Udostępnij teraz w social media:

Finstas to ważny temat do rozmowy dla nastolatków i lokalnych kanałów informacyjnych, ale czym one są? Dlaczego dzieci je robią i jak się ich używa?

Co to jest?

Większość ludzi ma tylko jedno konto na Instagramie, ale czasami ludzie tworzą dodatkowe. Te fałszywe konta na Instagramie są nazywane „Finstas”. Zwykle są tajne, anonimowe lub pełne obrazów, które nie dotyczą głównego konta osoby.

Niektórzy ludzie tworzą Finstas, aby zapobiec ujawnieniu niektórych postów lub historii. Podczas gdy każdy – w tym nieznajomi lub współpracownicy – może zobaczyć zwykłe konto na Instagramie („Rinsta”), Finsta jest dostępny tylko do wybierania przyjaciół lub rodziny.

Oczywiście niektórzy Finstowie są absolutnie tajni. Możesz go utworzyć, aby ukryć zdjęcia, historie lub działania niektórych przyjaciół lub członków rodziny lub aby przeglądać i komentować anonimowo posty na Instagramie.

Sprawdź -   sprawdź swój sprzęt przed rozmową

Czasami jednak ludzie używają Finsty do przechowywania memów, filmów z wakacji lub fajnych dzieł sztuki. Są częścią doświadczenia na Instagramie i umożliwiły takie rzeczy jak konta zwierząt. Dlaczego więc Finstas mają tak złą prasę?

Finsty nie są złe

Dodatkowe konta zawsze były użytecznym sposobem na zachowanie prywatności, działanie anonimowe lub odrobinę zabawy online. Finsty nie są niczym nowym; to tylko kolejna iteracja trendu, który istnieje od czasów tablic ogłoszeń i IRC.

Jednak to nie sprawia, że ​​Finstas wydaje się mniej wątpliwy. Dlaczego ktokolwiek – zwłaszcza nastolatek – musiałby przechowywać w Internecie tajne lub prywatne zdjęcia? Nie możesz ustawić swojego konta na Instagramie jako „prywatne” lub „tylko dla znajomych”?

Sprawdź -   Jak tymczasowo wyłączyć tryb uśpienia w systemie macOS

Większość prywatnych zdjęć nie jest sprośna, obraźliwa ani zawstydzająca – są po prostu prywatne. Instagram to świetne miejsce do udostępniania zdjęć znajomym lub członkom rodziny, ale to także otwarte forum dla znajomych, nieznajomych lub potencjalnych pracodawców, aby przyjrzeć się swojemu życiu. Finsta umożliwia ludziom udostępnianie osobistych zdjęć, które w przeszłości były udostępniane w albumie lub ramce na zdjęcia.

Więc to nie brzmi tak źle, prawda? Może nadszedł czas, aby stworzyć własną Finsta!

Jak zrobić i zarządzać Finsta

Mężczyzna patrząc na swojego laptopa.

Tworzenie i zarządzanie Finsta jest łatwiejsze niż kiedykolwiek. Podobnie jak Twitter, możesz uzyskać dostęp do wielu kont na Instagramie z aplikacji Instagram bez tańczenia przez ekrany logowania. To tak proste, jak naciśnięcie przycisku.

Oto jak zrobić Finsta:

Otwórz aplikację Instagram.
Przejdź do swojego profilu (prawa dolna ikona obok serca).
Dotknij trzech linii w prawym górnym rogu „Twojego profilu”, aby otworzyć menu Profil.
Stuknij ikonę Ustawienia u dołu menu Profil.
Przewiń w dół i kliknij „Dodaj konto”.
Stwórz nowe konto.

Sprawdź -   Jak wyłączyć logowanie Google Apps w przeglądarce Chrome 69

Teraz, gdy masz nowe konto na Instagramie, oto jak przełączać się między kontami w swojej aplikacji:

Przejdź do swojego profilu.
Stuknij swoją nazwę użytkownika w lewym górnym rogu ekranu.
Wybierz konto, na które chcesz się przełączyć.

To wszystko! Jeśli chcesz ukryć swoje konto przed nieznajomymi, przejdź do Ustawień prywatności i ustaw swoje konto jako prywatne.

Możesz mieć do pięciu kont w aplikacji Instagram, więc nie krępuj się zrobić Finsta do zdjęć swoich zwierząt. Nigdy nie wiadomo – Twój kot może stać się Instafamous!