Ciekawe funkcje NFC, ale zdecydowanie zawyżone

  • Uchwyt samochodowy Pitaka MagEZ Car Mount Pro 2 można bezpiecznie przymocować do otworu wentylacyjnego w desce rozdzielczej i bezprzewodowo ładować iPhone’a za pomocą technologii MagSafe.
  • Unikalną cechą uchwytu samochodowego są trzy wbudowane znaczniki NFC, które umożliwiają uruchamianie akcji skrótów.
  • Pomimo innowacyjnych funkcji, uchwyt samochodowy jest zbyt drogi i można go łatwo zastąpić Siri lub naklejanymi znacznikami NFC.

Uchwyt samochodowy Pitaka MagEZ Car Mount Pro 2 bezpiecznie pasuje do otworu wentylacyjnego w desce rozdzielczej, magnetycznie chwyta telefon, ładuje mocą do 18 W, a nawet ma trzy wbudowane znaczniki NFC, między którymi można się przełączać. Niestety, choć wydaje się to idealnym uchwytem samochodowym MagSafe, Pitaka pobiera dodatkową opłatę za akcesorium z licznymi wadami i brakującym zasilaczem.

Uchwyt samochodowy Pitaka MagEZ Pro 2

Uchwyt samochodowy MagEZ Car Mount Pro 2 można dobrze przymocować do każdego otworu wentylacyjnego za pomocą zacisku zapadkowego, a podkładka MagSafe zapewnia bezprzewodowe podłączenie iPhone’a i ładowanie. Wyjątkowy przełącznik umożliwia przełączanie pomiędzy trzema wbudowanymi tagami NFC, co pozwala na uruchamianie skrótów. Niestety nie są one wystarczające, aby uzasadnić wysoką cenę i można je łatwo odtworzyć za pomocą Siri lub niektórych lepkich tagów NFC.

Sposób mocowania Zapinany klips wentylacyjny

Rozmiar telefonu Dowolny iPhone Magsafe

Regulowany kąt? Tak

Plusy

  • Bezpieczne mocowanie
  • MagSafe działa dobrze nawet na wyboistych drogach i ciągle ładuje

Cons

  • W zestawie brak adaptera USB do wiaty samochodowej
  • Tagi NFC są zakodowane na stałe w adresie URL i do ich usunięcia potrzebna jest aplikacja innej firmy
  • Zdecydowanie za drogie jak na to, co jest oferowane

Co jest w pudełku?

Jamesa Bruce’a / MakeUseOf

Wewnątrz znajdziesz uchwyt MagSafe, oddzielny obrotowy otwór wentylacyjny, dwa gumowe zaciski do kabli i kabel USB-C do C.

Zwróć uwagę na brak adaptera do wiaty/zapalniczki. Zakłada się, że masz gdzieś port USB-C na desce rozdzielczej. Ja nie, a mój samochód nie jest aż tak stary (Mitsubishi Outland PHEV z 2014 r.). Na szczęście miałem starszą ładowarkę dołączoną do mojej uszkodzonej kamery samochodowej, ale mimo to. Fakt, że uchwyt samochodowy za 60 dolarów nie zawiera alternatywnego kabla do portu USB-A ani prawdziwej ładowarki samochodowej 12 V, jest zaskakujący. Być może będziesz musiał wziąć pod uwagę kolejny koszt 10 USD za zasilacz samochodowy USB.

Montaż uchwytu samochodowego Pitaka MagEZ Pro 2

Jamesa Bruce’a / MakeUseOf

Uchwyt samochodowy MagEZ Pro 2 jest wyposażony w bezpieczny klips zapadkowy. Wystarczy umieścić go w prostym otworze wentylacyjnym, upewnić się, że czerwony haczyk może chwycić się jednego z skrzydełek otworu wentylacyjnego, a następnie obrócić zapadkę, aby go dokręcić.

Jamesa Bruce’a / MakeUseOf

Miałem pewne problemy z zatrzaśnięciem klipsa i ostatecznie musiałem go zamontować do góry nogami, ale i tak był bezpieczny. Kończy się to głowicą kulową, na którą zatrzaskuje się uchwyt EZMag, co daje pełną swobodę regulacji kąta.

Jamesa Bruce’a / MakeUseOf

Jest to uniwersalna wersja uchwytu, ale Pitaka sprzedaje również uchwyty Wersja Tesli Model 3/Y ponieważ oczywiście Tesla ma unikalne otwory wentylacyjne.

Działania NFC

Jamesa Bruce’a / MakeUseOf

Główną unikalną cechą uchwytu samochodowego Pitaka MagEZ Car Mount Pro 2 w porównaniu z innymi typowymi uchwytami samochodowymi MagSafe jest obecność trzech przełączalnych znaczników NFC. Do każdego z nich można przypisać inny skrót lub automatyzację, ale przełączanie między nimi może być nieco kłopotliwe, jeśli masz grube palce, tak jak ja.

Jamesa Bruce’a / MakeUseOf

Będziesz musiał wbić tam paznokieć i przełączyć wbudowany przełącznik. Na pierwszy rzut oka możesz zobaczyć, który jest aktualnie ustawiony, ponieważ kolor się zmieni; czerwony, biały, następnie niebieski, odpowiednio po lewej stronie, pośrodku i po prawej stronie. Każdy z nich to unikalny tag, któremu można przypisać inną akcję.

Domyślnie każdy tag NFC ma zaprogramowany adres URL wskazujący stronę internetową Pitaka.

Przypisywanie tych działań jest zaskakująco łatwe dzięki wbudowanej aplikacji Skróty na iOS. Android oferuje podobną funkcjonalność, choć tam jej nie testowałem.

Skróty mogą być potężnymi narzędziami, wykonującymi szereg niepowiązanych zadań, czekającymi na dane wejściowe użytkownika i dostosowującymi kluczowe ustawienia systemu; ale mogą też być całkowicie bezużyteczne, w zależności od aplikacji, z którą chcesz wchodzić w interakcję. Miałem na przykład nadzieję, że uda mi się zaprogramować tag NFC, aby otworzyć Spotify i zacząć odtwarzać moją ulubioną playlistę Lo-Fi. Dotarłem do opcji „otwórz Spotify”. Spotify nie obsługuje funkcji Odtwórz ani Odtwórz określonej listy odtwarzania.

Nie jest do końca jasne, kto tu jest winien, ale biorąc pod uwagę, że istnieje cała masa aplikacji obsługiwanych przez skróty i automatyzację, przypuszczam, że są to leniwi twórcy Spotify. Myślę, że lepsze to niż nic.

Dodałem także skrót, który otwiera Mapy i dodaje nowe miejsce docelowe dla Domu. Natywne aplikacje Apple mają oczywiście znacznie lepsze wsparcie.

Mimo to, biorąc pod uwagę wysoki koszt i fakt, że przełączalna NFC jest jedną z niewielu wyróżniających się funkcji Pitaka MagSafe Mount Pro 2, warto spróbować stworzyć te skróty lub automatyzacje przed zakupem. I pamiętaj, że tak naprawdę nie potrzebujesz NFC: polecenie Siri jest równie funkcjonalne.

Niestety, nawet po dodaniu skrótu do każdego tagu NFC, nadal nalegał, aby po dotknięciu tagu wyświetlać powiadomienie o otwartej stronie internetowej. Ten adres URL jest zakodowany na stałe w samym tagu i nie jest wymagany przy uruchamianiu skrótu (który jedynie odczytuje identyfikator).

Istnieje sposób, aby to naprawić bez psucia utworzonych skrótów: pobierz plik bezpłatną aplikację NFC Tools. W sekcji Inne znajdziesz opcję Wymaż tag. Zrób to dla każdego przełączalnego tagu, a zakodowany adres URL zostanie usunięty. Jest to niewielka irytacja, a poza tym nie ma powodu, aby to programować. Instrukcje Pitaki dotyczące konfigurowania skrótów również nie mówią, jak usunąć adres URL, więc mogę tylko zakładać, że tak naprawdę nie testowali ich na iPhonie. Z tego, co wiem, nie jest to problem w systemie Android, który powoduje zastąpienie wszelkich istniejących informacji podczas tworzenia procedury (odpowiednik skrótów w systemie Android).

Czy warto kupić uchwyt samochodowy Pitaka MagEZ Pro 2?

Jamesa Bruce’a / MakeUseOf

Uchwyt samochodowy Pitaka MagEZ Car Mount Pro 2 jest zawyżony. Mógłbym to niemal wybaczyć, gdyby zawierał odpowiednią ładowarkę samochodową; ale tak nie jest. Funkcja przełączania tagów NFC to sprytny, unikalny punkt sprzedaży, ale z pewnością nie uzasadnia ceny, a i tak można ją łatwo zastąpić poleceniami głosowymi.

Z podstawowego punktu widzenia funkcjonalności dobrze przylega do otworu wentylacyjnego, a mój iPhone z radością stoi tam magnetycznie i ładuje się przy użyciu mocy MagSafe, nawet na przeciętnej wyboistej drodze w Kornwalii. Nie ma żadnych problemów. Ale znajdziesz konkurencyjne uchwyty samochodowe MagSafe, które mogą to zrobić za połowę ceny.

Pytanie brzmi zatem: czy chcesz płacić dwa razy więcej za niektóre tagi NFC? Jeśli desperacko pragniesz tej funkcjonalności (co może być fajne – jeśli aplikacja ją obsługuje), oto pięćdziesiąt naklejek NFC za 13 dolarów – wydrukuj własne, schludne etykiety i oklej nimi samochód.

W tej sytuacji nie ma powodu, aby polecać uchwyt samochodowy Pitaka MagEZ Car Mount Pro 2 w porównaniu z którymkolwiek z tańszych konkurentów. Nie jest to produkt wadliwy – po prostu nie jest tego wart.

Uchwyt samochodowy Pitaka MagEZ Pro 2

Uchwyt samochodowy MagEZ Car Mount Pro 2 można dobrze przymocować do każdego otworu wentylacyjnego za pomocą zacisku zapadkowego, a podkładka MagSafe zapewnia bezprzewodowe podłączenie iPhone’a i ładowanie. Wyjątkowy przełącznik umożliwia przełączanie pomiędzy trzema wbudowanymi tagami NFC, co pozwala na uruchamianie skrótów. Niestety nie są one wystarczające, aby uzasadnić wysoką cenę i można je łatwo odtworzyć za pomocą Siri lub niektórych lepkich tagów NFC.

x