoim przełomowym funkcjom. To oprogramowanie ułatwia bezproblemową współpracę między producentami i sprzedawcami detalicznymi, umożliwiając im tworzenie innowacyjnych planów marketingowych kategorii.

Dzięki platformie opartej na chmurze to najnowocześniejsze oprogramowanie zgromadziło ogromną i imponującą bazę użytkowników. Ci użytkownicy wykorzystują zaawansowane funkcje OPENCatman do projektowania, analizowania i bezproblemowego udostępniania planogramów detalicznych sklepom i partnerom.

Cechy:

 • Tworzy planogramy sprzedaży detalicznej do klasyfikacji i wyświetlania produktów.
 • Określa i analizuje okładziny na podstawie sprzedaży, rotacji zapasów i marży
 • Zapewnij bazę danych produktów zawierającą 1 200 000 możliwości z 40 krajów, które wciąż się rozwijają.
 • Użytkownicy mogą udostępniać planogramy współpracownikom.
 • Użytkownicy mogą udostępniać bibliotekę produktów zawierającą zdjęcia, wymiary i opisy produktów.

Grafolit

Grapholite to modne i wszechstronne narzędzie do projektowania różnorodnych diagramów. Jego głównym celem jest ułatwienie tworzenia różnych grafik biznesowych i rysunków technicznych, obejmujących wszystko, od podstawowych szkiców i szkiców po skomplikowane i profesjonalnie wyglądające wirtualne planogramy.

Nie możesz przeoczyć tego niesamowitego narzędzia, jeśli jesteś zaangażowany w rysowanie schematów blokowych, planów pięter, układów sieci, szkiców, ilustracji i innych podobnych zadań. Dzięki funkcji rysowania odręcznego Grapholite pozwala w bardzo prosty sposób tworzyć podstawowe kształty i połączenia. Jeśli chcesz tworzyć złożone rysunki i struktury, możesz wybrać setki gotowych do użycia szablonów, korzystając z funkcji przeciągnij i upuść.

Cechy:

 • Zapewnij intuicyjny interfejs umożliwiający użytkownikom przeciąganie i upuszczanie produktów na wirtualną półkę sklepową lub ekspozycję.
 • Możliwość dostosowania układu sklepu poprzez określenie wielkości, kształtu i ilości półek.
 • Dostępne są wstępnie zaprojektowane szablony dla typowych układów sklepów lub typów ekspozycji.
 • Dołącz funkcje do zarządzania i organizowania danych produktów, takich jak zdjęcia produktów i ceny.
 • Możliwość generowania wizualizacji 3D lub realistycznych renderów.

Edraw

Edraw firmy Wondershare wyróżnia się przyjaznym dla użytkownika interfejsem, zaprojektowanym, aby umożliwić początkującym łatwą nawigację. Dzięki tak wielu opcjom na pasku narzędzi, panelu i bibliotece możesz łatwo wybrać dowolny projekt, przeciągnąć go i upuścić na płótno. W ten sposób ukończenie planogramu staje się dziecinnie proste.

Co więcej, EdrawMax oferuje bezproblemowe funkcje udostępniania, umożliwiając eksport gotowej pracy do Visio. Wyposażony w ogromną kolekcję szablonów i symboli, Edraw pomaga rysować imponujące planogramy przy minimalnym wysiłku, niezależnie od tego, czy jesteś początkującym, czy profesjonalistą.

Cechy:

 • Oferuje 25 profesjonalnie zaprojektowanych kombinacji kolorów dla osób niebędących projektantami.
 • Zawiera funkcje robienia notatek, które ułatwiają zapisywanie i organizowanie myśli.
 • Umożliwia osadzanie hiperłączy w diagramach w celu uzyskania rozszerzonych wyjaśnień.
 • Zapewnia możliwości drukowania w celu udostępniania utworzonych diagramów znajomym.
 • Oferuj szeroką gamę symboli i kształtów, aby ułatwić wybór na diagramach.

Wniosek

Wdrożenie oprogramowania planogramu to rewolucja dla sprzedawców detalicznych, którzy chcą zoptymalizować swoją przestrzeń handlową. Wykorzystując zaawansowaną technologię i spostrzeżenia oparte na danych, oprogramowanie to umożliwia detalistom tworzenie strategicznych układów, które maksymalizują sprzedaż, poprawiają doświadczenia klientów i poprawiają ogólną wydajność operacyjną.

Możesz łatwo eksperymentować z różnymi programami planogramów wymienionymi w tym poście i zrewolucjonizować sposób planowania, wizualizacji i realizacji strategii merchandisingowych.