Dlaczego „Animal Crossing” jest świetny i dlaczego warto w to grać

Świat jest teraz stresującym miejscem. Jeśli czujesz, że potrzebujesz wakacji, powinieneś kupić Animal Crossing: New Horizons na Nintendo Switch. Oto dlaczego ja i wiele innych osób uwielbiamy Animal Crossing.

Teraz jest idealny czas, aby dostać się do Animal Crossing. Fani z niecierpliwością czekali na nowe wydanie od prawie dekady. Nintendo wypuściło Animal Crossing: New Horizons 20 marca 2020 roku.

Dlaczego ludzie kochają przejście dla zwierząt?

Animal Crossing to symulator życia. W każdej grze przenosisz się do nowego miasta zamieszkanego przez urocze antropomorficzne zwierzęta. Najnowszy wpis z serii, Nowe Horyzonty, przedstawia wypłynięcie na bezludną wyspę po zakupieniu pakietu wakacyjnego od szopa pracza o imieniu Tom Nook.

Jeśli nigdy wcześniej nie grałeś w grę Animal Crossing, nie zniechęcaj się. Nie ma żadnej historii ani pracy domowej do nadrobienia, aby cieszyć się tą wycieczką. Zazdroszczę każdemu, kto jeszcze się nie zanurzył. Jest tak wiele do odkrycia i zakochania się podczas pierwszego wyjścia.

Seria rozpoczęła się na GameCube w 2001 roku, co ustanowiło wiele długotrwałych cech serii. Najbardziej godnym uwagi z nich jest zegar czasu rzeczywistego i kalendarz, który odzwierciedla upływ czasu w prawdziwym życiu. Pory roku zmieniają się tak, jak w prawdziwym życiu. Granie o różnych porach dnia zapewnia też różne rzeczy do zobaczenia i zrobienia.

Chociaż gra oferuje wiele rzeczy do odkrycia, podstawowa pętla rozgrywki jest prosta. Kiedy zaczniesz, otrzymasz podstawowe mieszkanie i pożyczkę od Toma Nooka. Zarabiasz walutę (zwaną dzwonkami), aby spłacić pożyczkę, która z kolei ulepsza twoje mieszkanie. Otrzymasz wtedy nową pożyczkę na pracę, dopóki nie zdobędziesz największego domu w wiosce.

Ale po drodze jest jeszcze wiele innych rzeczy do zrobienia. Jest muzeum do wypełnienia robakami, skamieniałościami, obrazami i nie tylko. Możesz zbierać muszle, owoce i muszle, aby sprzedać je z zyskiem. Możesz spędzać czas na spotkaniach towarzyskich i wysyłaniu listów lub prezentów do mieszkańców i prawdziwych przyjaciół.

Zbieranie błędów w grze Animal Crossing: New Horizons

Chociaż na papierze może to nie brzmieć przekonująco, sposób, w jaki Nintendo przedstawia Animal Crossing, wywołuje poczucie spokoju i pogody, z którym niewiele innych gier może się równać. Naiwny styl artystyczny, delikatna, ale żywa paleta kolorów i muzyka przypominająca kołysankę są dobre dla duszy.

Być może to tempo jest najbardziej uspokajające. Podczas gdy będziesz musiał stawić czoła presji, aby spłacić pożyczkę i nadążać za aktywnym życiem towarzyskim sąsiadów, możesz swobodnie rozegrać grę we własnym tempie. Nie ma ekranu zakończenia gry, nie ma tykającego zegara i bardzo niewiele błędów do popełnienia.

Siedzenie na plaży i obserwowanie zachodzącego słońca, podczas gdy ryby drapią twoją żyłkę, jest naprawdę kojącym doświadczeniem. Twoi animowani współmieszkańcy prawie zawsze są szczęśliwi, widząc cię, i wprowadzają znaczące zmiany w twoich interakcjach, im lepiej ich poznajesz.

Pod powierzchnią jest znacznie więcej, przed którymi się powstrzymuję, ale jestem zdecydowany nie zdradzać zbyt wiele. Będziesz musiał zagrać w tę grę, aby naprawdę zrozumieć, co sprawia, że ​​Animal Crossing jest tak wyjątkowy.

Nowe Horyzonty to święto

Głównym założeniem Animal Crossing: New Horizons jest to, że wybierasz się na bezludną wyspę na wakacje. Na początek wszystko, co masz do dyspozycji, to namiot, a to od Ciebie zależy, czy poznasz swoich sąsiadów i wykorzystasz świat wokół siebie, aby ruszyć w świat.

New Horizons wprowadza kilka długo oczekiwanych funkcji, w tym solidny system wytwarzania. Możesz użyć podstawowych zasobów, takich jak drewno, do wytworzenia przedmiotów, a następnie użyć wytworzonych przedmiotów, aby stworzyć jeszcze więcej przedmiotów. W poprzednich tytułach można było tylko udekorować swój dom, ale Nowe Horyzonty pozwalają umieścić meble i przedmioty dekoracyjne w dowolnym miejscu na wyspie.

grupa zwierząt w Animal Crossing: New Horizons

Gra wprowadza również nową walutę, znaną jako Nook Miles, którą można zdobyć wykonując różne zadania na wyspie. Możesz wykorzystać swoje Nook Mile, aby kupić wyjątkowe przedmioty, które nie są dostępne w inny sposób. Głębszy system społeczny pozwala wpływać na zachowanie innych mieszkańców, w tym na to, gdzie powinni budować swoje domy.

Rozbudowano także inne systemy gry. Istnieje teraz możliwość wyboru między półkulą północną i południową, aby pory roku były prawidłowe, gdziekolwiek grasz. Pojawiły się nowe rodzaje pogody, rozszerzony system dostosowywania postaci i po raz pierwszy gra jest w jakości Full HD.

Chociaż „grafika HD” może brzmieć trochę w 2010 r., Ostatnią grą Animal Crossing na konsolę domową była City Folk na Wii, wydana w 2008 r. Ten poziom szczegółowości w połączeniu z uroczym stylem graficznym serii to prawdziwa uczta dla oczy. Od szelestu liści na drzewach, przez kołysanie przynęty wędkarskiej, po radosną animację postaci łapiącej rzadką rybę – wszystko wygląda tak dobrze.

wybierając strój awatara w Animal Crossing: New Horizons

I tak, podczas gdy Nowe Horyzonty to wakacje dla twojej postaci w grze, tak samo jest to wakacje od stresów współczesnego życia. Podczas gdy świat kuli się i przygotowuje do przetrwania globalnej pandemii, która miała miejsce raz na sto lat, Nowe Horyzonty to wakacje, którymi możesz cieszyć się w domu.

Gra miała zostać wydana pod koniec 2019 roku, ale Nintendo opóźniło ją, aby nałożyć ostatnią warstwę lakieru. Ostatecznie czas nie mógł być lepszy.

Miejsce na spotkanie z przyjaciółmi

Poza antropomorficznymi postaciami niezależnymi, w tym kilkoma ulubionymi od dawna serii, New Horizons oferuje kilka sposobów gry z przyjaciółmi z prawdziwego świata. Na początek każdy system Nintendo Switch będzie miał jedną wyspę dostępną dla wszystkich użytkowników tej konsoli.

Oznacza to, że jeśli dzielisz Switcha ze swoim partnerem, współlokatorami lub dziećmi, maksymalnie czworo z was będzie miało dom na tej samej wyspie. Wszyscy będziecie mogli wnosić przedmioty do tego samego muzeum, utrzymywać i upiększać wyspę jako grupa oraz wchodzić w interakcje z tymi samymi mieszkańcami. Pierwsza osoba na wyspie zostaje „Przedstawicielem mieszkańców”. Możesz grać online nawet z siedmioma innymi znajomymi za pośrednictwem Nintendo Switch Online.

scena na moście w grze Animal Crossing: New Horizons

Przedstawiciel rezydenta jest odpowiedzialny za budowanie większości głównych struktur i postępów w grze. Tylko oni mogą budować rampy i mosty, dostosowywać flagę i wprowadzać zmiany w innych kluczowych aspektach życia w wiosce.

Ale nadal możesz spędzać czas ze znajomymi, nawet jeśli jesteś na różnych systemach i na różnych wyspach. Można to zrobić zdalnie za pośrednictwem Nintendo Switch Online lub lokalnie za pośrednictwem lokalnej gry bezprzewodowej. Można odwiedzać swoje wyspy, spotykać się z mieszkańcami, łowić razem ryby i nie tylko.

W czasach, gdy mówi się nam, abyśmy trzymali się z dala od siebie, Nowe Horyzonty oferują możliwość spędzenia czasu i ogarnięcia przyziemności.

Tytuł raz w generacji

Aby grać w Animal Crossing: New Horizons, będziesz potrzebować konsoli Nintendo Switch. Możesz kup fizyczną kopię gry online lub pobierz ją z eShop na Twoim Switchu. Poprzednia gra, Animal Crossing: New Leaf, jest dostępny dla konsoli Nintendo 3DS.

Do interakcji z innymi osobami online wymagane jest członkostwo Nintendo Switch Online (20 USD za rok).

Nintendo wypuściło grę 20 marca 2020 roku. Przed premierą cieszyła się już grą uznanie krytyków z wielu różnych punktów sprzedaży, w tym Wielokąt, Kotaku, IGN, VG247 i Game Informer.

Nowe Horyzonty to szansa na ucieczkę od stresu, choćby na kilka godzin dziennie. Doświadczeni fani Animal Crossing i nowicjusze mogą znaleźć ukojenie w jednym z najbardziej relaksujących doświadczeń w grach.

x